Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ako niste banovani, već samo istekne 10e limit, da li i dalje koristite postojeće adrese za nove naloge?
 
Dobro bi bilo da generises za svaki nalog novu doge adresu jer je bilo slucajeva da uz ban ip-a banuju i doge adresu.

Nije ti to potrebno. Za svaku grupo od 4 naloga napravis jednu i nju korists. Ako kojim slucajem popijes ban na tim nalozima jednostavno tu adresu vise ne koristis i to je to. Ja tako radim i nema problema.
 
Nije ti to potrebno. Za svaku grupo od 4 naloga napravis jednu i nju korists. Ako kojim slucajem popijes ban na tim nalozima jednostavno tu adresu vise ne koristis i to je to. Ja tako radim i nema problema.

Moze i tako ukoliko se popije ban i izbaci da je banovana adresa tu adresu vise ne koristiti.
 
Evo i izvestaja za jednu MSI 280 na cetiri naloga.
Dnevna zarada je izasla 4.5678e (neverovatna cifra :) ) za jedan dan.
 
Jel ispratio neko koliko je skočio diff u zadnjih 24h pošto večeras dobih mnogo manje nego sinoć ( primer: sinoć 1.2804e=6954doge; večeras 1.3262e=6361doge) tj. na 4 naloga 2000 doga manje :S:
 
Poslednja izmena:
A ne mislis da to ima nekakve veze sa cenom kerova?! :D

Neeego, jel probao neko od vas da koristi USB tethering sa telefona da gura rig na konju? To je pretezno pitanje za one sto koriste stikove posto sa njima konekcija puca. Zanima me jel situacija bolja ako se koristi telefon? Ja cu sutra svakako uzeti karticu neku pa cu da probam.
 
bilo kako bilo ja sam danas uzeo malko vise btc-a nego predhodnih veceri kada sam prodao na 68 doge
 
i7 4770K na 4.4MHz baca oko 110khas/s. Nije li to malo da bi se delilo na dva naloga, ili ima nekog smisla ići na dva? Grafika na toj mašini je već podeljena na dva naloga.
 
Jel moguce da niko na forumu ne goni HD7950 moze li na 4 naloga, ako neko ima da oproba moze i 280 non-x iste su karte.
 
n00b pitanje :)- Da li može da se kopa sa guiminer scryptom (ja sam scrypt samo tako i kopao) ili mora sa cgminerom direktno? Registrovao sam se juče, ali pošto treba upisati onu šifru što se dobije, nemam ideju gde bih upisao to u guiminer? Pitam zato što sam pročitao pre neki dan da neko kopa sa guiminer scryptom....
 
Jos ako imas 120kartica na ta 30riga,i u rezervi si kupio cisto ono da ti se nadje za nedaj boze 90ploca,procesora,hard-a stapica ram memorije,napajanja pa ti si na konju 120x4=480 naloga,pa podelis svaku kartu na 4minera po 140kh ,kupis pakovanje od 250 usb modema i dobijes bato preko 500e dnevno ,ozbiljan sam

I padneš u nesvest i izgubiš se u podešavanjima, jedan čovek može max 5-6 IP-a da opsluži ~30 naloga, sve preko toga je teško smaranje....
 
Jel moguce da niko na forumu ne goni HD7950 moze li na 4 naloga, ako neko ima da oproba moze i 280 non-x iste su karte.

Problem je u tome da 280x radi sa I13 i TC od 8192, a 7950/280 non X neće na tim podešavanjim odnosno hoće al daje 300-350kHs, za 1792 shadera mora TC min od 16384, a to odmah znači mnogo ram memorije ako se pokreće miner više puta, verovatno može al ti treba bar 8gb ram na rig, odustao sam od toga i lepo sam podelio po 2 x 7950 na rig na 4 naloga i sa 3gb ram radi kao sat :)
 
Jedno pitanje, banovan sam na 8 naloga sa dva IP-a ( registrovao sam 4 naloga sa jedne IP adrese, i 4 naloga sa druge, i onda ssam pristupio za drugu grupu naloga, a gledao statistiku sa IP adrese sa koje sam registrobao prvu grupu naloga, i odma ban), ali pošto exe-net neće da mi promeni IP, dali bi mogao da napravim nove email adrese i naloge i ponono kopam na istim IP-ima, predpostavljam da nemože.....
 
Probaću ja kasnije sa asus7950 (ako već nije niko drugi probao) pa javim koliko daje kh/s po nalogu...

Aj probaj samo moze li se potjerat na 4 naloga samo me to interesuje.
Ako ti nesto zatreba cibni pm, 3 ces 99% moci kad pokrenes 4 nalog tj miner prati sta se desava na prva 3.
@sasmi ako ti je banovan ip- i ne mjenja se onda nema sanse da vise pristupis sa tom ip adresom.
 
Poslednja izmena:
n00b pitanje :)- Da li može da se kopa sa guiminer scryptom (ja sam scrypt samo tako i kopao) ili mora sa cgminerom direktno? Registrovao sam se juče, ali pošto treba upisati onu šifru što se dobije, nemam ideju gde bih upisao to u guiminer? Pitam zato što sam pročitao pre neki dan da neko kopa sa guiminer scryptom....

Ne koristim guiminer ali nema razloga da ne moze da se kopa sa njim jer ovo je cist scrypt. Siifru uneses umesto username. Samo bez crtica izmedju.
 
@sasami koliko ti daju 7950 (koji modeli) na tom TC i na kojim klokovima?

U pitanju je MSI 7950 TF3

7950rig5.png

7950rig4.png

Na donjem rigu su 2x LC 600 office napajanja pa sam išo na manje taktove i napon, problem mi pomalo predstavlja i komšijski net koji jedva hvatam i hoće ponekad da prekida, ali naberem ~1-1.1e po nalogu :)

TC 16384 I 18 g1
 
Poslednja izmena:
Ne koristim guiminer ali nema razloga da ne moze da se kopa sa njim jer ovo je cist scrypt. Siifru uneses umesto username. Samo bez crtica izmedju.

Ok hvala, probaću tako kad budem kući ;).
 
@ goldi

Hvala na brzom odgovoru to sam i predpostavio.... šta je tu je....
 
A ne mislis da to ima nekakve veze sa cenom kerova?! :D

Neeego, jel probao neko od vas da koristi USB tethering sa telefona da gura rig na konju? To je pretezno pitanje za one sto koriste stikove posto sa njima konekcija puca. Zanima me jel situacija bolja ako se koristi telefon? Ja cu sutra svakako uzeti karticu neku pa cu da probam.

ja koristim tehtering kroz nekoliko zidova sa telefona radi perfektno nema razlike u odnosu na kablovski net samo sam morao da menjam wi fi antenice na kompu, recimo tp link nije radio lepo druga jeste itd. Ta opcija preko usb-a kod mene ne igra jer preko istog kontakta ide i punjac a posto se telefon eskpresno prazni mora da je stalno na punjacu da nebi zaboravio slucajno. Ne zaboravi da se za svaki slucaj kacis sa tog ip-a da ocitas statistiku ja sam pogresio videcemo da li cu popiti ban i stavi na fonu opciju da samo jedan korisnik moze da se zakaci tako nece niko od komsija da ulece.
 
Ja gledam statistiku odakle god stignem i saljem doge odakle god stignem i nemam nikakvih problema ... Dakle laptop pod misku i gde sednem za wifi sve radim ;)
 
Ok hvala ;)
Koliko je bilo po nalogu kh/s prosjecno?
ej da te jos pitam vidim da pises MSI 280 jel karta MSi 280 ili MSI 280X.
Jako mi je bitna ova informacija.

Karica je MSI 280x. Nemam ni jednu 280 da bi sa njom probao.
Sad ne mogu tacno da ti kazem ali je negde oko .125 po statistikama.
Sve u svemu ja zadovoljan, bitno bolje nego kada kopa na dva naloga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno