Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Meni bas sporo puni preko magnetic-a dok na USB ide brzo. Kada sam ga skroz praznio na oko 10-15% trebalo 2-3 sata maksimum da se napuni do 100%.
To preko magnetic-a nikako nije moguce.
Mozda ti je do kabla?Koji kabal imas i na koji punjac ga ustekas kad se puni?
 
Uslikaj ga ako te ne mrzi i okaci taj kabal iskljucivo taj magnetni deo da vidim da nije slican kao oni moji koji su blokirali na 60% punjenja.
 
b5ace73e69f5ad577c2e792da6138bde.jpg

Nije kao moj,ovaj moj slabo radi posao,probao ga par puta i dovidjenja.Uzeo drugi za posao da imam ako mi zatreba mada nikada mi nije zatrebao do sada.
 
Ja sam razmisljao da uzmem neki jaci punjac da brze punim telefon,ali sam cuo da to utice na zivotni vek baterije...recimo ako bi ga punio sa punjacem od 5A?
 
Mozes da ga punis i sa 10A on ce vuci onoliko koliko mu treba,to jest za koliko je programiran :)
 
Znaci taj rad :) hvala na odgovoru.Onda bolje da kupim dock i miran sam za koriscenje i kad se puni telefon. :)
Nasao sam original dock za Z2 za 3800 rsd na kupujemprodajem..jel to realna cena docka?
 
Evo sinoc u 22:45 stavio na magnetic sa 17%, jutros u 07:00 kada sam uzeo bio je na 79%.

Strasno! :)
 
Pa onda je to ta cena,realna za model bas za Z2 ,3800 rsd.
 
Marko, probaj drugi punjac, neki od 2A poželjno pa vidi sta se dešava.
 
Meni na Nexus4 fabricki punjac koji sam dobio uz njega je od 1.2A i sa njim mi treba nekih 3-3ipo sata da se napuni...A kad uzmem bratov punjac od Galaxy S4 I9506 od 2A, Nexus se napuni za sat ipo do dva sata max prakticki. A nisam primijetio da ta veca brzina punjenja utice na bateriju. Eto koliko znaci dobar punjac.
 
Ne utice odmah verovatno nego se kasnije odrazi na trajanje iste.
 
Mozes da ga punis i sa 10A on ce vuci onoliko koliko mu treba,to jest za koliko je programiran :)

Do neke granice, vuče maksimum koliko punjač može da isporuči. Oseti se razlika u brzini punjenja između punjača od 1A, 1.5A ili 2A. Preko neke granice, vuče maksimalno koliko kontroler u telefonu i baterija mogu da podnesu i za koliko su max. programirani.

Ovaj maksimum se razlikuje od telefona do telefona i nije podatak do kojeg je lako doći. Bar ga ja nisam sreo u specifikacijama ni jednog telefona.
 
Evo vojkane sta sam ti rekao :) ne mogu da verujem da su svi ti sajtovi ozbiljni kada prenose ovu vest da ce u Z4 biti 1.5'' senzor, primetno veci nego u RX100 :d Aj da to napisu fon arene zbog par k poseta vise pa da razumem.

Evo poredjenje velicina senzora (1/2.3'' vs 1'' vs 1.5'') I sad ce kao ovaj najveci da ide u Z4 :d :d
Najjace da ce skok biti sa 1/2.3'' na ovoliko senzorcinu pa jos ovih karakteristika (2k snimanje sa 16000 fps!)

Z4 ce najverovatnije imati ''curved'' 1/2.3'' senzor, nova sociva, moguce i OIS, dual led + bolji softver i neke nove fore oko kamkordera. Kao sto ce i S6 vrlo verovatno imati kameru na osnovi N4 uz neke dodatne soft. tripove.
Mada postoje kao neke glasine za 2/3'' zakrivljeni senzor na Z4 ali mislim da nema nista od toga, mozda na Z5.

A sto se tog senzora tice nikakvo poredjenje sa kilavim htc-om ne dolazi u obzir, ovo je ozbiljan i kvalitetan senzor koji ce verovatno (ponovo) napraviti mini revoluciju na trzistu pravih ''dzepnih-turistickih'' fotoaparata :)
 
Poslednja izmena:
Nameracio sam se na moj Z2 kako da izvucem ok fotke iz njega i nikako nista da uradim.Probaop razna podesavanja,scene,automatska,manualna,druge aplikacije za slikanje tipa pro capture i nista.Medjutim izgleda da sam nasao neko kompromisno resenje.Umesto da slikam u wide formatu slikacu u klasicnom 4:3 i slike su mnogo bolje.
Evo dve od veceras,sto bi hsv rekao sa terase :d
:)
 
Pozdrav da vas pitam znam da koristete telefon ja planiram ovih dana da kupim inace imam nexus 5 koji planiram da prodam kao novom buducem korisniku Z2 interesuje me telfon pozdrav
 
Sta te zanima konkretno?Telefon je odlican,za mene nema mane uopste...
 
Stigao mi dock juce i prvo punjenje jutros sa njim,za 2 i po sata se napunio telefon...ja u cudu.Kako je moguce da se tako brzno napunio i da puni brze od originalnih sony punjaca?
 
DK-31 taj valjda ide uz Z1...nisam dobio punjac,zakacio sam ga za moj sonijev adapter i tako brzo se napunio.
 
Zanimljivo je da preko magneta i usba istom brzinom puni a ipak kod tebe sa istim punjacem je drasticna razlika.
 
Nesto tu onda nije rocno jel?Ali do cega moze biti ako dock sa istim adapterom napuni fon za 2 i po sata a isti adapter i usb 4 sata...
 
Koji kabel koristiš?

Loš kabel zna značajno da uspori punjenje telefona. Telefon tokom punjenja meri pad napona na kabelu i usporava punjenje (smanjuje struju punjenja) ukoliko utvrdi da je pad napona prevelik.

Takođe, zaprljani kontakti na punjaču, kabelu, telefonu, znaju da povećaju prelazni otpor => povećava se pad napona => usporava se punjenje ...

Ukoliko samo ti imaš ove simptome različite brzine punjenja, onda vidi dal' imaš neki problem sa konekcijama. Da li još negde prijavljuju te razlike?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno