Šta je novo?

µtorrent= najbolji torent klijent

Jos jedan od nacina za poboljsanje ratio-a je da nadjete neki popularan torrent (neka igra, film) koji ima dovoljan broj leechera i da skinete samo jedan rar iz torrenta i onda samo njega seedujete. Pa onda ponovite to isto sa jos nekoliko torenata i ratio mora bar malo da poraste. Bar do minimuma koji zahteva neki sajt.

Meni sve ovo izgleda prilicno besmisleno. Znaci, moram da skidam nesto sto mi ne treba i da onda omogucim onima kojima to treba da skidaju od mene, samo da bih odrzao Ratio i da me ne bi banovali. Mislim da je ovaj sistem, kao sistem veoma neracionalan. Nesto je tu trulo. A da i ne govorim o zagusenju Neta.
 
uTorrent je jaaaako dobar program ali glavni problem sa njim je sto "ON" limitira download brzinu u zavisnosti koliko ste ogranicili upload brzinu. Ukoliko UL brzinu stavite na malu vrednost, maximalna DL brzina ce biti oko 6x UL brzine ali ako UL stavite na vecu vrednost, recimo 80-90% max UL bandwidtha onda ce DL brzina biti maximalna i bice pod losim uticajme velike UL brzine pa ce retko dostizati svoj maximum - nece biti kontinualna. Da bi ste ovo zaobisli morate obavezno instalirati neki spoljni limiter, npr. NetLimiter 2 Pro, ja imam ADSL 512/128, u uTorrentu drzim neogranicenu brzinu za upload dok na NetLiliteru 2 Pro drzim 4kB/s za uTorrent, tako uTorrent misli da ima neograniceni upload pa samim tim i DL brzina je maximalna a posto je ogranicen externo sa NL2 Pro DL brzina nece biti pod losim uticajem velike UL brzine.

Vecina privatnih trakera podrzava operisanje sa vise lokacija, ali te operacije mogu biti samo seedovanje, leeching nije dozvoljen.
 
Meni sve ovo izgleda prilicno besmisleno. Znaci, moram da skidam nesto sto mi ne treba i da onda omogucim onima kojima to treba da skidaju od mene, samo da bih odrzao Ratio i da me ne bi banovali. Mislim da je ovaj sistem, kao sistem veoma neracionalan. Nesto je tu trulo. A da i ne govorim o zagusenju Neta.

takav stav oslikava tebe kao profesionalnog Leechera - pijavicu, ne prozivam samo konstatujem, i oslikava nasu bednu zemlju sa arhaicnim brzinama od 128k.

neko ko na zapadu placa 10Mbps linkove za desetak evra, uopste ne razume tvoj problem oko RATIOa. ali odrzavanjem velikog RATIOa na dobrim privatnim trackerima dobijas pristup najsvezijem i najkvalitetnijem materijalu, uz veliku garanciju da to sto skidas - bas jeste to sto si zeleo da skines.

i za to mora da postoji cena.
 
Poslednja izmena:
Ja moram da kazem da je po meni uTorrent NAJGORI od svih koje sam probao (uTorrent, Azureus i BitLord)..... Ima vec jedan thread kakve probleme meni pravi (puca) gde su problemi nestali cim sam poceo da koristim Azureus...

A ima i jos nesto. Dok radi Azureus mogu jos nesto da radim sa internetom (doduse sporo), a dok je uTorrent bio ukljucen (cak i kada je skoro neaktivan DL/UL) nisam mogao nista vise da koristim... kao da "rezervise" sav internet samo za sebe.

Just my 5 cents...
 
takav stav oslikava tebe kao profesionalnog Leechera - pijavicu, ne prozivam samo konstatujem, i oslikava nasu bednu zemlju sa arhaicnim brzinama od 128k.neko ko na zapadu placa 10Mbps linkove za desetak evra, uopste ne razume tvoj problem oko RATIOa. ali odrzavanjem velikog RATIOa na dobrim privatnim trackerima dobijas pristup najsvezijem i najkvalitetnijem materijalu, uz veliku garanciju da to sto skidas - bas jeste to sto si zeleo da skines.i za to mora da postoji cena.

Apsolutna brzina i jeste ono sto me eliminise. U tome je nedostatak ovog sistema. Mozda je to i pravedno, sa gledista globalnog sistema, ali sa mog individualnog, nije razlog da budem eliminisan. Zasto bih ja zbog moje male brzine, bio "profesionalni leecher"? Mozda samo leecher. Mozda je resenje problema da se uvedu kategorije, u zavisnosti od tehnickih mogucnosti, pa da mi bednici, preuzimamo jedni od drugih.
 
za takve bednike, u koje i ja spada, postoji eMule, DC++ i jos gomila drugih programa koje ne obracaju paznju na RATIO.
ima i gomila open torrent sajtova koji ne paze na RATIO, a isto tako ti mogu pruziti skoro isto ko privatni, uz neke limite: nema maksimalne brzine downloada, moguce podvaljivanje fajlova ili nestanak seedera nakon sto si ti skinuo 80% ...

inache, za sve - vec sam pisao na forumu o tome: Firefox Add-on Torrent-search toolbar. mozda vam pomogne u torrentovanju.
 
Meni sve ovo izgleda prilicno besmisleno. Znaci, moram da skidam nesto sto mi ne treba i da onda omogucim onima kojima to treba da skidaju od mene, samo da bih odrzao Ratio i da me ne bi banovali. Mislim da je ovaj sistem, kao sistem veoma neracionalan. Nesto je tu trulo. A da i ne govorim o zagusenju Neta.

Ovo sto sam napisao se odnosilo samo na to kako popraviti ratio ako je los. Ako je ok i bar malo iznad granice onda za to nema potrebe.
 
Meni sve ovo izgleda prilicno besmisleno. Znaci, moram da skidam nesto sto mi ne treba i da onda omogucim onima kojima to treba da skidaju od mene, samo da bih odrzao Ratio i da me ne bi banovali. Mislim da je ovaj sistem, kao sistem veoma neracionalan. Nesto je tu trulo. A da i ne govorim o zagusenju Neta.
Da svi dele tvoje misljenje ti NIKAD NISTA ne bi ni skino, znas kako kaze ona narodna da bi nesto dobio prvo moras da das :-devil-: Nego jel ima neko problema sa ratiom na Demonoidu meni je isti vec par meseci stoji da sam skino 1 giga i uploadovo isto toliko, a skino sam vise od 70 giga isto koristim µTorrent koji je bez sumnje najbolji, mal, brz,stabilan i ne treba da se instalira....
 
Poslednja izmena:
Da svi dele tvoje misljenje ti NIKAD NISTA ne bi ni skino, znas kako kaze ona narodna da bi nesto dobio prvo moras da das :-devil-:

Nisi pazljivo pratio, nemam ja nista protiv toga da dajem, ali niko nista ne uzima od mene, jer me ocigledno mala brzina eliminise. Ja samo mislim da je neracionalno da skidam nesto sto mi ne treba, da bih na taj nacin popravljao svoj ratio.
 
Nemoj covece, samo kad diskutujemo moramo da vodimo racuna ko gde zivi i kakve uslove ima. Ovako ubije te covek u pojam, mislis sta to nisam dobro odradio, a onda shvatis tj. procitas da on ne zivi u zemlji Srbiji i da nije sretan ako ima ADSL 256/64 nego ima 2 ili vise MB vezu. Svojevremeno mi je covek iz Francuske napisao da ima 16MB link, taj kapacitet je tada ima Beotel a Beotelovu prijasnju opremu u to vreme kupio je neki Finac za vikendicu.


Da i tih 16mb ima za nekih 20 e,zivote.
 
Da li je moguce limitirati upload ispod 1 ili ga onemoguciti?
 
Nrode potrebna mi je mala pomoc.
Dakle sve do malo pre je radilo super. Medjutim sad mi u utorrentu ne dozvoljava pretrazivanje. Pokusao sam i sa drugim verzijama, medjutim problem je ostao. Zna li neko o cemu je rec ili dalje da se patim
 
Sta da pretrazujes? torrente?
pa pretrazuj iz browsera :)
 
ja koristim utorrent i bitspirit
najjaci su
 
Dugo sam koristio BitComet i imao velikih problema, pucanje veze na svakih par minuta i sl. Presao sam na utorrent, sve je pocelo da radi fenomenalno, bio sam online po 5-6 dana sa ukljucenim torentima, medjutim, pre par dana je nesto pocelo da zeza. Net radi normalno, ali kad ukljucim torente, nastavi da radi nekih pola sata kako treba, a onda se veza zaglupi totalno. Prikazuje da sam online, ali nema ni uploada ni downloada, niti mogu da otvorim bilo koji sajt. Ovaj problem resavam resetovanjem kompa, jer programi za odrzavanje veze zivom mi nisu pomogli. Da li je neko imao slicno iskustvo sa utorrentom i da li je uopste problem do njega? Koristim Sezam ADSL 256/64. Ako je bitno, ratio mi je 0.284.
 
To je do Sezam ADSL-a, imaš na ovom podforumu temu o tome.
 
Ne znam koliko je ovo objasnjivo, ali dosao sam do zakljucka da se net zaglupi kad pustim muziku i kad se aktivira winamp plugin za msn?! Kad god bih to uradio, nakon 15-20 min bi stao dl i ul. Nisam ukljucivao winamp 2 dana, bio sam online bez problema, full dl i ul, evo sad sam ga ukljucio i isti problem. Izvinjavam se zbog off-a.
 
A sta kazete za koriscenje FlashGeta kao zamenu za utorrent i slicne programcice. Meni je konkretno preko flashgeta nekoliko puta brzi donwload nego preko utorrenta.
 
Kako mislis nekoliko puta? Dva, tri, pet puta....brzi ili 1.115 puta brzi. Bolje reci u procentima. :D
 
Pa ne mogu tacno da preciziram, zna da varira ali najcesce do 2 puta brzi i ima mnogo konstantniji download. To je mozda zato sto nisam nista podesavao u utorrentu.Nije ni u flashgetu neka spektakularna brzina downloada nesto niza nego kad skidam fajlove iz firefoxa i explorera sa klasicnih servera.
 
Ljudi, imam problema sa DL.

Otkako se duplirala brzina DL-a, meni se uzasno usporio Utorrent...

Kako ste vi ostali???
 
Meni i dalje extra radi, mada ja nisam radio forwardovanje prema onom sajtu www.portforward.com nego sam isao prema nekom uputstvu koje je neki dobrica ostavio ovde. Mogu da citiram ako hoces posto ne znam tacno link do teme gde sam to procitao. Evo ga copy/paste

Posto vidim da se vecina problema svodi na famozno forvardovanje portova, evo u par koraka:

- kada sve radi, znaci povezano je mreznim kablom, ukucajte u browser 192.168.1.1 - u prozoru koji se pojavi --> username: admin pass: admin ..woohoo usli ste u Huawei

- sa leve strane opcija Basic iz nje odaberete DHCP -> i DHCP Settings -> stavite na none

- ostavite otvoreno to, a sada start --> control panel --> network conections -> tu idite na Properties mrezne kartice (desni klik na ikonicu pa "Properties" )
U prozoru koji se pojavio oznacite Internet protocol TCP/IP -> pa klik na Properties, odmah ispod, desno

- ukljucite opciju Use the following IP adress, pa unesite:

IP adress: 192.168.1.5 (ne mora da bude 5, ali ne sme biti 1 ili 2)
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

dole:
Preffered DNS server: 212.200.13.13
Alternate DNS server: 195.178.32.2

- idite na OK, pa ponovo OK

Vracamo se na Huawei

- isto pod Basic podesavanjima --> NAT
- vec je odabrano DMZ
-malo nize idite na add -> unesite 192.168.1.5 (znaci IP koji ste dodelili mreznoj kartici)
- potvrdite to, pa iz menija sa leve strane idite na Tools, odaberite Save & reboot. Idite u sredini na Save pa Submit, pa Reboot -> Submit

Kada se ponovo konektuje nakon reboota, spremni ste da vise ne postavljate pitanja zasto mi ne radi azureus, BitComet, emule i tako to..

Sve sto dolazi ka vasem spolajsnjem IP-u sada se prosledjuje na IP koji se stavi U DMZ, znaci svi portovi za sve programe, igre itd, nema potrebe da znate za sta koji port sluzi, blabla..

Probaj da ovako podesis. Mozda ti je tu neki problem. Jel imas dole onu ikonicu zelenu pa ti samo sporije radi nego inace ili ti je crvena ikonica? Mozda jednostavno nemas dovoljno seedera pa je zato usporeno. Zavisi i preko kojih trackera skidas.
 
Poslednja izmena:
Evo priznajem, uTorrent jeste najbolji torrent klijent, bar po meni.
Posle dupliranja brzine, sa BitLordom nikako nisam mogao da postignem full dl brzinu, cim krene upload, odmah se brzina zakuca na maksimalnih 28KB/s...
Onda sam probao uTorrent i odusevio me je.Samo sam ogranicio ul na 1KB/s i brzina je odlicna 50KB/s u proseku,ili vise, dosta zavisi od samog torenta.

Ali imam jedno pitanje:
Da li moze da se podesi da program zaustavi seed kada se zavrsi sa downloadom i da ode na stand by/ili shutdown?Probao sam sa tim opcijama ali ne znam kako da ga podesim da prekine odmah seed kada zavrsi download...
Znam da krsim pravila p2p-a, ali sa mojih 64kb/s jednostavno nema seeda.Naravno, to ne vazi za privatne trackere, gde se trudim da seedujem sto vise mogu.
 
opcije za iskljucivanje SEED-a nakon skidanja nekog fajla u utorrentu, koliko ja znam, nema. Nemoj da te grize savest, i ja bih to uradio da mogu. S obzirom da imamo patetican upload od 64 (odnosno ja 128) stvarno nema svrhe seed-ovati :/
 
Pa stoji to, i ja imam up 64 ali ako fajl bar drzis na seed-u dobijas seed bonus poene za svaki provedeni sat kao seeder koje posle zamenis za upload. Pa tako peglas ratio...
Mada nebitno, svako ima svoje metode.... ne znam da li bi uspeo da zabranis seed ako bi u utorrentu u opcijama u delu queueing - seed while ratio is <= pa da tu stavis nesto tipa 1% sto bi znacilo da kad kompletiras fajl, treba da vratis samo 1% i onda ti on zaustavlja seed automatski. Ili ga jednostavno rucno stopiraj.
 
Meni i dalje extra radi, mada ja nisam radio forwardovanje prema onom sajtu www.portforward.com nego sam isao prema nekom uputstvu koje je neki dobrica ostavio ovde. Mogu da citiram ako hoces posto ne znam tacno link do teme gde sam to procitao. Evo ga copy/paste



Probaj da ovako podesis. Mozda ti je tu neki problem. Jel imas dole onu ikonicu zelenu pa ti samo sporije radi nego inace ili ti je crvena ikonica? Mozda jednostavno nemas dovoljno seedera pa je zato usporeno. Zavisi i preko kojih trackera skidas.

skinuo sam ovaj programcic na www.portforward.com (posto nisam bas razumeo kako se manuelno radi PF), medjutim na listi nema mog SAGEM F@ST 800 modema(ili kako oni kazu rouer-a)...

UPOMOOOOOOOOC
 
Evo priznajem, uTorrent jeste najbolji torrent klijent, bar po meni.
Posle dupliranja brzine, sa BitLordom nikako nisam mogao da postignem full dl brzinu, cim krene upload, odmah se brzina zakuca na maksimalnih 28KB/s...
Onda sam probao uTorrent i odusevio me je.Samo sam ogranicio ul na 1KB/s i brzina je odlicna 50KB/s u proseku,ili vise, dosta zavisi od samog torenta.

Ali imam jedno pitanje:
Da li moze da se podesi da program zaustavi seed kada se zavrsi sa downloadom i da ode na stand by/ili shutdown?Probao sam sa tim opcijama ali ne znam kako da ga podesim da prekine odmah seed kada zavrsi download...
Znam da krsim pravila p2p-a, ali sa mojih 64kb/s jednostavno nema seeda.Naravno, to ne vazi za privatne trackere, gde se trudim da seedujem sto vise mogu.


NIKADA nemoj da koristiš BitLord. To đubre je prepuno kojekakvih spyware/malware/adware govana i prilično je loš jer se bazira na prastarom BitComet jezgru.

Za uTorrent:

Options->Preferences->Queueing

Seed while [Default values]

Ratio is: <= 0% or seeding time is (Ignore)

Sa ovakvim podešavanjima svaki torent će biti automatski zaustavljen čim se završi skidanje. Naravno, možeš i da uključiš Options->Auto Shutdown->Shutdown when downloads complete pa da prištediš struju umesto da siduješ u prazno. Što se tiče održavanja ratia, samo opiči jedan Ratio Master i nema glava da te boli. :eyebrows:
 
Nazad
Vrh Dno