Šta je novo?

µtorrent= najbolji torent klijent

H.U.D. je napisao(la):
probajte u Advanced ( Preferences) da opciju net.max_halfopen sa 8 poveccate na, recimo, 20
Ovo ima smisla samo u slučaju da je WinXP patchovan tako da dozvoljava više konekcija.
 
naravno, ali je patcher za to vecc pominjan u onom drugom thread-u, pa sam pretpostavio da su ljudi upoznati sa tim..
a u sluchaju da nisu: http://www.lvllord.de ,)



pozdrav
 
H.U.D. je napisao(la):
naravno, ali je patcher za to vecc pominjan u onom drugom thread-u, pa sam pretpostavio da su ljudi upoznati sa tim.
Meni je setovano na 18 u uTorrent-u, ali najčešće nemam spektakularne brzine. Neki lik je napravio čitavi teoriju o torrentu, broju konekcija i brzinama. Koga ne mrzi da čita:

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?pid=52175#p52175

Meni je njegov osnovni stav malo čudan. Ako je tako, čemu uopšte anti-leech zaštita u uTorrent?
 
uradis desni click na torrent koji skidas, properties, odatle ogranicis upload na 1kb, iskljucis peer exchange, ukljucis super seeding i to bi trebalo da radi :)
tako meni ide download punom brzinom.
 
Poslednja izmena:
nasao sam jedan southpark file sa oko 40 seedova i 20ak peer-ova, i lepo ga vuce, dobijam oko 25 KB! nisam uradio ovo sto je Poison Free predlozio, jer mi je sad ok , ali ako bude opet zezalo..
 
Ja trenutno vučem dva torrenta, ne zna se koji je od kojeg gori:

1) 8(80) 43(282) -> prosek 5.8 kB/s
2) 2(4) 4(7) -> prosek 5.9 kB/s

A ako još niste probali:

Help -> About
potom pritisnite taster T
 
Poslednja izmena:
pozdrav, ja sam resio problem sa losim protokom, posto sam upload ogranicio na 1kb download je bio 6kb. sad sam povecao ul. i dl. mi je odmah zivnuo.
 
evo opet jedam file vucem sa utorrentom, ima 31 seed a 17 peer, ali protok je ocajan , oko 6 KB..stvarno ne kontam o cemu se radi... upload stavim na 6, download 0, port otvoren, file navodno dobar, ima vise seedd-ova...uh
 
PoisonFree je napisao(la):
uradis desni click na torrent koji skidas, properties, odatle ogranicis upload na 1kb, iskljucis peer exchange, ukljucis super seeding i to bi trebalo da radi :)
tako meni ide download punom brzinom.

Super-seeding NE sluzi za download. On se JEDINO koristi kada si ti jedini seeder. Iskljuci ga jer njime pravis vise stete nego koristi ako downloadujes nesto.
 
Broz je napisao(la):
Probao sam µtorrent i mnogo druge i mogu reci da mi je on najkrace bio na racunaru. Non stop mi je zakucavao win (ne zakucavao da mora reset, nego se zaglupi i sve oko sebe) i bio prilicno spor u skidanju. Bitcomet je moja apsolutna preporuka! On skida da sve prsti:)
Bitcomet jeste keva, ali u trenutku dok ovo pisem zaposeda citavih 72MB RAM...
 
Pikvik ne moze upload 6 kb, maximum je 4 kada downloadujesh, a nesto oko 5 kad uploadujesh.
 
Ljudi, ne instalirajte BitComet verziju 0.64. Mnogo se tripuje. Na nekim torrentima koji se skidaju nece da prikaze pod stavkom peers koliko je ljudi nakaceno. Tamo stoji prazno polje. Moram da idem na summary da bih video koliko seed-a i koliko leech-a trenutno ima vezanih. Na stranu to sto ne znam koliko procenata koji peer je skinuo.
Kakav smor. Pokajao sam se sto sam presao sa 0.63 na 0.64. Jel mogu da se vratim na 0.63?
Uzgred i na forumu BitComet-a se neki lik zalio na istu stvar, tako da nije samo kod mene.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Arahne je napisao(la):
Pikvik ne moze upload 6 kb, maximum je 4 kada downloadujesh, a nesto oko 5 kad uploadujesh.


