PDA

View Full Version : MoneyBookers - informacije / iskustva

Strana : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Rio
07.04.2013., 06:21
procitao sam negde da u slicnim situacijama umeju da traze da im se posalje skenirana/fotografisana kartica, da bi je rucno verifikovali. sacekaj da ti odgovore ili zovi telefonom.

inace, postoji bitna razlika u tretmanu mejlova i telefonskih poziva sa njihove strane. cak i u situacijama kada operater ne moze da ti resi problem u toku razgovora, moze da stavi "high priority" na tvoj "ticket" pa brze zavrse. sa mejlovima su prilicno spori. ostaje samo pitanje da li je nekome toliko bitno da ne moze da saceka par dana.

vignjoslav
08.04.2013., 20:58
Nista onda, cekam da mi odgovore, pa cu da vidim sta dalje, podelicu ovde njihov odgovor, da i drugi mogu da rese ovaj problem ako dodje do istog

milos308
09.04.2013., 22:12
https://getsatisfaction.com/skrill

Probaj ovde da ih kontaktiras, imaju nekog predstavnika, meni se brzo javio kod poslednjeg problema.

vignjoslav
10.04.2013., 00:23
Evo javili su se veceras
************************************************** ******************************
THIS EMAIL WAS SENT FROM THE MONEYBOOKERS SERVICE DEPARTMENT.

TO REPLY YOU MUST LOGIN TO YOUR MONEYBOOKERS ACCOUNT AND SEND US A MESSAGE
VIA THE ACCOUNT/SECURITY SECTION OF OUR MESSAGING CENTRE.
************************************************** ******************************

Dear Zoran Vignjevic,

Thank you for contacting Skrill Customer Service.

Following up on your inquiry, we wish to advise you that according to our database, you have not completed the credit/debit card verification process. In order to be authorized to upload funds via credit/debit card, verification of the payment instrument is required. According to our records you have disabled the card in question. Kindly note that you may enable the card again and proceed with the verification process. To enable the card, please follow the process below:

Log in to your Skrill account>> My account>> Profile>> List of credit/debit cards>> Manage>> Enable.

After the card is enabled you will be able to start the verification process anew. If you cannot see the exact amount on your credit card statement we could assist you by manually verifying you credit card. For us to do that we would like to ask you to provide us with the following documents:

-a scanned color and clearly readable copy of a valid official identification document such as identity card (front and back side), driving license (front and back side) and international passport. Your names, date of birth and the expiry date of the document should be clearly visible.

-a scanned copy of a paper document received on your address via regular postal services, which has your names and address on it, and it is issued in the last 3 months. This could be any bank statement or utility bill. Please note that we do not accept credit card statements.

Please note that we do not accept and process card statements, online statements, printouts or screenshots for address verification purposes.

You can upload the documents from your profile. In order to do that you should log into your Skrill account and go to ‘My account’ > ‘Email support’ > ‘Account/Security’ > ‘You have requested information and/or documents from me’. Please, do not forget to fill in your ticket ID, which is the number stated in the subject of this email.

We hope that this information was useful. Should you have any further queries, please do not hesitate to contact us again.

Best Regards,

Ja koliko kontam, treba da pratim ta uputstva sto su mi naveli da aktiviram karticu i da im posle posaljem skeniranu licnu kartu, pasos ili vozacku. Ne kontam jedino sta je ova druga stvar koju treba da im posaljem, ako moze neko da mi pojasni, bio bih mu zahvalan.

[SAJ]ber Kurajber
10.04.2013., 00:27
Treba da skeniras i neki dokument (telefonski racun npr.) gde se vidi tvoje ime i prezime, adresa... To je standardna procedura za slicne verifikacije na mnostvo sajtova, rutinska stvar ;)

Igvan
27.04.2013., 14:01
Ne znam da li se ranije pricalo ali bih obavestio ljude da Skrill sada ima suludi policy u smislu naplacivanja takozvanih inactivity fee-jeva.

Meni su lopovi digli 10€ sa racuna sto sam slucajno primeto pre neki dan. To je cista pljacka. Inace u pitanju je merchant account jer sam prodavao neke stvari preko eBay-a, ali ljudima skidaju novac i sa privatnih akaunta.

Inace fee je totalno ilegalan(iako oni imaju neku smesnu klauzlu) i van svake pameti. Koliko je stvar sumnjiva pokazuje iznos fee-ja od 20€ mesecno!!!

Licno mislim da su pukli i da su blizu bankrota pa pokusavaju da dignu sta jos mogu...
Eto, cisto da obratite paznju i budete obavesteni, ako vec niste.

AG.KGB
27.04.2013., 19:11
hvala :)

http://www.dodaj.rs/f/2h/7r/otFEE23/moneybook.png

atomi
01.05.2013., 10:27
Imam mb u eurima i u tome je problem kada mi neko salje novac u dolarima stigne mi u eurima i uzmu mi fee,znaci trebao 167$ sam dobio i na kraju kada je to mb konvertovao u eure ispalo 124.61 eura a ustvari je 167 US$ = 128.195287 Euros,a da mi je mb u dolarima dobio bih vise (128.20)

Posto imam dve platne kartice visa internet i visa elektron,kada bih napravio jos jedan mb acaunt koji bi bio u dolarima na isto moje ime i prezime kao i prethodni,dali bi postojala mogucnost da mi banuju naloge..tj da li je dozvoljeno da jedna osoba ima dva mb naloga?

Kako stvati funkcionisu kod Bank acaunt koji je verifikovan na mb?

@Igvan kako si uspeo da ti na ebay placaju preko mb koliko sam ja video samo paypal primaju tamo.

nesic1
01.05.2013., 10:53
Ako imas 2 ista naloga i sa iste ip adrese banuju odmah, moguce je placati i primati uplate na ebay ali je veci problem naci drugu stranu

atomi
01.05.2013., 11:07
A kada bi mi neko sa svog bank acaunta slao dolare na moj da li bi mi onda banka uzela ~3 eura kao sto mi je mb uzeo?

Igvan
13.05.2013., 14:35
@Igvan kako si uspeo da ti na ebay placaju preko mb koliko sam ja video samo paypal primaju tamo.

imas na Ebay.com u opcijama za placanje je i skrill
inace zvanicno je sredstvo placanja i na Ebay.UK i Ebay.De ali moras rucno da dopises u opisu da prihvatas taj nacin placanja

inace vrlo je malo ljudi koji koji imaju MB ili zele da se registruju, medjutim MB nudi placanje karticom bez registracije ali i to ide tesko...

Oni su neozbiljni i ne bi se vise upustao ni u kakve poslove sa njima.

jorgovan
13.05.2013., 16:18
Ako imas 2 ista naloga i sa iste ip adrese banuju odmah, moguce je placati i primati uplate na ebay ali je veci problem naci drugu stranu

Ne banuju bas odmah. Ja godinama koristim dva, jedan u dolarima, drugi u evrima.

Btw koliko je sada obicno potrebno od povlacenja para dok ne legnu na racun u banci?

CuBe-O
13.05.2013., 19:26
7-10 radnih dana kada povlacim na Visa Electron karticu iz Banca Intesa.

crossover
13.05.2013., 19:27
7-10 radnih dana kada povlacim na Visa Electron karticu iz Banca Intesa.

Meni nikad ne treba više od dva dana, isto Intesa.

CuBe-O
13.05.2013., 20:30
Jel povlacis direktno na racun (IBAN i SWIFT i to) ili na karticu?

jorgovan
13.05.2013., 20:36
Jel povlacis direktno na racun (IBAN i SWIFT i to) ili na karticu?

Na IBAN uvek povlačim.

crossover
13.05.2013., 20:36
Direkt, verovatno zato i traje manje.

CuBe-O
13.05.2013., 21:00
To jos nisam probao - jel jednostavno kao na karticu? Nema provizija banke?

crossover
13.05.2013., 21:02
To jos nisam probao - jel jednostavno kao na karticu? Nema provizija banke?

Pravo da ti kažem, ne znam - MB uzme par $, a verovatno banka isto tako. Nisam nikad pratio baš toliko u detalje.

jorgovan
13.05.2013., 21:14
Pravo da ti kažem, ne znam - MB uzme par $, a verovatno banka isto tako. Nisam nikad pratio baš toliko u detalje.

Ako se ne varam banka ne uzima proviziju. MB uzima fiksnu proviziju. Meni su danas za skidanje uzeli 2.33$

Marko207
13.05.2013., 22:55
Za povlacenja novca sa MB se naplacuje fiksna provizija od 1.8€, banka uzima proviziju prilikom podizanja novca sa racuna (barem je meni uzela).

podvarak52
14.05.2013., 15:37
Moze li pomoc. Naime povlacio sam do sad novac sa MB na visu i nikakvih problema nije bilo osim sto se ceka 10 radnih dana da legne novac.E sad nalozim se da povlacim novac preko racuna banke(jer je valjda brze) i zatrazim info od intese za iban i swift i oni mi posalju mejl sa "instrukcijama". U mejlu dobijem sve podatke i pristupim slanju novca sa MB na bank acount. Medjutim u melju stoji otvorena opcija da se upise osnov priliva novca koji meni nije trebao pri povlacenju.

E sad novac povucen al me intrigira sto stoji osnov priliva novca u mejlu i ja nazovem i pitam i oni mi kazu da taj mejl mora da popuni lice koje mi salje novac a ja im kazem da nemam potrebe za tim jer novac povlacim samo sa iban i swift brojem. A oni mi kazu pa to mora da popuni lice koje salje novac?? Pa sta sad da radim(pitam ja)? A oni: kao pa mi vam nista ne savetujem to ce neko morati da kontrolise???!!!Hvala dovidjenja.
O cemu se sad radi. Jel mogu imati problem neki?

Marko207
14.05.2013., 17:51
To ti je izjava o prilivu novca iz inostranstva. Ja sam tu izjavu popunjavao u banci.

podvarak52
14.05.2013., 17:57
To ti je izjava o prilivu novca iz inostranstva. Ja sam tu izjavu popunjavao u banci.
To je i meni palo na pamet medjutim agent na fonu me ubedjuje kako mora taj ko mi salje da popuni to a dobro reko pa ja sam vec poslao novac(a taj obrazac mi nije ni trebao) sta sad da radim a ona kao pa ne znam sta bi savetovala. A smesan je novac u pitanju (ispod 100 evra a na tu sumu cak ne uzimaju ni proviziju.

Marko207
14.05.2013., 21:49
Ma, nemaju pojma. Sta ce neko iz pitaj Boga odakle da pise izjavu Srbiji? Tvoje su pare.
Ja kad sam pisao izjavu, stavio sam pomoc prijatelja :) kako pomoc, kad firma salje pare, kaze seka iz banke. Reko, to je servis za transfer novca.