Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

A šta tebe dotiče ko je, za koju platformu uzeo igru i iz kog razloga?Ja sam uzeo za pc zbog manje cene a i ceo moj bf2 klan je uzeo bc2 što je razlog više.
 
Sigurno nece biti nista OZBILJNO :), ali ipak se nadam da cemo videti nesto vise od ovih wii-like igara.

Necu da pravim flejm, ali to uopshte nije tako teshko i bice blamaza ako ostanu na milion mini igara na kakve se Wii oslanja. Ali znajuci Sonija oni ce da prave vishe "normalnih" igara, tako da se ne brinem shto se toga tiche. Mene sada najvishe od svega interesuje kako ce to biti implementirano u Killzone 3, joypad mi je bio jedina prepreka zbog koga igru nisam igrao onoliko koliko sam zeleo :)
 
Nadam se da si u pravu :)

Za fps mi je sve jasno do jednog momenta: kako simulirati onaj mrtvi period kad dodjes do kraja podloge za misa, pa ga odignes, pomeris i nastavis dalje. Ako naprave tako da se nisan pomera po ekranu, pa kad dodjes do kraja pocinje okretanje, to nije to. Tad bi dobijali sporije igre sa manje protivnika i manje potrebe za brzim okretanjem. Sve bi podsecalo na one matore on-rail shootere sa automata. Ako nisan bude fiksiran kako smo navikli, sta se desava kad pomeris ruku do kraja levo ili desno, a treba ti jos? :)
 
Poslednja izmena:
Izvini, ali kog kraja? :D
 
Pa do kraja nekog prirodnog polozaja dok sedis i igras, neces valjda ceo da se vrtis za 720 stepeni kad god treba ili pruzas ruku skroz levo ili desno :)


Recimo, kad pomeris misa skroz desno, odignes ga od podloge, vratis ponovo na sredinu, pogled ostaje gde je bio i nastavljas da igras sa mogucnoscu da se opet okrenes gde treba. Sta bi bilo ovde, pomeris ruku skroz desno, na ekranu to postaje nova "sredina" i trebalo bi da nastavis tako da igras (ides u tom pravcu npr), a ruka ti je vec skroz desno. I posle toga treba opet da se okrenes desno za 90 stepeni. Sta onda? :) Ako hoces da vratis ruku na "sredinu", pomerices pogled (ili ces skrenuti). Jedino da drzanjem nekog tastera kontroler ne reaguje, pa kad pustis, opet reaguje.
 
Poslednja izmena:
Ili jednostavnije, koliko od "centra" pomeriš ruku toliko će brzo da se pomera nišan u tu stranu. Mada onda dolazimo do problema ako si otišao "previše" u stranu pa hoćeš da se vratiš nazad, ipak je ovaj taster fazon za sad bolje rešenje :D

Ili jednostavno, koristi strafe kretanje, nemoj da lomiš ruku bezveze :d
 
Poslednja izmena:
Za shootere pomocu motiona postoje 2 resenja:

1) Fiksiran nisan, kao i u svim PC/konzolnim shooterima gde se Move koristi kao i pecurka/mis.

2) Slobodan nisan, zajedno sa "bounding boxom". Kada se pointer pomeri za odredjenu udaljenost, nisan dolazi skoro do kraja ekrana kada on nastavlja da se pomera levo/desno bez potrebe za daljim pomeranjem pointera. Dakle, zamislite da drzite Move u reci i pocinjete da ga pokrecete na desno. Sto vise zakrenete zglob, to vise u stranu pointer pokazuje. U jednom trenutku, nije vise potrebno pomerati pointer, jer se nisan neprestano krece u tu stranu dok ne vratite nisan (dakle i pointer) izvan bounding boxa.


Nisam siguran kako se resava problem prevelikog zakretanja Movea kod prvog slucaja. Verovatno se isto formira bounding box, samo sto je onda malo teze steci osecaj, jer ne mozete da prepoznate kada cete uci u bounding box na osnovu pomeranja nisana.
 
Od ove silne price mi se ponovo ide na paintball :).
 
Jedva čekam stoni tenis :D
 
Za shootere pomocu motiona postoje 2 resenja:

1) Fiksiran nisan, kao i u svim PC/konzolnim shooterima gde se Move koristi kao i pecurka/mis.

2) Slobodan nisan, zajedno sa "bounding boxom". Kada se pointer pomeri za odredjenu udaljenost, nisan dolazi skoro do kraja ekrana kada on nastavlja da se pomera levo/desno bez potrebe za daljim pomeranjem pointera. Dakle, zamislite da drzite Move u reci i pocinjete da ga pokrecete na desno. Sto vise zakrenete zglob, to vise u stranu pointer pokazuje. U jednom trenutku, nije vise potrebno pomerati pointer, jer se nisan neprestano krece u tu stranu dok ne vratite nisan (dakle i pointer) izvan bounding boxa.


Nisam siguran kako se resava problem prevelikog zakretanja Movea kod prvog slucaja. Verovatno se isto formira bounding box, samo sto je onda malo teze steci osecaj, jer ne mozete da prepoznate kada cete uci u bounding box na osnovu pomeranja nisana.

Vise volim fiksni nisan tj. da se Move koristi kao analogni stik nego kao u wii igrama da pomeras nisan po ekranu slobodno. Igrao sam Silent hill Shattered Memories i ne volim taj fazon da kad dodjes do ivice ekrana onda pocinje da zaokrece kameru.

http://www.gametrailers.com/video/gdc-10-socom-4/63020?type=flv

Ne znam, valjda se laicima cini efektnije kada vide da mogu da pomeraju nisan po ekranu onako kako pokrecu ruku koja drzi pointer.
 
Je l' postoje mozda neki screenshotovi gde se poredi grafika na SD i HD televizorima?
 
A koji je smisao toga ? Sumnjash da nije dovoljno dobra razlika ? :)
 
Da li je i vama veceras pucao PSN, nisam mogao odigrati jednu partiju BC2 ljudski?
 
Poslednja izmena:
Do igre je verovatno, ne do PSN-a, namestaju servere danas, pechuju krekuju..
 
I mene, samo usred partije, i to dva puta, izgleda da nesto i PSN zabada.
 
ufff a ja zvao ove iz beotela naj...im se majke. zadnjih dve nedelje katastrofa cnnx u srbiji. ne verujem da to ima veze sa PSN jer ostali iz inostranstva igraju normalno
 
FIFA10 je isto tako imala problem sa pucanjem partija dok nije izašao patch. Rešenje do tad je bilo da imate malo ljudi na PSNu kao prijatelje jer je kao problem bio u tome što šaljete i primate od svih informacije "šta rade". Možda je problem u tome, a možda i u serverima, ko zna :)

U svakom slučaju je do igre a ne PSNa jer sam se večeras sasvim normalno igrao.
 
Poslednja izmena:
Baguje nesto BC2, zbog servera valjda, meni zabo Sony 5 puta danas.
 
Probajte igrati sa nekog alternativnog accounta gde imate malo prijatelja - pošto je EA, možda je sličan bag u pitanju :)
 
Probajte igrati sa nekog alternativnog accounta gde imate malo prijatelja - pošto je EA, možda je sličan bag u pitanju :)

Ma ponekad baguje, ne smeta mnogo.
Igraj ti sa drugog accounta ! :p Sad kad su oruzja otkljucana ! :D
 
Sta je sa Playstation Move-om?kad izlazi? koje su cene igrica ?gledao sam par klipova dosta zanimljivo mi se cini....
 
Nazad
Vrh Dno