Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Raiffeisen me je zanimao zato sto sam cuo da postoje nase banke koje uopste ne uzimaju nikakvu proviziju kada stigne uplata na devizni racun klijenta. Zna li neko koje su to banke, da vidim moze li se ova intezina redovna (sitna) pljacka zaobici?

Hvala.

Ja radim withdraw na VISA, i u Intesi mi nikada nisu naplatili nikakvu proviziju. Mada su u pitanju evri, a ne dolari.
 
Koju VISA karticu imas? VISA Internet ili 'normalnu' VISA-u?
 
VISA Internet (Intesa)
I da ponovim po treci put da je potpuno besplatna :D


Prilicno sam siguran da ni u Rajfajzenu ne naplacuju ako se podigne na njihov VISA Virtuon, ali recimo da je to 99% sigurno, jer nije licno iskustvo.



E da, u banci nemoj ni da pitas da li mogu da se podignu pare na tu karticu, jer svima kazu da ne mogu. A definitivno mogu.
Jedino ne znam kako to ide sa dolarima.


Jedina negativna stvar kod povlacenja na VISA je sto pare duze "putuju" (7dana u Intesi uglavnom prodje dok ih ne vidis na stanju)
 
Rio, znam kako funkcionise sistem u intezi. I sam imam Visa Internet karticu i znam da je besplatna. ;)
E sad, ja sam cuo da se preko VISA elektron moze podici ono sto imas na kartici preko bankomata, ali to da ce ti intezini sluzbenici isplatiti ono sto imas na kartici... well, to je interesantna informacija. U kojoj expozituri podizes sa VISA Internet kartice? :)


btw. Isti je vremenski period i za svlacenje sa MoneyBookers-a na devizni (sto je moj slucaj). Prodje oko 7-8 dana. Samo jednom je stiglo za, cini mi se, 5 dana.
 
Poslednja izmena:
Za elektron i bankomat nemam pojma, ja sam naucio ovu jednu stvar i samo tu i ponavljam :p

Pare se u banci u stvari i ne podizu sa VISA Internet karticom, vec sa karticom deviznog racuna za koji je VISA vezana i licnom kartom. Posle toga se potpise samo priznanica, i to je to.
Nema nikakvih izjava i gluposti.


Ekspozitura mislim da nije ni vazna, ali dobices PM i za to.
 
Hvala na informaciji.

Ja imam jedan devizni koji je vezan za VISA Internet karticu i namenjen je, kako su mi tada rekli, da bi se pare 'trosile' putem kartice. A drugi devizni koji sam kasnije otvorio je samo za 'priliv sredstava' na racun.
 
twister je napisao(la):
Raiffeisen me je zanimao zato sto sam cuo da postoje nase banke koje uopste ne uzimaju nikakvu proviziju kada stigne uplata na devizni racun klijenta. Zna li neko koje su to banke, da vidim moze li se ova intezina redovna (sitna) pljacka zaobici?
Ja ne znam, ali AKO postoji banka koja to ne naplacuje, to je verovatno Vojvodjanska. Oni su inace najkorektniji od svih banaka... Proveri!
(Za mene je Rajfajzen favorit zato sto nema nikakav CD, niti ikakav identifikacioni hardver. Mozes da se ulogujes bilo gde i da uradis sta si hteo. Naplacivanje provizije zaobilazim kako sam vec rekao, a i svejedno mi je da li naplacuju 2.5% ili 4% - na sumama od nekoliko stotina evra, provizija je ista.)
 
Samo da rezimiram. Imam banca intesa internet karticu.
Za povlacenje sredstava sa MB postoje 2 nacina.
Jedan je direktno na visa internet karticu (nakon sto je verifikovana), a drugi je na devizni racun (takodje mora da se verifikuje ako se zeli direktno na racun).

Ako sam dobro shvatio potpuno je svejedno (osim mozda sto se ceka dan dva vise-manje) na koji nacin ce se sredstva povuci, u oba slucaja ce zavrsiti na istom deviznom racunu (ili direktno, ili ce preko kartice stici na taj racun).
Nakon toga se pare mogu podici u banci uz tu izjavu.

Inace trenutno u banci jedino licno vlasnik kartice moze uplatiti novac na devizni racun, koji je otvoren za internet karticu, ovo bi znacilo da to ogranicenje ne vazi kada se prima novac sa MB.
 
Neki ljudi kazu da ne mora da se verifikuje devizni da bi se povlacilo na njega, i moguce je da su u pravu.
VISA definitivno mora da se verifikuje.

Ako povuces na VISA Internet nema provizije banke, nema potpisivanja izjave, jedino ogranicenje je sto max koji mozes da povuces sa MB u jednoj transakciji iznosi 500€, dok je za devizni direktno prakticno neograniceno (tj ograniceno je samo ukupnim "outgoing" limitom)

Prakticna posledica toga je da ako podizes 600€ npr, preko VISA ces morati da platis proviziju MB-u 3.6€, a preko deviznog 1.8€. Ali ako ide preko deviznog, placas i banci.
 
u oba slucaja ce zavrsiti na istom deviznom racunu
Ne bas (mada je svejedno)... Ako povuces na karticu, pare ce zavrsiti na deviznom racunu kartice; ako povuces na (drugi) devizni racun, zavrsice na tom racunu. Naravno, ako imas online kontrolu, ti ces sa racuna kartice prebaciti pare na "zemaljski" racun. Ali, DOK to ne uradis, pare su ti izlozene (moze ih potrositi neko ko je drzao u rukama tvoju karticu).
 
Znaci... ako se zatrazi isplata sa MB na Vista Internet karticu, pare lezu i nema nikakve provizije. Zatim preko online pristupa, moguce je prebaciti novac sa deviznog vezanog za Visa Internet na devizni namenjen za uplate iz inostranstva, i tu opet nema nikakve provizije. I na kraju odes do banke i podignes novac opet bez bilo kakve provizije?

Da li je sve ovo tacno?
 
Ne bas (mada je svejedno)... Ako povuces na karticu, pare ce zavrsiti na deviznom racunu kartice; ako povuces na (drugi) devizni racun, zavrsice na tom racunu.

Mislio sam direktno povlacenje na devizni racun same kartice, ne drugi. Drugi i nemam, samo taj.
U tom slicaju izadje na potpuno isto, da li direktno na devizni racun (koji je vezan na karticu), ili preko kartice pa opet do njega.


Hvala na odgovorima!
 
Znaci... ako se zatrazi isplata sa MB na Vista Internet karticu, pare lezu i nema nikakve provizije. Zatim preko online pristupa, moguce je prebaciti novac sa deviznog vezanog za Visa Internet na devizni namenjen za uplate iz inostranstva, i tu opet nema nikakve provizije. I na kraju odes do banke i podignes novac opet bez bilo kakve provizije?

Da li je sve ovo tacno?
U (mojoj) praksi jeste. A da li su njima pare koje ja primam na karticu svetinja, ili mi ne uzimaju proviziju zato sto ne prate sta radim - to proceni sam ,)...
(Oni bi i tu uveli harač, kad bi napravili sistem koji uspesno razlikuje povracaj sredstava od prave uplate; srecom, suvise mali broj ljudi koristi tu rupu u njihovom sistemu, pa im se ne isplati da se time bave, ako su uopste svesni. Do daljnjeg smo mirni...)

Mislio sam direktno povlacenje na devizni racun same kartice, ne drugi. Drugi i nemam, samo taj.
U tom slicaju izadje na potpuno isto, da li direktno na devizni racun (koji je vezan na karticu), ili preko kartice pa opet do njega.
Ako ti podje za rukom da TAJ devizni racun registrujes na moneybookers, molim te javi mi. Ja sam pokusao i nisam uspeo...
To sto ti predlazes, UBEDLJIVO je najbolja varijanta, ako proradi. Izmedju ostalog, zato sto ces moneybookersu placati 1.8 evra umesto 3.5. Naravno, kad se UVERIS da to dobro radi, onda treba da otvoris i "zemaljski" racun, pa sa ovog da prebacujes na njega...
Molim te, nemoj da zaboravis da javis!
 
Hvala Matori na odgovoru. :)


OFFTOPIC: I...nakon 9 dugih godina, predjoh i ja 1000-ti post. :D
 
Poslednja izmena:
Kako vidim od paypall-a, po svoj prilici, ni ove godine nece biti nista!, pa sam prinudjen da se snalazim (Moneybookers).
Elem, mene na zalost ne interesuje prijem novca (kao vecinu ovde), vec placanje.
Imam dev.rc kod Intese i Visa internet karticu, znaci kako cu povoljnije da prodjem prilikom upload-a?
Kod:
bank transfer ->Free
CC  ->1,9%
Ovo je sto se tice MB, znaci, skinu mi ~2€ na 100€, a kod drugog nacina se, pretpostavljam, ugradjuje banka, pitanje koliko %?
 
Banka mislim da <10e ne pocinje transfer.. bilo koje svote. Neke naplacuju manje ali sve je to previse u odnosu na 1.9% za CC fee (ako ne ides na vece sume)
 
Cao, ja sam nedavno otvorio moneybookers racun i sad otvaram racun u raiffeisen banci, dakle dobijam visa virtuon ali treba joj dosta vremena da stigne a meni hitno trebaju pare na moneybookers-u!!!! Pa, ako bi neko hteo da se kompenzujemo: ja njemu posaljem pare preko ,,zemaljskog racuna", a on meni novac uplati sa njegovog moneybookers-a na moj.?? Ne treba mi puno novca, oko 40-ak USD! A ja bih mu poslao u dinarima ili kako vec zeli! Jel bi hteo neko??
 
MagicMaster:

Moze odgovara mi i ponedeljak! Ali prvo da se dogovorimo...?
 
MagicMaster:

Sve je odradjeno kako treba, pare su mi legle na racun u MB! Hvala sto si mi pomogao! Pozdrav!
 
Mogu vam reci da sam ja prezadovoljan sa MB, zadnjih par meseci ga koristim za lepe svote novca i provizije nisu velike. Novac bude u Srbiji u roku od 2-3 dana, provizije kod Intese isto nisu velike. Lepo jeftiniji od PayPala.

A evo i da vam se pohvalim, u nagradnoj igri koja se odrzavala povodom svetskog prvenstva dobio sam na poklon sony walkman mp3 :)
 
Koliki je najveci iznos koji ste primili na racun u banci sa MB-a?
 
Која врста налога је потребна да би се могле примати донације преко Манибукерса као на пример овде?

Да би се платило преко овога није потребан Манибукерс налог већ директно се плаћа картицом као приликом неке куповине. Ништа не нађох на moneybookers.com о томе а видео сам на више места такву могућност.
 
Vidim dosta poruka, ali me zanima sta je najbolje konkretno reci kao izjavu o prilivu novca?
 
Gospodin Slobodan Markovic iz Ministarstva za telekomunikacije i informaciono drustvo, je otvorio temu na benchu trazeci da mu ljudi konkretno saopste sa kojim problemima se susrecu prilikom online trgovine i sta ih najvise muci i zadaje im glavobolju, kako bi ministarstvo probalo da pokrene stvari sa mrtve tacke.

Tema jeste u vezi online trgovine, ali predlazite i ostale stvari koje je potrebno izmeniti da bi npr. neko mogao da 'funkcionise' i ostvaruje zaradu (a i trosi novac) preko interneta. Znaci...paypal, ebay, nase 'banke', carina, itd.. Sve sto vam smeta, objasnite i predlozite kako mislite da se najbolje moze resiti problem i sta sve ne valja. (ja bih rekao, 'nista ne valja') :) Neke stvari su u direktnoj nadleznosti Ministarstva za telekomunikacije i informaciono drustvo, a neke oni verovatno mogu da rese u saradnji sa drugim ministarstvima koje su zaduzene za odredjeni problem. Pitanje je samo da li ce svi zeleti da uloze neki trud.

Elem, evo linka:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=240635

Ja po prvi put vidim da nas neko iz Ministarstva bilo sta pita, pa cak i ako ovo sve ostane 'mrtvo slovo na papiru', bar su nas pitali. Nemojte sada da se ustrucavate. Naprotiv, zatrpajmo doticnog gospodina sa problemima, jer oni nisu ni mali a ni malobrojni.
Hajde, da ne kazu posle 'mi pitali ali je bilo slabo interesovanje'. :)
 
Poslednja izmena:
Imam 2 pitanja:

1. Naime imam visa electron karticu u erste banci(dinarski racun) i zanima me da li je moguce koristiti ovu karticu za MB?

2. Da li onaj kome uplacujem novac mora isto imati MB?
 
1. Ne, moras da imas devizni racun...
2. Ako uplacujes preko MB mora...
 
Imam jedno pitanje:

Uskoro mi istice vaznost Intezine VISA-internet kartice, pa me zanima kako tacno ide proces dodavanja nove (koju cu dobiti od Inteze) na MoneyBookers. Tj. da li cu ponovo morati da potvrdim karticu kao kada sam se pre par godina registrovao na MoneyBookers, i da li ce mi u periodu (ako se to desi), gde mi je stara kartica istekla a novu jos nisam dobio, biti suspendovan nalog na MoneyBookers-u?

Molim odgovore ljudi koji imaju iskustva sa ovim, i bez 'pretpostavki'.

Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno