Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@faca
ako je preko NL poste sa trackingom verovatno ce i biti necega da se plati, moje misljenje, dok obicno ne diraju ovo iz kine gde su u pitanju paketi manje zapremine.

elem, realno, niko nas ne tera da narucujemo i ne siba po usima, tako da nema razloga za nerviranjem. da ste platili DHL za 5 dana da stigne pa da se vuce nedeljama ajde vec, ali tako je to.
 
Ovo moje i jeste poslato dhl-om platio sam 20eur samo shipping
 
Da preko NL poste sa trackingom, nocas - jutros je stiglo u moju postu (prokleta subota, da nije postar bi vec u ovo vreme i doneo posiljku). Jel ima neka fora kad posiljka prodje kroz sve za dan dva da nece biti nista naplaceno ili ne mora da znaci?
 
Poslednja izmena:
Da preko NL poste sa trackingom, nocas - jutros je stiglo u moju postu (prokleta subota, da nije postar bi vec u ovo vreme i doneo posiljku). Jel ima neka fora kad posiljka prodje kroz sve za dan dva da nece biti nista naplaceno ili ne mora da znaci?

Apsolutno ne mora da znaci nista, meni je stigao pre 3 dana power bank poslat 28. maja jos, zaturili ga bili u magacinu nekom, nisu ni otvarali paket, on kosta 10$ ceo, nego verovatno zbog baterije tamo stojao, a ne mogu da vidim na onoj nalepnici jer se razmazalo mastilo ili cime vec stampaju zbog kog razloga je odbijeno (vidim da ima 5 stavki, jedna moze da bude zbog nedozvoljenih supstanci, jedna zbog netacne adrese, a ostale ne mogu vec da procitam).

Kada narucujete stvari, narocito iz kine ljudi, to se radi po principu stavi i zaboravi, na svakih 20 dana vidis da li je stiglo nesto ili ne, pokreces dispute ako mozes i to je to.
 
Ja sam porucio 10.10. sticice u ponedeljak. Nego me zanima kad paket stigne u srbiju, isti dan prodje carinu, za jedan dan ode u glavnu postu a drugi dan je u mojoj posti i kod mene, da li to znaci da nije ni pregledan, da nema dazbina. Ili mogu za jedan dabn i da ga pregledaju, ocarine/pdv posalju u posti i da ga meni isporuce. Znaci ako prodje kroz sve faze 100% nema dazbina, a ako e zadrzi na carini posti da moze biti dazbina a nemora da znaci. Do sada sam dobio par paketa oko 5 eura bek dazbina neke je postar doneo kuci neke ubacio u sanduce.
 

Prilozi

  • Noname7.jpg
    Noname7.jpg
    29.6 KB · Pregleda: 172
Ovo je strasno.
Meni nekoliko posiljki stoji preko deset dana na carini.
 
Pitam se samo - ako je ovakav haos sad u oktobru, kakva li će tek papazjanija biti u decembru, kad svi budu krenuli da naručuju raznorazne poklone...
 
Ako se budu preselili na tu novu lokaciju onda ne verujem da ce biti problema, uostalom kakvi su ne bi me cudilo da pocnu da vracaju jednostavno pakete ili lupaju bezobzirne PDVove na sve zivo i mrtvo, kao sto su radili kada je dosao PP pre 2 godine ako se ne varam, da bi obeshrabrili narod od narucivanja, nista lepse nego kad narucis neku sitnicu za 10$ a stigne pdv 250din + 166din otvaranje paketa + ostale gluposti, za cas te prodje zelja da bilo sta narucujes.
 
Ja sam kupio neki CD preko Amazon-a za 7$+6$ shipping i treba da mi stigne 24 novembra. E sad, moje pitanje, hoće li cariniti paket ili ce uredno stići bez dodatnih troškova?
 
Ljudi pomagajte,nista sto sam narucio u zadnja 3 meseca i vise,sto sam narucio sa ebay-a mi nihe stiglo. Kontam da je do ovih nasih *****a,jer dok mi je adresa za primanje posiljki bila u Bg,sve je stizalo. Sada je adresa Priboj(mali grad na jugozapadu Srbije) i nista ne stize neko vreme.ove nedelje istice rok za neki par stvarcica,pa ne znam koga da zovem da inervenisem, ili da skrenem paznju na moj problem? Postu,carinu? Neko neki savet,objasnjenje,broj koji da pozovem? Hvala
Jedino sto mi pada na pamet je da nisi promenio adresu u sistemu. Tj, da ti prodavci sa ebay-a i dalje salju na adresu u BG-u, i da niko ne prima te pakete pa se vracaju prodavcu.
 
Jedino sto mi pada na pamet je da nisi promenio adresu u sistemu. Tj, da ti prodavci sa ebay-a i dalje salju na adresu u BG-u, i da niko ne prima te pakete pa se vracaju prodavcu.


Ma ne bre,naravno da sam promenio. Stigla mi je porudzbina koju sam narucio pre 3 meseca,valjda ce stizati o ostalo ;)
 
Ljudi pomagajte,nista sto sam narucio u zadnja 3 meseca i vise,sto sam narucio sa ebay-a mi nihe stiglo. Kontam da je do ovih nasih *****a,jer dok mi je adresa za primanje posiljki bila u Bg,sve je stizalo. Sada je adresa Priboj(mali grad na jugozapadu Srbije) i nista ne stize neko vreme.ove nedelje istice rok za neki par stvarcica,pa ne znam koga da zovem da inervenisem, ili da skrenem paznju na moj problem? Postu,carinu? Neko neki savet,objasnjenje,broj koji da pozovem? Hvala

Idi u svoju lokalnu postu i kod njih vidi u cemu je problem, sta se desava, gde je kvar.

Ja sam krajem avgusta i u septembru imao nekog postara ludaka koji je npr. klasicne mesecne racune negde zagubio, sklonio, stajeradionemampojma. Veliki je problem napravio svim stanarima zgrade (a verujem i u drugim zgradama) jer racune za infostan, telefon, struju... nismo dobili. Zvali smo posle nasu postu i neki kontrolor (sta li je) nam je rekao da je taj postar sve te racune ubacio u jedno sanduce misleci posle da taj stanar to razdeli po spratovima. Misliiim... taj postar je to verovatno tako rekao svojima u centrali da bi "objasnio" problem. Sledeci dan vidim dva racuna u mom sanducetu (verovatno ga izribali, pa je odnegde izvukao/pronasao). Takodje, nadjem neko pismo adresirano na nekoga, moj broj zgrade, ali sasvim druga ulica. Lud, lud! I posle su ga (naravno) zamenili.

E sad, zasto sam ovo sve ispricao... u tom periodu je trebao da mi stigne strap za fotoaparat. I ne stize, ne stize... posle sam prijavio tom prodavcu, on je kao (mozda i nije) poslao drugi strap, a ustvari je problem bio kod nase poste, tj. kod tog ludog postara. Mozda i ti imas slicne problem. Zato treba da odes u svoju postu, da vidis sta se desava.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Idi u svoju lokalnu postu i kod njih vidi u cemu je problem, sta se desava, gde je kvar.

Ja sam krajem avgusta i u septembru imao nekog postara ludaka koji je npr. klasicne mesecne racune negde zagubio, sklonio, stajeradionemampojma. Veliki je problem napravio svim stanarima zgrade (a verujem i u drugim zgradama) jer racune za infostan, telefon, struju... nismo dobili. Zvali smo posle nasu postu i neki kontrolor (sta li je) nam je rekao da je taj postar sve te racune ubacio u jedno sanduce misleci posle da taj stanar to razdeli po spratovima. Misliiim... taj postar je to verovatno tako rekao svojima u centrali da bi "objasnio" problem. Sledeci dan vidim dva racuna u mom sanducetu (verovatno ga izribali, pa je odnegde izvukao/pronasao). Takodje, nadjem neko pismo adresirano na nekoga, moj broj zgrade, ali sasvim druga ulica. Lud, lud! I posle su ga (naravno) zamenili.

E sad, zasto sam ovo sve ispricao... u tom periodu je trebao da mi stigne strap za fotoaparat. I ne stize, ne stize... posle sam prijavio tom prodavcu, on je kao (mozda i nije) poslao drugi strap, a ustvari je problem bio kod nase poste, tj. kod tog ludog postara. Mozda i ti imas slicne problem. Zato treba da odes u svoju postu, da vidis sta se desava.

Pozdrav!
MrBigJump.gif


I meni evo vec 75 dana ne stize 6 paketa od 3 razlicita prodavca. Paketi su bez tracking number-a. Stigao samo jedan paket ali on je imao tracking numeber. Znaci negde se krade ali kako da ustanovim gde?! Kome da se obratim da se zastitim?
 
I meni evo vec 75 dana ne stize 6 paketa od 3 razlicita prodavca. Paketi su bez tracking number-a. Stigao samo jedan paket ali on je imao tracking numeber. Znaci negde se krade ali kako da ustanovim gde?! Kome da se obratim da se zastitim?

Onaj ko je poslao mora da reklamira da paket nije stigao u svojoj pošti.
 
Danas sam zvao POstu carinarnicu, danas carine pakete pristigle 16.10. .Naoružajte se strpljenjem! ;)
 
Onaj ko je poslao mora da reklamira da paket nije stigao u svojoj pošti.

Prodavac je iz Kine, roba nema broj za pracenje. Ja srecom jesam refundirao sve pakete ali online vise nema vajde uzimati bilo sta bez broja za pracenje, jer je samo lutrija dal ce nesto stici do kupca ili nece :(
 
Meni stigao paket pre neki dan koji mi je kinez poslao bez pracenja jos 21.08. Ja trazio refund jer sam mislio da nije poslao, on odmah prihvatio. Ja totalno zaboravio na to, kad stize. Nije neka suma, ali mi je trebalo. Jos sam odustao od toga skroz.
 
Jel imao neko iskustva sa GLS Italia??? Kada prodavac posalje paket kada ja da ocekujem Tracking code, stize li mi to na mail preko ebaya??
 
Meni stigao paket pre neki dan koji mi je kinez poslao bez pracenja jos 21.08. Ja trazio refund jer sam mislio da nije poslao, on odmah prihvatio. Ja totalno zaboravio na to, kad stize. Nije neka suma, ali mi je trebalo. Jos sam odustao od toga skroz.

Znaci postoje male sanse da nekad i stigne. Zao mi i tih Kineza prodavaca pa ako i stigne sa velikim zakasnjenjem platicu ponovo jer ko zna gde je zapelo, verovatno nije do njih. Zvao carinu malopre, kazu imaju trenutno 3000 posiljaka iz Kine, velika guzva...
 
I meni je, ali ovaj je delovao tako kao da nije poslao. Tako isto je prosipao jedan sa ebay-a pa je ispalo da nije poslao. A stvarno je sica ~5$
 
Mislim da to jos nije pusteno u rad.?
Mada nisam prosao tuda mesec dana,pa su ga mozda i pustili u rad.
Kako nisu pisao sam o tome pustili su ga u rad na dan posta sad vi izguglajte ili citajte unazad kad sam to pisao.
 
Ja sam porucio 10.10. sticice u ponedeljak. Nego me zanima kad paket stigne u srbiju, isti dan prodje carinu, za jedan dan ode u glavnu postu a drugi dan je u mojoj posti i kod mene, da li to znaci da nije ni pregledan, da nema dazbina. Ili mogu za jedan dabn i da ga pregledaju, ocarine/pdv posalju u posti i da ga meni isporuce. Znaci ako prodje kroz sve faze 100% nema dazbina, a ako e zadrzi na carini posti da moze biti dazbina a nemora da znaci. Do sada sam dobio par paketa oko 5 eura bek dazbina neke je postar doneo kuci neke ubacio u sanduce.
Ako ti je proslo odmah carinu nemas dazbina osim otvaranja paketa. Tako meni jednom bilo,proslo odmah ali otvarali da vide sta je unutra nisu naplatili pdv vec samo otvaranje-zatvaranje koliko se secam 100 i kusur rsd.
 
Stiglo danas, nisu nista naplatili, na paketu stavili cenu 7,55 eura iako sam platio 18 eura.
 
Eto vidis...
 
Meni stigao paket pre neki dan koji mi je kinez poslao bez pracenja jos 21.08. Ja trazio refund jer sam mislio da nije poslao, on odmah prihvatio. Ja totalno zaboravio na to, kad stize. Nije neka suma, ali mi je trebalo. Jos sam odustao od toga skroz.

slicna prica. bilo dan/dva do isteka roka, a pre toga sam pisao prodavcu najnormalnije samo da mi kaze sta se dogadja obzirom da mi treking nambr nije davao rezultate. medjutim prodavca nema. sacekam do samog isteka i opet pokusam da dobijem odgovor, ni tad nije nista napisao. kad je isticao rok odradim despute, dobijem novac nazad i posle 10ak dana stigne posiljka... posaljem kupcu poruku da mi je paket stigao i da hocu da mu platim za proizvod, opet ne odgovara. tako da verujem da su kinezi zatrpani poslom pa i ne stizu da odgovore na xy poruka
 
Meni paket 15.10. ušao u zemlju; još nije prošao, a poslednji status na praćenju je pre 3 dana - jedino ako nisu zamenili broj za praćenje prilikom carinjenja... Milsim, ako hoće da pune budžet, mora ovo malo brže, koče mi sledeću narudžbinu :D
 
Ne mogu da vidim status pošiljke od 24.10 da li se to nekome dešava?

19.10.2014 13:54:12 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
19.10.2014 14:54:53 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
21.10.2014 11:15:52 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
21.10.2014 12:57:43 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
22.10.2014 08:53:07 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
23.10.2014 12:18:15 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
24.10.2014 13:04:40 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Naravno, zato sto su 25-26. dani vikenda, videces ujutru status za danas... Samo kad se desi da stigne u carinsku postu u subotu se moze videti to u ponedeljak, verovatno je to automatski unos, a status dok je na carinjenju se koliko sam primetio samo radnim danom (i to naredni za dan pre, odnosno u ponedeljak za petak) postavlja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno