Šta je novo?

Starcraft 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta ih briga...razlika je ionako premala, sudeci po screenovima koje smo videli u ovoj temi ranije
 
A ima li neko ideje koliko cemo morati da cekamo na zerg i protoss kampanje? Znam, znam.."bice gotovo kad bude gotovo", nego me samo interesuje da nije mozda blizz negde rekao bar orijentaciono?
 
Ljudi,kada ce prave misije doci? Sve neke misije za Tychusa,Matta i Ariel,zasad nigde nema misija gde se direktno suprotstavljam Keriggan ili gde vidim Zeratula...Presao sam 9 misija...
 
Tempo bi trebao da bude na 12 meseci.
Nego sto se recenzije tice, zanimljivo mi bilo na kojoj konfiguraciji Filipenku SC2 radi bez problema na ultra :D
Meni igra radi u fullhd na max setovanjima, optimizacija je odlicna. Mislim da zato nisu ni hteli da ubace AA
 
Jel postoji mogucnost da se SC2 instalira na komp koji nema pristup netu? Drugar mi umire, nemoze da instalira igru :D
 
Ne mere bez neta ne samo da se instalira vec ne moze ni da igra.
 
Mere, mere, samo treba znati dobrog doktora :d

Edit: Glede nepostojećeg AA na ATI kartama, CatalystMaker kaže: On vacation - but just got an email saying that Starcraft 2 AA is almost ready. Just getting tested now. Hotfix soon
 
Poslednja izmena:
Iskreno, igri uopste ne treba AA ako mene pitate. Instalirao, probao, bas sam na to obratio paznju i odlicno izgleda i bez. Da ne znam da nema AA mislio bi da je napucan do kraja ;)
 
sve zavisi valjda od aspekta... meni je aa neophodan i zaista mi deluje jadno da ovakvi naslovi to nemaju prosto jer je aa poprilicno potreban i lako uocljiv... a igra kao igra ne izgleda nista revolucionarno... ne razumem ove sto pricaju wooow mnogo je bolja grafika nego u beti :) razlike minorne ako ih i ima...


i da igra moze da se igra offline i skirmish i kampanja, samo u kampanji nemash onda achivmente
(probao sa originalom)
 
Igra i ne treba da izgleda revolucionarno. Nije pravljena da izgleda odlicno vec da bude odlicna a grafika vise nego dovoljno dobra.
 
Meni je igra vise nego sjajna. Mozda malo teza ( cak i u Normal modu) ali sve u svemu odlicna!
 
Šta god da napišeš ljudima ne možeš udovoljiti. Ne vidim što bi se uopšte ti, ili Filipensko, toliko potresali.

Pa nije da se nešto posebno potresamo, ali recimo, dobijem ovako nešto:


Sine, nisam ja to izmislio. Postoje pravila u izdavastvu (stampa/online) koja se moraju postovati. Ja znam da se ti verovatno time ne bavis profesionalno i da si imao malo vremena da sastavis taj review, ali mogao si malo da se potrudis.
Ako pogledas malo bolje druge sajtove, recimo IGN, videces kako je text veci, lepo citak, veci razmak izmedju redova sa manjim pasusima i sve je lepo spakovano, za razliku od ovog tvog teksta.
Nsi morao sve ono navedeno sto sam napisao da primenis na text, nego da izaberes nesto od toga.
Takodje nisam rekao da je review los, nego da je ocajan za citanje i zato ga nisam ni procitao.
E sad ako mislis da se pravim pametan, nisi u pravu jer mi je to posao da ljudima sto jednostavnije i lepse predstavim informacije (radim kao dizajner u advertajzing agenciji) ukljucujuci tu i prelom teksta.
Tako je sve u ovoj raspaloj zemlji, ako nekom das kriticki komentar odmah ispada da se pravis pametan.


I daj boze da se sve na netu svede na pasus, kako bi lepo mogli da racionalno koristimo vreme na netu, a ne guleci i trazeci satima ono sto nam treba. :D

Dakle, mogao sam da se potrudim oko čega? Tekst veći? Ne može, veličina teksta je predefinisana, ja ne mogu da je menjam. Prelom? Ja ne prelamam tekst. Gledano iz ugla advertajzinga? Pa šta sad ja da radim, moje nije da advertajzujem, nego pišem članak da bih ljude uputio u nešto. Nije moje da pojednostavljujem i pokušavam da nešto kažem u što manje reči, već naprotiv da kažem sve što smatram da ima smisla reći. Drugim rečima, primedbe su o stvarima koje ja ne radim ili na koje ne mogu da utičem, gledano iz advertajzing ugla. Pa imam i ja štošta da kažem apropo advertajzinga kakav se forsira kod nas i principa kojim se štancuju tekstovi čija je svrha isključivo reklamne prirode. A opipljivog sadržaja nigde...

A kao što rekoh, to vreme gde će sve dolaziti u po jednom pasusu nam se ubrzano približava, jer advertajzeri tako žele :D Kroz par godina će content biti tri rečenice u kojima su opisane osnovne specifikacije...tačnije, jedna rečenica u kojoj će biti specifikacije, jedna bombastična uvodna rečenica ("Da li ste se ikada zapitali zašto je baš proizvod X upravo ono što vam treba i što će vam podići kvalitet života") i bombastična zaključna rečenica ("Stoga, svi pohitajte da obezbedite sebi primerak ovog nesvakidašnjeg proizvoda nakon čije nabavke vaš dom jednostavno neće biti isti...") :)



zna li se koliko sati otprilike ima igranja kampanje :)


i da li je moguce igrati kampanju bez stalne net konekcije?

Može, ali nemaš ečivmente :) niti direktnu komunikaciju sa prijateljima koji igraju World of Warcraft :d


Ljudi,kada ce prave misije doci? Sve neke misije za Tychusa,Matta i Ariel,zasad nigde nema misija gde se direktno suprotstavljam Keriggan ili gde vidim Zeratula...Presao sam 9 misija...

Hm...još samo koja misija (valjda jedna) i desiće se nešto što će ti omogućiti pristup Zeratulovim misijama (hint: iz laboratorije...)
 
I umesto da se prepiremo, dajte bre ljudi da jedemo :D

b714766a-255d-4fcd-81c9-d0c17e7260b0.jpg
 
Filipenko opis ti je odlican i pismeno i vizuelno,odlican je toliko da sam se opredelio da pazarim original!Gde su mi oci bile 98' da zaigram i prvi deo!Jeste malo skupa,ali mislim da vredi svake pare.
 
Da li je neko imao problem da mu se igra blokira? Pojave mi se neke linijice i cuda(da nisu to oni artefakti?) pa mi ceo komp zabode. Imam 8800gt sa Accelerom S1 i 120mm na njemu, nikad pre nisam imao problema
 
O da, pregrejavanje, koje drajvere koristiš? Beše neki koji prže kartice što se nvidia zaebala pa ih izbacila... :/
 
Jel dobar FPS oko 40 na masini sa Core2 Quad 2,6ghz, 4GB DDR2 i ATI 5750 karticom ? To je ona GIgatron Intel ENergy konfiguracija od oko nove godine,kod ortaka.
Podeseno je sve na High, na Ultra lose radi.
Nesto mi to malo kilavo, mozda su mu prastari drajveri za karticu, nisam ni gledao.
Inace igra je serious biznis!
 
rezolucija?

na kompu iz potpisa na 1650 sve na ultra radi kao podmazana... nisam proveravao fr...
 
Poslednja izmena:

full HD, de cu manje na 23inch monitoru.
Nesto nisam zadovoljan FPS-om za tu masinu, ipak je to dobar Quad, znam da graficka nije bas najaca, ali tera Crysis na max sa OK FPS-om.
 
O da, pregrejavanje, koje drajvere koristiš? Beše neki koji prže kartice što se nvidia zaebala pa ih izbacila... :/

imao sam neke 19x.xx, probao sam i sa novima
isti qrac
radi sve ok kad stavim podesavanja na low, ali onda nisam heppy :(
 
full HD, de cu manje na 23inch monitoru.
Nesto nisam zadovoljan FPS-om za tu masinu, ipak je to dobar Quad, znam da graficka nije bas najaca, ali tera Crysis na max sa OK FPS-om.

Jeste quad, ali engine je radjen za dual core procesore...igra jeste cpu bounded, ali za frekvenciju 2-jezgarnog procesora. Ja imam oko 34fps na fullHD
 
Ja sam na svom P4 sa X1950 AGP 512,1GB DDR1 na low izvukao 30tak FPS-a. :D
Necu tako da se igram, moram uzeti novu masinu, odose pare. Bravo za Blizzard!

Sta u sustini igra najvecu ulogu kod SC2 engina ? CPU ili GPU ili RAM ? Kontam da je CPU najbitniji.
 
Nisam neki ljubitelj rts igara ali je Starcraft prva rts igra koju sam igrao i presao. Dvojka je po atmosferi bas nekako pravi nastavak (dosta novog ali nije naruseno ono staro).
Jos samo da procitam Kuzmu i njegova izivljavanja pa da mi se smuci igra. :)
 
O da, pregrejavanje, koje drajvere koristiš? Beše neki koji prže kartice što se nvidia zaebala pa ih izbacila... :/

верзија која је била актуелна пре ове тренутне, је имала тај проблем, спуштала је брзину кулера... мени је темп ишао и до 100 степени у идле, јер нема хлађења.
 
Ja sam na svom P4 sa X1950 AGP 512,1GB DDR1 na low izvukao 30tak FPS-a. :D
Necu tako da se igram, moram uzeti novu masinu, odose pare. Bravo za Blizzard!

Sta u sustini igra najvecu ulogu kod SC2 engina ? CPU ili GPU ili RAM ? Kontam da je CPU najbitniji.

Evo ja cu ti reci, procesor samo dual core sa sto vise L2 kesha (naravno i L3 se racuna) po testovima to engine voli strasno, ovaj E8400 je idealan po starim beta testovima, posle samo mhz izvlace dlaku frejmova (tj. zanemarljivo). Ako uzmes Quad onda samo 2 jezgra se koriste, engine nije svestan 4... mnogi se bude zbog ovoga, ali cemu to. Igra radi malo bolje na i7 i i5 ali boze moj brzi keshevi i ostale memorijski kontroler

RAM - kazu da 3gb optimum, evo ja uzeo ova 2gb+ jeste da rade svi na 800mhz od planiranih 1066 :crash: ali ne oseti se. Igra zauzima usred misje kada ima svasta po mapi skoro ~2gb rama. Ali moze na XP i 2gb rama da radi posao, na Win7 je vec tesno.

GRAFA bilo sta jace ili isto kao 9800GT 1GB, GTS250 1GB ili neki ATI ekvivalent... Kako sam ja video igra najbolje radi na ATI 5830 i GTX260 , gledana rez 1920x1200.
naravno ovo je bez AA kad se to doda postaje cupavo, posebno kada se kolje mnogo vojske tipa 50v50.
Pa sta sad gotivi najvise 2 jezgra (na single nije igrivo uopste), puno L2/L3 kesha i mhz, i posle odmah grafu.

Ja sto igram sa ovim E8400+4gb DDR2 +7900GTO 512mb na 1680*1050 imam oko ~45fps a kad je guzva pada i na 30... mada jako retko tj. nestignem da pogledam. A texture na high i sve na medijum i nesto low, i meni izgleda odlicno.

Nisam neki ljubitelj rts igara ali je Starcraft prva rts igra koju sam igrao i presao. Dvojka je po atmosferi bas nekako pravi nastavak (dosta novog ali nije naruseno ono staro).
Jos samo da procitam Kuzmu i njegova izivljavanja pa da mi se smuci igra. :)

Kuzma ako bude opisivao, ja cu samo da pogledam sa strane sta pise i kolika je ocena ,ako da manje od 93 bacam novine u kontejner bilo sta pisalo na drugim stranama.
Ide mi na k***** kako kenja nek se drzi konzola tamo ima hrpa 3xA naslova i svakakvich gluposti a ovde ispljuje 2-3 dobre igra koje za celu godinu izadju. Necu mu oprostiti za DA:O sto nije bila igra meseca nego skrbavi nastavak CoD-a koji jeste odlicna igra i presao 2 puta za par dana, i to je to a DA:O igrao 4 nedelje non-stop i odusevio se pricom.
Nije mi potreban kuzma da mi kaze kakav je SC2 ,multi sam video sada kampanju zvacem i kupio bi igru samo da nije mi mrsko da dajem i da nema obaveze do jeseni.
:D
 
Poslednja izmena:
E2180 @ 3Ghz, 4gb rama i matori 8800gt melju igru u 1680, sve full. Dobar je, samo onaj kantri ubija u pojam. O skirmishu jos nista, bice valjda?
 
Takodje i kod mene 8800gt, 4gb rama, amd x2 4000 na 2.8ghz, u 1680 detali svi full, izvlacim 30fps... rekao bih da je igra prilicno ispeglana...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno