Šta je novo?

Preporuka za RPG

Titan quest imotral trone niko ne igra:) setnja pecine mitoloske lokacije diablo fazon...
staro jeste ali je opustajuce i ima pravo srce rpg-a.
 
Hvala ljudi idem da probam Divinity II: Ego Draconis,pa cu da prenesem utiske za Risen cemo da vidimo jos jednom hvala na silnim (citaj dobrim) predlozima ;)Prenosim utiske kolko danas :)
 
Malo neoptivizovano,losa glasovna gluma...kada krene onaj ritual kada postajete dragon slejer traje samo 2 sekunde ocekivao sam nesto malo zanimljivije oko tog prijema u taj red...Nista drugo nepreostaje nego da se ceka The Witcher 2 :)
 
U poslednje vreme igre iskljucivo igram na najvecem dostupnom stepenu tezine iz jednog jedinog razloga. Danasnje igre su toliko postale lake da je Super Mario izazov u odnosu na njih. Tacnije danasnje igre se koncipiraju kao filmovi: skines, odigras za 3-5 sati, obrises. Ja igre nikada nisam dozivljavao na taj nacin i to mi ne predstavlja ama bas nikakvo zadovoljstvo. Mozes me zvati noliferom ali cinjenica da su danasnje igre debil friendly i da sve sto zahteva malo truda bude okarakterisano kao krsh.

Mozda nisam ni trebao da se guram, posto, tu je Igoritza, veliki mag RPG igara da posavetuje...

Vuce dobra ti je podela, samo si smetnuo sa uma Gothic serijal koji je nesto izmedju TESa i ovih igara "sa jakom pricom". Ali eto, te evropske igre, to mora da je krsh. Ko je lud da igra Gothice, ARMA i STALKER kad imamo "sarene" igre sa zapada...

Takodje si zaboravio Arcanum ali eto i ta Troika, bas nekako evropski zvuci...

/BoW za post ... Jedna ispravka samo ako smem
Ne debil friendly ... AMERICAN FRIENDLY... :crash: :wall:
Ja sam se zajbo pa preso Dragon Age na normalu prvi put ...A sto se tice Gothic-a ... Kec - pure win , dvojka ... vrlodobar 4 , trojka SA POSLEDNJIM comunity patch , alternative balancing etc... e to je vec igra ... bez toga ... :(
 
Poslednja izmena:
Ja cekam The Witcher-a i eventualno Elder Scrolls 5 ako ne bude MMORPG...E evo pitanja u vezi Elder Scrolls-a da li se zna da ce biti singl-player ili multi i da li su tacna ona govorkanja da ce potvrditi izlazak u 2010 godini?....hvala po ko zna koji put :d
 
Ja cekam The Witcher-a i eventualno Elder Scrolls 5 ako ne bude MMORPG...E evo pitanja u vezi Elder Scrolls-a da li se zna da ce biti singl-player ili multi i da li su tacna ona govorkanja da ce potvrditi izlazak u 2010 godini?....hvala po ko zna koji put :d

Zadnja informacija o Elder Scrolls petici je procurela jos 2008. a tada su izjavili kako bi voleli da je vide na standovima 2010. S obzirom da za jace od godinu dana nismo dobili nikakve novosti, cak ni o tome da li je igra uopste u fazi izrade, predpostavljam da su je stavili na "on hold". Sudeci po ovogodisnjim info-ima, Bethesda se vise zanima za svoje FPS projekte...
 
Realno je ocekivati Brink, pa pauzu barem dve godine pa tek onda ES 5. Uglavnom pre 2012.-te sumnjam.
 
Naopako svi zivi se okrecu FPS-u.....STRASNOOOO:S:
 
Ali eto, te evropske igre, to mora da je krsh. Ko je lud da igra Gothice, ARMA i STALKER kad imamo "sarene" igre sa zapada...

Takodje si zaboravio Arcanum ali eto i ta Troika, bas nekako evropski zvuci...
Svašta čovek može da pročita na internetu :D

edit: Da se ne javi neko pametan: ukapirao sam ironiju. Mislim na ovo glupiranje "Amerikanci nam uništavaju igre".
 
Poslednja izmena:
ES ce izgleda biti MMO, jer su registrovali tako neki slican domen pre 2-3 meseca :) ne znaci mnogo, ali od toga obicno krece :d
 
ES ce izgleda biti MMO, jer su registrovali tako neki slican domen pre 2-3 meseca :) ne znaci mnogo, ali od toga obicno krece :d

pa singl player je i prosalavio ovu igru pored ostalih kvaliteta (na kraju krajeva singl player je jedini merodavan, MMO-e ne svrstavam u igre vec u on line zabavu), ako bude samo MMO onda su stvarno looseri...:mad:
 
pa singl player je i prosalavio ovu igru pored ostalih kvaliteta (na kraju krajeva singl player je jedini merodavan, MMO-e ne svrstavam u igre vec u on line zabavu), ako bude samo MMO onda su stvarno looseri...:mad:

Upravo tako :mad:
 
ES ce izgleda biti MMO, jer su registrovali tako neki slican domen pre 2-3 meseca :) ne znaci mnogo, ali od toga obicno krece :d

Veoma verovatno. Atari nesto slicno pokusava da uradi sa NWN-om. Kraj prve decenije 21. veka u VG svetu ce izgleda ostati zapamcen po sellovanju svih poznatih i proslavljenih fransiza, zarad tih famoznih 15 evra mesecno. Bah, svako pokusava da bude Blizz...
 
Veoma verovatno. Atari nesto slicno pokusava da uradi sa NWN-om. Kraj prve decenije 21. veka u VG svetu ce izgleda ostati zapamcen po sellovanju svih poznatih i proslavljenih fransiza, zarad tih famoznih 15 evra mesecno. Bah, svako pokusava da bude Blizz...

E bas to ja kontam....tj. htedoh sam to napisat :D...E sta mislite o Demon's Souls?...moja greska igra je samo za konzole...pih
 
Poslednja izmena:
E bas to ja kontam....tj. htedoh sam to napisat :D...E sta mislite o Demon's Souls?...moja greska igra je samo za konzole...pih

Mala ispravka - za konzolu :)

Igra je inače brutalno teška, nije za ove vanila Dragon Age igrače koji nisu navikli na izazov :d
 
A nije ni RPG, za razliku od Dragon Age:d
 
Najbolje da nije :) Samo nije casual kliktanje po ikonicama i smaranje sa AI-jem partija, nego je zeznuto, teško napredovanje gde mora da se razmišlja i provaljuje kako da se ubijaju neprijatelji, sa perfektno osmišljenim online igranjem gde u svakom trenutku može da ti dođe neka pomoć od strane ortaka ili da te neko zaskoči da te ubije (i obrnuto, gde ti možeš da dođeš nekome u pomoć ili da napadaš protivnikov svet). Nažalost, nema Orkova :d , niti hardkor igranja (hardkor = da li će da te kresne Morigan ili Alister :D ), a nivo težine nije osmišljen tako da se pije nešto više health i ostalih potiona i neprijatelji imaju više HP-a. HC, indeed.

Konačno smo dobili RPG sa smislenom simbiozom single i online igranja. Demon's Souls nije idealan, ali je miljama ispred svega što danas izlazi i pokušava da donese pozitivne novine. Sad, što neko misli da je inteligentno to što je kamera iz drugog ugla, što će komp da se bori sam za njega (a prigovara to isto na drugoj strani) i što će da klikće po baru umesto da pritiska O i X, to je već nešto drugo :p
 
Aham...znaci sledece godine God of War 3 best RPG evaaah...:)
 
Najbolje da nije :) Samo nije casual kliktanje po ikonicama i smaranje sa AI-jem partija, nego je zeznuto, teško napredovanje gde mora da se razmišlja i provaljuje kako da se ubijaju neprijatelji, sa perfektno osmišljenim online igranjem gde u svakom trenutku može da ti dođe neka pomoć od strane ortaka ili da te neko zaskoči da te ubije (i obrnuto, gde ti možeš da dođeš nekome u pomoć ili da napadaš protivnikov svet). Nažalost, nema Orkova :d , niti hardkor igranja (hardkor = da li će da te kresne Morigan ili Alister :D ), a nivo težine nije osmišljen tako da se pije nešto više health i ostalih potiona i neprijatelji imaju više HP-a. HC, indeed.



A nema ni price :D Igra je zaista odlicna,ali nema Role-playing-a.Tipican hack and slash.:)
 
Tu si u pravu, priznajem da nema beskrajnih dijaloga koji se vrte iz praznog u neispunjeno, kao ni kodeksa koji govore o istoriji bića iz druge dimenzije koji se sponuju u tami sa oklopom na sebi, izgledaju kao ljudi-divlje svinje i to sve na 1200 strana :)

Igra jeste hack&slash, ali tipičan...hm, nikako. Ne znam, ja bih baš voleo da se ovako nešto pojavi za PC. Kapiram da će nastavci dalje nadograđivati koncept, više pažnje obraćati na neke detalje, dodavati priču, možda bude i nekog seksa da se zadovolje svi ukusi, sada su krenuli u nepoznato i sa vrlo malim budžetom, napravili su bum, verovatno je ROI dosta dobar pa će moći da ulože još više da se napravi još bolja igra. Inače, definitivno sam batalio neko drastično praćenje priče u ovim današnjim RPGovima, mnogo više mi znači osmišljenost settinga, priče se sve ionako vrte iz šupljeg u prazno. Sindrom starosti mnogo pre tridesete, šta ću :d

Čik pogodite, ko sam ja a ko je nex999 :D

draft_lens2197088module11881078photo_1223149346statler-waldorf-muppet-show.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja neam brkove :D:D

Inace bi i ja voleo da se to cudo pojavi na PC, da vide ljudi sta se sve danas zove RPGom:D Fallout3 "issues" su jos bili diskutabilni, i bio sam uglavnom neutralan sto se G!! vs Filipenko rata rpg-ovima tice, ali ovo je definitivno novi momenat koji mi otvara oci za ono o cemu G!! drvi vec godinama:D
Definitivno, GoW3 ce ici na titulu RPG dekade dogodine. Mozda mu zapreti neka druga exkluziva sa macevima, ali mozda.
 
Jednom trol, uvek trol. Mozes mu prisiti znacku Galaksijskog rendzera ali dzaba. Btw. nisi se uplasio igrajuci AvP (mrzi me da ti odgovaram u dve razlicite teme) upravo zbog prirode tvog bica koje je strasnije i od Aliena i Predatora zajedno :)

A sto se tice RPGa, Demon's Soulsa i Dragon Age, necu biti nepristojan kao sto neki znaju biti pa ti reci da prdis vec su da uradim nesto potpuno suprotno, slozicu se s tobom oko nekih stvari. Ja doduse, Demon's Souls jos nisam probao pa bi voleo da mi objasnis koliko se razlikuje od Piranha Bytes shvatanja RPGa, posto i one znaju biti teske (G3 je nemoguce tezak ukoliko se ne opredelis za exploitovanje) Moje neko vidjenje da je borba u DS naprednija, da su monsteri raznovrsniji (bossovi, fore za savladjivanje istih itd.)

I mene smara Biowareovo silovanje jednog te istog koncepta. Ne smatram da je to srz RPG igara iako vise podseca na stoni FRP od "akcionih" RPGova. Stoni FRP nije mogao biti drugaciji pa je potezan, video igre nemaju tih ogranicenja. Umesto da se bave razradjivanjem combat sistema i pisanjem unapred odredjene, linearne price bolje im je da ubace sto vise izbora, detalja i svega ono sto razlikuje RPG igru od ostalih zanrova. Stoni RPG nije linearna LoTRolika prica, vec upravo suprotno, uvek drugacije iskustvo na koje utice ljudski faktor (GM). Znaci treba da prave AI koji ce biti toliko napredan i biti u stanju da menja pravila igre i oblikuje u toku samog igranja. Unapred napisana linerna prica kroz koju prolazis kao kroz film ne sme biti srz najboljeg RPGa danasnjice.
 
Poslednja izmena:
meni sada nista nije jasno...evo priznajem da do pre nekoliko godina nisam voleo rpg naslove dok me nije zainteresovao filipenkov nadahnuti opis Obliviona.
Posle sam se i sam odusevio i sad obozavam rpg igre, cak sam i strategije poceo da igram :d
evo sad sam doziveo da isti filipenko pljuje po rpg-u...da li to znaci da treba da prestanem da igram rpg i da se bacim na H&S? :D
 
Mala ispravka - za konzolu :)

Igra je inače brutalno teška, nije za ove vanila Dragon Age igrače koji nisu navikli na izazov :d

Ma sve je to isto :d.....budjavi PS3 :d....(E skrecem sa teme mislim da si ti pisao recenziju o Sentinel-u....ono sto se prica o skrolu to se jedino moze objasniti skart primerkom posto ga i ja posedujem....nemojte da me varnujete zbog ovog skretanja sa teme..veliki forum pa ne mogu da te nadjem :d)....E sad to da igra dodje na PC ja ne bi volo tj. ne volim da se kupe mrvice sa stola tih glupavih kutija i kojecega jos...i na sve to me razocarava cinjenica da se sluze PC-em da zarade koji dolar vise,a koliko su ti portovi losi to da nepricam setimo se GoW tj. tockova rata cekalo se kolko godina da se pojavi na PC-u a vadili su se time da igra kobajagi DX-10 pa zato kasni tako nesto je bilo a glupava kutija nije videla D od DX-10 pa je opet terala tu igru....ili Lukasovo cedo The Force Unleashed,primeraja je mnogo i u sustini ne volim nista sto dodje naknadno sa konzola
 
Poslednja izmena:
Ako može i nešto starije, probaj Fallout i Fallout 2, ako već nisi.
I probaj da negde iskopaš "Van Buren"-a (Fallout 2.5).

A za DA:O si definitivno pogrešio...
 
Poslednja izmena:
Igrao sam ih vise puta....sto se DA tice tu smo da se razlikujemo i da imamo drugacija misljenja,u svakom slucaju hvala na preporuci :)
 
Iako nije klasičan RPG, pa bi verovatno mnogi čistunci trebali da povrate na sam pomen "skrnave sinergije", iskreno ti savetujem da probaš Spellforce 2 + Spellforce 2: Dragon Storm i uložiš neko vreme da bi savladao krivu učenja. Fantastična igra, mešavina RTS-a i RPG-a, sa solidnom pričom i napetošću, izazovna i jednostavno - zanimljiva, za razliku od klišea na koje smo navikli. Čak, ako imaš vremena, možeš da isprobaš i Spellforce 1 sa njegovim dodacima The Breath of Winter i Shadow of the Phoenix, to sve čini jednu celinu za koju ja jednostavno teško mogu da nađem reči da opišem koliko je dobro (tj. mogu, ali me mrzi da kucam toliko :d )
 
Tu si u pravu, priznajem da nema beskrajnih dijaloga koji se vrte iz praznog u neispunjeno, kao ni kodeksa koji govore o istoriji bića iz druge dimenzije koji se sponuju u tami sa oklopom na sebi, izgledaju kao ljudi-divlje svinje i to sve na 1200 strana :)

pa pazi, neko vishe voli da drnda mish do beskonachnosti, neko vishe voli da mu igra ima smisla, i prichu iza sebe.
 
Dakle, sada smetaju i oni koji vole Diablo? :) Garant takvih nema među ovdašnjim ljuboviteljima duhovnijeh jegara...:d
 
Dakle, sada smetaju i oni koji vole Diablo? :) Garant takvih nema među ovdašnjim ljuboviteljima duhovnijeh jegara...:d

ne, diablo je osvojio igrache svojim gameplay-em, i pre svega uvodjenjem totalno nove sushtine u pojmu "grindovanje"

pazi - DA nije igra kakvu si je predstavio.

ok, mozda zaista ima previshe teksta, te ce je voleti samo oni koji zaprvo chitaju knjige, i imaju interesa za fantaziju.

e al - igranje na jachem nivou od normal, nije lako ni trunku.

ja sam sad pocheo, na najtezem, i kapiram da ima bar trista stvari na koje nisam obracao paznju u prvom igranju, koje sad moram da pazim.

a i pricha za DA je odlichna. nije neki debilizam poput gomile RPG-ova koji imaju prichu -

"bio bog, i smorio se, i stvorio demi bogove. oni su onda se smorili, pa im on napravio fizichki svet.

e onda je jedan od njih napravio elfove, jedan dvorfove, a jedan ljude. a jedan je sve vreme smishljao kako da im ga utera.

krenuo haos, sve tri rase su dozivele neki kolaps, a ovaj shto im ga je uterao je breed-ovao njegove rase od ove tri.

i ti si sad u vremenu gde je proshlo cirke 3-4 hiljade godina, i neshto bitno se deshava .."

ako ovu prichu nisam chuo tri hiljade puta do sad, sechem ga odma ..
 
Nazad
Vrh Dno