Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

A, znaci tamo navedem racun od kartice a onda ovde prebace uplatu na klasican racun? Dobro... malo komplikovano, al' vazno da radi. Jos samo da me puste na Skril, cekam vec desetak dana da bilo sta jave :/
 
Ne treba ti racun od kartice, vec imas da ti pare uplate direktno na karticu...one ti onda se pojavljuju na tom racunu od kartice, a ti posle samo prebacis putem e-bankinga te pare na regularan devizni racun.. Ovo ti je mnogo bolja opcija jer se manje naplacuje uplata na karticu, nego na racun i ne cekas 10 dana da ti legnu pare
 
Jel moze neko da mi objasni sledecu situaciju. Pre mesec dana sam povukao 500 dolara sa skrilla na devizni racun kod Inteze i stiglo mi je isto toliko para minus 3,5 dolara koliko je skinula banka. Skrill mi cak nije ni naplatio 1,8 dolara za povlacenje. Pre par dana sam opet povukao 350 dolara od cega je na racun stiglo 328 i potom dodatno skinuto 3,63 na ime bankarskih usluga.
Ovo se i meni ponekad desi - da se ne naplati provizija INO banke. Ali to poneki izuzetak, nikako pravilo.
Dakle, intermediary (INO) banka ce naplatiti nekih 15EUR (oko 20USD) na ime "moze nam se", ali nisam nasao po kom pravilu bi se to moglo izbeci.
Vec duze vreme mi (tj. nam - firmi) placaju bez upisivanja intermediary banke u EUR i JPY i USD, ali nekad prodje bez provizije kod klijenta, a posle ne prodje... nema pravila. Siguran sam da uvek stave OUR za troskove (sto bi znacilo da oni treba sve da plate), ali posto smo izgleda poslednja zemlja "bez diktatora" koja ima uopste intermediary banke u posredovanju sa inostranstvom, dobro je da to uopste radi :D
Da, Makedonija odavno nema intermediary banke kada se njima salje. Mislim da nije pitanje ZEMLJE, vec sto banke kod nas strane, pa gledaju da im filijale zarade dodatno kad mogu.
 
Da li je neko uspeo da outgoing/withdrawal limit poveca a da NE verifikuje racun u banci? (treba mi primarno za racun firme, ali ako je lakse za fizicko lice, moze i to da se iskoristi)
Pitam jer mi vec preko mesec dana ne odgovaraju za povecanje limita, a da verifikujem racun kosta barem 30EUR :D
 
Gasi firmu ako je 30 eur problem :)

Meni su povećali na zahtev, poslao mail i povećali na 10.000 u 90 dana, ali je to izgleda bilo u vreme kada su odgovarali na mailove, pre par godina. Sada sam isto prijavio da mi nekada stiže sms kada dobijem uplatu, a uglavnom ne i niko me ne konstatuje niti išta odgovara..
 
Pozdrav, ljudi. Izvinjavam se što nisam prethodno pročitao celu temu, nemam trenutno vremena.

Prema nekim postovima, zaključio sam da se novac sa MoneyBookers-a (Skrill-a) može prebaciti na devizni račun u Banca Intesa-i. Jesam li u pravu ili grešim?
Ako jesam u pravu, koja je procedura toga? Kako to ide?
Da li prethodno treba da verifikujem karticu i račun ili je dovoljno samo jedno od ta dva?

Unapred hvala!

EDIT: Videh i ovaj post:

Ne treba ti racun od kartice, vec imas da ti pare uplate direktno na karticu...one ti onda se pojavljuju na tom racunu od kartice, a ti posle samo prebacis putem e-bankinga te pare na regularan devizni racun.. Ovo ti je mnogo bolja opcija jer se manje naplacuje uplata na karticu, nego na racun i ne cekas 10 dana da ti legnu pare


Ja imam dva devizna računa, jedan od kartice, drugi za primanje novca. Znači, ja mogu da prebacim novac sa Skrill-a na karticu, a onda preko e-banking-a da to dalje prebacim na drugi devizni račun? I onda ću moći da podignem taj novac na ruke?
 
Poslednja izmena:
Otkad je fora da niko nema vremena za čitanje informacija? Hoćeš nešto da saznaš - pročitaj temu za 15min, pa ćeš znati zauvek. Uostalom, ako ti nemaš vremena da čitaš, kako očekuješ od drugih da imaju vremena da ti odgovore?
 
Zato što je pola tema na forumu recikliranje jednog te istog. Svaki ovakav megathread na svakih par strana ponavlja istu informaciju jer ljudi 'nemaju vremena trenutno'.
 
Zato što je pola tema na forumu recikliranje jednog te istog. Svaki ovakav megathread na svakih par strana ponavlja istu informaciju jer ljudi 'nemaju vremena trenutno'.

Ok, u pravu si, slažem se. Ali, stvarno nisam imao vremena da čitam celu temu zbog obaveza, a odgovor mi je trebao što pre.

Pročitao sam sve postove i opet nisam skroz siguran za ova pitanja, treba mi neko da mi potvrdi.

- Da li prethodno treba da verifikujem karticu i račun ili je dovoljno samo jedno od ta dva za podizanje novca? Videh da je neko pomenuo da je to samo za povećanje limita. da li je to tako?
- Ja imam dva devizna računa, jedan od kartice, drugi za primanje novca. Je l' ja mogu da prebacim novac sa Skrill-a na karticu, a onda preko e-banking-a da to dalje prebacim na drugi devizni račun? I onda taj novac da podignem na ruke?
 
Prilično sam siguran da je i na to odgovoreno već, ali 'ajde, barem nisu osnovne stvari. Ovo prvo nisam siguran, ali mislim da moraš da verifikuješ račun da bi ga koristio. A ovo drugo - što bi komplikovao? Prebaci direktno na devizni račun pa podigni. Mada može i tako kako si napisao, s'tim što transfer na karticu traje nešto više nego na račun.
 
Zbog ovoga pitah ono drugo:

Ne mora - moze Verify i kad nemas nikakvu sumu, ali je glupo sto se Verify ne pojavljuje pored Bank account tada pa mora drugacije malo :)
Ides, preko Menija, u Settings, pa Account Limits. Pod Outgoing limits, kaze Increase Limit - dace ti opciju da uploadujes sa bank accounta.

Mada ti ovo ne predlazem ako nemas neki strani BA, jer ce iz nasih banka to kostati 30EUR pa navise (ne znam jedino da li preko Komercijalne moze nesto manje ako je Skrill account u Nemackoj).

Znači, ako ja hoću da verifikujem račun u banci, skinuće mi 30e?
 
E to već ne znam, verifikaciju sam radio jako davno ali se nešto ne sećam da me je koštalo toliko.
 
Zaboravio sam da sam pre pravio MB account i danas napravih novi. Problem je što mi je sad na jednom prijavljena kartica, a na drugom devizni račun.
Hoće li to uticati na nešto? Koji onda da koristim kao primarni?
 
Ti baš voliš da komplikuješ. Ako mene pitaš koristi onaj na kom ti je račun, a drugi po mogućstvu čak zatvori.
 
Zakomplikovah ga nenamerno, krastavac. Uradiću kako si mi rekao, hvala. :)
 
Polako, sačekaj da ti i drugi odgovore, ja ti govorim samo iz sopstvenog iskustva.
 
Zakomplikovah ga nenamerno, krastavac. Uradiću kako si mi rekao, hvala. :)

Moras da verifikujes karticu da bi je koristio zbog limita mislim. Da za verifikaciju racuna gubis 30e. I da mozes da posaljes pare na karticu, pa sa tog racuna na devizni racun. Barem sam ja tako uradio pre godinu dana, ne verujem da se nesto promenilo. Ne znam da li moras i adresu da verifikujes.
 
Poz
registrovao sam se na skrill i sad posto cujem da te verifikacije potraju a ja necu sa kartice novac da uplacujem vec mi treba da podignem novac sa graphic rivera pa me zanima je li moguce kad se odradi withrawal sa graphicrivera da taj novac na skrillu iskoristim za online kupovinu?
 
Da, ali jedino na sajtovima koji podrzavaju Skrill. Verifikaciju odradi u svakom slucaju.
 
Koliko otprilike vremena treba da mi skinu neku sumu sa kartice da bih je verifikovao?

Juče sam započeo verifikaciju i sad čekam da mi skinu sa kartice...
 
Iskreno, ne secam se ali ne duze od par dana. Predlazem ti da odmah verifikujes i adresu - to moze da potraje i mesec dana pa sto pre odradis zahtev, pre ces verifikovati.
 
Hoću ja da verifikujem i adresu, ali kako?

Kada odem na "Verification" stranicu, piše mi da je verifikovana (čekirano je):



A kada odem na "Personal Info", piše mi da je verifikacija u toku:



Što je fora, ne sećam se da sam pokrenuo verifikaciju adrese uopšte.
 
Tom njihovom karticom se može plaćati npr. u supermarketima, buticima, itd.?
I, novac se može podizati na bilo kojim bankomatima? Odradi konverziju u dinare i izbaci mi novac?
 
^ Svugde gde primaju Mastercard, naravno.
Da, možeš podizati bilo gde u dinarima.
 
I ako podizes, a pita da li da radi konverziju, biraj NE. Barem po nekoliko prica ispada da je tako najbolja opcija.

Jos kad bi rekli konkretne bankomate (ime banke) da se vidi gde je koliko bankomat uzeo, bilo bi super :)
 
Evo i ja da se ukljucim u temu. Pre par dana stigla Mastercard sa Moneybookersa, na bankomatu Societe General podigao 20000 din, sa Moneybookerssa skinuto 176EUR, bez bilo kakve provizije. VIP sam clan, ne znam dal je tako za one koji nisu VIP.
 
Nazad
Vrh Dno