Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

To je drugo...stize tacan iznos sms-om koliko je skinuto dok na portalu stoji veci...proveri sledeci kada budes placao nesto karticom..uporedi iznose iz sms-a i onoga sto pise na e-portalu :)
 
Ja ne dobijam nikakve sms poruke od intese prilikom neke transakcije.

Evo,ovo mi stoji kada odem na sajt intese:

onlinebancaintesabeogradcom_2014-7-9_17_6_48.png

A ovo mi stoji na skrill nalogu jos uvek:

account.skrill.com 2014-7-9 17 9 40.png
 
E, sad to njima pošalješ i rešio si problem.
 
Uradi kao sto sam ja uradio.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Rekli t ljdi, inteza rezerviše više. Traži od inteze da ti stiže SMS osim ako nije Internet kartica. Korisno je i za ubuduće i za druge stvari (meni stiže i od VISA ELECTRON i od MASTER svaka potrošđnja/kupovina, za nedajBože, misliš da ti kartica u novčaniku, a neko kupuje s njom) zovi korisnički da ti kažu TAČNU cifru koja je skinuta.
 
E, sad to njima pošalješ i rešio si problem.

Mislis da posaljem mail skrill-u ili sta?
Ako si video na drugoj slici,ja vise nemam opciju za verifikaciju kartice,a uplata je bila 5.7.2014,sto znaci da jos nije proslio nedelju dana.

@MagicMaster,jeste,to je intesina internet kartica.
 
Poslednja izmena:
Pošalješ mejl sa tom slikom Intezinog izveštaja i to je to. Tako sam ja verifikovao... slučaj identičan tvom.
 
Poslacu im sad mail pa cu videti ste ce biti.Reci mi da li ima nekakve veze to sto vise nemam opciju da kucam taj iznos koji su uzeli?
 
Pa dobro sad, ja nisam bio baš toliko uporan da izgrešim deset puta :p
 
Ja ne dobijam nikakve sms poruke od intese prilikom neke transakcije.

Evo,ovo mi stoji kada odem na sajt intese:

Pogledajte prilog 145320

A ovo mi stoji na skrill nalogu jos uvek:

Pogledajte prilog 145321
E sad sacekaj 12. pa vidi tacan iznos...ali to ti nista ne znaci jer si 3x za redom kucao pogresan iznos (da razumem jednom ili 2x ali zasto 3x kad si video da ne prolazi???)
Sad ti jos preostaje slanje te slike na njihov mail...
 
Neko je na prethodnim stranama pomenuo da nije svuda ista provizija za podizanje para sa bankomata Skrill karticom. Pošto sam tek počeo da koristim Skrill i ovo mi je prvo podizanje novca, možete li da mi preporučite neki proveren bankomat gde vi podižete pare? :)
 
provizije su jako približne.

Samo je bitno da odgovoriš sa NE ako pita da li hoćeš garantovani kurs.

Ja zato dižem na Intezi, ne pita me ništa.
 
Kako da prebacim novac sa Skrill-a na svoj devizni racun?
 
Kako da prebacim novac sa Skrill-a na svoj devizni racun?
Najbolje je da imas otvoren racun u Intezi, pa vrlo jednostavno povuces pare sa skrill-a, i najbolje je da uzmes visu electron, pa na nju prebacujes pare sa skrila, a ne na bankovni racun, jer su uveli neku solidnu dadzbinu ako se prebacuje normalno...

Inace zaboravio sam tacan iznos, ali tipa 4$ kosta da prebacis pare sa skrill-a na visu. I treba neko vreme da ti pare legnu, desetak dana !
 
^ Uzmi u obzir da je u najavi promena zakona, posle čega ćeš biti obavezan da platiš porez na sve te uplate. Po meni bolje koristiti samo Skrillovu Master karticu i zaobići banke potpuno.
 
^ Uzmi u obzir da je u najavi promena zakona, posle čega ćeš biti obavezan da platiš porez na sve te uplate. Po meni bolje koristiti samo Skrillovu Master karticu i zaobići banke potpuno.
Sa ovim se naravno skroz slazem, da ne ureknem nesto, ali fantasticno radi, tj. mozes da je koristis bukvalno bilo gde, uvek je jako povoljan kurs, bilo sto se placanja tice, bilo podizanja sa bankomata.. I najvaznije, ne cekas dve nedelje da ti se prebace pare, pa onda dva sata u banci red da pokupis pare :rolleyes:
 
Onda srnj :( Zovi Intezu, pitaj ih to sto ti treba, pa kad dobijes precizan iznos, zovi (pisi) Skrill, kukumavci im, reci im za pravi iznos... ako budu hteli da ti izadju u susret. Kazi "deca se igrala pa upisala svastanesto".

Pozdrav!
MrBigJump.gif

Ne treba da laže, tek onda ga mogu blokirati, nisu oni od juče. :)
Treba da kontaktira Skrill i kaže iskreno šta se desilo. :)

Ja iz prva nisam uspeo da verifikujem sam (banka ne prikazuje iznos u EUR nego u RSD)
i kontaktirao sam Skrill i tražili su mi da pošaljem kopiju ličnog dokumenta u cilju verifikacije.
Međutim, uspeo sam u međuvremenu da saznam od banke pravi iznos i nisam im ništa slao,
ali ja nisam upisivao kod pre nego što sam saznao iznos.
 
^ Uzmi u obzir da je u najavi promena zakona, posle čega ćeš biti obavezan da platiš porez na sve te uplate. Po meni bolje koristiti samo Skrillovu Master karticu i zaobići banke potpuno.

Zakon o poreskom postupku i poreskoj administraciji je izmenjen i izmene su stupile na snagu pre skoro 2 meseca, ako se ne varam.

A sto se tice Skrill Master Card, ni tako ne izbegavas banke. Bankomati nisu nikakve carobne kutije pa da pare ispadaju iz njih bez traga. Jedino sto poreska ima problem da isprati i 100% transparentne transakcije, a kamoli ovo. A ni banke ni Skrill nije briga da li njihovi klijenti placaju porez ili ne, dokle god ih neka sila ne natera da ih bude briga. Kao sto do skoro banke nisu slale poreskoj nista, a kao jesu nesto Narodnoj Banci, a u realnosti je mogao da radi ko sta hoce i da ne placa nikakve dazbine, tako je sad sa ovim prepaid master karticama. U buducnosti mozda nece biti.
 
U tom slučaju bih u roku od odmah spakovao kofere i svoj laptop i novac nastavio zarađivati u nekoj drugoj zemlji. Kad budu oporezovali sve pevaljke, kad državni penzioni fond više ne bude monopolista (jer ne pada mi na kraj pameti da sad plaćam nešto što je izgledno da neće postojati za 30 i kusur godina kada ja dođem na red za penziju) i kad poreze i doprinose za honorarni rad svedu na razumnu meru (npr. max 20%) e tad ću možda razmisliti da platim "caru carevo".
 
NBS ima dosta ingerencije nad bankama i sluzi kao nadzorno i regulatorno telo, a poreski organi mogu da sprovedu akcije kad pozele i kazne za primer neke frilansere. To se lako moze desiti, ako ocene da trziste postaje znacajan ekononski faktor u drzavi. IRS u USA ide po kucama... A predlazem ti da spakujes kofere vec sada jer je samo pitanje vremena kada ce da poostre kontrolu. Mozes da zeznes drzavu onoliko koliko ti dozvoli. Na kraju krajeva tax free freelansing podstice privredu iako banke nisu bas najsretnije jer im se uzima deo kolac. A drzavi je takodje u interesu da prikaze nizu stopu nezaposlenosti i da se svi registruju, ne samo zbog poreza i doprinosa nego i zbog toga sto je stopa nezaposlenosti fundamentalni indikator ekonomske stabilnosti i kreditnog rejtinga. EU svakako nece hteti da primi drzavu kandidata sa 50 posto nezaposlenih jer vec imaju problem sa poljacima i sl. Bojim se da ce freelanseri biti na udaru i to uskoro jer nema ko da ih stiti kao sto Unija poslodavaca stiti crno trziste i nisku cenu sata. Skrill mogu lako da zabrane kao i paypal do skoro. Sve je to u srbiji jako, jako neizvesno, od danas do sutra.
 
