Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

padawan, sve sto sam ti napisao bilo je iz zelje da ti skratim muke, jer sam ih i ja imao oko verifikacije intezine 'visa internet' kartice.
Verifikaciju kartice sam zatrazio npr. danas. I vec 'prekosutra' (jer mi je jedan dan otisao na bespotrebnu setnju do expoziture), sam preko call centra dobio sta mi je trebalo.
Znaci najbrzi nacin je upravo preko call centra. Cim preko online-a vidis da ti je 'nesto' smaklo neke pare sa kartice, istog momenta ti mogu dati trazenu informaciju. To sto su oni smotani, to je druga stvar. Ja imam racune kod Inteze, i savetovao sam ti ubedljivo najbrzi nacin da sve zavrsis. Znaci preko call centra traziti 'odsek za rad sa platnim karticama'. Tamo sve lepo objasni i dobices tacnu cifru.
Ja sam za 2 dana sve zavrsio. Nisam ti nista preporucivao 'napamet'. :)
 
Poslednja izmena:
Pa, i ja sam ih zvao, upravo odsek sa platnim karticama, i rekli su mi da ne mogu da vide trazeni iznos dok se ne rasknjizi, a da su ranije mogli. Samu ideju da ih nazovem, dobio sam od drugara koji ih je zvao iz potpuno istog razloga - bas kao i ti - i dobio je informaciju koja mu treba.

Sad, da li sam dobio nekog neiskusnog operatera, ili si ti takodje zvao ranije dok su vazila drugacija pravila, ne znam. Hvala u svakom slucaju! :wave:
 
Ja sam verifikovao karticu pre nesto vise od mesec dana. Znaci mora da si naleteo na nekog neiskusnog operatera. :)
Ako su ti pare skinute sa kartice, onda nema sta da cekas da se rasknjizava. Jer na osnovu cega su ti skinuli odredjeni iznos ako nisu dobili zahtev od MoneyBookersa da sa tvoje kartice skinu taj odredjeni iznos? Kako su znali onda koliko da skinu? Vrlo logican zakljucak. Takodje vrlo logican je i da ti mozda nisu hteli reci ili nisu znali tj. nije znao taj operater koga si dobio. ;)

Hvala u svakom slucaju! :wave:

Nema na cemu. :)
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima Visa Elctron Aik Banke vezane na dinarksi tekući račun? Meni je ta kartica uspešno prošla verifikaciju, međutim ne znam kako ide sa isplatama, da li je moguće isplatit evre na din.tekući račun?
 
Imam prebleme sa MB-om pa ako neko može da pomogne. Imam otvoren MB nalog i verifikovan devizni račun kod Intese. Imam i Intesinu Internet karticu koju sam probao da verifikujem, ali sam ispuco sva tri pokusaja i sad ne mogu da je verifikujem. Sada pokušavam da uploadujem pare preko deviznog računa ali ni to mi nije uspelo. Bio sam u banci, dao im odštampan papir sa sajta gde pišu svi podaci (IBAN, SWIFT, moj reference kod itd). Zapao mi je neki neiskusan operater i akcija je trajala sigurno pola sata, ali na kraju je kao sve zavrsio i ja srećan otisao kući. Medjutim dva dana kasnije me zovu iz banke, kazu da nije prošla transakcija i da treba da im dostavim valjda svrhu uplate gde piše i iznos koji uplaćujem. Kakva glupost, gde to da nabavim, kako da napišem? Šta da radim? A treba hitno da prebacim neke pare na drugi MB nalog.

Pošto ovaj problem verovatno neću skoro rešiti, da li je neko voljan da prebaci neke pare sa svog MB naloga na drugi, a ja da mu dam keš na ruke.
 
E, ljudi imam problem i prilichno mi je hitno pa bih zamolila nekoga od vas da mi pomogne. Prilikom otvaranja rachuna na Moneybookers-u stavila sam valutu RSD... Znam..zeznula sam se u startu, ali sam nema nazad jer je vec uplacen prvi novac na rachun, a uplaceni novac je u valuti USD..Ono sto mene zanima jeste da li ja moram imati devizni rachun ili ako je vec novac prikazan u dinarima ja mogu da ga skinem na moj tekuci ili na VISA karticu koja je takodje vezana za moj dinarski tekuci rachun? Druga stvar koja me zanima jeste u kojoj valuti Moneybookers shalje novac na devizni i da li ja prilikom otvaranja deviznog moram da se vezem za jednu valutu ili mogu za nekoliko..U kojoj banci mi je najbolje da otvorim rachun, vidim da najvishe pominjete Intesu..i josh neshto, kako cu videti koliko mi je MB skinuo prilikom prve transakcije, buduci da mi RSD valuta tamo..? Koju valutu oni koriste..Znam da su neka pitanja mozda i glupa, ali ja stvarno nemam veze kako MB funkcionishe..Hvala unapred
 
andrea11, sve si nabacala na gomilu, da sam sada i ja zbunjen. :)

Aj' da probam delimicno da ti odgovorim bar iz mog iskustva.

Prilikom registracije biras u kojoj valuti ce ti novac biti 'prikazan'.
Ja sam izabrao USD jer su meni uplate obicno u USD. Ali, mogao sam izabrati da mi 'prikaz' na moneybookersu bude u Eur, iako su uplate u USD.
Znaci, samo u jednoj valuti ce ti biti prikazano. Tj. u onoj koju si izabrala. I samo jednu valutu za 'prikaz' mozes imati. E sad, da li naknadno to mozes da promenis, ne znam. Morala bi da ih pitas, ali je najbolje ako ih pozoves i pitas direktno operaterku. (mozes ih zvati na broj u Londonu preko npr. skype-a, kao sto sam ja ucinio).

Sto se tice verifikacije, ja sam vec podelio moje iskustvo u ovoj temi. Pogledaj prethodnu stranicu, a ako te mrzi da trazis, evo ti link:

http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1890412&postcount=50

Znaci, moj ti je savet da se ne setas do banke i tamo sa njima 'natezes' jer oni nemaju blage veze sta ti njima pricas i sta ti treba. (to je moje iskustvo). Na ovom gore linku ti pise tacan postupak sta treba da radis ako hoces da sve zavrsis najbrze sto mozes.
Opet, prilikom razgovora sa sluzbenicom iz 'odseka za rad sa platnim karticama' kazi da ti treba (u tvom slucaju) tacan iznos u dinarima koje je moneybookers skinuo a ne sve zajedno ukljuceno sa bankarskom provizijom. Tebi treba samo ona cifra koju je moneybookers uzeo za sebe.

Sto se tice svlacenja novca...u teoriji bi mogla da skines na svoj tekuci jer ti je to racun za 'dinare'. Ali ipak mislim da ti za primanje iz inostranstva treba 'devizni' racun, tako da ti ovde ne mogu pomoci jer ne znam sigurno.
S' druge strane, znam par ljudi koji su uspesno prebacili novac sa MoneyBookers-a na njihovu VISA karticu. Ono sto meni nije jasno (moguce da nisam dovoljno obavesten), je kako ti mozes da imas VISA karticu vezanu za 'tekuci racun' ?


U svakom slucaju, moj savet ti je da prvo uradis sledece:

Pozovi MoneyBookes podrsku i pitaj ih da li mozes da prebacis obracun sa RSD u USD, jer si se zbunila prilikom registracije. Mozda neces moci taj prvi iznos koji si dobila da dobijes obracunat u USD, ali mozda ce moci da ti pomognu da promenis na USD.
Eto, mozda sam ti bar malo pomogao.
 
Poslednja izmena:
Valutu računa na MB-u možeš promeniti samo ukoliko nije bilo bilo kakve transakcije.. Pošto si već dobila neka sredstva na računu nemoguće je promeniti valutu.
 
Hvala twister, ovako, ja sam prilikom otvaranja dinarskog tekuceg rachuna dobila Visa elektron karticu pomocu koje podizem novac sa bankomata. Znam da ne mogu da promenim valutu na MB jer je vec uplacena odredjena suma novca..Jedino shto mogu da uradim jeste da ugasim taj rachun i otvorim novi..U principu meni ne smeta shto se prikazuje dinarska valuta tamo, ali me zanima dakle da li ce oni meni novac proslediti u valuti koja je uplacena na rachun (znachi USD) ili ce mi uplatiti na rachun dinare, poshto sam vec odabrala takvu valutu za prikaz..I znachi za verifikaciju kartice na MB ce mi traziti tachan iznos u dinarima, a kol`ko sam shvatila to ukoliko ne zovem call centar banke mogu da saznam tek posle nedelju dana kad urade proknjizenje..Potpuno sam sludjena, shto se i vidi.. :) Sada cu pogledati i link koji si postavio, hvala ti :)
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu :)

Elem,... valuta u kojoj ti se sve prikazuje na MoneyBookers-u, je valuta u kojoj ce ti biti uplacen novac na tvoj racun u banci. Verovatno iz tog razloga i ne mozes da naknadno menjas valutu na MoneyBookers-u, jer pretpostavljam sistem sam automatski konvertuje valute prema vazecem kursu.

Ja sam malo zbunjen jer si ti izabrala da ti se obracunava u dinarima, sto meni, nije bilo ni na kraj pameti. Ako novac dobijam u dolarima, zeleo sam da znam tacno koliko mi je uplaceno a ne da 'preracunavam'.

Jos par saveta:

Ako odlucis da otvoris drugi moneybookers account, prvo ukloni broj svog racuna i broj kartice (ako si je dodala). Ne znam da li ces moci da sa istim racunom tj. karticom verifikujes novi account, ali vredi pokusati.
Evo sta je bilo u mom slucaju. Ja sam prosle godine otvorio moneybookers account samo reda-radi. Da vidim kako to izgleda. Posle nekoliko meseci odlucio sam da 'zaista' odradim sve i krenem u koriscenje moneybookers-a. ALI, nisam zeleo da koristim stari account posto su mi USER i PASS bili suvise 'slabi'. Pozvao sam operaterku i objasnio joj situaciju. Nakon sto sam joj dao neke podatke, i potvrdio svoj identitet, ona je obrisala moj stari account. Zatim smo prosli kroz registraciju, ali kada sam zeleo da dodam broj svog mobilnog, to nisam mogao jer je broj ostao na onom 'starom' nalogu koji je upravo ugasen. Rekla mi je da mogu da dodam novi broj kasnije. Znaci....moja je pretpostavka da ono sto ostane na starom nalogu, ne moze da se koristi na novom. Pa...probaj da uklonis broj racuna i broj kartice pre nego sto pocnes da koristis taj novi nalog. ALI OPET, najbolje da pozoves podrsku moneybookers-a i sve im objasnis.
Kazi da si se zbunila i da zelis obracun u USD. Oni ce reci da jedino mozes da otvoris novi account, i tada ih pitaj kako da to ucinis sa vec postojecim racunom koji imas od banke. Neka te 'sprovedu' kroz proces registracije i neces imati problema. EXTRA su fini. To ovi 'nasi' salterasi nikada nece biti. Opusteno im kazi da si iz Srbije, to im nije nikakva prepreka.


Druga stvar:

Kada sve 'sredis' da novac na MoneyBookers-u dobijes obracunat u USD. I kada istu tu valutu prebacis na racun u banci... po 'pravilu' u Intezi, novac ti se isplacuje u valuti u kojoj si novac primila. TI imas pravo to da zahtevas. Moze se desiti, kao u mom slucaju, da nemaju dovoljno USD da me isplate jer je malo ljudi tog dana razmenjivalo dolare. Pa mi predlozise da to dobijem u EUR. NE pristaj na to. KURS koji banke koriste je APSOLUTNO nepovljan. Ako zelis da USD prebacis u evre, najbolje je da pokupis USD iz banke i na prvoj menjacnici izvrsis 'konverziju' u EUR. Videces koliko bi izgubila da su ti to odradili u banci.

Isto vazi ako zatrazis da ti te dolare u banci isplate u dinarima. NE CINI TO. Bolje ih razmeni u nekoj menjacnici.


I treca stvar: na intezinom site-u postoji pdf dokument sa listom svih provizija.
Evo linka:
http://www.bancaintesabeograd.com/code/navigate.aspx?Id=169

On je oficielni i kaze:
Strana 12 tacka 7.3.2.1 Loro doznake:
Do 100 € - Bez naknade
Od 100,01 € do 10.000 € - 0,25% a najmanje 300 RSD (u zavisnosti koji sta je vece)
Preko 10.000 € - 0,15% RSD a najvise 40.000 RSD

E sad, ja sam imao uplate manje od 100 € a meni su redovno skidali 4.7 USD za svaku uplatu koju sam primio. Kada sam otisao u expozituru da pitam sluzbenicu zasto mi to naplacuju kada u njihovom zvanicnom dokumentu pise da se provizija ne naplacuje na iznose manje od 100 €, rekla mi je: "Pa ja stvarno ne znam. Znam da svima naplate nesto malo po par evra. Mi nemamo tu informaciju koju ste mi vi sada saopstili"

Mislim, KATASTROFA !!!
Dokument je vazeci od 19.11.2009. Znaci svez je. Takodje su iste provizije bile i u prethodnom dokumentu.
Intezin sistem sam automatski pljacka narod iako zvanicni dokument tvrdi drugacije.

Eto sad' znas i to. :)

(btw. cuo sam da Nacionalna Banka Grcke ne uzima proviziju za uplate iz inostranstva, ali to ne mogu da potvrdim jer nemam licna iskustva sa tom bankom.)
 
Poslednja izmena:
OK, znachi u svakom sluchaju dobijam dinare kad odem da podignem novac..ako sam te dobro shvatila..jer su ovi sa MB-a vec to obrachunali u dinarima..je l` tako? Poshto sada ne mogu da promenim valutu na MB-u, da li mogu da otvorim ovde devizni i trazim u banci da mi isplate dolare ili ne? Pomenuo si da imam pravo da trazim od banke dolare, pa chisto da mi sve bude jasno..da li je to samo ukoliko promenim valutu ili je tako i ukoliko mi stanje na MB-u ostane isto kao i sad..Tnx na strpljenju :)
P.S. Zamolila bih nekoga ko zna da mi kaze da li mogu da verifikujem dinarski tekuci rachun na MoneyBookers-u (ili moju Visa elektron karticu)..da se ne cimam oko deviznog i izjava onih ukoliko je vec moguce da regularno prebacim novac sa MB-a na svoj vec postojeci tekuci..i da li Intesa naplacuje otvaranje i odrzavanje deviznog rachuna..uh..sad se kajem shto nisam izabrala opciju da novac primam preko Western Uniona.. :(
 
Poslednja izmena:
Nema problema, i drugi su imali strpljenja za moja pitanja kada sam se ja raspitivao za istu stvar. :)

Pazi:
Meni je sve sto dobijem kao uplatu na MoneyBookers prikazano u USD. I kada te dolare posaljem na devizni u intezi, meni tamo pise da sam dobio dolare. Znaci, dobio sam na racun u onoj valuti u kojoj im je i poslato sa moneybookersa. E sada, te dolare ja imam pravo da zahtevam da mi se isplate i odbijem isplatu u evrima.

U tvom slucaju to znaci sledece: Ti imas 'pravo' da pare koje dobijes na racun u intezi dobijes u dinarima jer si ih u dinarima i poslala sa svog moneybookes naloga. Hteo sam ti reci da ako imas priliv sredstava na svoj racun u banci u npr. dolarima, imas pravo da zahtevas isplatu u istoj valuti.
Verovatno to znaci i za dinare.

E sad... NE MOZES da trazis od banke da ti to isplati u dolarima kao da je to tvoje pravo koje automatski ostvarujes, jer si imala uplatu u dinarima. Naravno, ti mozes zatraziti da od tih prispelih 'dinara' kupis dolare i njih dobijes, ali to ti nije preporucljivo. Kad si se vec prevarila, onda bolje da pokupis dinare i prebacis ih u (dolare, evre, ili sta vec) na nekoj od menjacnica jer je kurs povoljniji.

Malo je nezgodno zamisliti da ti neko 'uplati' u dinarima iz inostranstva. Ali mislim da je princip isti.

U dinarima uplatis na intezin racun, u dinarima ces dobiti pare na ruke u intezi
U dolarima uplatis na intezin racun, u dolarima ces dobiti pare na ruke u intezi

Posto ti trenutno imas dinare na moneybookers-u, kada ih uplatis na svoj racun u intezi, mozes samo dinare da dobijes na ruke. Jer su, u tvom slucaju, dinari valuta u kojoj ti je 'neko' novac poslao na tvoj racun.
Da su bili u pitanju dolari, imala bi 'pravo' da dobijes na ruke dolare, jer je to valuta u kojoj ti je novac poslat u intezu.

I opet, jos jednom :) ... dolare mozes da trazis ako su ti dolari uplaceni na racun. Eure mozes da trazis ako su ti euri uplaceni na racun. Dinare mozes da trazis, jer su ti dinari uplaceni na racun. Ne mozes da zahtevas drugaciju valutu od one u kojoj ti je uplaceno.

Naravno mozes da kupis neku drugu valutu za te dinare, ali to vec dalje znas i sama.

Ono sto ja nisam siguran je kako ce se stvari 100% odvijati jer si ti izabrala 'dragu nam' domacu valutu (gde bas to izabra?)

Sve sto sam ti rekao je tacno kada su druge valute u pitanju, ali dinari me malo zbunjuju.

Najbolje da pitas samu banku da li i na koji tip racuna mozes da primis uplatu u dinarima.

Razmisli i sama... Jedino ko ti moze, po nekoj logici, uplatiti dinare jeste neko ko je u ovoj zemlji. Kako da ti 'tehnicki' neko uplati dinare 'od spolja' na devizni racun valutu koja je ustvari 'domaca' a ne strana.

Cim budes mogla, otvori novi MB account, ali prethodno kontaktiraj MB support ako zelis da koristis isti broj deviznog racuna sa novim MB accountom.
 
Poslednja izmena:
Ma..zeznula sam se u startu..mislila sam da mi to shto sam ostavila RSD kao valutu za prikazivanje na MB-u ne znachi nishta sem toga shto cu ja videti obrachun uplacenog novca u dinarima..nisam kontala da ce mi automatski to znachiti da cu uplacene dolare moci da dobijem samo u dinarima..krastavac.. Kontala sam ako su vec uplaceni dolari, ja cu i ovde moci da podignem dolare bez obzira shto mi se stanje na rachunu na MB-u prikazuje u dinarima..al` shta sad..nema veze..josh mi samo ostaje da razjasnim da li mogu verifikovati moj dinarski tekuci ili VISA elektron..ako neko zna, molila bih ga da mi odgovori..Hvala twiter josh jednom na iscrpnim odgovorima :)
 
OK, otvorila sam devizni rachun i upisala svoj IBAN i SWIFT na MB..Dobila sam potvrdu na svoj mail od MB-a da sam uspeshno dodala svoj bankovni rachun..Shta sada treba da radim? Kako verifikujem taj rachun i posle koliko vremena mogu da ga verifikujem? Stvarno nemam iskustva i ne bih zelela da svojom nepaznjom zeznem neshto..Znachi, posle dodavanja bankovnog rachuna shta je sledeci korak? Da li mi je neka suma vec prosledjena sa MB-a na moj devizni ili ne? I josh neshto.. Na MB-u stoji napomena da se novac uvek povlachi u eurima..znachi za verifikaciju mi treba tachan iznos u eurima iako sam izabrala valutu RSD..?
 
Poslednja izmena:
Hm...
Ne bih znao oko ovog poslednjeg.

Opet, ja sam izabrao dolare i oni su mi skinuli iznos u dolarima. Inteza sve obracunava u evrima. Takodje ako probas da nadjes 'online' na njihovom site-u kada se ulogujes, koliko ti je skinuto sa racuna, to neces moci da saznas. Oni sve sto prikazuju, napisu sa ukljucenom provizijom.
Zato sam ja morao da ih zovem i pitam koliko je dolara skinuto (a ne evra) i to tacno koliko je MB uzeo a ne sve zajedno sa bankarskom provizijom.

Sad...opet...tvoj slucaj je 'specifican' pa se plasim da ti necu moci bas 100% pomoci. Stvarno, najbolje bi bilo da kontaktiras MB. Ako nista drugo posalji im poruku.


Sto se tice sledeceg 'koraka'.

Ako si dodala broj deviznog, to je ok. Tu nista ne 'verifikujes' (ja bar nisam).
Medjutim kada si dodala karticu, nju moras da verifikujes unosenjem tacnog iznosa koji je skinut sa nje.

Ja sam isao ovim redosledom:

-dodao karticu
-verifikova karticu
-dodao devizni racun banke
-zatrazio verifikaciju adrese
-nakon 7 dana stiglo pismo na kucnu adresu sa brojem potrebnim za verifikaciju adrese
-verifikovao kucnu adresu

Verifikacija same adrese nije obavezna ali je pozeljna iz 2 razloga.
Prvi, sto kada i to verifikujes jednostavno si im 'cista' tj. znaju da ne 'mutis' nista, jer zasto bi 'krila' svoju adresu.
Drugi razlog je taj, sto verifikacijom adrese povecavas svoje 'limite' tj. kolicinu novca koje mozes da 'obrnes' za odredjeno vreme. Za karticu se povecava limit za trajanje od 60 dana a za devizni za trajanje do 90 dana. Nakon tog perioda, trebalo bi da se ostvareni 'obrt novca' resetuje.

I opet...kontaktiraj MB. To je jedino sigurno resenje. Oni ce sigurno znati sta i kako, posto su u pitanju dinari na tvom racunu.
 
Poslednja izmena:
Znachi u pitanju je samo devizni rachun, nemam nikakvu karticu..Kako sad vrshim zahtev za prebacivanje novca sa MB-a na devizni..poshto mi je naravno valuta u RSD, a povlachenje MORAM da izvrshim u evrima..kako to da uradim, da li oni na MB-u imaju konverter gde bih mogla svoju sumu u dinarima da prerachunam u evre..Kako da znam po kom kursu oni iz MB-a konvertuju novac? I da li u polje u koje upisujem sumu za povlachenje novca upisujem i valutu ili samo cifru? Komplikacije..komplikacije..
 
Poslednja izmena:
Znachi u pitanju je samo devizni rachun, nemam nikakvu karticu..Kako sad vrshim zahtev za prebacivanje novca sa MB-a na devizni..poshto mi je naravno valuta u RSD, a povlachenje MORAM da izvrshim u evrima..kako to da uradim, da li oni na MB-u imaju konverter gde bih mogla svoju sumu u dinarima da prerachunam u evre..Kako da znam po kom kursu oni iz MB-a konvertuju novac? I da li u polje u koje upisujem sumu za povlachenje novca upisujem i valutu ili samo cifru? Komplikacije..komplikacije..
Andrea srećo,nemozes pare bankovnim putem poslati na moneybookers jer zakon to nedozvoljava (ako si iz Srbije). Depozit mozes samo izvrsiti karticom tipa viza virtuon od raiffisen banke koju ja koristim za druge nemam iskustva.
To sto si dodala racun tvog deviznog racuna na MB moze da ti sluzi da novac koji ti je vec na MB nalogu posaljes na taj devizni racun koji si dodala,stici ce ti pare za 5 dana i moraces da zaokruzis u banci poreklo tog novca (govorim za raiffisen banku i vizu virtuon).
Verifikacija tog racuna ti treba samo u slucaju ako preko njega hoces da izvrsis depozit sto je u Srbiji nemoguce jer ti treba profaktura za tako nesto.
EDIT otvori dinarski racun na primer u rajfajzen banci dodaj ga na MB i posalji na njega sa MB novac,jer mislim da nema opciju konvertera.
 
Poslednja izmena:
Pa ja ni necu da poshaljem pare na MB, hocu da skinem vec uplaceni novac na svoj devizni, znachi ne treba mi verifikacija, OK. A sad, poshto mi lepo pishe na MB-u da povlachenje novca mogu izvrshiti jedino u evrima, zanima me kako da iznos koji mi je prikazan u RSD prebacim u evro i lepo ukucam sumu koju zelim da povuchem..
 
Poslednja izmena:
Ja kada vucem pare sa MB na bank account skidaju mi u Erste banci oko 6-7 USD po transakciji, iznosi do 100 USD

Kada vucem na karticu nema nikakvih troskova
 
Pa ja ni necu da poshaljem pare na MB, hocu da skinem vec uplaceni novac na svoj devizni, znachi ne treba mi verifikacija, OK. A sad, poshto mi lepo pishe na MB-u da povlachenje novca mogu izvrshiti jedino u evrima, zanima me kako da iznos koji mi je prikazan u RSD prebacim u evro i lepo ukucam sumu koju zelim da povuchem..
Nemozes nikako,posalji dinare na tvoj devizni racun u banci i to ce banka po svom kursu odraditi ili jednostavno otvori dinarski racun,dodaj ga na MB i posalji na njega. Ako ti nije bas hitno posalji tipa 1000 din da vidis da li funkcionise. Sto stavi RSD na MB nije mi jasno.
EDIT ili posalji pare na neciji MB nalog na kojima su euri,mozda ih konvertuje,pa taj neko da ti podigne te pare i da ili kontaktiraj MB korisnicku sluzbu da ti promene u MB nalog da ti bude u eurima,ja sam se svojevremeno dosta sa njima dopisivao oko bilo kog problema,brzi su i korektni.
 
Poslednja izmena:
Ma, zeznula sam se, a sad nema nazad, vec mi je uplacena suma, ipak dobila sam poruku od MB-a..Identity verification required!

Unfortunately we were unable to verify the data in your profile with an independent information source. Under UK anti-money laundering regulations we are therefore required to obtain an additional proof of identity before we can process your first redemption request.

We offer you the following fast and easy options:

Option 1: Charge the redemption fee to your credit/debit card (instant)
We will charge the redemption fee to your card.

Option 2: Verify your bank account (within 3 banking days)
We will make a payment to your bank account. In the reference field of the payment we will include a unique verification code which you will have to enter back at our site.

Option 3: Verify your address (within 2-5 banking days)
Upon request we will send a letter to the address registered on your account. This letter will contain a verification code which you will have to enter back at our site. If you choose this option you will be forwarded to our address verification section.

Please excuse any inconvenience caused. We hope for your understanding that such measures are imperative in order to comply with anti-money laundering legislation and prevent misuse of the Moneybookers system.

Znachi moram da verifikujem rachun..kako je vama uspelo da ga ne verifikujete, a ipak dobijete novac na isti? Moj je otvoren kod Intese..Imam i dinarski rachun u Komercijalnoj kao i VISA elektron koju sam dobila pri otvaranju dinarskog rachuna, mislish da uplata moze proci na dinarski? Da li imam neki rok do kad moram da verifikujem rachun nakon shto mi oni uplate odredjenu svotu?
 
Poslednja izmena:
Ma, zeznula sam se, a sad nema nazad, ipak dobila sam poruku od MB-a..Identity verification required!

Unfortunately we were unable to verify the data in your profile with an independent information source. Under UK anti-money laundering regulations we are therefore required to obtain an additional proof of identity before we can process your first redemption request.

We offer you the following fast and easy options:

Option 1: Charge the redemption fee to your credit/debit card (instant)
We will charge the redemption fee to your card.

Option 2: Verify your bank account (within 3 banking days)
We will make a payment to your bank account. In the reference field of the payment we will include a unique verification code which you will have to enter back at our site.

Option 3: Verify your address (within 2-5 banking days)
Upon request we will send a letter to the address registered on your account. This letter will contain a verification code which you will have to enter back at our site. If you choose this option you will be forwarded to our address verification section.

Please excuse any inconvenience caused. We hope for your understanding that such measures are imperative in order to comply with anti-money laundering legislation and prevent misuse of the Moneybookers system.

Znachi moram da verifikujem rachun..kako je vama uspelo da ga ne verifikujete, a ipak dobijete novac na isti? Moj je otvoren kod Intese..Imam i dinarski rachun u Komercijalnoj, mislish da uplata moze proci na nju? Da li imam neki rok do kad moram da verifikujem rachun nakon shto mi oni uplate odredjenu svotu?
Sestro slatka,sve sam ja ovo odradio i vise od toga i kad se setim dodje mi da poludim. Poslao sam 5 eura bankovnim putem na MB a to se salje u Nemacku banku u Frankfurtu cini mi se. Jedva sam ja to poslao jer ni 1 euro nemozes poslati bez profakture,probaj mozda ce u intezi biti lakse.
EDIT probaj da posaljes na neciji MB nalog koji je u eurima,moguce da ce odmah da konvertuje,probaj posalji 100 din a ako ne onda ti slede verifikacije. Ja imam MB u eurima,pa ti mogu pomoci.
 
Poslednja izmena:
Vec imam novac uplacen na MB, da bih ga skinula moram da verifikujem rachun. Znachi ne moram da uplacujem odavde nikakav novac, vec samo da skinem vec postojeci sa MB-a. Da li imam rok za verifikaciju rachuna nakon shto mi oni izvrshe probnu transakciju na moj devizni ili ja mogu taj devizni da verifikujem i posle 10 dana..? negde sam prochitala da ukoliko ga ne verifikujem za 3 dana, rachun mi se blokira..tachno ili..? Uh! Shto lepo nisam ishla preko WU-a...ko mi kriv..
 
Poslednja izmena:
Vec imam novac uplacen na MB, da bih ga skinula moram da verifikujem rachun. Znachi ne moram da uplacujem odavde nikakav novac, vec samo da skinem vec postojeci sa MB-a. Da li imam rok za verifikaciju rachuna nakon shto mi oni izvrshe probnu transakciju na moj devizni ili ja mogu taj devizni da verifikujem i posle 10 dana..? negde sam prochitala da ukoliko ga ne verifikujem za 3 dana, rachun mi se blokira..tachno ili..? Uh! Shto lepo nisam ishla preko WU-a...ko mi kriv..
Mislim da nemas rok ali nisam siguran,kad ti budu poslali pare na racun,ovi iz banke ce imati izvod od tih para na njemu bi trebalo da ima neki kod (sifra koju ces ukucati na sajtu MB cini mi se,bilo je to davno. E da bi koristila MB mora da ti bude sve verifikovano a kad ga verifikujes neces ni pomisljati na WU

Nemoj da se sikiras,te pare nigde nemogu da odu,samo se strpi,ja MB koristim godinama i odlicni su.
 
Poslednja izmena:
Ok, znachi od banke trazim izvod..dobro..A kako mislish mora SVE da mi bude verifikovano? Moracu i adresu da verifikujem bez obzira shto sam verifikovala i devizni? Ako je tako onda cu morati da chekam josh dve nedelje..Hvala ti na odgovorima, a kad skinem ovaj novac sa MB-a onda cu da vas davim time kako da ugasim postojeci MB nalog i napravim novi sa NORMALNOM valutom..evrima.. :) Shalim se, oko ovog drugog cu se vec sa njima iz MB-a dogovarati..
 
Poslednja izmena:
Oooo...zasto mene niko ne slusa? :)


Andrea, nisi ti pogresilia sto si isla preko MoneyBookers-a. Tvoja greska je sto se prvo nisi raspitala da znas sta ce ti biti potrebno i kako sve funkcionise. E tu si pogresila. Al' ajde da vidimo da li se mozes ispetljati nekako. :)

Ja sam napisao redosled postpaka kako sam ja radio.
Andrea, MoneyBookers ti je ponudio nekoliko nacina da potvrdis svoj identitet.
Ja ti savetujem da ga potvrdis sa tvojom karticom. Razlog je veoma jednostavan.
Kada oni skinu neki iznos sa tvoje kartice, ti moras da uneses TACAN iznos koji su oni skinuli. A samo pravi vlasnik te kartice moze imati uvid u taj iznos.
E sad, 'problem' je sto ti nemas npr. Visa Internet (ili neku drugu) karticu koju mozes da dodas na MoneyBookers. Morala bi da npr. zatrazis u intezi izdavanje Visa Internet kartice, i za to ce ti trebati da cekas 2-3 nedelje (tako je bilo u mom slucaju).
Ako imas neku VISA karticu sa kojom se moze placati na netu, unesi broj kartice i zatrazi verifikaciju. Odmah nakon toga, kada vidis da je novac skinut, slobodno zovi Call Centar od inteze i kazi operaterki da te prebaci u 'sektor za rad sa platnim karticama'. Ako te pita za razlog, lepo ti njoj sve objasni. Ako ti slucajno, po srpskom obicaju, kaze da ne mozes dobiti tu informaciju dok se to ne proknjizi, ti joj samo kazi da su ti u tvojoj expzituri rekli da moze i da tu informaciju mogu da ti daju samo u 'sektoru za rad sa platnim karticama'.
Zasto mogu? Pa...ako je novac skinut sa kartice, kako je banka znala koliko da ti skine? Znaci oni imaju tu informaciju ali moras da zoves. (ovo je bio moj slucaj, jer nisam mogao da dobijem precizan izvod sa mog racuna u mojoj expozituri jer sve obracunavaju u eurima sa ukljucenom provizijom, a meni je trebao iznos u dolarima).

Takodje, imaj na umu da ako imas vise unesenih racuna na svom MoneyBookers nalogu, da se samo onaj 'default' tj. onaj koji 'stalno' koristis tarifira na jedan nacin a svi ostali skuplje. Negde sam to procitao na MB site-u, ali ne znam tacno gde. Mozda u njihovom FAQ.
 
E, pa to chekanje od 3 nedelje i jeste razlog zashto nisam uzela Visa internet karticu..uzecu ja i to..ali kasnije, sada samo zelim da shto pre prenesem postojeci novac na moj devizni rachun. Znachi izabrala sam opciju 2, odnosno verifikaciju deviznog rachuna..sad chekam poziv iz banke, nadam se samo da onaj podatak vezan za rok od 3 dana za verifikaciju nije tachan, jer shta ako poziv iz banke dodje tek za nedelju dana..Tnx twister, slusham ja i tebe :)
 
Poslednja izmena:
OK :)

Ako ti prodje verifikacija samog racuna, nadam se da ces se setiti pa podeliti svoja iskustva sa nama, kada sve budes zavrsila.

Elem, evo kako izgleda 'svlacenje' para sa MB na devizni u Intezi:

Prvo kliknes na WITHDRAW i dobices sledece (samo prati redosled):

Nakon sto na kraju kliknes na next, trazice ti da uneses tacan datum svog rodjenja, i na kraju ide potvrda da se transakcija izvrsi. I to je to. :)

Znaci: kod koraka '2' izaberes (kliknes u mali kruzic) na sta zelis da prebacis novac (na racun ili na karticu). U mom slucaju to je racun u banci. Korak '3' je prazno polje u koje upisujes koliko (u mom slucaju dolara) zelis da prebacis na racun.
 

Prilozi

  • MB.jpg
    MB.jpg
    149.8 KB · Pregleda: 175
Poslednja izmena:
Evo i one informacije oko vise dodatih racuna i na koji zelis da prebacis.

Kada na prethodnoj slici odmah pored 'bank account' (korak '2') predjes misem preko Important Note dobijes objasnjenje da:
za sve transakcije vece od 350 Eura na racun koji ti nije primarni, provizija iznosi, ne 1.8, VEC 3.5 Eur.
Savetuju te da uvek prebacujes na primarni racun, a takodje kazu da se primarni racun uvek moze 'promeniti'.
Evo vidi na slici:
 

Prilozi

  • MB2.jpg
    MB2.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 144
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno