Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Apsolutni sam pocetnik u vezi mobilnog interneta.
Posetio sam stranice MTS-a i mislim da sam dosta toga razjasnio, ali ipak par pitanja ako nije problem.

1. Mobilni internet nema veze sa telefonima, tj. nije potrebni biti korisnik nekog Mts paketa mobilne telefonije?

2. Ako se uzme popust od 50% do 31. jula, da li je i dalje modem 1 dinar uz paket 3gb? Na sajtu nista izricito ne pise, ali pretpostavljam da je tako.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/modem-huawei-e3131.html

3. Da li je moguce platiti unapred 12 meseci ili 24 meseca, ili koliko god? Uzeo bih net na tudje ime, pa da ga ne maltretiram da placa svaki mesec.

4. I za kraj jedno pitanje na koje je tesko dati odgovor :)
Da li bi bilo dovoljno 3gb mesecno za intenzivan surf recimo 2 sata dnevno, bez downloada i youtubea?
Koliko potrosi recimo sat streama utakmice u "losem kvalitetu" slike?
Godinama koristim flat, pa nemam osecaj koliko tu ide megabajta pri prostom surfu.

Hvala unapred :)
1. Nema veze, moze se uzeti nevezano za mobilne pakete. Ipak, ti u sustini dobijes karticu koja komunicira sa telekomovim bazama, tako da sustinski ti jesi korisnik, ali ne zahteva da imas minute i sms poruke.

2. to pitaj u najblizoj poslovnici, jednostavno, oni ce ti reci da li moze ili ne.

3. takodje, avansna uplata je moguca, ali oni ce biti rezervisani povodom toga, jer ako podignu cene usluga, onda ce morati da ti traze jos para, a ti si vec platio za 12 meseci unapred... Takodje, ako mislis na mobilni net ili bilo sta, oni ce opet biti ograniceni jer ces ti mozda preci limit i onda ce ti biti skinuto sa racuna od "narednih meseci", pa na kraju zavrsis sa mnogo manje meseci nego sto si uplatio... tako da... ono mozes preporuciti nekom elektronsku uplatu preko bankarskog naloga, to je minut posla, nije ni nesto komplikovano niti zamorno. Takodje, mozes zahtevati da ti racun dolazi na tvoju adresu, umesto na ime onog ko je prijavljen, ali u svakom slucaju na potpisivanju ugovora, taj na cije ime se vodi mora da bude prisutan.

4.nije tesko dati odgovor. 3gb je malo. Valjda razumes da je streaming videa identican kao i youtube, i u zavisnosti odakle gledas recimo utakmicu, sigurno moze da se potrosi 600MB po utakmici koja traje 90 minuta. Intenzivan surfing takodje ne znaci po opisu mnogo, ako ides po forumima ili citas neke vesti, to je jedno, ako ides na multimedijalni sadrzaj, velike slikce, vrsis upload ko zna cega ili imas neku jaku interakciju sa severima, trosices dosta.
Najjednostavniji nacin je da meris protok, da li kroz pomocne programe ili na neki drugi nacin, i da ustanovis na osnovu jednodnevnog agresivnijeg koriscenja da li mozes da izdrzis ceo mesec. Npr, ako potrosis 700Mb za taj jedan dan, prostom racunicom bih rekao da je 15GB sasvim dovoljno, ali ako bi isao preko, morao bi dobro da planiras da li bi pazljivo surfovao po netu kako ne bi ostao zadnje nedelje bez neta. 3GB je vise za obican surfing, procitas vesti, vidis mail, obidjes neki forum i neke web strane i to je to. To ti je samo 100MB dnevno...
 
To je razlika kad ljudi pricaju sta misle da znaju od ko zna kada i kad pricaju iz iskustva :) (pogotovu ovo za "prekoracenje")

Avans izbegni... moras da kontrolises svaki mesec da li je korektno uracunat. Cak su meni sami predlozili da to ne radim, kad sam pitao da li moze, za potrebe firme.

Modem treba da je 1RSD sa popustom, jer bez popusta se dobijaju telefoni i tableti.
http://www.mts.telekom.rs/index.php...tems/neograniceni-mobilni-net-upola-cene.html
"Uz pakete Mobilni Net 3GB, Mobilni Net 15GB i Mobilni Net 50GB, modem dobijate po ceni već od 1,00 dinar. "
na toj stranici gde pise o popustu. Priznajem, nisam pitao licno, ali zvuci da ide i modem i popust.


Sve ovo nema veze sa box paketima ;)
 
Je l' prebacivao neko broj mobilne telefonije sa drugog operatera kod Telekoma u BOX?
 
Prvo uradiš prenos broja i kada je broj prenet onda možeš da potpišeš ugovor za TP ili box koji ti odgovara.
 
Samo jedna napomena: obavezno prebaci broj na POSTPAID, jer kod druga dva operatera ne mogu preneti brojevi da se setaju sa pre->post i obratno. Cini mi se da je kod Telekoma neko to uspeo, ali kod druga dva ne moze, pa bolje da se ne isprobava.
 
Yikes! Ja tek sada primetih da uz Box tarifu ide SAMO 500 poruka... nemam nijedan broj koji bi mi se uklopio uz Box onda :( Za neke previse svega, za neke premalo poruka.
 
Hvala na odgovoru.

Zvao sam za Mega Box, ne moram da čekam da mi istekne ovaj ugovor za net koji mi je do 30. decembra, već mogu odmah sve da uzmem, ali sačekaću 12. avgust da prebacim broj iz VIPa pa ću onda sve vezati.
 
tako je, evo i ostatak vesti koga mrzi da otvara link:

BOX paketi će biti unapređeni i prilagođeni različitim potrebama korisnika.

Mesečna pretplata za fiksnu telefoniju od avgusta meseca iznosiće 659 dinara sa PDV-om, umesto sadašnjih 516 dinara (sa PDV-om), navode u Telekomu.

Ranije impulsno tarifiranje zameniće tarifiranje poziva po minutu. U mesečnu pretplatu će biti uključeno 150 besplatnih minuta za razgovore ka svim korisnicima fiksne telefonije u domaćem saobraćaju.

Umesto mesne i međumesne tarife, kao i tarifa za slabiji i jači saobraćaj, celokupna mreža fiksne telefonije predstavljaće, kako je navedeno, jedinstvenu nacionalnu zonu i pozivi ka fiksnim telefonima u Srbiji, bez obzira na pozivni broj, tarifiraće se po jedinstvenoj ceni od 1,2 dinara sa PDV-om po minutu razgovora tokom celog dana.

U Telekomu ukazuju i da opredeljujući se za BOX paket, korisnici ostvaruju značajnu uštedu u odnosu na korišćenje željenih usluga pojedinačno.

Od avgusta u ponudi Telekoma Srbija će se, kako je istaknuto, naći i Box 2 paketi, koji pored fiksne telefonije uključuju još jednu uslugu koju korisnik sam bira (pristup internetu, IPTV ili mobilna postpaid linija).

"Korisnici koji se opredele za Box 3, pored usluge fiksne telefonije i pristupa internetu imaju mogućnost da u paket uključe još jednu uslugu po sopstvenoj želji (IPTV ili mobilna postpaid linija)", ističu u ovom preduzeću.

Svi aktuelni i budući korisnici Box paketa imaće dodatnu pogodnost da sa fiksnog telefona neograničeno i besplatno razgovaraju sa svim pretplatnicima fiksne telefonije Telekoma Srbija, odnosno sa više od 2,5 miliona domaćinstava u Srbiji, dok će svi oni koji u okviru BOX-a koriste uslugu pristupa internetu dobiti novu, veću brzinu do 10 Mbit/s.



izvor: b92.net
 
Evo i zvanicnog cenovnika.
 

Prilozi

  • cenovnik.PNG
    cenovnik.PNG
    28.3 KB · Pregleda: 242
da li je pušten net sa 6 mb na 10 mb ?
 
Ja sam zimus potpisao ugovor na 24 meseca za box4,a vidim na ovom cenovniku da je cena za box4 3.200 dinara,to jest cini mi se da toliko i sad placam.Jel to znaci da u stvari jedino sto se menja za nas na box4 je to da uz istu cenu cemo imati besplatne razgovore u fixnoj mrezi i brzinu interneta od 10 MB?

vladat1@

Nije,sad sam merio.A valjda ce i brzinu uploada da malo "dignu" bar na 2!:d
 
Poslednja izmena:
Od 1og avgusta ce biti povecano bar po onome sto pise tu. A do sad se placa 3112 din tako da je ipak povecanje od 80 din sto je po meni super u odnosu na ono sto se dobije :)
 
vladimirdns@

Ajde pliz daj link odakle si skinuo taj cenovnik,na mts-u ne mogu da ga nadjem.
 
Jedino sto vidim razliku je sto je na mobilnoj liniji koja ide uz box4,od sada biti 300 minuta u nacionalnoj mrezi,a do sada je bilo 500.
 
Da podelili su 300 mts 300 ka svim.Konkretno meni ne smeta,jer mi je vecina ljudi na mts-u.Po statistici na racunima,bas sada gledam za moj box 4, na svim racunima je oko 100 poziva ka korisnicima u mts-u a oko 50 ka ostalim.
 
Svidzaju mi se ovi novi boksevi. Mobilna linija mi vise odgovara ali opet je cudna nekako:)
Kad bi MegaBox pustili bez iptva samo..
 
Само се надам да су ово цене са ПДВ-ом. ;) Ово је сасвим пристојна промена, ем не плаћам скупље претплату ем имам две линије са флет разговорима ем ће нешто ситно да убрзају па ће и интернет да буде употребљив. Сад се питам да ли да размишљам о Мега Боксу јер ми је превише да плаћам и теве и ХД уз овако окрпљен стари Бокс. Имао сам у плану и разбијање Бокса на неки вдсл плус 50% мобилне телефоније али ... боље да сачекам да видим шта ће још да понуде. :)
 
Kad bi MegaBox pustili bez iptva samo..
Кад би баба имала ... Тешко у том облику али ће сигурно да укроје још неке вдсл Бокс варијанте јер ем још увек нема много оних који то могу ем морају да налазе нове начине да извлаче додатне паре нама који нећемо телевизију.
 
Иста је цена као за Бокс пакет само што је услов да узмеш и ХД пакет који кошта око 400 динара месечно. Наравно, мораш да испуњаваш техничке могућности које мало ко може да испуни.
 
Ја не знам зашто су сви одушевљени? Шта је Телеком понудио једно велико ништа. То што до сад корисници ВОХ пакета нису имали беспалтан домаћи саобраћај је срамота. Зашто бар нису дали неке беплатне минуте ка иностранству прва зона. Да не причам и о тој ИПТВ услузи и ако имате више од једног телевизора у кући.
Повећаће брзину интернета ала су се претгли са 6 на 10 МВс. Како се нису сетили да повећају брзину аплоуда(пишем ћирлицом).

П.С
После СББ-а и њихових пакета очекивао се одговор Телекома. Срећа Телекомова па је ово Србија и конкуренција у к...цу.
 
Jedino sto vidim razliku je sto je na mobilnoj liniji koja ide uz box4,od sada biti 300 minuta u nacionalnoj mrezi,a do sada je bilo 500.
Ово је тек превара на квадрат као фол дали су 300 минута у националној мрежи и 300 минута у својој мрежи. Ма која је ово зајебанција. Зашто нису на тих 500 минута додали још 100 у националној мрежи. У овој земљи све може да прође па и ова глупост. Сад нек ми једна вашка из Телекома каже шта је у ВОХ пакету у оквиру мобилне услуге повољно у односу на предходну услугу?
 
Poslednja izmena:
Pa za vecinu je povoljnije dobijes fiksni neograniceno, tebi ne treba mozda, ali mi smo stara zemlja,a matorci pricaju fiksnim i ovo je super, smanjice dosta racune. Meni bi isto bilo bolje za mobilni da nista nisu menjali, ali sta da se radi...
 
Стари људи воле да причају па су узимали ВОХ пакете.... Такође ти стари људи имају и пријатеље у иностранству па се чудим да нема бесплатних минута ка том иностраству. Мени је просто зачуђујуће да до сад корисници ВОХ пакета нису имали неограничен разговор у фиксној телефонији. Слажем се да у суштини и стријим људима поготово у пензији значи да имају и телфон, интернет и мобилни.
Међутим нису само срозали мобилни негои су могли на да дају и много бољу понуду за интернет пре свега мислим на однос Download/ Upload.
Зато и стојим иза тога да је ТЕЛЕКОМ понудио једно велико ништа.
 
a cemu sluze onih 150 minuta u fiksnoj telefoniji sto se spominju ako je pozivanje unutar telekomove fiksne mreze besplatno?
 
Nazad
Vrh Dno