Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gone Girl, ok je film stvarno, ali kraj je takvo ****** da to je to smesno!

6/10
 
Najviše se bunite za kraj, kao da je trebalo da bude tipski.

Gledao sam Lincoln OK film, povremeno mnogo ide na jeftine patriotske gluposti i tipsku muziku da drami. Day je odličan većinom, dok Sally Field ide na nerve i nikakva je.
 
Dobar ovaj Edge Of Tomorrow mada nisam skapirao dve stvari

Kako se Kruz na kraju probudio u helikopteru?

I kako je Emili Blunt znala da se transfuzijom krvi gubi moc "resetovanja"?
Jer ako su je ubili nakon transfuzije krvi nije mogla da se vrati i da zna da je izgubila moc...
 
The Drop (2014)

Malo sporiji film, bez pucnjava i jurnjava, vredi pogledati zbog glume ako ni zbog čega drugog. Tom Hardy sjajno odglumio ulogu skroz drugačiju od onog što smo navikli od njega, nažalost ovo je i poslednja uloga James Gandolfinija. Tu je i Noomi Rapace, za ljubitelje, koja se još muči sa engleskim jezikom, nekako je usiljeno, da ne kažem da me podseća na dikciju naših "školovanih" glumaca u domaćim filmovima (jedan od glavnih razloga zašto ne gledam domaće filmove).

Meni se dopao, ocena 7/10 na IMDB odgovarajuća.
 
Dobar ovaj Edge Of Tomorrow mada nisam skapirao dve stvari

Kako se Kruz na kraju probudio u helikopteru?

I kako je Emili Blunt znala da se transfuzijom krvi gubi moc "resetovanja"?
Jer ako su je ubili nakon transfuzije krvi nije mogla da se vrati i da zna da je izgubila moc...

Ubio je Omegu, apsorbovao njenu "krv" i sad on može da kontroliše vreme, pa i da se vrati unazad koliko poželi.

Kako je znala? Ostala su joj sećanja na sve prethodne resete.
Gde kaže da su je ubili nakon što je izgubila moć?
 
Ubio je Omegu, apsorbovao njenu "krv" i sad on može da kontroliše vreme, pa i da se vrati unazad koliko poželi.

Kako je znala? Ostala su joj sećanja na sve prethodne resete.
Gde kaže da su je ubili nakon što je izgubila moć?
nisu je ubili nego sam hipoteticki postavio to pitanje sta da su je ubili nakon transfuzije kako bi se onda "resetovala"
 
nisu je ubili nego sam hipoteticki postavio to pitanje sta da su je ubili nakon transfuzije kako bi se onda "resetovala"
Pa... nisu je ubili od transfuzije nadalje... Nikako se ne bi resetovala od tog trenutka, kao što je nebrojno puta poginula tokom Kruzovog dana Mrmota i ostala takva sve dok Tom ne zgine.
A šta bi bilo da jeste - pa ne bismo je imali u filmu, radnja bi išla drugačije itd...
 
Dobar ovaj Edge Of Tomorrow mada nisam skapirao dve stvari

I kako je Emili Blunt znala da se transfuzijom krvi gubi moc "resetovanja"?
Jer ako su je ubili nakon transfuzije krvi nije mogla da se vrati i da zna da je izgubila moc...


Ona bi umrla da je Tom Kruz nije resetovao. Mislim da su tako provalili da je izgubila tu moc.
Jer ako se samo on resetuje posle smrti, a ona se vise ne resetuje i on je mora spasavati , onda su verovatno zakljucili da na njoj vise ne radi resetovanje.

edit;

Za vikend sam pogledao Shaun of the Dead i The World's End. Oba su mi legla odlicno, a ovaj prvi me do suza nasmejao... Ista ekipa u oba filma.
 
Poslednja izmena:
Hot Fuzz obavezno pogledaj, meni je on najomiljeniji iz Corneto Trilogy :)
 
The Equalizer (http://www.imdb.com/title/tt0455944/)

Svideo mi se. Nije nista specijalno ali ovo je prvi akcioni film posle dugo vremena koji me nije smorio vec posle nekih 30-45 min gledanja. :D. Uostalom, ne pamtim poslednji film od Denzela koji mi se nije dopao ( Inside Man i Training Day su mi omiljeni filmovi sa njim u glavnoj ulozi ) :D.
 
upravo sam odgledao Gone Girl,nisam imao nameru niti sam obracao paznju na taj film,ali posto vidim da se ovde dosta diskutovalo o njemu,i kad vidim da su se neke zene nalozile na glavnu glumicu rekoh da probam.

nisam ni ocekivao vise,ali ovo je smesno :)

film je klasicna spanska serija sa primesama trilera. prica je nula,meni je ono stvarno smesno.

citam komentare u kojima se pominje drzanje paznje. pa bilo koji film kojima istumbaju radnju drzi paznju jer se desavaju neocekivani zapleti i onda je normalno da te zanima sledeca scena ili sta ce se desiti na kraju posto ne ide onako kako si ocekivao. ali to ne znaci da to mora da bude dobar film. ovo u Gone Girl je smejurija. kraj je glup da to jednostavno boli :d u prvih sat vremena je film zasluzivao mozda sedmicu,nije bio bas toliko los,ali kako je vreme proticalo nisam verovao sta gledam. mozda sam isuvise subjektivan ali to je moje licno misljenje.

zadnjih dana sam gledao ozbiljne filmove i serije,a onda kad sam odgledao ovo dodje mi isto kao kad sam sa knjige Knuta Hamsuna bacio pogled na piskaranje Isidore Bjelice. jednostavno neuporedivo :)

i vidim da hvalite glumu,ja je nisam nesto primetio. okej je,ali nista posebno. kakav crni oskar. mada me ne bi iznenadilo da ga Rosamund dobije.

od mene 5/10.

najjaca scena je kad ona zavrsi u bolnici i kad je sve vreme krvava,i niti je ko obrise,nego posle oporavka i sedativa izadje da daje intervju za medije isto tako krvava :d i onda ode kuci i tek se tada opere sa sve prestravljenim muzem u kupatilu. to su uradili ne bi li pojacali utisak psihopate i ubice. znaci esmeralda im nije ravna :d kakav kic.
 
Poslednja izmena:
Odgledao sada Hobbit i Takena dva, a treci cu u kinu.

Hobbit 3 - 8/10
Taken 1 9/10
Taken 2 6-7/10
 
@beyondtime
Primecujem da imamo slican ukus za serije i filmove :) jedina razlika sto sam ja gone girlu dao 2/10.
od sada pratim tvoje preporuke.. :) (ima tu jos par osoba koji imaju slicni ukus,ali nikako da im zapamtim nick )
 
Poslednja izmena:
@fkloznica
dao sam im peticu jer se film vrti oko 5. jula,inace mog rodjendana :d pa reko ajde,greota :d
salim se,nisam hteo da budem bas toliko radikalan,pa reko aj da dam peticu. :)

p.s. samo gledaj Bron/Broen i ne boj se :)
 
Meni je dvojka užasna. Sve se bojim da bacim pare na kino za trojku.
I meni žao da bacam pare. Taken-u nije trebao nastavak. Bio je iznenađujuće dobar akcioni film. Osim gluposti gde izigrava korumpiranog francuza, i priča engleski. I pre toga kada izrešetaju džip a niko nije mrtav.

Dvojka je bila stvarno jadna, i Rade je uopšte nije popravio. Čak su i scene borbe odjednom bile nikakve i dosadne. A treći režira isti taj nesposobnjaković, koji nema jedan dobar film u rezimeu.
 
Meni je dvojka užasna. Sve se bojim da bacim pare na kino za trojku.
Takav utisak ostavlja jer se mnogo vise ocekivalo. Treci dio ide vjerovatno isto kao i drugi bar po traileru. Medjutim, sad kad sam pogledao oba, glupo mi da ne zavrsim, a u zadnje vrijeme svakako sve novije filmove gledam u kinu. Jeftina karta je glavni razlog.
 
The Judge (2014)- Pokidao Downey! P-O-K-I-D-A-O! :) A i matori je pokidao.
Ovako lep, i topao film odavno nisam odgledao. 10/10
 
Poslednja izmena:
To u bioskopima ili gledate Web-DL i kakva je slika?
 
WEB-DL slika je odlicna. Film nista specijalno, mada sto kaze lep i topao. 7/10
 
Odgledao Shaun of the Dead. Koji manijaci.:D Sledece je Hot Fuzz.
 
A Walk Among the Tombstones

Uopste mi nije legao, iako mi je Liam Neeson jedan od omiljenih (za akcione filmove/trilere/krimice) glumaca. Jedva sam se prisilio da ga odgledam do kraja... The Equalizer, koji sam odgledao pre koji dan, mi je daleko bolje legao.

Veceras pada gledanje The Judge, film ciji sam izlazak najvise iscekivao iz 2014. godine. Valjda nece razocarati :).
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno