Šta je novo?

Plasma vs LCD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po kom osnovu ih ti poredis ?
Koja je uopste poenta tvoje price, da je visa rezolucija bolja ?
Pa ko to ne zna ?

Ovo nije moja prica i ja je nisam zapoceo. Moja prica je bila da ne volim HDready plasme i to je sve, mislio sam da sam bio dovoljno jasan?
 
Mozda sam pglu, ali ja nigde ne vidim plazmu sa rezolucijom 1280x720p :bottle:

Lepo cu poteram toplap kad krenem u kupovinu, nakrcam ga 720p filmovima i zakacim na svaku plazmu i lcd koji mi se svidi i odaberem :D

Kako god..fala svima ;) :party:
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozda sam pglu, ali ja nigde ne vidim plazmu sa rezolucijom 1280x720p :bottle:
mozda sam ja jos gluplji, ali ni LCDa te dijagonale te rezolucije nema bas u izobilju :)

(PS ne pratim bas lcd scenu, ali toliko me pamcenje sluzi)
 
No, ako to pitas, verujem da 50" 720p plasma nudi ukupno bolji kvalitet slike od FullHD LCD-a slicne dijagonale.
Nema bolju rezoluciju, ali sve ostalo sto utice na kvalitet slike je na strani Plasme i ukupno, plasmu ocenjujem kao bolju.
Uopste ne trazim da se slozis, cak sta vise, nemoj molim te :)

Sasa, jel' ovde mislis 50" 720p Plasma da nudi ukupno bolji kvalitet slike od BILO KOG modela FullHD LCD-a?
Ako je to stvarno tvoje misljenje onda smo se svi zayebali sto smo uzeli Full HD LCD:d pogotovo oni high-end modeli.
BTW, moje licno misljenje (dok sam mozgao 3-4 meseca koji TV da uzmem i testova mali milion) je da 720p plazma ne moze ni da prismrdi high-end FullHD LCD-vima ni po kvalitetu slike ni po opstem utisku!
 
Ja sam se prvi gnušao od 1024x768 dok nisam video kako to izgleda u praksi. Ne znam kako Panasonic plazma radi to skaliranje ali radi do j*ja.

Često se u našim radnjama mogu videti X10 i G10 jedna pored druge i ako mi neko kaže da se vidi razlika od 50.000,00 rsd e onda sam ja ili ćorav ili glup.
 
Ovo zaista vise nema smisla pa lepo vam je covek najbolji medju najboljima rekao da FULL HD ima smisla samo ako gledate tv od 50 inca a sve ispod toga nema smisla,pa bolje je uzeti dobar model hd ready plasme nego FULL HD lcd ako su manje dijagonale od pomenute i dalje svaka rasprava nema smisla,sve ispod te dijagonale nema nikakve razlike u gledanju filmova i ostalih stvari,Ljubanve naravno da nema razlike nego to neki ljudi ovde forsiraju mozda zato sto su na strani FULL HD Lcd televizora pa zato to pricaju
 
Sasa, jel' ovde mislis 50" 720p Plasma da nudi ukupno bolji kvalitet slike od BILO KOG modela FullHD LCD-a?
Ako je to stvarno tvoje misljenje onda smo se svi zayebali sto smo uzeli Full HD LCD:d pogotovo oni high-end modeli.

Da, to mislim, da ste se zajebali.
 
a uh....glava me boli, sve sam od početka pročitala, i sada sam skroz u zbunu. prodavac u radnji mi je objasnio da nikako ne uzimam plazmu, pa dolazi digitalna, šta ću sa njom.....lcd je budućnost....i baš je forsirao lg da sam pomislila da su ga podplatili. a ja otišla po plazmu :-(
vratim se i naidjem na ovaj forum.....i dalje mi ništa nije jasno
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo me je nasmejalo:
"...da nikako ne uzimam plazmu, pa dolazi digitalna, šta ću sa njom"
Plazma tv su inače poznati po svojoj analognoj tehnici prikaza :d
 
prodavac u radnji mi je objasnio da nikako ne uzimam plazmu, pa dolazi digitalna

A prodavci u radnji su inace odlican izvor kvalitetnih informacija. Njih ako slusas budi sigurna da ces pogresiti.

U ovoj diskusiji sve lepo pise i tvoj izbor zavisi od toga sta gledas - domacu TV, satelit, HD materijal, da li kacis na PC ili ne, igrice ili ne, kolika je razdaljina sa koje ces uglavnom gledati.

Odgovori na ta pitanja pa ce ti vec neko ovde i predloziti sta da uzmes.
 
a uh....glava me boli, sve sam od početka pročitala, i sada sam skroz u zbunu. prodavac u radnji mi je objasnio da nikako ne uzimam plazmu, pa dolazi digitalna, šta ću sa njom.....lcd je budućnost....i baš je forsirao lg da sam pomislila da su ga podplatili. a ja otišla po plazmu :-(
vratim se i naidjem na ovaj forum.....i dalje mi ništa nije jasno

:laugh: hahahaahahahah :D dolazi digitalna i onda ce na plazmi boje da ti se izmesaju! :p

ne slusaj prodavce nista! to je jedini savet koji ti sa sigurnoscu mogu dati. aaa za dalje zavisi za sta ces tv da koristis i u kojim uslovima. znaci, ako si procenila po svemu sto si procitala da je plazma bolje resenje za tebe ne dozvoli da te prodavci odvrate.

i evo ja imam digitalnu i plazma mi jos radi :D i to znas kako.
 
meni plazma samo sa sobnom antenom radi, kad nakacim pc ili dvd, pise "error (nesto)" :d

(shala mala)
 
Ima jedan mehanizam, zove se racionalizacija, koja pomaže čoveku da (pre)živi i zajeb :)
 
Ima jedan mehanizam, zove se racionalizacija, koja pomaže čoveku da (pre)živi i zajeb :)

Ma naravno, nisam rekao da izvrse harakiri.
LCD je gledljiv, pristojno, ali od kvaliteta ne nude nista. Bole me uvo sto su tanji i manje trose.
 
Da budem iskren, posle gledanja Avatara u 3D meni se normalni filmovi vise i ne gledaju. Sto se tice price o tome ko se zahebao kupovinom lcd-a nad plasmom moze do sutra da se raspravlja, ali je poenta da su obe tehnologije na svom zalasku.

2010. godina ce biti godina 3D-a. Ono sto mene raduje je da ce to takodje biti godina kada ce LaserTv biti pusten u siru populaciju, tako da ce i plasma i lcd polako nestajati. Ja nestrpljivo iscekujem njegovu pojavu i oberucke cu je prihvatiti ako ispune obecanje da ce biti dosta jeftiniji za proizvodnju od plasme i lcd-a. Dakle na gubitku ce biti oni koji u narednom periodu puknu vise od 1500evra na televizor, jer ce posle taj isti televizor vredeti mnogo manje.

Vise informacija o laserTv na http://laser-tv.org/
 
Gizmore dal ce taj laser da daje bolju sliku od plazme ne deluje mi tako na ovom testu osim sto je svetlija slika hm :),mozda se tripujem al je kao fazon 3d ready hhaha samo da uzmu pare koja fora,ne znam za 3d nisam gledao verovatno je kul fora
 
Da budem iskren, posle gledanja Avatara u 3D meni se normalni filmovi vise i ne gledaju.

Da nosim naocare da bih gledao film... nikada... sledece je da moram neku drogu da koristim da bi mi film bio lepsi... a u poslednje vreme je kvalitet filmova takav da izgleda da se to i ocekuje...

Dakle na gubitku ce biti oni koji u narednom periodu puknu vise od 1500evra na televizor, jer ce posle taj isti televizor vredeti mnogo manje.

Pa paneli preko 1500 EUR kostaju vise samo zbog nekih gadzeta, stylinga, kvalitet slike ne moze mnogo dalje od onog sto je blizu granice 1500. Tako da svako ko je dao vece pare nije ni na kakvome gubitku vec je dobio upravo ono sto je zeleo.

Meni se cini da je ovo bas povoljan trenutak za kupovinu TV-a jer su se tehnologije malo ustalile i kvalitet je tu negde. Samim tim sa izmisljanjem 3D-a, i ostalih marketing fazona proizvodjaci prizanju da ne znaju kud dalje... i kako da opravdaju high end modele...

Evo na konkretnom primeru, pre par godina top model Samsunga LE 52M86BD je bio vrhunac kvaliteta slike i tehnoloskih resenja. Full HD display bez premca... danas nije ni blizu 50V10 plazmi sto se kvaliteta slike tice,a u tadasnje vreme je bio duplo skuplji od te plazme. Razlika je enormna, da vam se cini da taj LCD vise ne mozete da gledate. Ali sumnjam da ce danasnji LCD i Plazma paneli za par godina biti toliko iza tadasnje konkurencije.
 
Videcemo, polako, ja na lcd-u ili plasmi necu ostajati sigurno kada ce biti nesto bolje. Niko te ne tera da nosis 3D naocare kod LaserTv, to je samo jedna od opcija, tj. bice 3D ready tako reci pa ko voli nek izvoli. Meni licno ne smeta da nosim naocare ako mi je bolji dozivljaj.

@outlawz

Naravno da je bolja slika jer pruza najrealnije boje ikad. Ovo je kamera lose uhvatila, nije toliko svetlo, verovatno neka interakcija. Uostalom pogledaj ostale klipove ima ih dosta, a ono sto nema tu ima na youtube.
 
Gizmore dal ce taj laser da daje bolju sliku od plazme ne deluje mi tako na ovom testu osim sto je svetlija slika hm :),mozda se tripujem al je kao fazon 3d ready hhaha samo da uzmu pare koja fora,ne znam za 3d nisam gledao verovatno je kul fora

Imao sam priliku da prisustvujem Sony demonstraciji 3D televizije pre dvadesetak dana i sa jedne strane jesam, sa druge bas nisam odusevljen.

Naravno za gledanje u 3D se nose naocare, a slika je i pored toga dovoljno svetla. Efekti su na pocetku impresivni ali posle se naviknes pa vise obracas paznju na samu sliku. Naravno, demo snimci su pravljeni upravo da se prikaze sto vise 3D "prednosti", bilo sa snimcima iz prirode gde su u prvom planu neke gazele sto piju vodu a tamo prekoputa lavovi koji ih vrebaju ili su neki snimci iz grada gde u prvom planu ljudi piju kafu i pricaju a u pozadini ljudi setaju ili obavljaju svoje poslove.

S obzirom da je ceo event bio okrenut najavljenim prenosima Svetskog prvenstva u fudbalu 2010. u 3D tehnici, mene je upravo taj fudbal najvise i razocarao. Prikazivani su snimci sa Kupa konfederacija gde su kamere bile one standardne "odozgo" i dole iza gola. Kod ovih iza gola snimci stvarno izgledaju dobro. Recimo, slobodni udarac, pa se u prvom planu vidi Kaka kako se sprema da ga izvede, a tamo malo dalje zivi zid, a tamo jos dalje golman koji crkava od nervoze i pokusava da vidi sta mu se sprema.

Medjutim, kod standardnog snimanja fudbala "odozgo" 3D efekat prakticno ne postoji. S obzirom da 90% vremena utakmice prenos i ide sa te kamere gore sa tribina, zaista ne vidim zasto bi neko pljunuo pare i kupio toliku skalameriju - bar kad je fudbal u pitanju.

HD je naravno druga prica, jer gledam sve sto mogu od fudbala u HD i tu je naravno ugodjaj fantastican.

U prici za 3D sam akcentirao fudbal jer je to bilo i glavno na Sony prezentaciji. Verujem da ce za filmove koji budu snimani u 3D formatu to biti interesantno.

Ono sto je naravno najveci problem, to je da ce "obicna" televizija i dalje ostati u najboljem slucaju u HD formatu. Razlog tome je pre svega sto su televizije sirom sveta pljunule ogromne pare da svoje kamere, miksete i svu ostalu opremu (ukljucujuci i predajnike!) prebace sa PAL/NTSC u HD format. Nema sanse da ih vec sada neko natera da opet svu tu opremu menjaju u nesto novo, pa makar to bilo i 3D.

Verujem da ce HDTV biti standard bar narednih 10 godina, ali isto tako i da ce se 3D agresivno nametnuti u filmskoj industriji, pre svega kao odlican nacin za borbu protiv pirata koji eventualne kopije jednostavno nece imati gde da gledaju!
 
Sto se tice 3d prikaza po strucnjacima sa avforums-a panasonic jedini ima ubedljivu tehnologiju koja zaista i lici na nesto pa s tim u vezi i jeste bio predvonik definisanja nedavno prihvacenog standarda.

A dok to zazivi onako kako treba ...

Evo od sledece godine idu skupstinski prenosi u 3d-u... pazi cipela :)
 
Bogdanovicu svaka cast upravo si nam obrazlozio da se ne lozimo na taj 3d sto se tice fudbala,slazem se sa tobom u potpunosti.
 
plazmu (pv80) koristim od marta 2008.

veoma cesto ostaje da radi celu noc na jednom kanalu (volim da zaspim pored TV :-devil-:) i nema tragova brunin-a. vodi racuna prvih 200-300 sati rada i posle toga uzivaj ;)
 
Ali ima IR-a, koji posle nestane.
IR je najveća mana plazme, može da smeta - više što znaš da postoji - ali nije ništa zabrinjavajuće.
 
...ali imas los trip da mozda ipak nece da nestane :d
 
Ali ima IR-a, koji posle nestane.
IR je najveća mana plazme, može da smeta - više što znaš da postoji - ali nije ništa zabrinjavajuće.

Image Retention nestane do sledecec ukljucivanja tako da uopste ne vidim neki problem u tome. Mislim cak da veoma brzo nestane posle iskljucivanja TV ali nisam to ni prato ni merio vreme :-devil-:

kome IR smeta taj bolje da se pozabavi sobom i niposto nek ne uzima plazmu jer ce potrositi silne pare na psihologe a mozda i psihijatre :D

NHF:wave:

PS.
Image
retention can occur with any type of display device, including LCDs, but was especially
evident in early Plasmas. Newer Plasma designs radically minimize the likelihood of
permanent image retention through improved xenon and neon mixtures and a more
efficient cell design that allows for more light with less degradation in the phosphors

ovo jeste da je pisao Panasonic ali to ne znaci da i LCD nema IR :D
 
Poslednja izmena:
Svašta.
IR jeste problem plazme, i u neopdp i u 2009 ne-neopdp verzijama, da ne pominjem ranije. Znam jer imam, a ne patim od sindroma hvalim jer imam.
 
Poslednja izmena:
IR jeste problem, i nije resen. Poboljsan je do te granice da vrlo brzo nestaje. Ja sam pre nekoliko dana upalio plazmu da gledam satelit ali se receiver zablokirao i TV ostao na AV ulazu bez slike (srkoz crno). Onda sam lepo video obrise Pink znaka u cosku, vreme 21:20, dole sam video onu traku od farme sve sa buretom, i tekst koji je pisao. Sve se to vidi kad se pridje na pola metra od TV-a. To je bilo sledeceg dana negde oko 18-19h. Iznenadio sam se jer sam mislio da gasenjem TV-a to isto tako nestaje... Medjutim, nestalo je posle 2-3 minuta gledanja TV-a...

Najveci problem kod IR-a je da cete uhvatiti ukucane da su krisom gledali Farmu a da govore kako je ne gledaju. Zato oprez :) IR moze pre ostetiti vas brak nego TV :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno