Šta je novo?

µtorrent= najbolji torent klijent

Jedan Baja

Čuven
Učlanjen(a)
11.12.2000
Poruke
292
Poena
620
Ne znam da li je bilo o ovome vise ranije ali kao neko ko je sa Azureusa i jos nekih torent programa presao na µtorrent prosto sam odusevljen programom.Program je extra mali (oko 100kb), ne treba mu java , brz , pouzdan ma stvarno super.Ja trenutno koristim verziju 1.2.2 i cisto da svima preporucim doticni programcic link: http://www.utorrent.com
 
Bilo je... Sa'će da te grdU... ;) Ali hvala za podsećanje, ja sam zaboravio da treba da isprobam to čudo, puno ljudi ga hvali.
 
vec smo imali topic na ovu temu, ali je doticni malo uznapredovao od onda...
Nema javu... radi sa 0% cpu i 4mb memorije... sto ga cini manje zahtevnim od bilo cega...
malo ima rada da se namesti da radi punom brzinom (procitati faq), ali kad se dobro namesti radi skoro kao commet... nedavno mi je postao osnovni i jedini torrent klijent...
e sad mi na sbb imamo 1-1 nat... moguce da iza klasicnog nata losije radi i dalje...

meni licno je azureus smesan i nikad ga ne bih koristio (bar ne na winu)... zahtevan, ne podrzava standardni dht, prosto pojede konekciju i cpu (ne mogu ni da surfujem ni da se igram pored njega)...
 
...i pride ograničava download na uploadx2 što adsl korisnicima koji imaju 4x manji ul od dl (greetings by telekom) stvara ne male probleme.
 
Meni licno je azureus odlican i nisam iskusio vase probleme. Kad se ispodesava radi super, mada je OK i sa default setovanjima. Vrlo cesto mi skida torente i vecom brzinom nego sto mi je konekcija, upload download ratio ne prelazi 0.5, radi punom brzinom paralelno sa DC++ koji skida iz lokalnog hub-a isto punom brzinom a jos moze da se surfuje i ponesto skine u pozadini. Nisam neki ekspert sto se tice ovakvih programa jer tek par meseci imam WIFI ali sa ovakvim ponasanjem sam sasvim zadovoljan.
Pozdrav

P.S probacu i ovaj programcic, ko zna mozda moze i bolje da se pokaze
 
gandy911 je napisao(la):
Meni licno je azureus odlican i nisam iskusio vase probleme.
gandy911 je napisao(la):
...imam WIFI ali sa ovakvim ponasanjem sam sasvim zadovoljan.
Ajde molim te pročitaj ponovo ovo:
gandy911 je napisao(la):
...i pride ograničava download na uploadx2 što adsl korisnicima koji imaju 4x manji ul od dl (greetings by telekom) stvara ne male probleme.
i obrati pažnju na reči: adsl, 4x, ul, dl. ;)

Lako je tebi sa WiFi jer imaš upload koliki i download. Lako je i meni jer ne koristim torente uopšte nego news i nemam šta da uploadujem pa mi upload i nije bitan. Ali moraš shvatiti da moraš da posmatraš stvari i iz perspektive drugih korisnika, a ne samo svoje :)
 
Pa jasno je meni da korisnici sa ADSL imaju 4x manji up od dl ali hteo sam da ti kazem da ne mora da ti bude DL=2xUL meni je cesto i UL/DL=0.0x pa ne vidim zasto ne bi bio i tebi iako imas ADSL. Jedino ako ima u samom programu neko ogranicenje koje nisam primetio onda se stvarno izvinjavam (ako si to hteo da kazes). Ustvari tebi nista od toga i ne treba jer si uplatio news i uzivas. Hteo sam da kazem daniel00 da nije toliko zahtevan i da pored njega i DC++ upaljenih moze da se surfuje a i igrice rade OK.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ljudi probao sam program i mogu reci da je kopija Azureusa... i to veoma dobra! :) Cim se zavrse torrenti u Azureusu, odmah koristim uTorrent ;)
 
Koristim µtorrent vec duze vreme i daleko je bolji od ostalih koje sam probavao prethodno. S' obzirom da je update programa cest vidi se da dosta rade na njemu ali je update smesan jer je programcic jako mali. Definitivno preporuka.
 
Probao sam µtorrent i mnogo druge i mogu reci da mi je on najkrace bio na racunaru. Non stop mi je zakucavao win (ne zakucavao da mora reset, nego se zaglupi i sve oko sebe) i bio prilicno spor u skidanju. Bitcomet je moja apsolutna preporuka! On skida da sve prsti:)
 
Broz je napisao(la):
Probao sam µtorrent i mnogo druge i mogu reci da mi je on najkrace bio na racunaru. Non stop mi je zakucavao win (ne zakucavao da mora reset, nego se zaglupi i sve oko sebe) i bio prilicno spor u skidanju. Bitcomet je moja apsolutna preporuka! On skida da sve prsti:)
Ma skida svaki ako je dobra veza i ako ima onih koji uploduju, ja sam skinuo jedan ceo DVD film veza letela, sad skidam drugi nocna mora jedva da nesto i skida...Ah da i ja imam BitComet, sad samo nemoj da kazes da sam ga lose podesio, sve zivo sam danas probao ali ne ide, da li telekom nesto petlja oko moje centrale ili me je provajder zavrnuo nemam pojma.
 
Naravno, mislio sam na iste uslove rada. µtorrent pravi s*anja a Kometa radi super. Konekcija mi je super, veruj mi;) Ako povucem punim jedrima mogu da skinem 700MB za oko 45 sekundi...
 
Evo krenulo ko ludo, ili je telekom nesto petljao pa zavrsio ili moja caka sto sam stavio samo download 4 fajla koji su prazni kod mene.
 
700Mb - 45 sek? :zgran:

U Majamiju?

Idem malo da se ubijem...
 
Dorry je napisao(la):
700Mb - 45 sek? :zgran:

U Majamiju?

Idem malo da se ubijem...

Nemoj covece, samo kad diskutujemo moramo da vodimo racuna ko gde zivi i kakve uslove ima. Ovako ubije te covek u pojam, mislis sta to nisam dobro odradio, a onda shvatis tj. procitas da on ne zivi u zemlji Srbiji i da nije sretan ako ima ADSL 256/64 nego ima 2 ili vise MB vezu. Svojevremeno mi je covek iz Francuske napisao da ima 16MB link, taj kapacitet je tada ima Beotel a Beotelovu prijasnju opremu u to vreme kupio je neki Finac za vikendicu.
 
Broz je napisao(la):
Naravno, mislio sam na iste uslove rada. µtorrent pravi s*anja a Kometa radi super. Konekcija mi je super, veruj mi;) Ako povucem punim jedrima mogu da skinem 700MB za oko 45 sekundi...

Eto ti sad, a ja kad mi je provajder nesto petljao oko AP-a i kad sam skinuo 700Mb za 25min, trcao oko kuce i mislio da sanjam...
 
filipenko je napisao(la):
...i pride ograničava download na uploadx2 što adsl korisnicima koji imaju 4x manji ul od dl (greetings by telekom) stvara ne male probleme.
E džaba mu bilo, onda neću ni da ga skidam.

Ja koristim BitComet, ali ni sa Azureusom nisam iskusio spomenute preobleme (zauzimanje resursa, jede CPU vreme itd) ali znam da mnogi jesu. Ne znam u čemu je kvaka, možda u verziji Jave koju sam koristio.
 
Meni BitComet ne jede bas toliko procesor ali internet preuzme komplet, uz startovan BitComet jedva mogu sa Operom da vidim nesto i to cekam, cekam da se ucita neka strana.
 
BitComet, BitLord, ABC - pored ta 3 klijenta ne vidim čemu drugi. A dobro rade i na wifi vezama i adslu :)
 
Broz je napisao(la):
Naravno, mislio sam na iste uslove rada. µtorrent pravi s*anja a Kometa radi super. Konekcija mi je super, veruj mi;) Ako povucem punim jedrima mogu da skinem 700MB za oko 45 sekundi...

To mu dodje oko 128Mbit/s :D
 
Ma odlican je µtorrent, nisam mu jos nasao ni jednu manu. Extra je stabilan, a brzina je kao kod Azureusa ili Cometa. Ne znam odakle vam to za ogranicenje Dl-a na 2xUl. Mozda ako ogranicavate upload u programu, ali zato postoje posebni programi.
 
Jah je napisao(la):
Ma odlican je µtorrent, nisam mu jos nasao ni jednu manu. Extra je stabilan, a brzina je kao kod Azureusa ili Cometa. Ne znam odakle vam to za ogranicenje Dl-a na 2xUl. Mozda ako ogranicavate upload u programu, ali zato postoje posebni programi.
Ja sta god stavim ako je dobra veza on vuce dobro, znaci mogu da mu ogranicim D/U u setovanju ali program to ne tretira (BitComet i ostali).
 
lega99 je napisao(la):
Meni BitComet ne jede bas toliko procesor ali internet preuzme komplet, uz startovan BitComet jedva mogu sa Operom da vidim nesto i to cekam, cekam da se ucita neka strana.

Smanji pod "Preferences" -> "Global Max Upload Rate" maksimalnu brzinu za 3-4 kB ispod maksimuma za upload tvoje konekcije, onda možeš surfati bez problema (ovde se naravno podrazumeva da ti download u BitComet-u nije već zauzeo kompletan bandwith, jer onda ne ostaje ništa za Internet).

Broz je napisao(la):
Konekcija mi je super, veruj mi;) Ako povucem punim jedrima mogu da skinem 700MB za oko 45 sekundi...

Moćna konekcija, nema šta :smoke:

I u Nemačkoj možemo da sanjamo o tome, ovde je za obične korisnike (ako izuzmem neke specijalne SDSL ponude za firme, koje su preskupe) trenutni maksimum ADSL 6000/512 (oko 700 kB download/60 kB upload), a i ta konekcija nije svuda dostupna (ima krajeva gde je samo DSL light priključak moguć - 384/128, a negde ni on :d ).

lega99 je napisao(la):
Ja sta god stavim ako je dobra veza on vuce dobro, znaci mogu da mu ogranicim D/U u setovanju ali program to ne tretira (BitComet i ostali).

Meni D/U ograničenja rade odlično (trenutno reaguje na promene) u BitComet 0.60.

Broz je napisao(la):
Bitcomet je moja apsolutna preporuka! On skida da sve prsti:)

Takođe preporuka za Bitcomet, Azureus i µtorrent se nisu dugo zadržali kod mene :D
 
Poslednja izmena:
Smanji pod "Preferences" -> "Global Max Upload Rate" maksimalnu brzinu za 3-4 kB ispod maksimuma za upload tvoje konekcije, onda možeš surfati bez problema (ovde se naravno podrazumeva da ti download u BitComet-u nije već zauzeo kompletan bandwith, jer onda ne ostaje ništa za Internet).

Imam BitComet 0.60 ma ne hebe zivu sili, kako sam napisao, mogu da mu radim sta hocu ali on tera po svom. Brisao sam ga, cistio reg. bazu ponovna instalacija, cim malo krene da nesto skida download nema nista od surfa, jos mi i zaglupljuje drugi komp, ako sam na svom kompu radio sa BitComet-om drugi komp zablesavi totalno vezu, mora disable enable mrezne ne pomaze repair ili moram da uradim restart masine.
 
Misha R je napisao(la):
vec smo pisali o tome pogledaj na
www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=86664


o bitcometu kako da namestis da radi i surf

Hvala, procitao i nista mi nije jasno. Procitao jos stosta na tu temu na ovoj diskusiji i na linkovima. Kontradiktorno totalno, tvoj savet smanji otvorene TCP konekcije, savet po svim diskusija povecaj otvorene TCP konekcije i uradi patch TCPIP.SYS da moze da ima vise od 10 otvorenih konekcija. :crash:
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je neko u novom uTorrent-u 1.3 uspeo da ogranici UL na nekoliko KB/s a da mu DL ide punom brzinom, ili to i dalje mora da se radi pomocnim programima?
 
Ja ne znam u cemu je problem, svi pricaju da imaju problema oko odnosa dl/ul, ali µtorrent 1.2.2 ima sve te potrebne opcije.Znaci, mozes da mu ogranicis celokupni upload na 1 kb/s a download da mu bude max(kod mene 26-27 kb/s-adsl 256) , kao i za svaki torent fajl pojedinacno bez koriscenja bilo kog pomocnog programa.Program je bar kod mene na xp sp2 extra stabilan , doduse koristim ga tek 5 dana ali nijedan jedini problem za to vreme nisam imao, zatim ima sve moguce opcije bilo kog torent programa a i vise od toga a sve to zapakovano u 100 kb,eto zato sam i odusevljen sa njim.Ne znam sta donosi nova verzija 1.3 ali i ova 1.2.2 ima i vise nego sto mi treba.
 
Nazad
Vrh Dno