Šta je novo?

LCD TV Dilema

Shifter

Slavan
Učlanjen(a)
28.03.2005
Poruke
408
Poena
319
na akciji u T-marketu... 95k...
 
Dakle, cas qpovine se priblizava... recimo da se dvoumim izmedju samsunga 32S62BX i 32R32BX. Po oznakama uopste nemam ideju koji bi trebalo da bude bolji. Za ovaj prvi drugi da za komp daje rezoluciju 1360 x 768. Da li imaju iste panele ili? Ovaj prvi sam video u radnji i svidja mi se slika, a drugi u tehnomarketu je vrteo neki demo za neku tehnologiju za poboljsanje slike, pa se nije lepo videlo...
 
Uzeo sam juce 32S62BX. Jako sam zadovoljan, sve sto mi treba radi perfektno. Stoji mi na 210 cm od glave, ne bi valjalo ni da je manji ni da je veci. Povezao sam VGA kablom, odmah se instalira kao sekundarni monitor, potrebno je podesiti 1360x768 rezoluciju, posle cega sam odradi auto adjustment i to je to. Slika je odlicna za film, HDTV materijal sa kompa izgleda perfektno. Stavio sam jaci kontrast i nesto malo jace boje nego default podesavanja. Potpuno je upotrebljiv za manje zahtevne operacije na kompu, ali bi mi prvo trebali bezicni tastatura i mish. Dvd i xvid izgledaju ocekivano (mutnjikavo, artifakti od kompresije itd), TV program nisam probao, probacu ovih dana kad me ne bude mrzelo da razvucem kabl, mada ionako ne gledam TV.
 
gratz Geek_master !
apsolutno te razumem za bezicnu tastaturu i misha... s tim sto meni i treba komplet kablova za PC to analog 5.1 speaker system :D
 
Ortak je pre par dana uzeo onaj 32R82BX. 69k u T-marketu.

Slika je fenomenalna, kontrask mu je 8K. kablovsku jos nije nakacio, ali me je slika odusevila.
Posto sam isto u fazi krajnjeg izbora za neki Samsung, ispod 8k kontrasta sam sada siguran da to nece biti.
 
Uzeo sam juce 32S62BX. Jako sam zadovoljan, sve sto mi treba radi perfektno. Stoji mi na 210 cm od glave, ne bi valjalo ni da je manji ni da je veci. Povezao sam VGA kablom, odmah se instalira kao sekundarni monitor, potrebno je podesiti 1360x768 rezoluciju, posle cega sam odradi auto adjustment i to je to. Slika je odlicna za film, HDTV materijal sa kompa izgleda perfektno. Stavio sam jaci kontrast i nesto malo jace boje nego default podesavanja. Potpuno je upotrebljiv za manje zahtevne operacije na kompu, ali bi mi prvo trebali bezicni tastatura i mish. Dvd i xvid izgledaju ocekivano (mutnjikavo, artifakti od kompresije itd), TV program nisam probao, probacu ovih dana kad me ne bude mrzelo da razvucem kabl, mada ionako ne gledam TV.

Hm, furati LCDTV preko vga nije bash najsrecnije reshenje. Probah, i preko vga su mu boje i kontrasti nekako skroz shebani, a slika, hm.. losha za te pare. Obavezno ga povezi preko dvi, tek tad ces biti u fazonu WOW, razl'ke li drast'cne ;)..

Osim kartice sa dvi izlazom, neophodna kupovina pre pre kupovine LCDTV-a je dobra bezhicna tastatura i mish, kao i dobra fotelja sa kojom bulja treba odmah da sraste, na prvo sedanje ;).. Tek tada koriscenje racunara dobija novu dimenziju ;)..
 
Poslednja izmena:
danas nabavljena bezicna tastatura i mish... jos samo da vidim da li cu da kuckam sa kauca ili fotelje...

pih... a ja jos uvek na poslu...
 
Hm, furati LCDTV preko vga nije bash najsrecnije reshenje. Probah, i preko vga su mu boje i kontrasti nekako skroz shebani, a slika, hm.. losha za te pare. Obavezno ga povezi preko dvi, tek tad ces biti u fazonu WOW, razl'ke li drast'cne ;)..

TV nema DVI ulaz.
Kartica ima samo DVI izlaze, ali koristim DVI to VGA konvertor koji se dobija uz karticu.
 
TV nema DVI ulaz.
Kartica ima samo DVI izlaze, ali koristim DVI to VGA konvertor koji se dobija uz karticu.

Dvi 2 HDMI. Neophodan ti je dvi 2 hdmi kabal, kad ga budesh nabo, tvojoj radosti nece biti kraja ;). E sad, ja igrom slucaja bi u Merkuru kad se setih da mi treba taj kabl. I ja pitam "imate li kabl" - kazu: "imamo" - posto - oko 3800-3900 din!? I to neki no-name kabl ono najobicniji. E sad, ja odem u Tehnomarket kod fontane, tamo brand name kabl, sa pozlacenim ulazima, kosta 1400 - 1500 din koliko se secam. I to mu je otprilike cifra - max do 2000 din (zavisi od duzine) te se nedajte prevariti kad budete kupovali taj kabl, jer razlike u ceni od mesta do mesta mogu biti drasticne..
 
Poslednja izmena:
u imtelu od 3 metra duzine 1250 dinara... HDMI to DVI
 
Dvi 2 HDMI. Neophodan ti je dvi 2 hdmi kabal, kad ga budesh nabo, tvojoj radosti nece biti kraja ;). E sad, ja igrom slucaja bi u Merkuru kad se setih da mi treba taj kabl. I ja pitam "imate li kabl" - kazu: "imamo" - posto - oko 3800-3900 din!? I to neki no-name kabl ono najobicniji. E sad, ja odem u Tehnomarket kod fontane, tamo brand name kabl, sa pozlacenim ulazima, kosta 1400 - 1500 din koliko se secam. I to mu je otprilike cifra - max do 2000 din (zavisi od duzine) te se nedajte prevariti kad budete kupovali taj kabl, jer razlike u ceni od mesta do mesta mogu biti drasticne..

U tehnotroniku u ns je dvi-hdmi 550 din od 1.5m, a 950din od 5m.
 
Molim za savet oko kupovine.
Naime, ciljam na
- 40 do 42 incha
- Ful HD, da ne bude zabune 1920x1080
- da izigrava monitor takodje u rezoluciji 1920x1080 (npr. za kdl40w2000 sam cuo da to nije slucaj)
- da ima odziv 8ms ili bolje (cuo sam da neki philipsi rade cak i na 3ms)
- da nema odsjaj od svetla (to valjda svi noviji podrzavaju)
- da moze da se nabavi kod nas (ovo je skoro najvaznije)
Unapred se zahvaljujem onima koji su spremni da potrose malo svog vremena da bi pomogli i pored predloga dali konkretne razloge i lokacije gde ima predlozenih sprava (cena ovog puta manje vazna ali da dam raspon 100 - 200 k). Zahvalio bi se i onima koji ce se suzdrzati od pitanja koji ce ti to? ja imam to i to i to radi super, sto ne cekas bolja vremena i sl.
Hvala jos jedanput.

PS. Ne smetaju mi predlozi van Soni i Samsung, npr Sharp, Panasonic, Maranc, NEC ....
 
Ono sto pokazuju u nasim prodavnicama nema blage veze sa onim sto LCD televizori zaista mogu da pokazu u normalnim kucnim uslovima.

Prvi Samsung Full HD primerak koji sam video kod nas bio je povezan antenskim kablom (!?) sa nekim kompjuterom sa cijeg su hard diska pustali promo materijal. Izgledalo je uzasno.

Ni kada sam pazario masinu nisam odmah bio zadovoljan postignutim. Prvog dana sam hteo da ga bacim kroz prozor kada sam prikljucio samo kablovsku... Sreca pa postoje forumi na kojima kupci razmenjuju iskustva o podesavanju, tako da sam mogao da pogledam sta su drugi napravili sa istim televizorom na http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=509999

Tu ljudi za svaki model ispisu stotine varijanti pre no sto im neko ne dobaci link do podesavanja koje su napravili profesionalci poput ovog http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/22/samsung-le40m86bd-settings/

Naravno i to se mora malo menjati da bi se prilagodilo sopstvenim ocima i zeljama, ali u odnosu na ono sto se moglo videti u prodavnici to je O G R O M N A razlika. Gotovo bih smeo da upotrebim izraz "neverovatna".
 
Ono sto pokazuju u nasim prodavnicama nema blage veze sa onim sto LCD televizori zaista mogu da pokazu u normalnim kucnim uslovima.

ali u odnosu na ono sto se moglo videti u prodavnici to je O G R O M N A razlika. Gotovo bih smeo da upotrebim izraz "neverovatna".

To i ja pricam sve vreme..

Em nabiju cenu, em prodaju stvar koja u startu nije jeftina, em blenu u tebe kad im trazis katalog il ih pitas za neki tehnicki momenat, em ga povezu totalno amaterski..
 
ma da, stvarno su ponekad (u 80%) slucajeva katastrofa. parola, nemam ti ja pojma batice, odaberi, plati pa nosi.
Ja sam trazio "stalak" za wallmounting postavljanje panela, i nisu imali pojma o cemu pricam. Nisma mogao da verujem.
Samo me je gledao bledo......:lupko:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno