Šta je novo?

da zuto postane opet belo

bojsa, izgleda da nisi imao kontakta sa stvarno zaprljanim komponentama :(

Maramice u nekim slucajevima nemaju nikakav efekat, a ne retko skinu deo prljavstine, a deo ostane, pa komponenta izgleda shareno...mnogo gore nego kada je "original" prljava :(
 
Alexandar je napisao(la):
Meni je astonish pasta potpuno preporodila požuteli štampač. U sebi ima vrlo finu abrazivnu komponentu i provereno skida požuteli sloj plastike.


E ovoga se nikada nebih setio, svaka cast ;)
 
ja sam koristio mer za pranje prozora...belje je....

hteo sam da ofarbam monitor u crno...da li je to neko radio?da li je problem odvojiti plastiku?
 
nije, problem je spojiti ponovo :-devil-:
 
@PJ Da si video moj Samsung 753s ne bi tako govorio :) , ali kad sam rekao maramice mislio sam bas i samo na one koje sam opisao gore(cak i neke druge od istog proizvodjaca nece da odrade posao)
 
Ja sam pre par dana potpuno rastavio tastaturu i njeno plastično kućište očistio krpom natopljenom izbeljivačem (varikina) :bottle: . Fenomenalno radi posao... ne nagriza plastiku, a odlično čisti (pokušavao sam deterdžentima, ali ne postižu ovakav efekat). Monitor sam čistio sredstvom za pranje stakala, ekran se sija posle takvog ''tretmana'', a moze da očisti i kućište. Međutim posle ovoga sa tastaturom sve mi je privlačnija ideja da potpuno rastavim monitor :crash: i da ga ocistim izbeljivačem. Ako ne uspem da ga sastavim imaću odlican izgovor da kupim TFT :d
 
Moj cale je farbao monitor u siver. Dobro je ispalo.

Nego, sto se tice abrazivnih sredstava ja opet kazem -- nemojte ljudi.

Zasto? Zato sto se skida glazura i onda se posle jos bolje lepi prljavstina na to.
 
Ja koristim sto postotni benzin, sa njim sam jednom ocistio tastaturu (iznutra) posto mi je sestra prosula koka kolu po njoj, nije mi pomogao ni alkohol (probo sam sve vrste), ni destilovana voda. Benzin 100% ne steti materijalu,ne skida boju, ali extra brzo isparava, najbolje bi bilo da ga koristis sa vatom (cik cak :D )
Jedina caka je sto je tesko da se nadje, probaj u apotekama i sl.
 
Још горе, шта ако је корисник пушач :cigar: :zgran: :d
 
Poslednja izmena:
SPEEDY_KG je napisao(la):
A da mozda ne smrdi to resenje? :D
Ne smrdi jer kao sto sam rekao isparava extra brzo (recimo 5-7 sekundi), normalno je da se oseca benzin, ali ne u toj meri kao kad bi radio to sa bezolovnim...
 
Ja sam uspesno ocistio tastaturu sa Mr Propherom..... :d Salim se

Nego kako su takvu plastiku izmislili da pozuti za par godina, taman kad i novi Win izlazi. ,)
Nadam se da je malo bolja situacija sa ovim silver/black varijantama.
 
@supermenx

u tomei jeste fora, sto ona u sebi ima neki sastojak, koji se ne jedini sa ostatkom smese, i vremenom oce da "izadje" napolje, to je glavni razlog zutenja plastike od kompova, pored dima naravno
 
:) ja imam atari st koji je star cca. 20 godina i nije pozuteo dok je amiga500, koja je mladja 3-4 godine, poprimila lepu zuckastu boju, pravu kinesku :d
 
A kako Atari ST moze da pozuti kada je SIV ? :) Ja imam 2 A500 od kojih je jedna pozutela, a jedna nije... dok recimo A4K je pozutela na bocnim stranama maske, dok je na prednjoj jos uvek bela :)
 
Nazad
Vrh Dno