Šta je novo?

Huawei Ascend P1/P1 S

Do skora sam koristio iPhone 4S, bio sam zagrejan da kupim samsung galaxy note II ali sam na kraju odustao da dajem 500 evra za telefon. Gledam par modela, najvise mi se dopada ovaj Huawei Ascend P1, da li ga uzeti sim free ili od nekog operatera, da li kupiti novi ili polovan (imam ponudu: 3 meseca star pod garancijom operatera)? Molim za pomoc clanova koji vec imaju ovaj telefon, jer vidim da su se neki zalili na ovaj model koji su kupili kod operatera. Ne mogu da se odlucim da li kupiti nov u radnji (dati malo vise para) ili od nekog ko je uzeo preko paketa operatera... Molio bih vasa misljenja...
 
Uzmi slobodno taj od operatera. Telefoni u radnji koja ti daje 2 godine garancije nisu malo skuplji, nego obično bar 50%.
Ako je očuvan i ako nije skup, ne vidim razlog zašto ga ne bi uzeo.
 
Jedino što mi na njemu jako smeta je nemogućnost promene jačine zvuka u toku razgovora - kad ugasi ekran ugasio je i vol +/- taster.

Plasirao sam dezinformaciju, radi. Problem je pravila aplikacija Profile Scheduler koja mi je radila savršeno na bezbroj romova (na HD2). Izvinjavam se.
 
Kupio sam P1, prvi utisak: fenomenalan telefon, iako sam ga 1 dan koristio. Do pre desetak dana sam koristio iPhone 4S, koji sam ima zadnjih 6 meseci, sada sam presao na ovaj P1 (moj prvi android telefon) i koliko mogu da primetim ima mnogo naprednijih opcija za podesavanje nego prethodni pomenuti telefon. U narednih par dana cu da instaliram sve sto mislim da mi treba, jos malo ga "urnisem" pa javljam utiske. :)
 
Instalirao sam Advanced SD Card Manager i App2SD, ni sa jednim programom ne mogu instalirane programe da prebacim na SC karticu. Posedujem fabricki os 4.0.3 verziju, do sada nisam nista instalirao i menjao na njemu. Jel moze pomoc ako neko zna kako da prebacim instalirane programe sa memorije telefona na SD karticu, posto planiram da instaliram gomilu programa i igara.
 
Zašto bi to radio? Koliko imaš memorije slobodno? Ne verujem da je Huawei stavio baš malo memorije, pa da moraš to da radiš.
Uglavnom, igre svoje velike fajlove stavljaju na sd.
 
Posto sam kupio polovan P1 uradio sam "factory data reset" i resio da ga "uredim" po mojoj zelji, posto mi je ovo prvi android bas i nemam neka iskustva :) evo sedim ceo dan i citam po forumima sta me zanima, a verovatno cu tako jos par dana :p
Trenutno imam 1.46 GB slobodnog prostora u internoj memoriji i 32 BG na SD kartici, posto za pocetak zelim da snimim navigacuju sa svim pratecim mapama (samo Evrope) koje zauzimaju 3.2GB a gde su jos ostali programi i igre koje budem hteo vremenom da snimim, pa sam zato krenuo iz pocetka, prvo da namestim kako da instaliram sve aplikacije na SD karticu i tako vise ne razmisljam o slobodnom prostoru... Koliko sam do sada uspeo da vidim, trebao bi prvo da uradim root telefona, ali jos iscitavam forume i trazim resenje, ako imate vec iskustva sa ovim pomozite. Pozdrav!
 
Interna memorija sluzi za instalaciju aplikacija i tih 1.46 gb je i vise nego dovoljno.
Samo instaliraj sta hoces i uzivaj.
 
Skontao sam kako da instaliram na SD karticu, ne moram da root-ujem telefon sve ima u opcijama, a hvala i vama na pomoci :) Pozdrav!
 
Uradio si hard reset i vozi! Ako ti je ovo prvi android uradićeš ga još sto puta. Za rut ima vremena - kad izabereš odgovarajuće aplikacije, lančere ... Nije isključeno da ti rut nikad neće ni trebati. Rkanje memorije, kojekakvim A2SD skriptama i programima, na ovom telefonu nema smisla. Bar za 95% korisnika...
 
Da, nema smmisla, ima u opciji da se otkaci koja je prioritetna memorija, da li interna ili sd kartica, to sam otkacio i sada mi svaki program instalira na sd karticu. Za sada sam zadovoljan telefonom i android os :)
 
Posto sam kupio polovan P1 uradio sam "factory data reset" i resio da ga "uredim" po mojoj zelji, posto mi je ovo prvi android bas i nemam neka iskustva :) evo sedim ceo dan i citam po forumima sta me zanima, a verovatno cu tako jos par dana :p
Trenutno imam 1.46 GB slobodnog prostora u internoj memoriji i 32 BG na SD kartici, posto za pocetak zelim da snimim navigacuju sa svim pratecim mapama (samo Evrope) koje zauzimaju 3.2GB a gde su jos ostali programi i igre koje budem hteo vremenom da snimim, pa sam zato krenuo iz pocetka, prvo da namestim kako da instaliram sve aplikacije na SD karticu i tako vise ne razmisljam o slobodnom prostoru... Koliko sam do sada uspeo da vidim, trebao bi prvo da uradim root telefona, ali jos iscitavam forume i trazim resenje, ako imate vec iskustva sa ovim pomozite. Pozdrav!

Onih 1.46 GB ti je i vise nego dovoljno. Igo ima nekih 8-10 MB kad se instalira a mape se stavljaju na sd karticu. NFS Most Wanted i npr Asphalt 7 imaju po oko 2 GB s tim da .apk fileovi ovih igara imaju do 20 MB i oni se instaliraju na onih 1.46 GB sto imas za aplikacije a ostali podaci idu automacki na sd karticu.

Uradio si hard reset i vozi! Ako ti je ovo prvi android uradićeš ga još sto puta. Za rut ima vremena - kad izabereš odgovarajuće aplikacije, lančere ... Nije isključeno da ti rut nikad neće ni trebati. Rkanje memorije, kojekakvim A2SD skriptama i programima, na ovom telefonu nema smisla. Bar za 95% korisnika...

A root sluzi samo za to? A Ad blocker i backup aplikacija prilikom menjanja roma?
 
Poslednja izmena:
Onih 1.46 GB ti je i vise nego dovoljno. Igo ima nekih 8-10 MB kad se instalira a mape se stavljaju na sd karticu. NFS Most Wanted i npr Asphalt 7 imaju po oko 2 GB s tim da .apk fileovi ovih igara imaju do 20 MB i oni se instaliraju na onih 1.46 GB sto imas za aplikacije a ostali podaci idu automacki na sd karticu.



A root sluzi samo za to? A Ad blocker i backup aplikacija prilikom menjanja roma?

ni meni nije najjasnije zašto prebacivati aplikacije na sd karticu kada ima i više nego što mu je potrebno na internoj memoriji ???
 
Onih 1.46 GB ti je i vise nego dovoljno. Igo ima nekih 8-10 MB kad se instalira a mape se stavljaju na sd karticu. NFS Most Wanted i npr Asphalt 7 imaju po oko 2 GB s tim da .apk fileovi ovih igara imaju do 20 MB i oni se instaliraju na onih 1.46 GB sto imas za aplikacije a ostali podaci idu automacki na sd karticu.

Ja ne mogu ni jednu od pomenute 2 igre da instaliram. Na marketu unavailable, (instalirao enabler i nista) a preko apk sa neta bilo gde nece da se startuje igra, da krene download podataka... probao i sa dark knight rises, isti problem... Ima li neko resenje?
 
