Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
De si na Vidikovcu komso ? :)
 
Prvoboraca.. :) Od skoro sam ovde, ovde govore Knezevac u SBB-u me vode ko Vidikovac, ali tu sam ja negde.. :D hahaha
 
Nista, na SBB forumu mi rekose da je prosledjena reklamacija i danas je trebala kao da dodje ekipa, ali nista od toga. Posto sam radio do nekih 3 sata danas devojka mi je rekla da je bilo nestalo neta i kablovske na 5 minuta u jednom trenutku, ne znam da li su radili ista, ali problem je i dalje tu konstantnih 1% loss na Frankfurtu, a Madrid recimo 70%. Nisam imao vremena da probam LoL, ali Counter Strike zakucava strasno iako mi je ping konstantnih 50 ms.
Moracu ja sutra licno da odem do sbb-a da se zalim...
 








 
Poslednja izmena:
Ma SBB je najbolji. Targo Telekom je, koliko ja znam, jedina firma koja ima optiku. Čula sam da su se mnogi žalili da ne poštuju ugovorene datume za uvođenje. Moj prijatelj živi na Novom Beogradu i čeka ih već 4 meseca.
 
Poslednja izmena od urednika:
^ Izgleda da te ovi iz Madrida i Frankfurta ne vole, a Madjari i Amerikanci vole :p
 
@ProMaster Ulica ti je poznatija u narodu kao "Staza smrti".
:)

Ja sam kod pijace :wave:
 
A sad ja da pitam nesto...

Cesto dobijam problem sa DNS-om. To je verovatno do SBB-a. Sta vi koristite, koji DNS (ako je neki drugi)? Pocelo je izuzetno da me nervira.

dnsfail.png
 
8.8.8.8 i 8.8.4.4
 
Probaj sa 8.8.8.8 i 8.8.4.4 Google DNS serveri
 
A sad ja da pitam nesto...

Cesto dobijam problem sa DNS-om. To je verovatno do SBB-a. Sta vi koristite, koji DNS (ako je neki drugi)? Pocelo je izuzetno da me nervira.


Open DNS: 208.67.222.222
208.67.220.220

Google DNS: 8.8.8.8
8.8.4.4

edit: svi u isto vreme:D
 
Poslednja izmena:
Jel to moram da promenim i u ruteru i na windowsu ili samo na jednom ili samo na drugom?
 
na ruteru
 
Sad cu da odradim, pa da vidimo hoce li se pojavljivati, nadam se da nece...

Malo sam sad citao o DNS-u i kako neki kazu, moze da se desi da ti ne odgovara google dns ili neki drugi i da bi najbolje trebalo da radi sa tvojim provajderom. Kao povecava se delay, latency bla bla bla... Ne znam toliko o mrezama, pa ako neko vise zna, mogao bi nesto da kaze na tu temu.
 
Ja nemam pojma gde bi to trebalo uneti u ruteru,imam Linksys WRT54GC i imam opciju DDNS gde mozes izabrati DynDNS.org i TZO.com opcije i tu uneti user i pass.
 
Odmah kad otvoris 192.168.1.1 imas basic setup i dole imas listu DHCP Server Setting pa tu imas onda static DNS 1 / static DNS 2
 


Evo kako kod mene izgleda,ja imam na automatic dhcp,zato i ne dobijem tu listu,jedino kada prebacim na static IP.
Ne znam ni da li to moze kod sbb-a posto se adresa stalno menja,ja naravno nemam staticnu.
 
Ne znam kod mene je ovako...

ruter.png

Nema veze IP adresa sa DNS-om
 
Sad cu da odradim, pa da vidimo hoce li se pojavljivati, nadam se da nece...

Malo sam sad citao o DNS-u i kako neki kazu, moze da se desi da ti ne odgovara google dns ili neki drugi i da bi najbolje trebalo da radi sa tvojim provajderom. Kao povecava se delay, latency bla bla bla... Ne znam toliko o mrezama, pa ako neko vise zna, mogao bi nesto da kaze na tu temu.

Ja sam kod SBB-a i vec par godina koristim googlov DNS. Meni radi bolje nego sa SBB-ovim.
 
Relativno glupo pitanje. Devojka ima sbb, dali joj onaj ubogi scientific atlanta modem. Koristi ga na desktopu. U medjuvremenu joj stigao i laptop. Da li bi recimo wireless kartica iz desktopa mogla da se koristi kao access point za laptop? Tj može li se na taj način šerovati konekcija? Desktop na sbb modem preko lan-a, a laptop preko wifi karte da hvata signal?
 
Moze, ali onda desktop mora da bude ukljucen kad hoces da imas net na laptopu.
Jednostavnije je da kupis wireless ruter i elegantno resis problem.
 
Njima desktop radi 24/7, a ne daju im se novci na ruter. Šta onda treba da radim, podesim karticu da bude ap, šerujem konekciju, trebam li ip adrese ručno podešavati?
 
Gledao sam sat vremena stream za S4 nisam imao problema, sad gledam jos dva stream-a, nemam problema.
 
Podesio sam sharing, postavio karticu u ad hoc. Na laptopu pronalazim wifi, na mobilnom isto, ali nema sanse da se konektuje. Moram li rucno kucati ip adrese, ili sta?
 
nisam nikad pravio takve kombinacije, pa ne znam da li ti uopste ostvaris vezu izmedju uredjaja, ali kada ih tako povezes - moraces da odradis internet sharing kroz tu konekciju da bi imao internet. preveliko zezanje zarad ustede od 2000 dinara.
 
Opet ponavljam, nije za mene. Zbog drugog se zaebavam. Nadje wifi mrezu koju emituje wifi kartica sa desktopa, ali nece da se poveze.
 
Jel neko ima problema sa netom u okolini SUP-a,Kralja Petra,Kraljevica Marka u Novom Sadu?Net uzasno sporo radi.Na korisnickom max zauzeto:p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno