Šta je novo?

µtorrent= najbolji torent klijent

Ne brini se, pajretbejov treker zna mnogo cesto da ne radi kako treba. Ako ga budes koristio vidjaces cu poruku cesto.
Problem je mislim preopterecenje, pa posto cesto treker ne stigne da odgovori tvom klijentu pre odredjenog broja sekundi (definisano u klijentu) onda prosto on misli da je treker offline, iako nije.
Nije lose uvek sa tim trekerom ukljuciti i dht
 
Meni se dešavalo da skinem kompletan download, a da pritom sve vreme tracker uopšte nije radio. DHT i peer exchange ponekad mogu da naprave čuda.
 
Sve i svasta sam procitao na benchmarku oko torrent klijenata i nisam nasao odgovor kako podesiti utorrent da download brzo radi...
 
Rusi je napisao(la):
Sve i svasta sam procitao na benchmarku oko torrent klijenata i nisam nasao odgovor kako podesiti utorrent da download brzo radi...

A malo vise preciznije, koja veza, dal imas firewall i koji, mozda je do fajla ako nema dovoljno korisnika nemoz ni da skidas postenom brzinom.
 
Neobee 256, njihov modem. ZA firewall. U njemu stoji cekirano da propusta sve od utorrent-a, ne znam da li treba jos nesto da namestim. Konekcija mi varira od 0.0kb pa do 17kb. Pratim sta vi govorite ali opet mi neki stvari nisu jasne tj one iz settings-a. Ne znam nista oko tih portova, kliknuo sam par puta da da ih promeni (u utorrentu), da li treba jos negde nesto da se steluje to ne znam ni da nadjem ni da uradim :d .
Zadnje sto sam radio je da sam otisao na neki link koji ga je dao odavde i ima kao da se kalkulise da da ti on odredi idealnu konekciju. Posle toga se sve zabrljalo. Ima i neki patch za konekciju da se skine sa iste te strane tj link ka njemu. Nisam hteo da ga startujem pre nego sto vas pitam.
Imam jos oko 10 stranica otvorenih sa benchmarka gde se spominje "torrent" pa cu valjda i tu naci jos nesto...

E da, instalirao sam danas i onaj cFos speed. Ja jedino sto sam danas primetio jeste da maltene nesmetano sufujem dok mi se skida u pozadini
 
Poslednja izmena:
Rusi je napisao(la):
E da, instalirao sam danas i onaj cFos speed. Ja jedino sto sam danas primetio jeste da maltene nesmetano sufujem dok mi se skida u pozadini
Ako ti je torrent spor možeš da surfuješ nesmetano i bez cFos-a. Koju si verziju cFos Speed-a instalirao?
 
Ako ti je torrent spor možeš da surfuješ nesmetano i bez cFos-a.
Ne znam sta si hteo da kazes? Samo sam se ukljucio da navedem, posto ste u par postova spominjali program, da sam primetio da radi svoj posao. Znaci kad je full download a ne kad mi je torrent spor. Ja nisam pitao za cFos nego sam samo naveo da ga imam. Zadnja je verzija.
Pitanje je kako fajl od 4,25gb sa 1 nedelje i par dana spustim na realnu duzinu skidanja?
Bez ljutnje ljudi. Ukucao sam "torrent" u search na ovom forumu i otvorio sam oko 30tak tema a to je oko 100 strana. Ostalo mi je jos da pogledam 7,8 tema, mozda su to prave teme ali cisto sumnjam. 85% je spam i bespotrebni odgovori. Naucio sam par osnovnih stvari o torrentu a neka bolja objasnjenja nisam nasao. Znaci neko se pojavi sa velikim upitnikom nad glavom i trazi odgovor a vi (izvinjenje izuzecima sa ovog foruma) mu odogovrite u par reci... A covek prvi put se susrece, nasao se na ovom forumu jer su rekli da je "najbolji" i na kraju mu nista drugo ne ostaje nego da pronadje od "preko" odgovore. Posle ovog kratkog, neko bi nazvao flejma ali ja ne mislim tako, verovatno necu ni dobiti odgovor....
 
Poslednja izmena:
Nekim cudom sam postigao da se vrti oko 18kb/s. E sad kad bi bilo oko 25kb/s bilo bi fenomenalno!
 
koliko ja vidim sve je tebi ok, nego fajlovi koje skidas verovatno nisu nesto poznati (malo seedera) pa ide sporo
 
Ali mi se konekcija nestabilno drzi. Ide gore-dole ne prekidno. Nece da se fiksira nigde. Ne znam da li je to normalno posto nemam jos ni 24h koriscenja ovog programa :type: tako da ne znam.
Inace evo sta pise:
Izvora: 10(vrti se izmedju 8-17) od 97 povezanih (203 ukupno)
Klijenata: 85 od 1386 (1338 ukupno)
(Neki) odnos: 0,352
DHT: 289

Je ovo sto pise maksimalno slanje i maksimalno preuzimanje jel to samo za statistiku ili...? Posto mi nista tu ne pise.
E da, stoji mi i preuzimanje ograniceno. Kad sam prbao da stavim 0 (neograniceno) i dalje mi je to stajalo. :zgran:
 
Rusi je napisao(la):
Ne znam sta si hteo da kazes?
Hteo sam da kažem tačno to što sam rekao. Ako torrent ide npr. u proseku 15 kB/s onda ti ne treba nikakav cFos da bi normalno surfovao. Takav program je potreban ako torrent ide punom brzinom. Nažalost, kao što sam napisao na drugom topiku, u tom slučaju se cFos Speed (bar ova najnovija verzija) pokazao kao potpuno bezvredan.
 
Rusi je napisao(la):
Ali mi se konekcija nestabilno drzi. Ide gore-dole ne prekidno. Nece da se fiksira nigde. Ne znam da li je to normalno posto nemam jos ni 24h koriscenja ovog programa :type: tako da ne znam.
Inace evo sta pise:
Izvora: 10(vrti se izmedju 8-17) od 97 povezanih (203 ukupno)
Klijenata: 85 od 1386 (1338 ukupno)
(Neki) odnos: 0,352
DHT: 289

Je ovo sto pise maksimalno slanje i maksimalno preuzimanje jel to samo za statistiku ili...? Posto mi nista tu ne pise.
E da, stoji mi i preuzimanje ograniceno. Kad sam prbao da stavim 0 (neograniceno) i dalje mi je to stajalo. :zgran:

Vidis tu moze da bude problem. Imas 8 puta vise leecher-a (klijenata) koji skidaju od seeder-a (tj. izvora) koji seed-uju taj file. Znaci uvek gledaj da imas sto vise seeder-a, jer ako nemas ni jednog seeder-a, tesko da ces skidati (u tom slucaju moze da ti pomogne DHT ako ga imas ukljucenog).
Ratio (iliti taj odnos) je kao sto mu i ime kaze odnos izmedju skinute i poslate kolicine. Npr. ako si skinuo 100MB i poslao 35,2MB, onda je tvoj odnos 0.352. Nadam se da je ovako dosta jasno.
Da bi probao da li ti sve funkcionise sve kako treba, skini neki provereni file koji brzo ide, kao npr. vec spomenuti OpenOffice. Uglavnom i na vecini private torrent stranica download ide max. brzinom (posto je tamo ljudima bitno i da posalju ono sto su skinuli jer inace lete sa site-a ako imaju jako los ratio.
Ako ti je dole krug narandzasto umesto zelenog i pise limited download, pogledaj u opcijama da ti nije slucajno sheduler ukljucen.
Naravno ne treba zaboraviti kao ogranicavajuci faktor i Neobee (pogledati silne thread-ove i zalbe njihovih korisnika).
Nadam se da sam jednostavnim jezikom uspeo da objasnim stvari. :)
 
Aj ovako rezime.
Sad ima ukupno 221 in swarm, od toga ja sam prikljucen na 10-18 od 76 koji su trenutno online i preko njih skidam. Peers je sad 70 od 1465 a oni se sad svi grebu od seedera i mi medjusobno razmenjujemo? Fora je da peerova ne bude previse tj ovaj broj od 1465 je prevelik naspram 221.
Jel mogu ja nekako da eleminisem one koji mi nista ne salju?

Pa verovatno me je Neobee blokirao. Ja mislim da nema svrhe da im saljem e-mail i da pitam kad kazes da je tako. Kakva dju...d.

Patchovao sam sa onim fajlom da imam jos polu otvorenih konekcija. Verovatno cu primetiti na nekom drugom fajlu kad budem skida.

@wiz011
Znaci u novoj verziji nema nikakvih promena? Fora ovog programa je da kad hocu da sufrujem i da otvaram stranice da on u tom trenutku skrese download od maximuma i meni doda da mogu da sufujem ili nesto slicno.
Vidim da oni hvale da je odlicno za torrent, online igre itd ali kako vi kazete za torrent nema vajde tj ne radi ono kao sto je nacrtano na grafikonu.
 
Rusi je napisao(la):
Znaci u novoj verziji nema nikakvih promena?
Ma ima promena, program ima mnogo više setovanja (što mi se i ne sviđa previše, stvar je sad postala pomalo komplikovana za podešavanje) ali otkako se pojavila verzija 3.x svi se žale da im ne radi ništa korisno (pogledaj i neke okolne threadove). Meni je teško da poverujem da smo svi mi bili toliko blesavi ranije i samo utripovali da taj program nešto korisno radi.

Kad nađem vremena vratiću verziju 2.x (možda eksperimentisati i sa nekoliko raznih starih verzija koje imam) i pokrenuti neki brz torrent kao što je OO pa onda doneti konačan zaključak.
 
Matthias je napisao(la):
Naravno ne treba zaboraviti kao ogranicavajuci faktor i Neobee (pogledati silne thread-ove i zalbe njihovih korisnika).
Žalbe datiraju od pre nekoliko meseci. Svi torenti sa privatnih trackera se skidaju maksimalnom brzinom. Doduše, manje koristim uTorrent, jer preko njega ipak ne mogu brže od 22-23. Ali BitLord recimo cepa 26-27.
 
Agilni je napisao(la):
Žalbe datiraju od pre nekoliko meseci. Svi torenti sa privatnih trackera se skidaju maksimalnom brzinom. Doduše, manje koristim uTorrent, jer preko njega ipak ne mogu brže od 22-23. Ali BitLord recimo cepa 26-27.

E lepo je cuti da su sad i ljudi sa Neobee-jem zadovoljni.:)
A ako ne mozes brze preko utorrenta onda ti je do podesavanja jer dok sam imao 256k vezu ladno sam isao sa 25-26k sto je i neki maximum za tu vezu.
Pogledaj u status baru utorrenta, desni klik na download brzinu i stavi na npr. 30k pa vidi da li ide brze.
 
Postizao sam i ja brže, ali kada se ne mnoge načine ograniči upload. Samo što onda imš problem na privatnim trackerima. Zato mi se BitLord pokazao boljim.
 
Vi što koristite BitComet, da li koristite i Bitcomet Accelerator i vredi li?
 
Sta znaci kad odem na LOGGER pa mi napise: Unable to map UPnP port to .......... (moja ip adresa) :18055 - ovaj port mi stoji u opcijama.
 
ljudi jedno kratko pitanje u vezi utorent-a:
neradi mi search u samom torent-u (ono prozorce gore desno), siguran sam da je radilo pre. sada ukucam pojam, enter i nista se ne desava.
 