Poslednja izmena:
Ma dobro, nema bas previse osnova za toliku pesismisticnost, imo. Ipak te skrill kartice sa svojim limitom od 250 evra nisu nesto sto je drzavi prioritet, i nije ni velika sansa da ce skoro biti. Ja ne znam da je neka evropska drzava do sada zabranila skrill.
Amerika jeste valjda svojevremeno zabranila sve te "Isle of Man" wallete, ali mislim da cak i kod njih nesto od toga ponovo radi. Ljudi koji podizu ozbiljne pare ce svakako morati da koriste racune, bilo nase, bilo nerezidentne u nekoj susednoj drzavi, tako da Skrilll i nije bas nesto od cega bi oni ocekivali veliki rezultat. Ali svakako da te kartice nisu tako nevidljive i nedodirljive kako ljudi vole da pricaju po forumima.



Ali sto se pakovanja kofera tice, ne znam da li to ljudi samo pricaju tako, u smislu da bi voleli da odu, ili stvarno imaju ideju kako i mogucnost da to izvedu. Kao da ce neko od nadleznih da se nasekira zbog toga sto svi pricaju da ce idu ili sta?
Jer ako neko ima ozbiljnu opciju da ode u neku ozbiljnu drzavu, trebao bi odmah da pocne da radi na tome. Pusti skrill kartice, ova drzava ce imati mnogo ozbiljnijih problema od toga. Kada vidite i sta se nasiroko desava u "trecem svetu", nikako nema smisla ziveti u odgajivacnici glinenih golubova, ako se imaju bolje opcije. A o ekonomiji tek nema ni svrhe naglabati. Valjda i kome nije do sada bilo jasno, sada jeste, da ce ovde biti sve veci problemi i u tom smislu. Pomocu poslednjih par meseci zakonodavnih aktivnosti, svako moze da zakljuci i u kom smislu gore, jasnije nego ikad.
 
Poslednja izmena:
Sama skrill kartica nije zlo da bi je drzava zabranila. Daleko od toga. Svaki novac koji udje u zemlju je samo plus za ekonomiju i privredni razvoj jer ce se novac trositi na nesto. E sad, druga je prica ako bi drzava da uzme deo novca. Ona svakako dobija 20% od pvd-a na sav novac koji se potrosi. Svima je u cilju da novac udje i to je jedini razlog zasto nas drzava ne ganja previse. Da hoce, sigurno bi mogli drasticno da poostre sve. Mozda i ide ka tome polako ali imamo vremena do tada ;)
Meni je juce stigla kartica.
 
Lol pa to bi bilo potpuno zatvaranje drzave finansijski ka spolja za fizicka lica..to je mozda moglo da prodje u vreme Tita, ali ako ovi na vlasti hoce da udju u tu "Evropu" o kojoj toliko naglabaju vec 14 god. onda ce i sve zakone morati da usklade sa Evropskim... E sad vi meni recite u kom to delu zakona EU pise da Skrill i slicne sisteme treba zabraniti na nivou drzave?
 
Skrill i ne treba, oni su regulisani od strane UK FSA, sto je mnogo vise nego sto bi se moglo reci za PayPal, pogotovu za PayPal EU koji rade iz Luxemburga :D
Niti je Skrill i slicna kartica nelegalna, niti bi cak i u Americi tako nesto bilo nelegalno - samo je nelegalno to ne prijaviti poreskoj.

E sad to sto kod nas tako nesto je enormno tesko i prijaviti poreskoj, cak i u centru grada ili na NBG (gde su inspektori prilicno iskustveni), to je drugo :D Prosto obrasci ne daju takve mogucnosti :) :) :)
 
Haha, pa tu vec dolazimo do onog dela oko "uskladjivanja"..mada prvo ce morati da "usklade" "strucni kadar" i da prestanu sa dovodjenjem "njivara" sa 3 razreda osnovne skole da im tu rade preko ujaka i striceva..
 
Otvorio sam devizni racun u intezi i dobio posle 7 dana visa electron, otvorio sam skrill nalog, verifikovao karticu iz prve bez problema, odmah posle toga primio novac na skrill racun i zatrazio povlacenje novca, odabrao sam da povlacim na visu i skinuo sav novac. Problem je ( mada nisam siguran dal je problem jer do sada nisam povlacio novac nikada sa skrila ) sto valjda treba da mi stigne neki email da je novac poslat a meni jos nije stigao a proslo je nekih 14 sati, na profilu skriil pise da je uspesno odradjeno povlacenje na visu i pise processed i stoji kvacica. Da li uvek mora da stigne taj email ili cu mozda primiti taj novac i bez toga? Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno