Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

To je kurs 113.64. Ima provizije ali ispada odlicna (<1EUR)
 
Sta mi se desilo danas da sam pravio nekakvu "novu " proviziju za svlacenje na bankovni racun sa skrill . Zaci platio sam skrillu njihov fee banka je uzela svoj to je ispalo oko 7-8 usd ukupno zatim nekih nevidljivih 17 usd .. Banka nema pojma o cemu se radi a od skrilla sam dobio ovo

Dear Bojan Markovic,
Thank you for contacting the Skrill Help Team.

Please be kindly informed that your withdrawal has been processed as an international transfer and as a result, further charges may apply associated with currency conversion and intermediary banks processing.

Please bear in mind that international bank transfers are usually processed via one or more intermediary banks, which may result in additional banking fees. Such fees are standard and are beyond our control as they are imposed by the banks themselves and in this case we act as the payer (and not a payment service provider). On our end we have covered the charges for the sending bank and only applied a 1.80 EUR fee which is our standard fee for withdrawals via bank transfer. Upon request your bank officials should be able to provide you with further details on the transfer in question - including information on the intermediary banks involved in it and any possible fees applied by them.

We hope you find this information useful. However, if you need more assistance or if you have any questions regarding our services, please do not hesitate to contact us

Kind regards,
Radoslav
Skrill Help Team

Ima li neko iskustva sa ovim novim fee ? Nikada pre nije bio :(
 
Bilo je već reči o tome, menjali su način na koji prebacuju pare pa sad postoje novi troškovi. Navodno bi trebalo da se skida samo prvi put, meni su skinuli sa svake transakcije. Banka takođe pojma nema o čemu se radi, a iskreno ne cima mi se zbog $10. Prenos takođe traje dan više nego ranije, umesto 2 treba 3 dana da legnu pare na devizni račun.
 
Vise ispadne ,meni je ispalo tacno 17. 33 usd i nije mi bas milo da budem iskren . Bolje da sam narucio ovu karticu i dizao sa bankomata . Inace mogu li znati kakva je situacija tj sta je povoljnije kada je racun u eur ili usd a dize se na bankomatu sa ovom njihovom karticom :)
 
Koliko vidim sada se najvise isplati ova kartica , ispravite me ako gresim ?
 
To je skoro uvek tako;)
 
Sta mi se desilo danas da sam pravio nekakvu "novu " proviziju za svlacenje na bankovni racun sa skrill . Zaci platio sam skrillu njihov fee banka je uzela svoj to je ispalo oko 7-8 usd ukupno zatim nekih nevidljivih 17 usd .. Banka nema pojma o cemu se radi a od skrilla sam dobio ovo

Dear Bojan Markovic,
Thank you for contacting the Skrill Help Team.

Please be kindly informed that your withdrawal has been processed as an international transfer and as a result, further charges may apply associated with currency conversion and intermediary banks processing.

Please bear in mind that international bank transfers are usually processed via one or more intermediary banks, which may result in additional banking fees. Such fees are standard and are beyond our control as they are imposed by the banks themselves and in this case we act as the payer (and not a payment service provider). On our end we have covered the charges for the sending bank and only applied a 1.80 EUR fee which is our standard fee for withdrawals via bank transfer. Upon request your bank officials should be able to provide you with further details on the transfer in question - including information on the intermediary banks involved in it and any possible fees applied by them.

We hope you find this information useful. However, if you need more assistance or if you have any questions regarding our services, please do not hesitate to contact us

Kind regards,
Radoslav
Skrill Help Team

Ima li neko iskustva sa ovim novim fee ? Nikada pre nije bio :(

Pa ta provizija od oko 1500-2000 se placa kada ide bank transfer, uvek se placalo. Zato postoji paypal, moneybookers je samo wannabe paypal :)
 
Nikada za 4 godine nisam platio taj dodatni trosak cak i za dosta vece sume pre . U banci su mi rekli da od kada je mb kompletno postao skrill doslo je do promene sa kojom bankom rade i da ce od sada biti ovako.
 
Pa ta provizija od oko 1500-2000 se placa kada ide bank transfer, uvek se placalo. Zato postoji paypal, moneybookers je samo wannabe paypal :)

Nemoj davati ljudima pogresne informacije. Imao sam dobar broj transfera (nevezano za MB) koji nisu bili OUR/SHA i dosli su bez provizija tokom godina sa raznih strana sveta.
Znaci, uvek sam video kompletan wire sheet koji su popunjavali u banci sa svim pratecim troskovima - jedino je iz Koreje fee bio veci od 5EUR ukupno (sa njihove strane, ima fixni fee od 50$ za BILO koji transfer van zemlje). na svim sheetovima je bilo BEN (beneficiary, tj. primalac placa sve troskove ino banaka) i skoro uvek nisam imao nikakav fee (isti su uvek imali, a drugi nikad nisu - znaci, zavisi preko koga salje koja banka).
Najbolja fora je da to zbog toga sto bankari ne umeju da popune Intermediary bank polje, ili ga nema u e-bankingu :D I onda prodje bez provizija ;)

Dakle, samo je fora sto "nase" banke ne zele da idu direktno, jer zele da njihove maticne filijale dobijaju deo.

Nazalost, ako nemas izbora preko koje banke se salje - krastavac :)
 
Jel' može neko ko je prošao kroz proceduru priliva novca, da mi pojasni/potvrdi, koju karticu kod Intese vezati radi priliva sredstava, tj.šta je praktičnije i bolje, Visa Internet ili Visa Electron kartica ? Vidim da neko kaže da može Internet kartica a neko da ne može ?

EDIT: Vidim da se pominje njihova (Skrill-ova) Mastercard kartica kao najbolje rešenje za primanje novca, pa da preformulišem pitanje, koju od ove dve malopre pomenute kartice upotrebiti za verifikaciju ?
 
Poslednja izmena:
Ja sam verifikovao Visa Internet karticu. Tj. nisam još, i dalje sam u procesu verifikacije.

Prijavio sam karticu i potvrdio da mi skine određenu sumu sa nje da bih je verifikovao. Na e-banking-u vidim da je skinuto 1,59e. Ja upišem tu cifru, sa zarezom, i prijavi mi grešku. Ja ponovo upišem, ali sa tačkom (1.59) i opet mi prijavi grešku. Posle toga su mi zaključali acc pa sad moram da idem u banku da vadim neke papire kao dokaz da živim na adresi koju sam prijavio. :(
 
Mislis da se VI dobija brze od VE, inace je VE bolja (moze i ovako da se koristi - znaci van neta - a isto je besplatna).

BTW, da li limit vazi i za MB Mastercard? Meni se cini da onaj acc. limit ne vazi za njega, tj. da moze se povuce sve sa racuna, samo po 1000e dnevno?
 
# alfaunits

Ovo i mene zanima.Da li mb acc. limit,takozvani outgoing ne vazi za mastercard?
Nikako da prodje 90 dana pa ne znam da li da dodavanjem druge kartice podizes limit,da uporedo otvaram neteller ili jednostavno narucim mastercard pogotovo ako limiti nisu ograniceni/uslovljeni direktno sa moneybookerom.
Jos sam danas poslao neke pare direktno na devizni racun u nadi povecanja tog nesrecnog limita a sta sam procitao posle toga,kolike su provizije pa pisanje izjava o poreklu novca itd momentalno me zabolela glava i skocio secer.
 
Ja sam verifikovao Visa Internet karticu. Tj. nisam još, i dalje sam u procesu verifikacije.

Prijavio sam karticu i potvrdio da mi skine određenu sumu sa nje da bih je verifikovao. Na e-banking-u vidim da je skinuto 1,59e. Ja upišem tu cifru, sa zarezom, i prijavi mi grešku. Ja ponovo upišem, ali sa tačkom (1.59) i opet mi prijavi grešku. Posle toga su mi zaključali acc pa sad moram da idem u banku da vadim neke papire kao dokaz da živim na adresi koju sam prijavio. :(

Ovo za tu sumu se i meni desilo, i prvi put kad sam registrovao karticu, a i sad kad mi je stigla zamena jer je prva istekla. Slikao izvod iz banke, poslao, napisao u čemu je problem i par dana kasnije mi stigao mejl da je kartica verifikovana.
 
