Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

MB MC nisam probao u Starbucksu, ali probao sam Intesin Amex, Visu Electron i MC (uz Hit) - ni za jednu ni slip ni PIN. A sve tri imaju cip.
U stvari ni u restoranu nisam morao da potpisem u SAD - slip je dosao samo zbog TIP-a. Ostavio sam nekoliko puta prazan skroz slip, uz obicne dolare i nisu trazili nix (a primetili su da nisam potpisao)
 
Zavisi od zemlje do zemlje. U nekim zemljama prosto ima toliko mali % kradji karticom (ili je nebitan, kao u slucaju Starbucks-a u Americi) da ne stite PIN-om

Nisam imao pojma da može tako, pa mi bilo wtf, kao mogao je da mi skine koliko hoće novca. Mada uglavnom sam kartice do sada koristio na bankomata.. ali bio sam siguran da ne može bez pin-a.

Koja je provizija u takvim slucajevima placanja , kafic itd ?

Ništa, nema provizije, za sve što sam do sada plaćao. Evo konkretno ovo iz priče,

04/12/2013 01:00
Transaction ID:1018868527
Location:181 NIHOL YAZAMOT, 18 BOGRSHOV, IL, TEL AVIV
DescriptionSkrill card POSTypeWithdrawalStatusProcessed
Fees0.00

Jesi li siguran da nisi potpisao slap? Pilo se pivo, a? :D

Ha, da to, pobedili smo sistem, naisli smo na kafić gde je za fiksnu cenu unlimited piće :)
Inače je prilično skup grad. Jesmo popili neverovatnu količinu pomenutog pića, ali sećam se da sam potpisao nešto kao fiskalni račun. To već kada je naplatio, ne znam cemu to.
 
To je slip (ima cetiri zadnje cifre kreditne, ponekad i prve cetiri, i sumu). Poenta je uglavnom da das napojnicu, ali negde je neophodan potpis.
Zavisi od zemlje do zemlje, i od mesta do mesta.

Da, teoretski moze da ti skine vise. Ali njemu to nista ne znaci, jer radnik to ne moze da iskoristi (nisi potpisao da je napojnica, znaci da nije, tj. ne moze ici njemu), a firma mora da vrati razliku jer nema cime da pravda trosak :D
 
Aha, to je onda, pitao je koliko ćemo tip da damo ja reko' stavi koliko hoćeš i stavio mi 12%. Hvala, naučio sam nešto novo :)
 
Da li povlacenje sa racuna, na Skrill, svaki put znaci placanje provizije banke? Nesto pricasmo preko PM-a, pa nismo sigurni :)
 
Jel moguce uci u neku banku otici na salter i podici sa ovom karticom dolare ili evre? I jel bi pravili neki problem jer je kartica strane institucije, a zakonom je zabranjeno imati racun u inostranstvu?
 
Ne moze bez konverzije, ali moze inace.

TO bi bilo jako glupo doduse, jer ce ti naplatiti konverziju po svom kursu :)
 
Al kako konverziju ako odes na salter i kazes hocu da podignem npr. 200$ sa ovom karticom i hocu da mi date dolare.. Na to sam mislio?
 
Ne moze nasa banka da povuce dolare, moze samo dinare - a ona ti posle konvertuje u dolare/evre/funte/rublje, pa tako isplati.
Mozes da uzmes sa bankomata, pisali su da se mali procenti uzimaju ako ima "bez konverzije" na nekim bankomatima, i promeni u menjacnici. Manje cekas, a i dobijes bolji kurs sigurno.
 
Poslednja izmena:
Aha, ok hvala mislio sam da moze direktno, ali ne moze..
 
E ovako, par pitanja da ne cesljam celu temu. Imam Skrill nalog povezan sa Intesa Visa internet karticom.
1. Da li moze neko da vrsi uplatu na Skrill i koja je provizija na kraju kada ja to podignem
2. Da li mogu da podignem sredstva sa ove moje Visa Internet kartice? (do sada sam samo vrsio placanje za PayPal). I ako ne moze koja kartica to moze i koje su provizije?
3. Da li moze u stranoj valuti ili mora dinari i kako to onda banka racuna/konvertuje?
Hvala unapred
 
1. Moze, provizija je fiksna po jednom dizanju (oko 3e ako se ne varam). Kad jednom premasis neki njihov limit i prebace te na merchant account, onda ce ti uzimati i procente od svake uplacene sume na tvoj Skrill nalog
2. Mislim da ne mozes da primas sredstva na internet karticu, idi u banku i izvadi Visa Electron
3. Skrill moze da primi samo valutu na koju je podesen kod otvaranja, u slucaju da ti neko uplacuje u nekoj drugoj valuti ide konverzija po nepovoljnom kursu. Intesa sve racuna u eurima
 
2. Može da se povuče sa Skrilla na Internet karticu bez problema. Da ti neko drugi uplati na nju, neće da može, za to mora klasičan devizni račun.
 
Kreirao sam danas MoneyBookers nalog (sada Skrill) i imam gomilu problema, odnosno totalno sam zbunjen.

Prvo nisam siguran da li sam verifikovao email adresu, nigde ne vidim da piše da je verifikovana ili ne, a ja kada kliknem na link iz email poruke dobijam obaveštenje "Email verification failed. Please try again or get in touch with us".

Drugi problem je sa verifikacijom kartice, kompletno mi je jasna njihova procedura, nakon dodavanja kartice oduzimaju depozit od 1.01 do 2.99 i ja da bi je verifikovao treba da unesem tačan iznos koji je oduzet. Odem na Intesa e-panel i vidim piše 1,65 moneybookers london..., unesem kad ono incorrect, pokušao par puta i sada stoji verification failed, a ja na njihovom Skrill računu dobi 1.57. Šta se tu zapravo dogodilo samo bog zna.

Kontaktirao sam podršku i opisao ovo isto, ako neko ovde može da mi pomogne na neki način bilo bi lepo.
 
Poslednja izmena:
Ista priča i kod mene, za verifikaciju kartice. Uhvatiš screen i pošalješ, pa će ti verifikovati. Za mejl ne znam, tih problema nisam imao.
 
Pisali su iznos povucene love u evrima (to se moze videti na e-banking-u) a Skrill trazi cifru u dolarima. Resenje je da kontaktiras banku, izlozis im problem (ja sam to uradio mejlom) i od njih ces dobiti iznos u originalnoj valuti. Mene su posle poslatog mejla pozvali sledeci dan i rekli mi trazenu cifru.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Poslednja izmena:
@zero
Treba sačekati nekoliko dana da Intesa proknjiži transakciju, od 5-7 dana, tek tada se vidi prava cifra. To što si odmah video su rezervisana sredstva, dakle, to nije izvod već trenutno stanje na računu. Lepo su napisali na Skrillu da je potrebno da prođe nekoliko dana da bi bilo vidljivo na izvodu. Po automatizmu, kada se otvara nalog, Skrill za našu zemlju stavlja valutu u EUR tako da to ne bi trebalo da je problem.
 
Cifra se vidi odmah, skril traži u onoj valuti u kojoj je račun. Samo treba odmah pozvati banku, a ne kucati ono što ti vidiš na ebanku.
 
Ja sam ispricao moje iskustvo - Skrill mi je skinuo u dolarima (sve mi na Skrill-u racunaju u dolarima... 4$ su mi standardni troskovi za prebacivanje love, do skoro bili 2.43) na e-banking mi bilo ispisano u evrima. Moguce da je i Zero-u takva situacija. Ako jeste, nacin koji sam spomenuo ce mu pomoci.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Poslednja izmena:
Kod nas se sve prikazuje u evrima, o tome smo već pisali.

Skrili skida ono u čemu je njihov račun.

I kad skida evre, i kod nas evri, to OPET nije merodavno , jer ti vidiš rezervisanu sumu, a oni su povukli manju.

U svakom slučaju, ne treba lupati cifru, ne treba ni pokušavati, već odmah pozvati banku, oni vide tačnu cifru.
 
Ne uzimaju ništa kad plaćaš u prodavnicama.
 
Ako si dao svoj br. mobilnog u intesi trebalo bi da ti stigne sms sa tacnim iznosom koji je skinuo skrill.
 
Ako si dao svoj br. mobilnog u intesi trebalo bi da ti stigne sms sa tacnim iznosom koji je skinuo skrill.

Ostavio sam broj mobilnog telefona u okviru otvaranja kartice, tu sam bio obavešten kada je kartica gotova, a nije mi stiglo više nikad bilo šta od Intesa banke.

Kako god, ja sam taj korak prošao neuspešno i interesuje me šta sada kada mi stoji verification failed i nemam mogućnosti da unosim ponovo iznos. Odgovor od Skrill podrške još uvek nisam dobio, a isteklo je 24h za koliko odgovaraju kako su naveli.
 
Poslednja izmena:
Pih tih 24h se meni pretvorilo u 2 meseca..da se ne iznenadis ako ti ne odgovore
 
Nazad
Vrh Dno