Treba ti rut za neke igre, pečeve, anlokere... Ma, kad malo bolje razmislim, treba ti Nintendo!
 
skini sa torenta apk+sd data i instaliraj po upustvu koje dobijes,tako uglavnom prorade:)
 
Drugari, imam pitanje, planiram da pazarim prvi android (posle 100 godina BlackBerryja)... da ga imam naredne 2 godine...u principu, potreban mi je telefon da izdrži te dve godine, da ga ne vucaram po servisima itd. jer sam matori laik u materiji i garantovano na njega neću instalirati nista (osim igrica, navigacije, par uobičajenih stvari koje će mi drugi nabaciti). Zainteresovao sam se za ovaj P1 zato sto je lep, brz, ima dobar net i kameru a pazario bih tehnologiju koja nece da bas mnogo da zastari za 2 godine....medjutim dobio sam za iste pare ponudu za nov SGS 2 i ubeđuju me da je za moje namene sgs2 dovoljan, da je proverena mašina, da je bolja servisna podrska i da cu mozda i uzeti neki dinar za njega za 2 godine, kada budem menjao....za P1 tvrde da je ok ali i da je nov na trzistu, da nema servisa, da je losiji hardver, da cu mozda imati problema sa bagovanjima i da cu se, kao pocetnik, namuciti......Imate li savet za mene (iskren, kao za npr.starijeg rođaka)? Osim da nije trebalo da menjam Nokiju 3210 :)
 
Imajuci u vidu tvoje potrebe, ti neces osetiti razliku u radu izmedju ta dva. Stoga, mozda zaista jeste SII bolji izbor jer ce njega uvek biti lakse prodati od P1, i imace bolju podrsku, i duze, u svakom smislu.
 
Korisnik sam P1, ne vidim po cemu je losiji hardware od SGS 2? Sto se tice bag-ova nisam imao ni jedan do sada, software je novije nevrzije nego na SGS 2 na kojem bi morao raditi upgrade. Kao pocetniku ne vidim zasto bi bilo teze da se naviknete na bilo koji telefon koji koriste isti operativni sistem. Jeste da je Huawei nova marka na trzistu ali mogu slobodno da kazem da je ovaj telefon u rangu SGS 3 i iPhone 4S (kojeg sam koristio pre P1 i koji me nije impresionirao za razliku od P1). Sve je stvar ukusa, a sto se tice podrske ja sam je vec nasao na par mesta u par gradovi u Srbiji (ima na net-u sve informacije), mada mislim da mi nikad nece trebati ako telefon budem normalno koristio. A sta ce se desiti za 2 godine..., procitajte koliko je pre 2-3 nedelje Huawei kompanija ulozila samo u istrazivanje i razvoj mobilne tehnologije a koliko su ostale kompanije i kakav im je cilj u narednom periodu, ciji hardware koriste pa ce vam biti jasnije da li su u rangu pomenutog samsunga.
 
Koliko ja znam i sgs2 i p1 imaju ics 4.0.4,s tim sto samsung dobija jelly bean ubrzo,a za p1 se jos nista ne zna.
i moja preporuka je sgs2.
 
Drugari, malo je glupo pitanje, ali kroz ovu temu se stalno pominju neke "podrške zajednice". Po samom imenu predpostavljam šta bi moglo da bude, ali bi voleo da mi neko od vas bolje objasni. By the way, u jednom našem časopisu sam gledao testove različitih telefona i na tri strane se nalazi 91 model telefona, P1 se nalazi na 10. mestu. U pitanju su connect testovi gde su uzeti parametri karakeristika, pogodnosti za telefoniju, muziku, fotografisanje, poslovne primene i internet kao rezultati testa izdržljivosti, rukovanja prijem GSM i UMTS i akustike. S obzirom da su Nemci ti koji su testirali ove telefone, mislim da je ovaj telefon dosta dobro pozicioniran. Na prva tri mesta su 1. ASUS Padafone 2, 2. Galaxy Note II, 3. Galaxy S III.
 