ali ako ogranicim global upload na manje od 6, onda mi dole stoji 'Download limited' i slabije nekako radi..sada mi je average upload za jedan file koji skidam vec celu noc 4.6 KB. (u preferences podeseno na 0)

i skontao sam da sto duze stoji file , vecu brzinu dobije. samo ne znam kako da namestim da kada se zavrsi taj file, da ga ostavim da seed-uje, jer ako ga sklonim, onda mi se rejting slomi i banuju me drugi. on the other hand, ako ga ostavim, ne mogu da stavim drugi file da skida, jer ako stavim, automatski izgura ovaj sto sam ostavio da seed-uje...a ne znam da li ova moja konekcija od 256 moze da podneese dva seed-a.. :guitar:
 
Poslednja izmena:
G.Pikvik je napisao(la):
ali ako ogranicim global upload na manje od 6, onda mi dole stoji 'Download limited' i slabije nekako radi..
Po uputstvu, ako ti je upload 5 onda je download ograničen na 30, što je i više nego što možeš da postigneš na 256. Znači i 4 je sasvim OK. Govorim o verziji 1.5.

G.Pikvik je napisao(la):
i skontao sam da sto duze stoji file , vecu brzinu dobije. samo ne znam kako da namestim da kada se zavrsi taj file, da ga ostavim da seed-uje, jer ako ga sklonim, onda mi se rejting slomi i banuju me drugi. on the other hand, ako ga ostavim, ne mogu da stavim drugi file da skida, jer ako stavim, automatski izgura ovaj sto sam ostavio da seed-uje...
To se podešava u settings -> queue settings. Povećaj "maximal number of active torrents" i neće ti download izgurati seed.
 
Nije mi jasno zasto ne ukinete limit u µtorrent-u, a za limitiranje konekcije ne koristite netlimiter ??
 
pTomic je napisao(la):
Nije mi jasno zasto ne ukinete limit u µtorrent-u, a za limitiranje konekcije ne koristite netlimiter ??
A zašto bi? sa 4 kB/s download može da ide do 24 kB/s, a toliku brzinu imam na svakom pedestom torentu.
 
Dva saveta:

1) Meni se povećala brzina downloada otkako sam "bt.set_sockbuf" postavio na true.

2) Dobar deo zastava prikazuje potpuno bezveze sve dok "peer.resolve_country" ne stavite na true.

Oba setovanja su u Advanced.
 
ja imam problem sa utorrentom, kada skidam file dl ide maximalnom brzinom, ali upload nece nikako, znaci skinuo sam vec 4 GB a upload nece nikako, cak i dok samo seedujem, znaci bez dl-a. e sada, to ne bi trebalo da me muci, ali posto skidam sa privatnog trackera imam problem jer ne mogu da napravim minimum ratio, i onda sledi ban..

jel zna neko sta mi je ciniti?

hvala
 
jos jedno pitanje ,koliko ste postavili global maximum connections, i number of connections per torrent?
ja imam paket od 256/64, i stoji mi 75 za global i 50 za torrent, jel mogu da povecam i koje su implikacije?
 
jesi pustio u FW port od mikro torenta i na incoming i outgoing connections ?
 
gx-x je napisao(la):
jesi pustio u FW port od mikro torenta i na incoming i outgoing connections ?

evo pokusavam nekako da skontam sta si me pitao, ali slabo :d

e sad ono sto znam je da kada testiram port iz menija, pise ok . forwardovao sam u ruteru te portove.

a ovo incoming i outgoing ne mogu da skontam sta je (znam sta znace reci, al ne znam gde da vidim to :p )
 
koji FW koristis ?

jel ti onaj kruzic u dnu mikro torenta zelen (pored DHT network statusa) ?
 
firewall mi je Zone Alarm,

a DHT status mi je green
 
Evo , ako i meni neko moze da objasni neke stvari :)
Torrente koristim tek od nedavno ( do sada sam se uglavnom snalazio sa rapidshareom ,)



znaci , da li je OK ovo na slici , ova lampica jos ni jednom nije bila zelena , vec je najcesce zuta ili kao sada crvena
ali torrent ipak radi ( povremeno promenim port , ali ne znam da li to ima uticaja)
dalje , prvo sam pokusao da ogranicim UL sa netlimiterom ( na slici) , ali cini mi se da ne sljaka , sada sam ga ogranicio sa desnim klikom , pa cu videti
Inache , sto se tice ratio-a , da li je OK ( ima preko 0.4) i koja je preporuka za isti
Brzina mi cesto varira od 1 ( 0.x):6-7KB , inache veza mi je malo karakteristicna ( imam poseban link za net , a poseban za P2P :eyebrows:

e da i ne radi mi ovaj speed test ( ja sam postavio na xx/64 , ima li razlike u odnosu na dial-up)
 
Poslednja izmena:
Ta lampica je samo za DHT, to ne utice na torrente. To je alternativa trekerima, tj ako odredjen torrent dozvoljava DHT-om mozes naci neke peerove koji imaju fajl ali nisu na tvom trekeru.
DHT ukljucis u opcijama kao zelis, ali ne dozvoljavaju ga svi trekeri
 
imali neke mogucnosti da ja imam taj zeleni krugic , meni je ili crveni ili zuti!
jel to zavisi od provajdera ili ....? jer ja sam pitao nikolu iz doneta da mi ukljuci da budem dostupan ali on rece da nemoze, tako da ne znam sta da radim!

inace koristim utorrent

molim za pomoc, ja sam n00b! :)
 
taj krug zaista nije bitan, prvo treba da shvatis sta je dht
recimo za pocetak http://www.utorrent.com/faq.php#What_is_DHT.3F

a ako bas hoces da ga ukljucis, desni klik na krug pa enable dht, pa u nekom torrentu u properties strikiras enable dht.

Ali opet ponavljam, ako ne znas sta je nemoj ni koristiti.
treba znati, za koje torrente je potrebno ukljuciti ga (najcesce slabo seedovane)
 
ironmanbg je napisao(la):
............
znaci , da li je OK ovo na slici , ova lampica jos ni jednom nije bila zelena , vec je najcesce zuta ili kao sada crvena
ali torrent ipak radi ( povremeno promenim port , ali ne znam da li to ima uticaja)
dalje , prvo sam pokusao da ogranicim UL sa netlimiterom ( na slici) , ali cini mi se da ne sljaka , sada sam ga ogranicio sa desnim klikom , pa cu videti
...............................
inache veza mi je malo karakteristicna ( imam poseban link za net , a poseban za P2P :eyebrows:
............
"lampica" je za kontrolu podeshavanja mrezze na lokalnoj mashini, tj. kako program detektuje da li je dobro odradjen port forwarding ( spustite kursor na dotichnu par sekundi i videccete info o mrezzi u tooltip-u)
btw, dload mozze da radi i ako port-forwarding nije dobro odradjen, ali upload ne
podeshavanje toga mozzete da nadjete ovde za razne vrste hw i sw router-a i fw
ja sam tako podesio svoj ZA Pro, ali morate da pustite port koji koristi torrent program i up i down

takodje, NetLimiter mi radi fino i ogranichava upload ( ADSL, samo 7KB/s up:S: ) tako da µtorrent ne prikazuje poruku Download Limited

da ta karakteristichna veza nije mozzda cable net ( SBB, koji ima tzv. lokal)? ;)




pozdrav

edit: ili, kao shto je napisao dole vertig0, a shto stoji na µtorrent site-u medju FAQ-ovima.... ,)
 
Poslednja izmena:
Comet Hunter je napisao(la):
Ta lampica je samo za DHT, to ne utice na torrente.

ta "lampica" kako je zovete, nema veze sa DHT
meni je uvek zelena bez obzira da li mi je DHT uključen ili isključen (ako treba i sliku ću da priložim :D )

What do the Network Status lights mean (green network light, yellow network light, red network light)?

green network light - The green light means all is OK (ports are forwarded and you are receiving incoming connections)

yellow network light - The yellow light means that you have no current incoming connections. If this never turns green, this means that your port is not forwarded. The best way to check is with the µTorrent port checker, found in the Speed Guide. If the port checker says your port is open, then everything is most likely fine.

red network light - The red light means that µTorrent was unable to bind a listening socket. Most likely, this means a firewall is blocking it. It's also possible that another torrent client is using this port, which will require you to change ports, or not run both clients at the same time.

edit: H.U.D. i ja smo postovali u isto vreme :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno