Šta je novo?

Counter Strike Source

anagarika

Slavan
Učlanjen(a)
02.10.2005
Poruke
92
Poena
309
Hteo sam da vas pitam, da li neko mozda igra cs source i da li kojim slucajem postoje nonstream serveri, strani ili domaci na kojima moze da se igra.

Negde sam cuo da je igrica losa, mada koliko mi se cini, fizika nije dozivela nikakvu degradaciju, dok je grafika na zavidnom nivou pogotovo uporednjenju sa predhodnim nastavkom, mada se tako priclao i za 1.6 pa ga sada svi igraju.
 
Ja igram na steam serverima i igra je dobra, servera ima mnogo i mislim da vredi platiti cd key (ja sam kupio za 1000 dinara pre godinu dana).
 
Igra Kao Igra Nije Losha Evo malopre Smo Igrali U LAN-u.
Vredi Je Probati.
Mada CS 1.6 Jos Nije Prevazidjen.
 
Idi na www.gametracker.com i tamo ćeš naći desetine servera, kao steam tako i non steam (mahom svi istočno evropski su non steam). Pored servera za CS Source imaš pretragu za još brdo najpopularnijih multiplayer igara. BTW - za CSS postoji samo jedan domaći server i na njemu nikad nema igrača. Probaj sa makedonskim pošto je ping ka njima mali a obično su puni.
 
Poslednja izmena:
Za cs 1.6 se nikad nije pricalo kao i za sors, sors je drugi engine u kom su unazadili gameplay, cs 1.6 je isti stari 1.4 i 1.5 nadogradjeni.
 
Akcija u CSS je usporenija u odnosu na CS 1.6. Ta usporenost igre mnogima smeta i više im odgovara dinamičnost CS 1.6. A popularnost se vidi po broju servera na netu kao i po njihovoj popunjenosti.
 
To jednostavno vise nije ista igra, izvrnuli su engine, mape, sam osecaj igre toliko da uopste ne podeseca na counter strike, ta igra treba da nosi novo ime. Akcije su sporije, laksa je, ima minimum recoil-a (trzanja puske pri pucanju, lakse se ubija protivnik), i zahtevnija je mnogo sto uopste ne treba da bude poenta ovakve igre. Prasina u vazduhu kao i previse detalja po mapama mi ne treba.
Zasto se cs 1.6 igra i dalje ? zato sto je takmicerska, teza je i nije namenjena vunama duducima.

Pogledaj jednu od najigranijih mapa na cs 1.6 iceworld, grafika NULA, jer to nikad ni nije bila poenta igre ;)
http://www.youtube.com/watch?v=q_Cn07656GU&watch_response
 
Tako se pričalo i za sve patcheve a CS je ipak stigao do 1.6 iako je skoro svaki pomak u broju bio teško ocrnjen. Meni su sva unapređena u Source-u evolucijska i prirodna. Igra uopšte nije zahtevna po današnjim merilima, source engine radi odlično i na zastarelim mašinama.

Činjenica da je CS popularniji od CSS ali za mene je to civilizacijski fenomen.
 
Igram CS Source preko Steam-a, moze da se igra i van Steam-a na piratskim serverima, mada je bolje imati original, ima mnogo vise servera i bolja je zastita od cheater-a.
Igrao sam i CS 1.6 ranije, teze je ubiti protivnika istina je, ali mi se i Source svidja.
 
ustvari je vrlo jednostavno
cs:s je za nabine
 
Nabine=nubove ? Hahaha :). Zanimljivo je da se kod nas srecu izrazi "nabovi", "nobovi" i sl. za istu stvar... Da li ljudi zaistu ne znaju sta je pravilno ili je neka fora u pitaju ? :)
 
Znaju šta je pravilno nego ima milion varijacija nastale od reči noob iliti newbie itd...Što se tiče CSSa, mogu samo reći da su usrali gejmplej isto kao što su ovi uradili sa Quake4.

@Laza

Jel fenomen da je nekome i dalje Q2 ili Q3 bolji od Q4? NFS Porsche Unleashed bolji od svih NFSova koji su izašli ili su to samo činjenice?
 
Nabine=nubove ? Hahaha :). Zanimljivo je da se kod nas srecu izrazi "nabovi", "nobovi" i sl. za istu stvar... Da li ljudi zaistu ne znaju sta je pravilno ili je neka fora u pitaju ? :)

Ne igram CS, ali to je uglavnom navika ljudi, posto su na dosta servera cenzurisane psovke, medju kojima su i noob i newbie :d

A i dosadi stalno isto da pises, valjda :d
 
@Laza

Jel fenomen da je nekome i dalje Q2 ili Q3 bolji od Q4? NFS Porsche Unleashed bolji od svih NFSova koji su izašli ili su to samo činjenice?

Po meni je definitivno fenomen, ali poštujem tuđe mišljenje. Kao što danas nisu svi automobili sa automatskim menjačem tako isto nisu ni najigraniji najnoviji nastavci tih igara.
 
Sve više ljudi piše tako a ne mogu da provalim zbog čega. Neka vrsta autocorrect opcije ili nešto drugo?
 
Normalno da je 1.6 bio tezak, cesto nisi mogao da ubijes protivnika zbog losih hitbox-a, da ne pominjem zastrasujuc recoil i odsustvo taktike...
Source je resio mnoge probleme koje bi ovde sigurno pominjali isti ovi sto hvale 1.6 ali ok...
Uvek se nadje neko ko izmislja toplu vodu (da li cujem CSPromod mod?)
Counter je za mene mrtav, tacnije popularnost je donela mnogo nobova i nista nije ucinjeno da se zastite iskusniji igraci i nekako odrzi Pro igra na net-u... Verujem da se zbog toga mnogi opredeljuju za 1.6 ali to za mene nije resenje... Neznam koliko je tesko staviti filter na Public server i zasto toga nema, to samo Valve zna ($$$)...
 
Counter je za mene mrtav, tacnije popularnost je donela mnogo nobova i nista nije ucinjeno da se zastite iskusniji igraci i nekako odrzi Pro igra na net-u... Verujem da se zbog toga mnogi opredeljuju za 1.6 ali to za mene nije resenje... Neznam koliko je tesko staviti filter na Public server i zasto toga nema, to samo Valve zna ($$$)...
izvini elito .. voleo bih da te vidim kako si prvih 10 sati djuskao cs..na kraju krajeva ako si pr0 onda bi trebalo da imash sa ekipom svoj server pa da vezhbash pa onda opa na WCG..apsolutno mi se tvoj pogled na cs ne dopada samo zato shto je pretenciozan,a verujem i drugim igrachima koji ga igraju kao ja for fun pa makar imao skor 15:25...
 
izvini elito .. voleo bih da te vidim kako si prvih 10 sati djuskao cs..na kraju krajeva ako si pr0 onda bi trebalo da imash sa ekipom svoj server pa da vezhbash pa onda opa na WCG..apsolutno mi se tvoj pogled na cs ne dopada samo zato shto je pretenciozan,a verujem i drugim igrachima koji ga igraju kao ja for fun pa makar imao skor 15:25...

Tu se apsolutno slažem, svrha cs-a kao i svake igre je kao što ime kaže - igranje odnosno zabava. Ne znam šta je trebalo uraditi da se "zaštite dobri igrači".
Ja sam daleko od dobrog igrača ali volim da igram na serveru gdje ima dobrih i ozbiljnih igrača jer tako možeš nešto naučiti.
A ono što unazadjuje cs su cheateri i napaljeni klinci što je opet neka druga tema.
 
shto se cheat-a tiche igram na serveru gde je varanje uglavnom misaona imenica jer su admini azhurni i ok ljudi a shto se napaljenih klinaca tiche, u najboljem sluchaju iskljuchish chat i eto..igrash for fun..mada kapiram ja njega donekle i meni sto puta ne bude jasno shta pojedini rade, ali opet stanem zapalim pljugu i kazhem sebi ok josh 20 sec i krecje nova runda ;)

GL HF
 
Normalno da je 1.6 bio tezak, cesto nisi mogao da ubijes protivnika zbog losih hitbox-a, da ne pominjem zastrasujuc recoil i odsustvo taktike...
Source je resio mnoge probleme koje bi ovde sigurno pominjali isti ovi sto hvale 1.6 ali ok...
Uvek se nadje neko ko izmislja toplu vodu (da li cujem CSPromod mod?)
Counter je za mene mrtav, tacnije popularnost je donela mnogo nobova i nista nije ucinjeno da se zastite iskusniji igraci i nekako odrzi Pro igra na net-u... Verujem da se zbog toga mnogi opredeljuju za 1.6 ali to za mene nije resenje... Neznam koliko je tesko staviti filter na Public server i zasto toga nema, to samo Valve zna ($$$)...

Šta si ti sad napričao? Recoil je odličan samo ga treba savladati, odsustvo taktike, gde na FFA i o kakvoj zaštiti ti pričaš? Uvek su postojali turniri što u lanu, što na netu tako da ne vidim šta neki noob ima da traži na turniru, tamo su svi dobri. Znaš kako, danas mnogo više ljudi ima internet i to ti sve govori.
 
vidim da je agressor vec objasnio situaciju
sad tek shvatam koliko su neki sa benchmarka istripovani (samozhivi) ( to sam shvatio tek kad je tema zasla u moju sferu interesovanja :)
ok je kad dash neko mishljenje o igri ali dechko ti si pogreshio apsolutno sve sto si napisao :)
pre nego sto osudish hitboxove preispitaj svoj aim
recoil je savrshen, naravno kad nisi nabina

to shto ti ne znash za taktike ne znachi da one ne postoje >>> ovo nam govori da igranje na public serveru nema ama bash nikakve veze sa igranjem pravog kauntera aka 5on5 ...
sada nisam bash siguran da li sebe smatrash za pro-a ako da a igrao si samo na pabliku failovao si grdno
pravi cs = 5 igracha sa mozgom i 5+godina igranja, dobar server i glasovna komunikacija, ucestvovanje na eslu, cbu i slicno...
ko kad bi ja izjavio da u starkraftu na primer ne postoje taktike jer me ubija easy komp :)
 
Ljudi, CS je fenomen koji traje skoro 10 godina. U pocetku je bio megapopularan, nije bilo osobe koja ga nije igrala, nesto poput WOW-a danas, narocito u zlatno doba igraonica. Tada je bio primarna zabava a danas je mahom sveden na casual igrace. Ja po zavsetku posla sednem da odigram par partija cisto mozak da opustim. To radi i vecina mojih prijatelja. A nekad nismo izbijali iz igraonica zbog kantera. Sto se tice CS Source, nekome se svidja a nekom ne. Cinjenica je da nije ispunio ocekivanja i da je Valve usr*o stvar jer Source nije uspeo da zameni stari CS. Stvar se previse iskomercijalizovala. I dok se vodilo racuna o izgledu nestao je gameplay. Zamislite kakav bi to kanter bio da je gameplay ostao isti.
 
Poslednja izmena:
Sa CSSom su pokušali da izvuku još više para ljudima tako što bi svi u ono vreme morali grdno da se iskeširaju em zbog igre em zbog tada zahtevnog endžina(tako je i propao q4). Kad su hteli da nametnu na nekom velikom svetskom turniru CSS došlo je do debakla i naravno sve je propalo i organizator napljuvan. U to vreme je vršena anketa preko steama da popuniš kakav računar poseduješ i onda kada su uvideli koliko je mali broj ljudi koji bi mogli terati CSS u svakom trenutku na 100fpsa bilo je kasno. I dan danas je 1.6 je #1 baš iz tih razloga. CSS ima smoren gejmplej, a o mapama da ne pričam. Pa kome treba neka kanta na mapi koju možeš pomeriti ili bure da odgurneš i rolaš...Aj nešto i pozitivno da kažem, fleš mi se sviđa u CSS. :D
 
Sa CSSom su pokušali da izvuku još više para ljudima tako što bi svi u ono vreme morali grdno da se iskeširaju em zbog igre em zbog tada zahtevnog endžina(tako je i propao q4). Kad su hteli da nametnu na nekom velikom svetskom turniru CSS došlo je do debakla i naravno sve je propalo i organizator napljuvan. U to vreme je vršena anketa preko steama da popuniš kakav računar poseduješ i onda kada su uvideli koliko je mali broj ljudi koji bi mogli terati CSS u svakom trenutku na 100fpsa bilo je kasno. I dan danas je 1.6 je #1 baš iz tih razloga. CSS ima smoren gejmplej, a o mapama da ne pričam. Pa kome treba neka kanta na mapi koju možeš pomeriti ili bure da odgurneš i rolaš...Aj nešto i pozitivno da kažem, fleš mi se sviđa u CSS. :D

Zar nije cilj da sve bude realnije, da se burici pomeraju i smetaju ti i sl. stvari. A i kako mozete da tvrdite da je recoil u 1.6 savrsen? Da li ste pucali iz svakog oruzja licno?
 
jesmo. ja sam pucao is svih oruzja licno.
i nije cilj.
 
Vrh Dno