Onaj ko je imao uređaj podržan od zajednice ovo teško može nazvati podrškom. Odnos proizvođača prema nekinseskim korisnicima je, takođe, spektakularan. Nigde nisam video da moraš rutovati telefon kako bi instalirao novu verziju stok firmwarea. Sreća da je telefon, sam po sebi, sjajan pa mu podrška i nije potrebna... Opet, malo je ljudi koji koriste android telefon, ne smatra da treba da dobija najnovije verzije softvera dok god to hardver može da podrži. Čemu onda gigaherci, megabajti, terabajti...
 
Imam P1 nekoliko meseci,imao sam b103 i apdejtovao ga na b226 uz pomoc build.prop...stavljao sam MiUi,problem sa signalom...dok nisam procitao "kinesko"uputstvo i instalirao ga na pravi nacin i sad koristim MiUi 3.1.11 , perfektno radi.Dok nisam procitao to uputstvo stavljao sam svakakve verzije b021,b029 na ICS emotion ui je perfektan skin a tek dolazi do izrazaja na JB,perverzija...Koristio sam B525 JB dok nisam stavio MiUi i jedini razlog sto sam ga sklonio je zato sto je kineska verzija firmvera a to znaci bez google aplikacija i naloga samo kineski programi, moraju Googlovi da se ubace preko CWM-a...,inace je to sve zbog toga sto je Google ZABRANJEN u Kini i zato im mnogo treba da napakuju verzije za "ostatak sveta".Inace Emotion Ui je po meni bojli od svih ostalih skinova TouchWiz UI-a,Sense UI-a,Optimus UI-a, EmUi je nesto sasvim drugacije.Jedva cekam da izbace dawnload za evropu,mislim da cu biti prvi...a sto se tice hardvera u P1, sta je sve izdrzao ovaj moj,kakve pokusaje Root-ovanja i koliko verzija androida..."kinez" je cudo,babaroga od hardvera...Za svako trziste ce biti 4.1.1 verzija i to nije beta JB nego je beta EmUI.Inace firmver koji se dobija uz p1 je verzija 4.0.3 ICS i Huawei nije naglasio da ce da apdejtuje na JB kao sto je naglasio da ce da apdejtuje G300 na ICS i to je skoro i uradio.Na oficijelnom sajtu je izbacio apdejt za G300 za Telekom Srbiju http://www.huaweidevice.com/worldwi...&directoryId=3372&treeId=0&tb=1&type=software a B226 nije za nase podrucje zato i ne moze da verifikuje fajl prilikom nadogradnje a i nista se ne dobija nadogradnjom 4.0.3 ostaje 4.0.3...pozzz
 
Poslednja izmena:
Da li neko na ovom Forumu poseduje Telenorov P1 sa C185B103 firmverom?
 
Malo realnosti ne bi bilo na odmet. Reci da je telefon perverzija i da sve radi savrseno je, blago receno preterivanje. Ni jedan telefon nije bug free i bilo bi lepo navesti realno ono sto ne valja na tom telefonu.
 
Za ovu klasu nisam primetio da mu bilo sta fali,mozda mu je mana sto se baterija ne vadi normalno.Na 4.0.3 se grejao malo vise kad skida veci fajl preko 3G-a ali i to se izgubilo otkad koristim MiUi.Sporo kopira fajlove preko USB-a ali to je verovatno do memorijske...Baterija bi mu bila jos jedan mali minus...
 
Mana mu je i sto sam greskom obrisao bekap orginalnog firmvera sto je bio na njemu a po netu nema orginalnog vec nekog za testiranje za developere i ostadoh bez garancije...
 
Nisam pratio temu verovatno je vec bilo...
Koja je konkretno mana sto mu je baterija neukloniva ?
 
ne drzi bas nesto posebno ako koristis navigaciju,igras igrice... ako imas drugu,jacu ne mozes da je zamenis bez ovlastenog servis...gubi se garancija
 
Nazad
Vrh Dno