Nisam mogao da ne odgovorim, ali ja sam na moju zalost provalio za uTorrent tek nedavno (koristio sam Azureus) i jednostavno moram i ja da kazem - program je O D L I C A N !!! TAAAAKO dobro radi da me odusevio!!!! U roku od 24h mi je postao JEDINI torrent klijent u sistemu!!!!!

Eto, morao sam ovo da podelim sa vama... ;)
 
OMG Enes! A ja muku mucin sa uTorrentom. Razmisljam da opet kupujem diskove po ulici lool :p
 
Rusi je napisao(la):
OMG Enes! A ja muku mucin sa uTorrentom. Razmisljam da opet kupujem diskove po ulici lool :p

Pa KAKO??? Mora da je do tebe... :) Radi ko podmazan!!!!
 
Gore sam postavio neka pitanja pa nisam dobio konkretan odgovor :( I am so lonely here :( :( :(
 
Rusi je napisao(la):
Sta znaci kad odem na LOGGER pa mi napise: Unable to map UPnP port to .......... (moja ip adresa) :18055 - ovaj port mi stoji u opcijama.

Ajde bar na nesto da ti odgovorim :)

Evo sa njihovog zvanicnog sajta:

This error means that µTorrent was unable to map the port with UPnP. If you have a green status light or have forwarded your port manually, you can safely ignore this error. However, if you have a yellow/red status light, it may mean that you need to forward the port manually, or that your firewall is blocking incoming connections. UPnP will currently only work on Windows XP in 1.5, so other OSes will need to forward manually. However, 1.5.1 beta 462 and later support UPnP on ALL OSes.

Znaci, ako ti je status ZELEN, jednostavno tu gresku ignorisi, ili iskljuci UPnP (Options -> Preferencies -> Network -> i iskljuci "Enable UPnp port mapping...".
E ako ti status NIJE ZELEN, onda moroas RUCNO da forward-ujes port na ruteru!

Nadam se da sam ti pomogao, a ako znas engleski, celo objasnjenje stoji iznad ;)

Pozdrav
 
zoka je napisao(la):
neradi mi search u samom torent-u (ono prozorce gore desno)
To se dešava kad je upit komplikovaniji, npr. više od jedne reči, naša slova i slično.
 
enes je napisao(la):
Ajde bar na nesto da ti odgovorim :)

Evo sa njihovog zvanicnog sajta:

This error means that µTorrent was unable to map the port with UPnP. If you have a green status light or have forwarded your port manually, you can safely ignore this error. However, if you have a yellow/red status light, it may mean that you need to forward the port manually, or that your firewall is blocking incoming connections. UPnP will currently only work on Windows XP in 1.5, so other OSes will need to forward manually. However, 1.5.1 beta 462 and later support UPnP on ALL OSes.

Znaci, ako ti je status ZELEN, jednostavno tu gresku ignorisi, ili iskljuci UPnP (Options -> Preferencies -> Network -> i iskljuci "Enable UPnp port mapping...".
E ako ti status NIJE ZELEN, onda moroas RUCNO da forward-ujes port na ruteru!

Nadam se da sam ti pomogao, a ako znas engleski, celo objasnjenje stoji iznad ;)

Pozdrav


Ok, Hvala.

Ja sam naj srecniji covek na svetu... 4,25gb skidam vec 3d 15h :S: a ukupno je sve to nekih 7dana posto sam palio i gasio.
Posto seta gore dole ostace jos nekih 20h da skinem sve. :crash: :wall:
 
skidajte sa private torrent sajtova... a ne sa pubilc... moj savet...nema problema sa downloadom...
 
IzNoGooD je napisao(la):
skidajte sa private torrent sajtova... a ne sa pubilc... moj savet...nema problema sa downloadom...

Ajde reci o ovome malo detaljnije - shta se podrazumeva pod "private" torrent sajtom?
 
Nazad
Vrh Dno