Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Ljudi treba mi mala pomoc.
Izgubih juce svoju skrill karticu, a maloj nam je sutra rodjendan i moram do sutra da dignem pare...
Ima li ikoga iz zajecara, smedereva, ili beograda ko je voljan da pomogne da mu posaljem da mi digne te pare (casticu za trud,cnaravno), ili barem da me uputite kako to danas da zavrsim?
 
Imam, 320 dolara
 
OK, ajd javi kad bude ...

Evo da javim koliko sam povukao toliko je i stiglo. Banka ni centa nije uzela. Jedino je Skrill uzeo onih svojih 2.95 evra. Imam sad pitanje kad odem tamo i trazim da dignem te evre da li mi uzimaju ikakvu proviziju ili mogu dici sve sto imam? I da li mogu dici te evre na salteru ili isplacuju samo u dinarima? :D nemam iskustva s ovim pa pitam.

Edit: Ispada da se Skrill malo zezao s mojim parama: ja sam trazio withdraw 11. uvece a vidim na inteza online da je uplacena kinta 17. i 4 dana knjizeno.
 
Poslednja izmena:
Dobices evre na salteru. Za visa cashout jedini trosak je to sto ti je skrill naplatio
 
Ne mogu da nadjem Payoneer temu, pa da pitam ovde posto sam siguran da neki imaju dosta iskustva:

Stigla mi skoro Payoneer Master Card, a juce prva uplata..

1. Kako je najjeftinije da podizem kes?
2. Koliko je provizija ako recimo idem preko ATM-a bake intese recimo?
3. Da li mogu regularno i koja je provizija ako recimo odem nesto i kupim u neki market?


Hvala unapred na odgovoru!
 
Ljudi pozdrav, treba mi mala pomoc, da li mogu sa ortakovog paypal naloga u Nemackoj, da prebacim pare na svoj Skrill nalog, i kolika je provizija za oko 1000e kod prebacivanja, i da li se razlikuje ako je manja suma?
I kolika je posle provizija kada kod nas sa bankomata podignem te pare sa Skrill karticom koju imam (mada je nisam verifikovao), i da li je to najbolji nacin? Citam vec nedelju dana sve, boli me glava, ali nisam siguran, pa moram da pitam =) hvala
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da nadjem Payoneer temu, pa da pitam ovde posto sam siguran da neki imaju dosta iskustva:

Stigla mi skoro Payoneer Master Card, a juce prva uplata..

1. Kako je najjeftinije da podizem kes?
2. Koliko je provizija ako recimo idem preko ATM-a bake intese recimo?
3. Da li mogu regularno i koja je provizija ako recimo odem nesto i kupim u neki market?


Hvala unapred na odgovoru!



1. Nema neke velike razlike, OSIM: nikako u Intezi, primetio sam da dere sa lošim kursom. Meni je najsigurnije da odem na bankomat Komercijalne ili Raifaizena, uvek uspem da podignem onoliko koliko sam želeo, odnosno iskalkulisao
2. Provizija za podizanje sa svih bankomata je $3.15, ali, kao što sam naveo pod tačkom 1, banku Inteza izbegavaj u širokom luku
3. Nema provizije - plaćaj koliko hoćeš u prodavnicama ili on-line, skidaće ti samo iznos računa, bez provizije.


@ _hypnotic_
To možeš isključivo raditi preko internet menjačnica, koje deru kožu s' leđa za tu uslugu. Provizije se kreću u rasponu između 10 i 30 procenata. Međutim, tu postoji začkoljica - treba otvoriti četvoro očiju, kako ne bi ostavio novac nekoj polu-divljoj menjačnici koja će ispariti sa tvojim parama.
 
Poslednja izmena:
direktno ne mozes, mozes samo preko posrednika (nadjes nekog ko ce da prebaci pare sa svog skrila na tvoj a ti njemu posaljes na njegov paypal)
 
direktno ne mozes, mozes samo preko posrednika (nadjes nekog ko ce da prebaci pare sa svog skrila na tvoj a ti njemu posaljes na njegov paypal)

Ja treba da primim :D Znaci morao bi on da otvori Skrill nalog, i posalje na moj Skrill, i onda ja to podignem ovde na bankomatu ili u banci ako hocu eure? Koja je provizija kod prebacivanja sa jednog na drugi Skrill, i kolko je posle kad bi ja podizao na bankomatu ili u banci..? Otvoricu racun u Intezi, posto kod njih imam Visa Internet karticu...i jel ima provizije kod prebacivanja sa Vise na Skrill? fala =)
Poenta je da mi on doturi te pare sa sto manje gubitka usput, posto ima racun u idi0tskoj Deutsche Bank, koja ima nenormalne provizije za bank transfer van EU. A ja bi deo ostavio na Skrillu za online zajebanciju, a nesto bi podigao.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam čuo, od sad banke prijavljuju poreskoj svaku veću uplatu iz inostranstva. Nemoj se zezati, bolje uzmi Skrill karticu (kad je već tolika suma u pitanju) - samo 10€ godišnje. I odeš lepo ko čovek u Hypo banku na bankomat i podigneš sav keš odjednom, bez limita.

p.s. ona stiže relativno brzo - računaj da ako je danas naručiš, za dve nedelje ti je u poštanskom sandučetu
 
Otkad to za intesa bankomate? Oduvek ili od skoro? Da deru na kursu mislim...

Ja sam bas dobio neki novac na skrill, i mislio sam da to podignem na intesa bankomatu, jer mi cak i rekose da je on najpovoljniji.

Kolike su uopste provizije u odnosu na npr. Srednji kurs na xe.com? Ranije je bila prica da su mizerne...

I ovo za hipo limit nisam jos cuo. Da li to znaci da moze da se povuce npr 750 evra i sa neteller kartice u jednoj transakciji?

Dosta pitanja, ali ne zahtevaju opsirne odgovore, cini mi se : )
 
Ja ne znam kako je u teoriji, znam kako je u praksi.

Par puta sam izračunao koliko mogu max sa kartice da podignem i probao na Intezinim bankomatima - nije hteo ni tu sumu ni 200-300 din manju sumu. Kod Komercijalne i Raifaizena nikada to nisam iskusio - uvek podignem onoliko koliko sam naumio.

Kod Hypo banke nema limita, izgleda da je jedini limit iznos gotovine u samom bankomatu :)

Podigao sam pre par nedelja preko 50k din u jednom "cugu".
 
Mislio sam da su i ovo sto su ljudi do sada pisali prakticna iskustva.

A licna iskustva nemam. Mislim da u zivotu nisam prisao bankomatu blize od par metara :). To sad "muka naterala"

I, koliko ti zakine npr komercijalna u odnosu na xe.com, ako si proveravao to uopste.
 
Ne znam, nisam koristio xe.com. Orijentacija za kurs dolara mi je donji kurs Raifaizen banke - precizan je 99% za Payoneer karticu.
 
Koliko sam čuo, od sad banke prijavljuju poreskoj svaku veću uplatu iz inostranstva. Nemoj se zezati, bolje uzmi Skrill karticu (kad je već tolika suma u pitanju) - samo 10€ godišnje. I odeš lepo ko čovek u Hypo banku na bankomat i podigneš sav keš odjednom, bez limita.

p.s. ona stiže relativno brzo - računaj da ako je danas naručiš, za dve nedelje ti je u poštanskom sandučetu

Imam karticu, ali je nisam verifikovao, kad sam video da cu morati da kopiram dokumenta da saljem i gluposti da bi verifikovao, smorio sam se i pauzirao sa svim =) zato sto onaj iznos koji skinu i koji je na izvodu nikad nije tacan...ali ocigledno cu morati, nadam se da nece previse da me jebu. A na tom automatu Hypo banke mogu samo dinari da se podizu ili mogu i euri..?
 
Kod Hypo banke nema limita, izgleda da je jedini limit iznos gotovine u samom bankomatu :)

Podigao sam pre par nedelja preko 50k din u jednom "cugu".

Jesi li ti proverio kako ti je ovo naplaceno na payoneer kartici? Skrill kartica valjda i ne dozvoljava podizanje preko 250EUR ako se dobro secam, tako da sa nje nisi ni mogao da podignes 450EUR u jednom cugu.

Intesa ume da naplati gori kurs, ako pita za kurs - ovako, nekoliko njih je vec postavilo da je skroz OK kurs, slican srednjem, tj. dobija se MasterCardov kurs (toliko se i moze dobiti najvise).
S' tim da Intesa valjda ne daje preko 30.000 da se podigne na bankomatu.
Ako ne Hypo moze vise da se podigne, odlicna stvar - fixna provizija ispada manja procentualno:)
 
Ne znam, nisam koristio xe.com. Orijentacija za kurs dolara mi je donji kurs Raifaizen banke - precizan je 99% za Payoneer karticu.
Verovatno jer Payoneer naplacuje 2% za non-USD transkacije i podizanja, sto dodje otprilike "donji" kurs RF-a :)
 
Jesi li ti proverio kako ti je ovo naplaceno na payoneer kartici? Skrill kartica valjda i ne dozvoljava podizanje preko 250EUR ako se dobro secam, tako da sa nje nisi ni mogao da podignes 450EUR u jednom cugu.

Intesa ume da naplati gori kurs, ako pita za kurs - ovako, nekoliko njih je vec postavilo da je skroz OK kurs, slican srednjem, tj. dobija se MasterCardov kurs (toliko se i moze dobiti najvise).
S' tim da Intesa valjda ne daje preko 30.000 da se podigne na bankomatu.
Ako ne Hypo moze vise da se podigne, odlicna stvar - fixna provizija ispada manja procentualno:)

My bad - to sam podizao sa Payoneer karticom :)
 
To sam pretpostavio, nego cisto provera.
Ali da li si proverio koliki je kurs, i da nemas nista sem onih 3.5$ fixnih za podizanje koliko Payoneer naplacuje? (ne znam da li je 3.5$, pretpostavljam iz necijeg posta od jutros)
 
$3.15 fiksnih, ništa preko toga.
 
Ćao drugari evo da iznesem i moje iskustvo sa Skrillom.

Na računu sam imao oko 300e i odlučim ja da podignem oko 150e preko Visa Electron kartice (kartica vezana za devizni račun) u Intesa banci i sve ok prođe.
Provizija fixna 2.95e. E sad problem je nastao jer novac još uvek nije stigao. Povukao sam novac 01.10. ali ništa još nije stiglo.

Pošto mi je trebalo nešto novca, odlučim se da probam da podignem 50e preko deviznog računa (Bank Account) isto u Intesa banci.
Novac sam povukao 07.10. posle 2 dana tačnije 09.10. sam dobio SMS:

"Poštovani da bi Vaš devizni priliv bio proknjižen neophodno je da Izjavu od osnovu priliva sredstava potpišete u najbližoj ekspozituri."

Danas sam otišao u Intesa bancu, potpisao izjavu i sad opet moram da čekam da oni proknjiže i da mi jave SMS porukom kad ću dobiti tih 50e.

Što se tiče prve transakcije, ne znam šta da uradim, da prijavim Skrillu da nisam dobio novac ili da čekam još par dana? Šta mi savetujete?
 
Svlacenje na karticu najduze traje, ali je provizija najmanja (samo tih 2.95€ ili koliko vec). Standardno je 8-9 radnih dana, sto znaci da si tu negde u okvirima. Sacekaj do kraja nedelje, pa ako nista - cimaj ih.

Sto se tice druge transakcije, osim provizije koju si standardno platio, pretpostavljam da ce imati jos dodatnih troskova (20ak doloresa). Kazu "neka posrednicka banka".

Za ubuduce najbolje da porucis Master karticu od njih. Kosta 10$ godisnje. Sa njom mozes da kupujes po nasim radnjama bez ikakve provizije, ili da dizes na bankomatima (uz proviziju bankomata).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Hvala @KizaTheDeath.

Što se tiče prve transakcije hoće li se još neko ugrađivati u tih 150e ili je to to što je Skrill uzeo ?
A što ste tiče druge transakcije, neka uzmu koliko im treba.

Ta Master kartica jel radi na Intesa bankomatu ? (verujem da izbacuje dinare umesto eura xD)
 
@Vl@da e hvala ti na informaciji.


Evo da vas izvestim opet što se tiče druge transakcije od 50e preko bankovnog računa.
Sad sam pogledao Intesa eBanking i na računu stoji raspoloživo 50e. Dakle ceo iznos, valjda do 100e ne uzima niko. :)
 
Što se tiče prve transakcije hoće li se još neko ugrađivati u tih 150e ili je to to što je Skrill uzeo ?

To je sve, nece biti nikakvih vise ugradjivanja.

Ta Master kartica jel radi na Intesa bankomatu ? (verujem da izbacuje dinare umesto eura xD)

Da, kao sto rece Vl@da, moze na Intezinom bankomatu. I na bilo kom drugom. Kod nas samo dinari, a u susednim drzavama (posto je kartica "internacionalna") one valute koje su u tim drzavama :)

Evo da vas izvestim opet što se tiče druge transakcije od 50e preko bankovnog računa.
Sad sam pogledao Intesa eBanking i na računu stoji raspoloživo 50e. Dakle ceo iznos, valjda do 100e ne uzima niko. :)

Ili su novi momenti (sto bi bilo lepo) ili je to sto pretpostavljas - 50€ suvise malo da bi nakalemili jos i 20ak dolara. Ja sam npr. povlacio jako mali iznos (36$ :d) i takodje mi nisu dodali te "posrednicke banke".

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Pa da sigurno je to do 100e jer sećam se pre kad sam preko deviznog računa slao preko 100e drugu u Crnu Goru, znam da je novac putovao u nemačku Deutche Bank i onda nazad u Podgoricu (bar po papirima) i da je provizija bila jedno 10-15%.
Javljam vam kad stigne ostatak novca.

Hvala ti KizaTheDeath, bar sam se sad malo smirio kad je ova veća suma u pitanju (već sam počeo da paničim da ih neću ni dobiti). :D
 
Nazad
Vrh Dno