@ Iwantchitzz da nije zbog toga što ti je VI najverovatnije vezana za EUR a oni su ti, recimo, skinuli neku cifru u $, a ti na e-banking-u možeš samo da vidiš koliko je to u evrima ? Jesi li mogao da biraš valutu u kojoj će da ti skinu ?

@ alfa ma imam i jednu i drugu, nego pitam zbog eventualnih "skrivenih" momenata u slučaju jedne ili druge :) A i nekako bi radije da isprobavam sa VI nego sa VE.
 
Ovo za tu sumu se i meni desilo, i prvi put kad sam registrovao karticu, a i sad kad mi je stigla zamena jer je prva istekla. Slikao izvod iz banke, poslao, napisao u čemu je problem i par dana kasnije mi stigao mejl da je kartica verifikovana.

Ja sam im odmah poslao kopiju lične karte i SS e-banking-a gde se lepo vidi sve što treba. Međutim, taj SS ne može da prođe zbog nekih bezbednosnih mera, pa su mi tražili da im dostavim neki dokument koji dokazuje da živim na adresi koju sam naveo. Fora je što sam ja student i živim privatno (plaćam kiriju), pa nemam ni jedan dokument koji potvrđuje da sam na toj adresi koju sam napisao.

Dali su mi neki obrazac za banku pre nedelju dana. Još ga nisam ni pročitao, a kamoli otišao u banku. Valjda ću da nateram sebe da odradim to.

@ Iwantchitzz da nije zbog toga što ti je VI najverovatnije vezana za EUR a oni su ti, recimo, skinuli neku cifru u $, a ti na e-banking-u možeš samo da vidiš koliko je to u evrima ? Jesi li mogao da biraš valutu u kojoj će da ti skinu ?

@ alfa ma imam i jednu i drugu, nego pitam zbog eventualnih "skrivenih" momenata u slučaju jedne ili druge :) A i nekako bi radije da isprobavam sa VI nego sa VE.

Mislim da nisam mogao da biram valutu, i da je bilo u evrima, ne dolarima. :)
 
Kako je moguće da mi skinu novac sa kartice bez da unesem pin kod? Nisam znao da je to moguće sa bilo kojom karticom.

U Tel Avivu sam trenutno i pre neko veče u kafiću platio račun skrill karticom i dam mu karticu očekujući da mi prinese onu tastaturu da napišem pin međutim vraća mi za 3 sekunde i kao to je to.
Sve je ok, naplaćeno samo koliko treba, ali kako to :/
 
Zavisi od zemlje do zemlje. U nekim zemljama prosto ima toliko mali % kradji karticom (ili je nebitan, kao u slucaju Starbucks-a u Americi) da ne stite PIN-om.

Recimo ja u Americi nigde nisam unosio PIN, kao ni na nekoliko mesta na Kubi, dok u Koreji moram uvek da potpisem, ali nema nigde PIN-a. U Engleskoj nisu hteli negde, jos pre 8 godina, da mi prihvate karticu bez cipa (PINa).
 
Da li neko moze da mi objasni sta ovo znaci
this is your available balance plus any aplicable reserves, and or transactions made with your skrill mastercard which have not yet been settled.
.

Nije mi se dogodilo ranije da imam pare na racunu i da mi stoji znak pitanja.
 
Kako je moguće da mi skinu novac sa kartice bez da unesem pin kod? Nisam znao da je to moguće sa bilo kojom karticom.

U Tel Avivu sam trenutno i pre neko veče u kafiću platio račun skrill karticom i dam mu karticu očekujući da mi prinese onu tastaturu da napišem pin međutim vraća mi za 3 sekunde i kao to je to.
Sve je ok, naplaćeno samo koliko treba, ali kako to :/

Koja je provizija u takvim slucajevima placanja , kafic itd ?
 
Kako je moguće da mi skinu novac sa kartice bez da unesem pin kod? Nisam znao da je to moguće sa bilo kojom karticom.

U Tel Avivu sam trenutno i pre neko veče u kafiću platio račun skrill karticom i dam mu karticu očekujući da mi prinese onu tastaturu da napišem pin međutim vraća mi za 3 sekunde i kao to je to.
Sve je ok, naplaćeno samo koliko treba, ali kako to :/

Jesi li siguran da nisi potpisao slap? Pilo se pivo, a? :D
 
Nazad
Vrh Dno