Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

A pa nije to neka Zimbabveanska on line kompanija pa da imas da se brines..i da nastane neki problem, vrlo se lako da resiti...sacekaj, stici ce novac..2 nedelje se otprilike ceka :)
 
Te nigerijske kompanije su mnogo lakse (izbegnes ih uvek :D), dok uopste nije lako od engleskih i americkih ista izvuci ako pobegnu :)
 
Ja iskreno polazem velike nade u ASIC i FCA, pa cak i u CFTC :D Jbga ako oni ne mogu da zastite klijenta onda najbolje novac da drzis u jorganu :D
 
Zašto Payoneer ne zahteva PIN pri kupovini u nekim radnjama tipa IDEA?

Znači izgubiš karticu i taman da se posluži neko.


Edit: Kako se blokira najbrže kad se izgubi? Osim da zovem neki tel broj i platim milion dinara poziv :p
 
Poslednja izmena:
Kako ste verifikovali Skrill? Ja nemam ništa na svoje ime, mislim na utility bill koji traže, zvao sam ih telefonom da provere sva ostala dokumenta koja sam poslao i na kraju su me odbili mejlom i rekli da treba utility bill.

Šta da radim??
 
Kako ste verifikovali Skrill? Ja nemam ništa na svoje ime, mislim na utility bill koji traže, zvao sam ih telefonom da provere sva ostala dokumenta koja sam poslao i na kraju su me odbili mejlom i rekli da treba utility bill.

Šta da radim??

Ja sam odustao od Skrill-a,jer su mi blokirali karticu zbog toga sto nisam uneo tacan iznos koji su uzeli sa kartice.Slao sam dokumenta par puta ali nista,niko ne odgovara,tako da ti savetujem da i ti odustanes od njih.
Koliko se ja secam,dokumente koje im saljes treba da su tvoja licna karta,pasos ili vozacka dozvola i racun iz banke isto na tvoje ime radi potvrde identiteta.
 
Ni mobilni ni cc bill?
 
Zašto Payoneer ne zahteva PIN pri kupovini u nekim radnjama tipa IDEA?

Znači izgubiš karticu i taman da se posluži neko.


Edit: Kako se blokira najbrže kad se izgubi? Osim da zovem neki tel broj i platim milion dinara poziv :p

Ne mora da je do Payoneera nego Idee sa tom karticom. Zato valjda trazi potpis?
A poziv US broja je prilicno jeftin preko Dkypea ili besplatan preko nekih setvisa.
 
Kako ste verifikovali Skrill? Ja nemam ništa na svoje ime, mislim na utility bill koji traže, zvao sam ih telefonom da provere sva ostala dokumenta koja sam poslao i na kraju su me odbili mejlom i rekli da treba utility bill.

Šta da radim??

Nemaš račun za mobilni na svoje ime i adresu?
 
Poslao sam naravno račun za telefon na moje ime i adresu, pasoš, id, vozačku i naravno nema ih 2 meseca.
Onda ih maločas pozovem telefonom i kažem da nema da mi verifikuju već 2 i više meseca. Odgovor je bio, izvinite odmah šaljemo i javljamo za 15min.
Nakon 15min poslali su mi mejl gde kažu da ne može račun za telefon, mobilni, pasoš, lična karta.. Vec Utility bill - a to je račun za vodu, struju, gas. Ja to nemam na svoje ime.
Može i bank statement, ali ja izveštaj svaki mesec primam mejlom, tako da ne potvrđuje kućnu adresu.
 
Pa idi u banku i traži štampano [emoji4]
 
Probao ja u Intesi, ne postoji dokument koji mogu da ti daju na kome se nalazi adresa stanovanja...
 
Meni ima na cc billovima.
 
Probao ja u Intesi, ne postoji dokument koji mogu da ti daju na kome se nalazi adresa stanovanja...

Hmm, to je cudno..ja jos nisam odradio ovaj deo oko verifikacije, a planiram..a da li moze da se aktivira neka usluga slanja mesecnog izvestaja postom na kucnu adresu..tada bi trebalo da je sve tu
 
To sam baš i pitao na šalteru i gospođa mi rekla da ne može. E sad, nije isključeno da je samo htela da me skine sa ..., tako da bi bilo dobro kada bi još neko proverio... :)
 
He bez veze..sad gledam njihov sajt i pitam se da li bi bar ovde dobio u pdf formi celokupan izvestaj sa adresom ili ne.. (mada ja ne dobijam ni ovaj izvod na kucnu adresu, a pise da se salju za kreditne kartice)

http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=145
 
Cita li neko sta pisem?;)
 
Pa nama ne salju..meni ni za Internet (za koju ima promena bar jednom u mesec, dva) ni za ovu novu Inspire (za koju nije bila promena na racunu u prethodna dva meseca) :)

Mozda je do tipa racuna..ja imam Intesa Osnovni
 
Ako vam šalju na kućnu adresu mesečni izveštaj, mislim da može to. Ako vam stiže mejlom, kao meni, zahtevajte da vam šalju na kućnu adresu jer nemate više taj mail npr. Tako ću ja u ponedeljak...
A pre toga ću da pdf attachment koji ide uz taj mail (a mislim da takav isti šalju postom) da odštampam i skeniraću i poslati im, a onda ponovo zovem Skrill telefonom i javljam ovde šta je bilo.
 
Poslednja izmena:
Još kad bi hteli da popune to u banci i još udare pečat :-/
 
Pa ja cu da probam sutra..mislim da ce biti komedije :d (popunio sam ovaj moj deo, jedino ne razumem ovo dole sto popunjava sluzbenik..polje "For and behalf of" - tu treba da stoji Banca Intesa, jel? )
 
Baš javi kako si prošao u banci.. Mogu da zamislim face kad im das dokument da ti popune :d

A tu mislim da ce da stoji tvoje ime, ili njihovo.. Pojma nemam.

In the interests of a person, group, or principle:he campaigned on behalf of the wronglyconvicted four'
 
CC = Credit Card statement
Ali pise tamo kod njih da ne primaju izjave kreditnih kartica...
 
Pa za tekući bi trebalo da može.. Imaš tamo u njihovoj help sekciji detaljno..
 
Evo neki moj savet sa skrillom nakon sto sam se raspitao pre podizanja novca. Moj savet je da ko je u stanju naruci tu MasterCard Skrill. Tih 10eura godisnje je prava sitnica ko planira cesto da placa novcem sa Skrilla ili da podize novac.

Ja sam korisnik par meseci i uvek do sada mi je Skrill uzimao srednji kurs nekada i malo jace + 1.8eura fee koji je standardan. Placao sam svuda gde primaju kartice od Poste do raznih prodavnica pa i cak u inostranstvu gde sam uzeo par stvari u Madjarskoj i platio karticom bez ikakvih problema. Nema nikakvog cekanja sa Intesom i mogucih dodatnih provizija i gubitka novca. Naravno pazio sam da ne prelazim limit od 250eura na dan kako me ne bi zakljucali i ne bi morao da se mucim sa supportom, ali u skorije vreme planiram da ih kontaktiram i dam podatke koje traze kako bi izbegao moguce zakljucavanje naloga.

Sto se tice bankomata dizao sam na 3 razlicita i nigde mi nisu uzeli dodatnu proviziju sve je bilo iznos + 1.8eura.

Bitno je da kada pravite nalog na Skrillu valutu izaberete EURO ili USD jer onda ne uzima dodatnu proviziju. Imam drugara koji je izabrao DINARE kao valutu za Skrill i na automatu mu je uzeo 10% dodatne provizije.

Nadam se da ce vam ovo moje iskustvo pomoci u odluci oko uzimanja Skrill kartice i samog iskustva sa Skrillom.
 
Pre par nedelja otvarao račun u raiffeisen banci i pitao za povezivanje računa sa moneybookersom, čisto informativno, i oni mi kažu da im je stigao neki dopis da zbog online klađenja ne prihvataju moneybookers više. Ja onako u čudu pitao da mi objasni malo detaljnije o čemu se radi, ali nije znala.
Pa hteo da pitam jel to opet neke gluposti sa moneybookersom ili je to samo do raiffeisen banke?
Ako često koristite MB/skrill najbolje je da uradite ono što je @salel spomenuo sa MasterCard Skrill karticom.
 
Nazad
Vrh Dno