Šta je novo?

FIFA 2011

Sto pogled na igru koja u meni budi zabavu mora da krshi objektivnost ?

Da li si ti objektivan kada je ova igra ili "ona druga" u pitanju i chime to ja mogu da razumem tj prihvatim ?

Ja se ama bash uopshte ne uplicjem u sobe za igre i konzole, tachnije nikada do sada nisam postovao ovde jer nisam imao jak razlog ali koliko sam shvatio i pohvatao par likova odavde, mogu da kazhem da bukvalno NIKO nije objektivan.

Niti jako dobro igram niti podjebavam, jednostavno prenosim svoj utisak. Da li ti ja lichim na nekoga ko ulazi u ove sobe za gaming i podjebava ljude !?
 
Da li FUFA ima sanse ove godine pored ovakvog PES-a?
 
Sto pogled na igru koja u meni budi zabavu mora da krshi objektivnost ?

Da li si ti objektivan kada je ova igra ili "ona druga" u pitanju i chime to ja mogu da razumem tj prihvatim ?
Meni zaista nije bitno da li na kutiji pise EA ili Konami, PES(tj ISS) igram jos od SNES-a i nikada sebe ne bih nazvao Fifa fanom, dok sam PES fan bio veci deo zivota.

Da li ti ja lichim na nekoga ko ulazi u ove sobe za gaming i podjebava ljude !?

:wave:
 
Sad sam probao demo za PC, ovo je malo sređena FIFA 10 sa konzola. FIFA 11 sudeću po onome što sam iskusio u demo-u za PS3 je otišla dosta dalje.

PES se vratio u punom sjaju, ali je i FIFA sad tu za PC, mada po meni je novi PES daleko bolji od ove PC FIFA-e. Tako da nema zime što se tiče fudbala ;)

P.S. Kada igrate protiv CPU-a obratite pažnju da je na demo-u težina stavljena na amater, CPU ni ne igra odbranu, šteanje kroz odbranu (dadoh 8 golova na jednoj utakmici), tako da ni ne mogu da procenim kakav je ai na ovoj verziji, dok ne budem probao na world class...
 
Poslednja izmena:
E sad na proffesional i world class je vec druga prica, nema prolaza...ma ekstra je fifa.
 
Dobra je FIFA, igrivija mi je od PES-a, fluidnija. Iako nikada nisam igrao FIFU, odmah sam stavio sve pomoci na manual sem centarsuta koji je na semi. Komentator je fenomenalan, skoro kao onaj iz NBA 2k10. Trenutno mi FIFA vise drzi paznju za razliku od PES-a.


Popodne cu probati na vecoj tezini, pa cu videti koju cu igru vise igrati.
 
Za vas sa takvim stavom, neće imati šanse pa makar bila 100 puta bolja. Vaša greška. Ko igra samo FIFA ili samo PES ove godine, pravi glupost.

Mnogo hvala, nadao sam se da će se ovo pojaviti. Tek treći nivo težine pruža solidan izazov.

Ma ne brini ti za mene igram ja KONAMIJEVE simulacije fudbala od '95-'96 znam sta valja...

Igraj ti sta hoces tvoja stvar.
 
Sad sam odigrao nekoliko partija na professional i jos sam zadovoljniji,znatno je ozbiljnije,mada ja u principu ne volim da igram protiv kompa,ziv protivnik je ipak pravo igranje:D
 
Ma ne brini ti za mene igram ja KONAMIJEVE simulacije fudbala od '95-'96 znam sta valja...

Igraj ti sta hoces tvoja stvar.

Igram Konamijeve simulacije od 1994. godine i ISS Deluxe, pa opet nisam tako ograničen.
 
Napokon dobra FIFA za PC. Otkad ne prave NHL (najbolja sportska simulacija na kompu, dok je postojala) bio sam osudjen na maltretiranje sa japanskim vidjenjem fudbala. Koliko sam nerava pogubio i dzojpeda izlomio zbog retardiranih golmana i odbrambenih fudbalera koji se zakucavaju u stative.:D
 
Nikako da probam demo zbog sledeceg problema:
U game settings, u delu controller, nikako ne mogu da dodelim X dugmetu (Na Xboxu) odgovarajuce dugme na mom controlleru (imam sixaxis sa ps3), tj. kvadrat. Izbacuje gresku, prozor se zatim zatvara...
Ako neko zna u cemu je problem, neka mi pomogne. Unapred hvala.
 
Skinuo sam PES demo juce i FIFA demo danas i skoro ceo dan sam igrao uporedo, malo jedan - malo drugi. Nisam igrao FIFE na konzolama niti na PC-u skoro, igrao sam demo prosle( ili preprosle) godine i to je to. PES igram od prvog dela. FIFA je sasvim korektan fudbal, animacije su cini mi se za klasu bolje nego u PES-u tako da dok igram deluje mi lepse, zivlje. Tome verovatno doprinosi i atmosfera tj. zvuk koji je isto bolji nego u PES-u. Odusevio sam se kad je jedan igrac ostao na zemlji da se valja posle ostrog duela. Modeli igraca su siromasniji nego u PES-u ali se to ni ne vidi dok kamera ne zumira. Sama igra je brza, i nekako se "lakse" igra. PES sa druge strane ima dosta bolju fiziku uopsteno, lopta ima "tezinu" kao i igraci, svaki razlicito. U FIFI igraci menjaju pravac kao cigre. Takodje, cini mi se da se saigraci mnogo bolje krecu u fazi napada kao i u prelazima izmedju odbrane i napada. Mislim na situacije kada se branim i iznenada dodjem u posed lopte. U PES-u igraci hoce da se sudaraju i trce jedni drugima "u noge". To je problem vec godinama. Svidja mi se sto u PES-u konacno mozes propisno da se zagradis sa igracem, a ne da se neki kepec tipa Benajun zaleti u Pikea sa ledja i uzme mu loptu. Sada i igraci kao sto je Messi dosta sporije i realnije trce sa loptom pogotovo kad imaju igraca na ledjima dok u FIFI to nije slucaj, bar sam ja stekao takav utisak, kao da nema razlike jedino malo uspore dok primaju loptu. Ne zelim da favorizujem ni jednu igru ali meni PES trenutno vise lezi. Nisam igrao protiv zivog protivnika tako da ovaj zakljucak ne mora nista da znaci, pogotovo sto su demo verzije. Kad izadju full igre, dacu jednake sanse i jednoj i drugoj, ako protiv zivog protivnika PES pokaze iste mane kao u prethodnim delovima vrlo verovatno cu preci na FIFU ali za sada je PES u blagoj prednosti. To ne znaci da je FIFA losija igra, jednostavno zavisi kakva vam "simulacija" vise lezi.

...
 
Igra je prilicno dobra.Dao sam sa Lapardom gol sa 25 metara i mreza se tako cula da sam se odusevio_Ovo sto mi se nije svidelo jeste proslava gola-lik krene da trci ka ceonoj liniji i odjednom je na 15toj lokaciji u sledecoj sceni.
 
Igram Konamijeve simulacije od 1994. godine i ISS Deluxe, pa opet nisam tako ograničen.

Ma bre neka sam ja ogranicen bitno je da si ti napisao da igras konamijeve fudbale od 94...ako uopste mozes da ukapiras sta mislim...

96' godine je izasao prvi konami fudbal koji ima formu koja je da se izrazim slicna danasnjoj...dobro nisi rekao da si igrao konamijevu fudbalicu na C64(ja i dalje imam taj fudbal za C64 na nekoj disketi)...al dobro skapirali smo da si stari gejmer koji je mnogo zajeban i iskusan, sirokih shvatanja...
 
Igra je prilicno dobra.Dao sam sa Lapardom gol sa 25 metara i mreza se tako cula da sam se odusevio_Ovo sto mi se nije svidelo jeste proslava gola-lik krene da trci ka ceonoj liniji i odjednom je na 15toj lokaciji u sledecoj sceni.
Kad krenu da se raduju ti mozes da upravljas igraca. Znaci drzis u koju hoces stranu da trci i stiskas neki od dugmica da bi menjao nacin radovanja.;)
 
Ma bre neka sam ja ogranicen bitno je da si ti napisao da igras konamijeve fudbale od 94...ako uopste mozes da ukapiras sta mislim...

96' godine je izasao prvi konami fudbal koji ima formu koja je da se izrazim slicna danasnjoj...dobro nisi rekao da si igrao konamijevu fudbalicu na C64(ja i dalje imam taj fudbal za C64 na nekoj disketi)...al dobro skapirali smo da si stari gejmer koji je mnogo zajeban i iskusan, sirokih shvatanja...

http://en.wikipedia.org/wiki/International_Superstar_Soccer_Deluxe

nternational Superstar Soccer Deluxe
This article is about the 1994 video game. For the whole series, see International Superstar Soccer (series).

International Superstar Soccer Deluxe (officially abbreviated as ISS Deluxe and known as Jikkyou World Soccer 2: Fighting Eleven in Japan) is a football video game and the sequel to International Superstar Soccer developed and published Konami's, KCEO division. This Deluxe version was published first to the SNES, then the Mega Drive and finally the PlayStation.

ISS Deluxe has realistic animations and player sprites. The player can choose from 16 formations and 8 strategies and can compete with 36 national teams with recognizable celebrity players (like Valderrama, Baggio, Ravanelli, Letchkov), but their names are fictitious (like Capitale for Batistuta).

There are several competitions available including International Cup, World Series (League), Scenario Mode and customizable mini-cups and leagues.

U fail...
 
Ako je to 100% port FIFE10 sa konzola, ne igrajte na legendary... nema smisla, mnogo laže kompjuter i ni slučajno ne pravite slobodnjak u krugu od 25m. Daje ga 99% stoka nevaspitana :d
 
Sumnjam da će i FIFA 11 za konzole biti drugačija po tom pitanju, EA ima dugu tradiciju varanja na poslednjem nivou težine.

Meni FIFA 11 radi vrlo nestabilno u Windowsu XP, probano na ovom mašini iz potpisa i još jednoj. Svaki put kada pauziram igru potrebno je i po desetak sekundi da se igra odglani, nešto slično se dešava i na poluvremenu odnosno kraju utakmice, a imao sam i povratke u Windows, uz poruku da su drajveri prestali da rade. U Windowsu 7, nije prisutno ništa od toga.
 
Dal neko zna jel ce biti Partizana u punoj igri? :)
 
Ne. Koliko sam čuo, neće biti novih klubova u other sekciji. EA svakako ne poseduje licencu za Ligu Šampiona.
 
Igrao sam par utakmica i malo mi je čudna tj trebaće mi vremena da se priviknem. Jedino što me je istripovalo je kad sam pogodio prečku što mi je zavibrirao džojped.
 
Haha i meni se to desilo sa dzojpedom,skoro da sam ga ispustio iz ruku,nikada mi ranije nije vibrirao,eto nova fifa,nova desavanja :D
 
Vibracije dzojpeda nisu nova fora u Fifi. Postoji to vibriranje u "napetim" situacijama vec par godina unazad.
 
Nisam toliko igrao fifu bas tih nekoliko godina unazad,tako da sam se bas iznenadio vibriranjem :d
 
^^To je prva igra koju sam instalirao na svom prvo kupljenom racunaru...boze koliko sam samo bio srecan igrajuci je...posle svih ovih godina ponovo fifa u punom sjaju.:)
 
Vrh Dno