Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Da li neko ima problem da podigne novac ili kontaktira skrill zadnjih par nedelja?
Meni su krajem proslog meseca trazili opet neke verifikacije (skeniran pasos) i neki upitnik na koj sam mogo samo ime i prezime da navedem jel se ostatak ne odnosi na mene.
E sad problem je sto ja ne mogu da dignem novac, pise samo to, nikakve greske nista. Probao da ih kontaktiram ali niko mi ne odgovara vec skoro deset dana. Pogledam po netu (getsatisfaction.com/skrill/topics) i vidim da ljudi cekaju po mesec dana da im odgovore ili da se nesto desi.
Nisam imao do sada problem s njima ali ovo je prilicno pilicarski od njih.

Daj neke konkretnije informacije? Koliko para pokusavas da podignes, jesi li verifikovao racun, adresu, CC? Inace, ni meni ne odgovaraju na zahtev za promenu mobilnog telefona...
 
Danas mi je konacno stigao mejl da treba da odstampam, potpisem, skeniram i opet posaljem taj upitnik. Koj je inace totalno nebitan i nisam uneo nista vise osim imena. Nadam se da nece opet da traje 10 dana..
Nema razloga da mi onemoguce povlacenje para sa racuna, nije prvi put da dizem, ispod limita sam daleko ...
 
Zna li neko kada ce da bude naplacen onaj processing fee u iznosu 10 evra tj 13.18 dolara za izdavanje skrill mastercard kartice, ja sam prebacio dovoljno na account da bi odatle skinuli ali se nista ne desava.
 
Zna li neko kada ce da bude naplacen onaj processing fee u iznosu 10 evra tj 13.18 dolara za izdavanje skrill mastercard kartice, ja sam prebacio dovoljno na account da bi odatle skinuli ali se nista ne desava.

Možda kad aktiviraš karticu? Ni meni nije ništa skinuto, a prebacivao sam pare nekoliko puta.
 
Aktivirao sam i karticu i sve ali i dalje pending vec nedelju dana...
 
The fee is automatically charged from your Moneybookers account before your card is sent.

Treba njih pitati kad će to skinuti, možda je zbog toga što smo mi nedavno ubačeni u zemlje u kojima je kartica dostupna.
 
Imam jos jedno pitanje, meni je stari moneybookers account u dolarima bio i sada kada je prebacen na skrill ostali su dolari a kartica ta prepaid mi je u evrima...jel to lose i ako jeste kako da prebacim account na nesto drugo tj evre umesto dolare?
 
Treba njih pitati kad će to skinuti, možda je zbog toga što smo mi nedavno ubačeni u zemlje u kojima je kartica dostupna.

meni skinuli danas, izgleda da je trebalo da stoje pare na racunu 1 dan :)
 
Ajde sad (verovatno ponovo) da pitam jer pročitah sve ali nisam skapirao. Pošto uplate treba da dobijam u dolarima, da li se više isplati da mi Moneybookers (Skrill) account bude u dolarima ili evrima?
Svlačiću pare na devizni račun u Raiffeisen banci u evrima. Koliko sam do sada ukačio banka uzima manje na konverziju od MBa + MB ima nekih fantomskih 1% na onih 2.99% koje "javno" uzimaju za konverzije iz $ u EUR.

Postoji i neka silna priča o nekih $30 koje naplaćuju za Bank Transfer ali ne bih ulazio u to :)
 
Skrill je u principu najbolje da ti bude u valuti koju najvise koristis/zaradjujes/transferujes, u tvom slucaju $.

Ako $ budes povlacio na "domacu" Visa Internet/Virtuon/Electron karticu, automatski ce $ biti konvertovani u €, po kursu koji nije mnogo losiji od XE kursa. Dakle, vidno povoljnije od Skrill konverzije.

Ako povlacis direktno na racun, kako ti planiras, ne znam ni koliko uzimaju, ni da li uopste konvertuju.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi ekstra da mozes da imas dva racuna na Skrillu..jedan u EUR, a drugi u USD, e sad za to ti treba VIP status koji zahteva odredjene preduslove ispunjene da bi ti bio dodeljen. S tim u vidu ja planiram da kod Netellera otvorim racun u USD...
 
Da li se dodavanjem vise kartica podize dalje limit? Tj. da li moze preko limita od ~10.000 u 90 dana (verified CC i bank acc.) da se poveca?
Bitno mi je business acc. ali moze i za personal info ;)
 
Poslednja izmena:
A Payoneer ? Prednosti i mane njega.
 
Pretpostavljam da moram da prvo prebacim neki novac na Skrill kako bih verifikovao Bank Account? Jer nemam nikakvu opciju za njega sem Remove.
 
Ne mora - moze Verify i kad nemas nikakvu sumu, ali je glupo sto se Verify ne pojavljuje pored Bank account tada pa mora drugacije malo :)
Ides, preko Menija, u Settings, pa Account Limits. Pod Outgoing limits, kaze Increase Limit - dace ti opciju da uploadujes sa bank accounta.

Mada ti ovo ne predlazem ako nemas neki strani BA, jer ce iz nasih banka to kostati 30EUR pa navise (ne znam jedino da li preko Komercijalne moze nesto manje ako je Skrill account u Nemackoj).
 
Koristio sam ovaj mastercard za plaćanje po prodavnicama i restoranima i tako to, u Srbiji. Zanimljivo nikakve provizije nema, iako se radi očigledno konverzija u drugu valutu, a kurs po kojem je skinut iznos u eur je srednji zvanični..
 
Verovatno ima neke jako sitne razlike, tipa <0.2% (toliko je u slucaju EUR/USD kod Intesa MC), pa je neprimetno na tipicnim placanjima.

Kako izgleda na racunu placanje? Jel' ima "Reserved" pa tek kasnije se proknjizi, ili se odmah proknjizi?
 
Da, da, stoji "reserved" neko vreme pa posle prodje.

A za proviziju, čudi me zato što piše za fee da ima ovo: Currency conversion
For transactions involving currency conversion Skrill adds a fee of between 2.99% and 4.99%** to the wholesale exchange rate we offer.

Medjutim ništa mi nisu dodatno skinuli osim koliko sam platio račun. A za plaćanje nema ni onaj fiksni 1.8€ fee kao za ATM.

Nebitno je sve to u principu, samo sam testirao, ako nekoga zanima :)
 
Pozdrav svima.Juce mi stigli neki dolari sa skrilla na devizni racun (komercijalna banka).I sada po prvi put pored standardne provizije skrill-a od ~2$ i komercijalne banke isto ~2$ skinuse mi sa racuna jos oko 10$. Napominjem da sam i pre povlacio pare sa skrilla na devizni racun i nikada ovo nisam placao.Posto sam u banci rekao da mi fali tih 10$ , javise mi danas da je to neka provizija skrill-ove korespondentske (valjda sam lepo napisao) banke ? .
U principu nista mi ovo puno i ne znaci (ionako pare u 95% slucajeva povlacim na kreditnu karticu zbog povoljnijeg kursa dolara ) ali me sada zanima da li ce biti ovakvih novih provizija i za povlacenje para na dinarski racun (kreditnu karticu) ?
 
Evo i ja sam uspeo da prebacim pare na devizni račun u raiffeisen banci. Doduše morao sam da pišem izjavu o osnovu priliva novca i ništa ono "poklon od privatnog lica" i to nije moglo jer "Skrill" nije privatno lice i to može samo ako privatno lice direktno prebacuje novac na moj račun, ako je nešto tako uopšte moguće. Možda ako donese pare u džaku u banku. Nebitno.

U startu mi je prebačeno 16$ manje od onoga koliko je skinuto sa Skrill accounta i nakon toga još "Obracunata provizija po prilivu na iznos -3.69$" (na skrill računu kaže -2.43$. pretpostavljam da je razliku uzela banka). Sve u svemu ukupna "taksa" je bila 19.69$.

Naručio sam Skrill Master Card, jer mislim da je za jednu transakciju to previše, pa ćemo da vidimo kako će to proći sa njom.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam uspeo da prebacim pare na devizni račun u raiffeisen banci.

Bila je priča ranije o tome, ali nije loše povremeno ponoviti, uzmi visu virtuon u RF banci, registruj je na skrill i povlači novac na nju, tj račun vezan za tu karticu ako nećeš da gubiš vreme sa tim izjavama o prilivu novca.
Ovako niko ništa ne konstatuje da ti je došao novac, posle online možeš sam da prebaciš na glavni devizni račun.

Limit po jedom transferu je 500 eur, mada možeš jedan za drugim istog dana, pa praktično nema limita. Doduše nisam probao više od 4x500 u istom danu.

Provizija je fiksnih 1.8eur koje uzima skrill i 1% valjda banka, ne znam gde to ide, ali vidim na računu uvek 5 eur na 500.

Mada sada sa mastercard za neke manje iznose, deluje da je kartica na bankomatu opcija sa najmanje troskova, dobjaš dinare po srednjem kursu.
 
Tih 1% uzima samo RF - a mozes Visa Internet u Intesi da uzmes i da nema te provizije.
 
Koliko im obicno treba vremena da odgovore na tiket?
Hteo sam da resetujem password na (ugasenom) accountu pa mi trazili da posaljem podatke i sliku nekog dokumenta.
 
Meni su odgovorili tek za nekih mesec dana..kao razlog, previse ticketa, ne mogu da stignu da odgovore na sve u roku
 
Auu mnogo :/ ja mislio 3-4 dana max ... videcemo
onda nisam morao ni da otvaram ako se toliko dugo ceka :D
 
Jel moze neko da mi objasni sledecu situaciju. Pre mesec dana sam povukao 500 dolara sa skrilla na devizni racun kod Inteze i stiglo mi je isto toliko para minus 3,5 dolara koliko je skinula banka. Skrill mi cak nije ni naplatio 1,8 dolara za povlacenje. Pre par dana sam opet povukao 350 dolara od cega je na racun stiglo 328 i potom dodatno skinuto 3,63 na ime bankarskih usluga.
 
Moze, ali ti ne mozes da podignes pare sa tog racuna vec moras da prebacis na klasican devizni..
 
Nazad
Vrh Dno