Šta je novo?

µtorrent= najbolji torent klijent

da malo ne skrecete sa topica o utorrentu?!?

a imate add-on za Firefox Torrent-Search Toolbar koji ima RSS i uvek mozete da vidite najnovije liste torrenata... takodje mozete da zadate pojam za pretrazivanje na 20ak trackera...

a ako vam treba search sherova drugih korisnika - imate emule, shareza, limewire, itd itd...
 
LimeWare je bese za muziku uglavnom. Kako vam inace radi taj program. Ja sam ga jednom koristio, skinuo jednu pesmu, a ostale nije hteo ni da mrdne i batalio sam program. Jel vredi da mu ponovo dam sansu ;)
Nije hteo verovatno zato što se taj kome si skidao pesmu diskonektovao ili je bio opterećen,pa si zato čekao,to se i meni često dešava zato nemoj da brineš da nešto program nije ok.A on se povezuje na odredjenu mreži gde se neki,pa i Limewire povezuje i onda se razmenjuju fajlovi izmedju korisnika.Ja sam preko njega skinuo brdo pesama,a ima i opcije za skidanje i drugih stvari,a ne samo muzike.
 
Poslednja izmena:
Da bih postigao 2 istovremena DL , postavio sam u
options >>speed guide>> connection tipe xx/384 što je više nego što zaista imam , jer mi je DL ~7Kb , a UL sam limitirao na 3 :-devil-:
Da li treba još nešto podesiti pod Options>>Preferences
evo sad vidim da pod connection postoji bandwidh limiter, da li je bolje da tu ograničim UL ili u Netlimiteru ?
a pod BitTorrent>>Number of Connections, podešavanja su verovatno predefinisana za vezu xx/384 , da li i tu nešto da menjam/smanjujem ?
I još jedno pitanje , da li mogu nekako preko torrent klijenta ( ili na neki drugi način) da vidim koja mi je IP adresa , jer koristim 2 različite konekcije , jedna za net-surf , drugu za P2P :)
 
Poslednja izmena:
Posto sam u par postova procitao da su neki likovi uz "dobra" podesavanja µTorrent-a uspeli da izvuku odlicne brzine download-a da im skoro non stop idu kao i brzina paketa koji imaju zamolio bih iste da mi malo pojasne kako su to uradili posto mi je tu nesto sumljivo. Koliko god da sam cackao µTorrent meni to ocigledno nije poslo za rukom i brzine mi variraju od nikakve do retko 20+kb ???? Na Beotelu sam i imam paket 256/64. Jer koliko sam ja upucen brzina download-a je ogranicena brzinom upload-a coveka od koga se vuce neki file !!!!
 
Nema nikakve uslovljenosti u odnosu upload/download... Jedino sto moras na nekim privatnim trackerima da pazis je share ratio... Kada ima dosta seedera a malo leechera onda tek izvlaci max iz konekcije...
 
Ne znam sa kog sajta sam skinuo video za podesavanja za utorent i meni je urodilo plodom (na 256K prosecan DL mi je oko 25K, zavisi...).Sc3 odesavanja su dobra za private trackere (da bi imali dobar ratio; izmeniti prema nahodjenju). SBBovci, koristite EUC, meni se pokazao kao najbolji po brzini, a UL novih torenata je na svakih, pa,
15ak mina, uvek najsvezije stvari, reg open for all; imaju malo ostrija pravila (nakon 5G DLa), ali...
Ajde javite rezultate, da li je i vama urodilo plodom....
evo najbitnijih screenova:
 

Prilozi

  • 01.JPG
    01.JPG
    43.1 KB · Pregleda: 196
  • 02.JPG
    02.JPG
    40.6 KB · Pregleda: 198
  • 03.JPG
    03.JPG
    37.2 KB · Pregleda: 201
Poslednja izmena:
imam kablovski 256kbit/s i na utorrentu mi je download oko 28kB
 
Poslednja izmena:
kod mene je ovakvo podesavanje up/down dalo odlicne rezultate, kada sam ostavio na defaultu ( unlimited ) download mi je isao do 4-5kb/s. sada je 50-60kb/s. brzina moje konekcije je 512/128 wireless
 

Prilozi

  • tor.gif
    tor.gif
    16.6 KB · Pregleda: 191
Ovo je moj problem. Skidao sam sa Bitsoupa, i sada imam ocajan ratio, za koji nisam kriv, jer niko ne preuzima od mene. Zasto?


Ne shvatas kako torrenti funkcionisu... Ti kada skidas, istovremeno skida neko od tebe deo koji si ti prethodno skinuo... Kada skines 100% fajla, ostavis ga malo da seed-uje tj da deli sa ostalima da bi imao ok ratio...
 
Pa, upravo u tome je problem, kao sto sam i napisao, sto niko ne preuzima od mene. Dakle, skidao sam, skinuo, i ostavio i niko ne preuzima vec danima...
 
Pa, upravo u tome je problem, kao sto sam i napisao, sto niko ne preuzima od mene. Dakle, skidao sam, skinuo, i ostavio i niko ne preuzima vec danima...

Mozda jednostavno vise niko to sto si skidao i neskida(trenutno)? Desavalo mi se to na Bitsopu, pa dok vidim, ratio ode u ...
Proveri bar da tacno znas u cemu je problem.
 
Skinuo sam fajl na C particiju
hteo bih da ga prebacim na D
kako to da odradim , a da nastavim da seedujem
 
prekopiras fizicki fajlove sa C na D, u utorrentu obrises torrent (ali ne data) i sa istog sajta ponovo pokrenes torrent i das mu novu putanju (na D), on ce da uradi Fajl cheking i nastavice da ti seeduje...
 
Pa, upravo u tome je problem, kao sto sam i napisao, sto niko ne preuzima od mene. Dakle, skidao sam, skinuo, i ostavio i niko ne preuzima vec danima...


Izgleda da je jedino rešenje da ti seed-uješ neki materijal koji niko nema , a koji bi bio zanimljiv ostalima.
Imam sličan "problem"; na privatnom trekeru startujem download od 4,3 Gb čim se pojavi, znači 1 seed-er i 1 peer; posle 4-5 sati 35-40 seed-era, a 1-2 peer-a...izgleda da su nam veze prespore za ostatak sveta.
 
I sta da radim, bojim se da ce me banovati, bez moje krivice?
Namerno sam skinuo nesto sto je popularno za skidanje i ostavio da drugi uzimaju, medjutim, verovatno zbog losih veza, tj. male brzine, ili mog loseg ratia, niko to ne uzima od mene. Sumnjam da mogu da ponudim nesto sto bi tamo druge interesovalo...
 
Izaberi da uploaduejs nesto sto nije vec postavljeno, savet, neki DVD ili bilo sta od 4 i vise GB, naci ce se vec neko da skine. Ono sto je tebi neinteresantno moze da bude drugom interesentno.
 
I sta da radim, bojim se da ce me banovati, bez moje krivice?
Namerno sam skinuo nesto sto je popularno za skidanje i ostavio da drugi uzimaju, medjutim, verovatno zbog losih veza, tj. male brzine, ili mog loseg ratia, niko to ne uzima od mene. Sumnjam da mogu da ponudim nesto sto bi tamo druge interesovalo...

Eh Bitsoup je danas upravo "poklonio" 10GB uploada svim korisnicima, tako da su tvoji problemi trenutno reseni, a bogami i moji :D
 
U cemu je problem kada je Seeds 0(xxxx)? Dakle postoji ih mnogo a 0 connected?
 
upravo tako...
 
Ok ali usled cega to? Takvi torrenti su mi kretali punom brzinom a onda se zaustave na oko 1gb..
 
Cekaj, zar za torrent ne znaci da ce neko skidati file samo ako ga i ti skidas.
Znaci ako je aktivan.
Ako ga skidas, ti postajes jedan od izvora. Ako ti nije kativan u torrentu onda ti niko nece ni uzimati file.
Time sto si poceo download postajes IZVOR. Milim da je tako.
 
Postao sam izvor, upload-ujem ali seeds pokazuje 0 connected. Da mi se nezaustavi download kasnije nebi me to brinulo :) Inace to je samo slucaj sa tim torrentom drugi rade normalno.
 
kada skines ceo fajl, sve konekcije sa Seederima se prekidaju jer nema vishe svrhe da odrzavate konekciju. ako skidate sa privatnih trackera, poenta je sto duze seedovati fajlove (jer morate da vodite racuna o RATIOu). naravno, ako niko ne skida od vas duze vremena, mozete da prekinete seed.

osoba koja skida film, a nije ga skinula celog je LEACHER, a ko ima ceo film i omogucava drugima da ga skinu celog je SEEDER. i to bi bilo to...
 
Eh Bitsoup je danas upravo "poklonio" 10GB uploada svim korisnicima, tako da su tvoji problemi trenutno reseni, a bogami i moji :D
Mozda to i ima veze sa mojim problemom, verovatno se to dogadja mnogima, pa su odlucili da se "iskupe". Ni njima ni nama nije od koristi da nas banuju bez nase krivice...
 
Da li je moguce skidanje nekog torrenta produziti sa jednog kompjutera gde je zapoceto na drugom kompu?
 
Instaliraj identican torrent klijent. Pokreni torrent ponovo , kao save izaberi mesto gde si predhodno kopirao skinute fajlove sa prvog kompjutera. Trebalo bi da na status baru vidis kao neku proveru skinutih fajlova i da se nastavi download.
 
Jos jedan od nacina za poboljsanje ratio-a je da nadjete neki popularan torrent (neka igra, film) koji ima dovoljan broj leechera i da skinete samo jedan rar iz torrenta i onda samo njega seedujete. Pa onda ponovite to isto sa jos nekoliko torenata i ratio mora bar malo da poraste. Bar do minimuma koji zahteva neki sajt.
 
Nazad
Vrh Dno