Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Pa pisali smo da je najbezbolnije sa Skrill MasterCardom da dižeš pare na bankomatu ...
 
Ma nije mi to opcija zelim samo jednokratno da skinem pare i da vise ne koristim skrill, kad bih koristio duze skrill verovatno bih uzeo tu karticu.
 
Javi baš koliko ti para leglo, znam da mog prijatelja poslednja dva puta ošurili tako preko withdraw, sa nekim provzijama, zato i prešao na mastercard.
 
To deru sa provizijama kada ides na devizni direkt ja idem na karticu tu ne bi trebalo preko 3 evra od strane inteze valjda. Nego sam glup sto sam pred vikend trazio withdraw pa moram cekati da prodje vikend.
 
Pa vezana je za devizni u intezi, trosi pare sa stanja na tom racunu. Ti u sustini imas 2 nacina prebacivanja na isto mesto samo kad prebacujes na devizni ukljuce tu jos nekoliko banaka koje se sve ugrade.
 
Povlačenje na karticu zna da potraje i do desetak dana. 2,95e je provizija.
 
Ja sad bas gledam... nemam nijednog mejla da sam trazio povlacenje para. Imam mejl kad mi pare legnu na Skrill, mejl kada nesto platim Skrill-om, ali da povlacim na svoju karticu/racun nema nista.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Istina, ni ja ne dobijem mejl da sam povukao pare.
 
Otvorio sam devizni racun u intezi i dobio posle 7 dana visa electron, otvorio sam skrill nalog, verifikovao karticu iz prve bez problema, odmah posle toga primio novac na skrill racun i zatrazio povlacenje novca, odabrao sam da povlacim na visu i skinuo sav novac. Problem je ( mada nisam siguran dal je problem jer do sada nisam povlacio novac nikada sa skrila ) sto valjda treba da mi stigne neki email da je novac poslat a meni jos nije stigao a proslo je nekih 14 sati, na profilu skriil pise da je uspesno odradjeno povlacenje na visu i pise processed i stoji kvacica. Da li uvek mora da stigne taj email ili cu mozda primiti taj novac i bez toga? Hvala.

Ne znam na kakav mail misliš...posle svakog povlačenja imaš 2 maila: confirmation (koji stiže odmah) i još jedan koji znači da je transfer obrađen (processed), taj stiže u roku od 24h. Zavisi od toga kad si radio withdraw. Sačekaj još pola dana. Ceo transfer svakako traje do nedelju dana (mislim da je čak i duže ako radiš transfer na Visu umesto na devizni račun) tako da - strpljenja. Doduše, ja uvek radim withdraw na devizni, sa Visom ne znam kako ide.
 
Poslednja izmena:
Sad sam dodatno proverio - confirmation mejl jesam dobijao prosle godine kada bih parice povlacio direktno na devizni racun (uz one "troskove posrednicke banke", kako god nazvali taj lopovluk). Onda sam odbatalio povlacenje na racun, pa sam povlacio na VISA internet karticu i od tada vise nema tog confirmation mejla. Znaci, na racun je bilo, na karticu nije bilo.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Pa bas to izgleda da kada se vuce na visu odma prelazi u processed i ne salje mejl, dok je sa deviznim suprotno prvo zatrazis tada stize prvi mail a kad odobre stize drugi, sad mi je malo lakse. :D
 
Jel ima jos neko problem sa prebacivanjem novca na bankovni racun?
Pokusavam vec dva dana da prebacim pare i stalno mi izbacuju sledecu gresku: The withdrawal from your account has failed. Do sada je sve normalno radilo, nikakvih problema nije bilo.
 
Danas sam podigao novac skrill master karticom, inace racun mi je u evrima, tako da su morali da konvertuju valutu. Pretusnuo sam Ne kada su pitali da li zelim da konvertujem, i dobio sam novac u dinarima. Nadao sam se da ce mi zameniti evre po nekoj srednjoj valuti, kao sto je spomenuto ranije na ovom forumu, medjutim dobio sam dinare po kursu 111,88. U odnosu na kurs 119 izgubio sam oko 320 din. Da li je uvek ovakav kurs ili je ovo fee koji moram da platim ( skrillovih 1,8 evra i ATM fee) ?
 
Jel ima jos neko problem sa prebacivanjem novca na bankovni racun?
Pokusavam vec dva dana da prebacim pare i stalno mi izbacuju sledecu gresku: The withdrawal from your account has failed. Do sada je sve normalno radilo, nikakvih problema nije bilo.

Ne, čak suprotno - pare mi sad stižu sledeći dan umesto kroz 5-6 dana.
 
Danas sam podigao novac skrill master karticom, inace racun mi je u evrima, tako da su morali da konvertuju valutu. Pretusnuo sam Ne kada su pitali da li zelim da konvertujem, i dobio sam novac u dinarima. Nadao sam se da ce mi zameniti evre po nekoj srednjoj valuti, kao sto je spomenuto ranije na ovom forumu, medjutim dobio sam dinare po kursu 111,88. U odnosu na kurs 119 izgubio sam oko 320 din. Da li je uvek ovakav kurs ili je ovo fee koji moram da platim ( skrillovih 1,8 evra i ATM fee) ?

A gde si pročitao da odgovoriš sa DA ?
 
Ovo prebacivanje na karticu se oduzilo, evo 5 radni dan, 7 sve ukupno, koliko jos da cekam pa da se zalim tamo supportu? :) Ovi u Intesi se konacno setili da proknjize one sitne uplate za verifikaciju posle 7 dana.
 
Problem je u Intesi a ne u Skrillu, Intesi treba prosečno 7-10 dana da proknjiže, videćeš na izvodu da nije Skrill "kilavio". I sam si video po tim sitnim uplatama.
 
Da li tu ikakav poziv ili mejl moze da ubrza stvar ili da pustim pa kad bude bude?
 
Izvini, ne razumem sta zelis da me pitas. Imao sam pitanje da li zelim da mi konvertuju novac jer je u evrima i DA/NE, ovde sam procitao da treba NE, i to sam i uradio, jer navodno tako nema problema. Inace ne znam sta se desava ako idem DA.
 
@nenad88
7+ dana je potpuno uobicajeno za takvu transakciju, i ne vidim koga bi mogao da pritiskas da to ubrza. Moras biti strpljiv oko toga, izabrao si najsporiji i najjeftiniji nacin, tako da je malo duze cekanje cena koju placas. Ali trebalo bi da stigne uskoro.
 
Sad sa opet preracunao, na racunu mi fale jos 1,89 evra ( skrillova provizija), ali mi nije jasno zasto su mi kupili za 111 dinara evro, jel se tako prodaje na bankomatima ili je nesto drugo u pitanju. Jos uvek sam u ovim stvarima, i ne razumem se bas. Inace novac sam podigo na bankomatu komercijalne banke.
 
Gde si video da je kurs 111? Moze se desiti da je neki fee ATM-a, jer 3EUR nije mnogo za tako nesto, ali nisam do sada nailazio na bankomate koji uzimaju procenat a ne kazu koliki je. (u sustini jedino na Kubi sam to video)
 
Ne, čak suprotno - pare mi sad stižu sledeći dan umesto kroz 5-6 dana.
Pisao sam support-u, trazili su mu kopiju lk, vozacke ili pasosa, da me "verifikuju" iako sam imao verifikovanu adresu. Kao fora, nemam toliki limit (jedu govna, nego ajde). Poslao sam im kopiju vozacke i odblokirali su mi nalog. Te sam pare prebacio i "legle" su za 2 dana.
Najgora stvar, kad pisete tiket, uopste ne stize nikakva potvrda, tek kad odgovori support dobijete mail. Nigde ne stoji obavestenje da je nalog u blokadi i zbog cega je blokada, samo izbacuje gresku i to je to. Svasta sam procitao, svakakve komentare ali ispalo je na kraju dobro, videcemo nadalje...
 
Vozacka ovo ono.....E sad ce najverovatnije i da te prebace na merchant account :) to im je fora..
 
Ja sam hteo, ne daju zbog zemlje :(
Bio bi to najbolji nacin da sve naplate zavrsavamo u firmi, jer izgleda kao payment processor, ali obicna placanja preko Skrilla nijedan ozbiljan kupac nije hteo :(
 
Nazad
Vrh Dno