Šta je novo?

Xiaomi Hongmi Red Rice WCDMA

Pisalo je redmi note i redrice. Valjda su mislili i jedan i drugi.
 
Valjda su, meni se iskreno svidja MIUI v6 a ne bih zeleo da menjam telefon da bih ga dobio. Jel ima kakvih novosti povodom KitKat za ovaj obicni red rice?
 
Pa za par dana ide u prodaju redrice 4g koji ima mtk cipset i fura 4.4 android. Jedino ne znam koji je mtk u pitanju

Ko zna sta je kinezima u mozgu :)
 
Mislim da je vec krenuo jer sam bas danas slucajno naleteo na njega na Aliju ali nisam obratio paznju na verziju Androida. Ako daju KitKat i MIUI 6 odma su me kupili za sledeci fon jer necu ni razmisljati o drugom proizvodjacu.
 
Ako je MTK + 4.4 verovatno je octa core :)
 
en.miui.com/thread-46610-1-1.html

Cm11 za 1s. Javicu vam da li mi je bio uspesan beg sa miui :)
 
uploadfromtaptalk1411406999832.jpguploadfromtaptalk1411407007732.jpg

Za sada sve sljaka kako bog zapoveda. Da ga ne ureknem
 
Imam jedno pitanje, zapao mi je za oko ovaj telefon ali sam totalno needukvan po pitanju cackanja po telefonu, pa me zanima ovo.
Ako bi ja narucio ovaj telefon sa neta, da li bi mogao normalno da ga koristim bez ikakvog diranja softvera ?

Vidim da vecina dolazi vec rootovani (odprilike imam predstavu sta je to), tako da imaju google aplikacije, a pretpostavljam da bi se snasao da obrisem kineske gluposti koje mi ne trebaju. Ali ne bih se bavio nikakvim custom romovima, jer iskreno nemam volje da ucim sta i kako se to radi. (znam da je za mene savrsen wp)
 
Za sada sve sljaka kako bog zapoveda. Da ga ne ureknem
Jel osetno brzi od stock MIUI? Inace ne pratim CM team, da li znas da kojim slucajem ne rade na slicnom portu za Redmi 1?

Imam jedno pitanje, zapao mi je za oko ovaj telefon ali sam totalno needukvan po pitanju cackanja po telefonu, pa me zanima ovo.
Ako bi ja narucio ovaj telefon sa neta, da li bi mogao normalno da ga koristim bez ikakvog diranja softvera ?

Vidim da vecina dolazi vec rootovani (odprilike imam predstavu sta je to), tako da imaju google aplikacije, a pretpostavljam da bi se snasao da obrisem kineske gluposti koje mi ne trebaju. Ali ne bih se bavio nikakvim custom romovima, jer iskreno nemam volje da ucim sta i kako se to radi. (znam da je za mene savrsen wp)
Mogao bi opusteno, sta vise jedini razlog sto sam presao sa MultiLangROM-a na stock, je sto stock češće dobija update od Multi verzije. Naravno gledaj da uzmes WCDMA verziju jer ona radi na našim mrežama.

Razlika izmedju ova dva je inace u tome sto je Multi preveden na vise jezika i ima neke kineske app, dok je stock dostupan samo na eng i kineskom.
 
Sta kakav je,leti.. Po nekada pomislim da sam se vratio na nexus 4 :) samo da ne zakacim neki opaki bag..

Da se zahvalim @Vojkan -u za cupanje moba iz mrtvih. Glupi kinezi

32d2877495445986845e7840ee2fe984.jpg


Stari dobri stock android :)
 
Poslednja izmena:
Jel osetno brzi od stock MIUI? Inace ne pratim CM team, da li znas da kojim slucajem ne rade na slicnom portu za Redmi 1?


Mogao bi opusteno, sta vise jedini razlog sto sam presao sa MultiLangROM-a na stock, je sto stock češće dobija update od Multi verzije. Naravno gledaj da uzmes WCDMA verziju jer ona radi na našim mrežama.

Razlika izmedju ova dva je inace u tome sto je Multi preveden na vise jezika i ima neke kineske app, dok je stock dostupan samo na eng i kineskom.

Jel to znaci da stock ako ima samo eng i kineski, ne moze da salje poruku sa nasim slovima ?
Srpski meniji su mi nebitni,cak sta vise ne volim ih,ali mi cesto trebaju slova sa kvacicama u porukama
 
Jel to znaci da stock ako ima samo eng i kineski, ne moze da salje poruku sa nasim slovima ?
Srpski meniji su mi nebitni,cak sta vise ne volim ih,ali mi cesto trebaju slova sa kvacicama u porukama

Naša slova ne zavise od jezika na kom je telefon vec jezika tastature, a na marketu imas gomilu tastatura sa nasim slovima...drugim rečima, moćićes da šaljes poruke sa našim slovima.

@fkloznica : Pre neki dan sam probao drugarov N4 tako da znam o cemu pricam. Kako ti radi dual SIM (ako si probao) na CM11?
 
Nisam probao. Ali sam citao u temi da se zale na sim 2,valjda ne moze da se konektuje na net ili nesto slicno.

Meni nebitna stvar totalno..
 
Poslednja izmena:
Naša slova ne zavise od jezika na kom je telefon vec jezika tastature, a na marketu imas gomilu tastatura sa nasim slovima...drugim rečima, moćićes da šaljes poruke sa našim slovima.

@fkloznica : Pre neki dan sam probao drugarov N4 tako da znam o cemu pricam. Kako ti radi dual SIM (ako si probao) na CM11?

Znam to,ali dok sam koristio lumiu 720 imao sam problem da mogu da otkucam nasa slova (znaci vidljiva su na ekranu) ali ih telefon nije prepoznavao vec je slao bez kvacica.

Hvala za pojasnjenje, verovatno cu ga onda uzeti.

U krajnjem slucaju i ako bude pravio probleme,gledam sad po netu,to su vecinom neke sitnice a ni to rootavnje i instalacija romova valjda nije neki bauk,snaci cu se valjda :D
 
@fkloznica : Dobro je da uspeli da izvedu da obe kartice rade normalno, net na drugoj je nebitan (bar za mene)...sad se samo nadam da ce napraviti port i za obicni Redmi.

@stefanan : Verovatno vec planiras ali nije na odmet da napomenem da uzmes Redmi 1S, jači je i noviji od obicnog, jedino sto je bat malo slabija.
Sto se rutovanja i ROM-ova tice, kad bude potrebe pomoćemo ti, nije to nista tesko.
 
Ja sve nesto mislim da je ovo port sa moto g dual sim telefona. Redmi 1s i taj telefon su skoro identicni.
 
Da, 1s. Potrazicu sad nekog dobrog prodavca, pa cu sacekati 28. Videh da je tad neka akcija na aliju. Planiram prodavcu da kazem da stavi cenu oko 90$ i da ukupno prodjem oko 130e
 
Ja cekam da ponude v25 kao stable (trebalo bi uskoro), ali se nadam da ce biti stabilnija od ove bete jer se ljudi dosta zale na istu...ako nista ne bude bolje, vraticu se na v16, to je najbrza verzija do sad.
 
Imam mali problem, jutros mi je iz cista mira nestao Google acc na telefonu, sto je rezultovalo naravno nemogucnoscu rada svih Google aplikacija. Naravno odmah sam otisao da ponovo dodam Google acc ali te opcije jednostavno nije bilo...pokusao sam da stavim nove google servise, novu verziju Play Stora,ali ni to nije pomoglo i jednostavno nisam mogaoda dodam acc.
Factory reset sam ostavio za kraj kad mi ponestane ideja, sto se ubrzo i dogodilo. Kad sam ga vec radio odlucio sam da probam novu v25 stable verziju ROM-a, ali ni na njoj nisam imao opciju da dodam Google acc. Kako je v25 losa kao i v17 a ja vec vratio fon na fabricko i izgubio sve app, iskoristio sam priliku da se vratim na v16 koji je najbolje radio. Povratak je prosao uspesno ali je problem sto i dalje ne mogu da dodam Google acc jer ga nema na listi.
Instalirao sam Google services framework, Google Play Services i Google Play Store sa MIUI marketa ali ni to nije pomoglo da dobijem opciju za dodavanje Google acc.

Da je neko imao slican problem i kako ga je resio? Kako da dodam Google acc?
 
Ja narucio 1S, treba do kraja nedelje da mi stigne jer sam uzeo od one smiljane na KP,mrzelo me da cekam iz kine kad postoji mogucnost da mi se ne dopadne,samo da bih dobio case i foliju. Zamalo da uzmem mi3,ali je razum preovladao :D
ako mi se ovaj svidi,sledeci je Mi4
 
Da li si pitao smiljanu kakvu "garanciju" daje uz mobove ? Mrzi me da je zovem i da je pitam :)
 
Pa kao internacionalna garancija od 1god koja ide preko nje. U sustini bitno mi je da imam radnu garanciju par dana ukoliko se pokaze neki fabricki nedostatak, a kazu u komentarima i na netu da to postuje i hoce da zameni
 
Ja narucio 1S, treba do kraja nedelje da mi stigne jer sam uzeo od one smiljane na KP,mrzelo me da cekam iz kine kad postoji mogucnost da mi se ne dopadne,samo da bih dobio case i foliju. Zamalo da uzmem mi3,ali je razum preovladao :D
ako mi se ovaj svidi,sledeci je Mi4

kod Smiljane 1S je 160e. vidim da preko Alija ispadne za oko 130e. mislim da je za tih 30e razlike bolje uzeti odmah nego cekati 2-3 meseca i nisi siguran sta ces dobiti. nervi su skuplji.
 
Ne, 129e je kod Smiljane zadnji put kad sam proverio. :)
 
Nazad
Vrh Dno