Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

I meni će USD najviše odgovarati, tako da to je to. Šta da kažem drugo, nego hvala na pomoći pri izboru. Odoh da naručim karticu:type:! Pozdrav
 
A zar Skrill ne naplaćuje visoku proviziju kod konverzije novca, konkretno kada USD konvertuje u DIN prilikom podizanja novca u Srbiji?

Na bankomatima ima nesto sitno. Placanje karticom u prodavnicama nema nikakve provizije, a kurs je vrlo povoljan. Neki put mi izadje par dinara vise, neki put par dinara manje (kad preracunam i uporedim sa kursom lokalne menjacnice) ali u globalu jako dobar kurs.

Jako dobra i upotrebljiva kartica :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Mali update, uplatio skype kredit, nazvao support, dao im podatke od akaunta i za manje od 30 sekundi mi riba digla limit na 16k u 3 meseca. Nije ni dokumenta trazila ni nishta, svaka chast :D
 
Danas sam podigao 2000din na bankomatu kod Komercijalne banke (payoneer u pitanju), uzeo bez zagarantovanog kursa. Skinuo mi je 24.22$ (+provizija njihova) sto mu dodje kurs od 82.57din za dolar. Da li negde mogu da ocekujem bolji kurs ili je ovakav kurs i kod ostalih banaka?
 
Sacekaj da bude proknjizena transakcija, nesto je to velika razlika, kao da "jeste" garantovan kurs.
Da li je 24.22$ SA ili BEZ Payoneer provizije?

Kakve veze Payoneer ima sa Skrill/MB-om?:)
 
27.37 je bilo sve zajedno (provizija je 3.15$ kod pyoneera), za garantovani kurs mi je ponudio oko 80.6 mislim.

Nisam nasao payoneer temu pa reko i ovde ljudi dizu pare sa bankomata a valjda ne bi trebalo da bude puno razlik :)
 
Payoneer ima neki fee za ne-usd transakcije, 2% cini mi se. Jel tako? Premo atm feea!
 
Payoneer ima neki fee za ne-usd transakcije, 2% cini mi se. Jel tako? Premo atm feea!

*There is a fee for transactions originated in a country outside of the country of issuance OR in a currency different than the card currency above all fees assessed by MasterCard.

dkskdjsjkdjs.jpg
 
Stigla pre nedelju dana Skrill kartica, sve radi odlično. Nema više čekanja r*tardiranih 2 dana da mi proknjiže uplatu kao na Payoneeru. Otkad su mi bezočno ukrali 35$, rekao sam Payoneeru ćao-zdravo, a savetovao bih i ostalima da ga preskoče u širokom luku.
 
Ko moze da koristi Skrill sumnjam da i razmislja o Payoneeru, primarno jer Skrill provereno radi kod nas sa minimalnim troskovima na bankomatima, 0 troskova za POS transakcije, i radi u EUR (dok Payoneer samo u USD radi).

Izgleda da je onaj extra fee za Payoneer razlog?:)
 
To praktično znači da bih mogao dati Skrill karticu burazeru koji vozi svake nedelje za Nemačku, i da bi on sa bankomata mogao dići direktno evre, bez ikakve konverzije??? Ouuu-yeah :)
 
Samo mora da vidi da li bankomat naplacuje poseban fee (preko 1.8e koliko naplacuje Skrill). Neki naplacuju.
 
Imam pitanje u vezi verifikacije kartice na Skrill.Uneo sam podatke sa kartice,uzeli su 2.61E i onda mi na Skrill nalog vratili 2.50E ali mi jos uvek stoji da mi kartica nije verifikovana (Failed verification).Poslao sam im i skenirane dokumente (prednju i zadnju stranu licne karte i racun iz banke gde se vidi adresa) ali jos uvek nisam dobio nikakav mail od njih,a kontaktirao sam ih vec 3 puta i 2 puta sam slao dokumente.Da li treba stalno da im bukvalno dosadjujem ili treba da cekam?
 
U redu,posto vec 4 dana za redom saljem skenirana dokumenta i nista.Da li mozda znas koliko se najduze ceka na odgovor?
 
Meni jis nisu ni na mail preko sajta odgovorili a proslo je koji mesec:)
 
U redu,posto vec 4 dana za redom saljem skenirana dokumenta i nista.Da li mozda znas koliko se najduze ceka na odgovor?
Zovi ih preko Skype-a ako ti bas hitno trebaju...a kartica ti nije prosla verifikaciju jedino ako si pogresno ukucao vrednosti koje su ti skinuli sa kartice kada su radili verifikaciju
 
Zovi ih preko Skype-a ako ti bas hitno trebaju...a kartica ti nije prosla verifikaciju jedino ako si pogresno ukucao vrednosti koje su ti skinuli sa kartice kada su radili verifikaciju

Nije bas hitno,ali to sto si pomenuo je tacno.Posle ukucavanja te vrednosti mi je pisalo Failed verification.Sta sam onda trebao tu kucati,jer kada sam otisao na sajt Intese da proverim koliko su skinuli,pisalo je 2,61E i tu sam vrednost ukucao,i prijavio mi je gresku.Posle toga vidim da mi je na Skrill-u stoji da imam 2.50E ali da mi kartica jos uvek nije verifikovana.Oni su mi odmah poslali mail da mi kartica nije prosla i da ce je oni rucno verifikovati ako im posaljem skenirana dokumenta ali do sada nista.
 
Nisi sacekao da prodje 7 dana da se proknjizi stvarna vrednost koja je skinuta...ti si ukucao vrednost koja ti je stajala kao zaduzenje i koja je obicno uvecana za par % dok se ne proknjizi
 
E koji sam ja ludak.Dobro,nov sam u ovome,nisam znao.Reci mi da li ce se posle nekog vremena ponovo pojaviti ta opcija za verifikaciju kartice ili moram cekati?
 
Ne secam se ali valjda imas 3x pravo da ukucas verifikacioni iznos pre nego sto ti zatraze dokumenta i zakljucaju karticu
 
E krastavac,ja sam 3 puta kucao pogresno i zato su mi onda i poslali mail gde su mi rekli da ce oni to rucno ako uraditi ako im posaljem dokumenta.
Koja zavrzlama.Nista mi ne preostaje nego da cekam,pa cu javiti sta se desilo.
 
Ne treba nista da cekas, sto se tice verifikacije, pogotovu da se proknjizi.
Oni ti naplate, ti se ulogujes na Intesu, proveris iznos koji ceka da bude naplacen, i taj broj napises i to je to, verifikacija je laka i gotovo instant !
Ja sam isto morao dva puta da radim verifikaciju, jer sam priliko otvaranja odmah odradio, pa sam povlacio pare tek posle tri meseca, pa su opet trazili da to uradim, i ako je vec bilo verifikovano ! Ali kao sto rekoh, kratko traje, jedino je bitno da imas para na racunu jer ti pokupe par evra za proveru !
 
Meni su Skrillovci skinuli taj neki iznos u dolarima, a na Intezinom ebankingu je cifra pisala u evrima. Ne postoji ni teoretska sansa da provalim koji je bio kurs, a da to sve bude tacno u decimalu. Zato sam napisao mejl Intezi u kome sam potanko objasnio sve u vezi problema i vec sledeci dan su mi se javili telefonom i iscitali mi originalnu naplatu koju su dobili od Skrilla. To sam ukucao i sve je bilo u najboljem redu.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Ne treba nista da cekas, sto se tice verifikacije, pogotovu da se proknjizi.
Oni ti naplate, ti se ulogujes na Intesu, proveris iznos koji ceka da bude naplacen, i taj broj napises i to je to, verifikacija je laka i gotovo instant !
Ja sam isto morao dva puta da radim verifikaciju, jer sam priliko otvaranja odmah odradio, pa sam povlacio pare tek posle tri meseca, pa su opet trazili da to uradim, i ako je vec bilo verifikovano ! Ali kao sto rekoh, kratko traje, jedino je bitno da imas para na racunu jer ti pokupe par evra za proveru !
Nije tacno..mora da ceka jer dok se ne proknjizi uplata Banca Intesa zaracunava par % na taj iznos zbog kursnih razlika dok se ne proknjizi..
 
Nije tacno..mora da ceka jer dok se ne proknjizi uplata Banca Intesa zaracunava par % na taj iznos zbog kursnih razlika dok se ne proknjizi..
Ne znam kako sam ja onda uopste verifikovao :-D a tri puta sam to radio ;-)

Edit : e da, inace, meni stigne sms odmah nakon placanja sa intesa karticom, i samo taj iznos prekucam ;-)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno