Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Meni je Komercijalna banka naplatila proviziju za prebacivanje sa Moneybookers-a, na devizni racun koji imam kod njih i jos plus sam morao da pisem izjavu zasto sam dobio novac. Nije mi jasno kako ti koristis dinarski racun ili neku dinarsku karticu na koju prebacujes strane valute.

Pitanje nije upuceno meni, ali odgovor je jednostavan. Pravila Banke definisu dali je moguce da ti dinarski racun koristi i kao devizni, sto ce reci da ti se po (nekom) kursu banke devizna sretstva koje uplacujes ili ti se uplacuju konvertuju u dinare. To nekome moze da odgovara, a nekome ne (zbog kursa prilikom konverzije koji ne mora da bude povoljan). Kod Komercijalne banke pravilo je da: ... u zemlji funkcioniše na principu on-line stanja na tekućem računu, odnosno za korišćenje u inostranstvu na principu on-line stanja na Vašem namenskom deviznom računu. Dakle, nije moguce koristiti dinarski racun za devizne uplate/isplate. To je pravilo banke, a to pravilo se razlikuje od banke do banke.
 
Duke Nukem,
Ljudi sa Ebay-a redje koriste MB, ali sam iz dva razloga ubacio i opciju MB, prva je zato sto sam bio u vakum prostoru kada nisam imao Paypal, a drugi sam primetio na Ebay-u da su neki veliki prodavci odustali od Paypal-a iz razloga velikog gubitka novca sa laznim karticama. Evo i linka sa protivnicima Paypal-a www.paypalsucks.com . Inace imam Paypal u inostranstvu. MB je dobra altrnativa ali mislim da je jos bolja Postal Money order (postanski cek) koji Amerikanci svakako vise koriste od MB-a inace postanski cek se moze naplatiti samo u glavnoj Postanskoj stedionici u Beogradu (ne znam za ostale gradove), i to cek moze biti samo u $ do limita od 1000$ ili u Eurima. Inace je cek zasticen kao novcanica sa niti i vodo znakom. Provizija Postanske stedionice je samo 1,5% sto je vise nego prihvatljivo, kada ti salju ovakav cek treba da bude ispisan na tvoje ime i samo ti mozes da ga naplatis tako da nema razloga za brigu ako se zagubi ili bude ukraden jer uvek mozes trziti od kupca drugi cek a on ce vec videti da prvi nije naplacen, inace tvoja adresa moze biti i neka druga bitno je samo ime i prezime, meni su cak slali obicnom avio postom cekove. Sledeca dobra opcija je Bancin cek, ali nase banke uzimaju proviziju na svaki pojedinacni cek 300 din, tako da se na male sume u opste ne isplati, jedino da ih sakupis vise komada pa onda da se predaju zajedno tada je provizija ista 300 din. Mada nisam nikada dobijao Bancine cekove ali sam cuo od drugih. Privatni cekovi nisu preporucljivi iz razloga sto se vrlo puno falsifikuju. Zamalo da zaboravim da kazem jos za International money order koji je prihvatljiv (koliko ja znam) samo u Eurima.

Probacu ovo sto kazes, jedino me zanima jer dinarski racun moze biti tekuci racun ili neki drugi?

Igvan je sigurno u pravu, probacu kad stigne prva uplata na MB. Persiranje je nepotrebno.

Nebitan, reci koje banke nemaju ovakve uslove kao Komercijalna banka?

Zanima me kakva su vasa iskustva sa postarinom, carinom, da li je bilo problema sa drugim korisnicima Ebay-a itd.? Pitanje je upuceno svima koji rade na Ebay-u.
Mada mislim da bi trebalo otvoriti ovakvu temu, iz razloga da se pomogne drugima koji rade na Ebay-u a i takodje da se saznaju razna iskustva koja ce nam dobro doci u daljem radu.

Nisam dodao da sam dobio jedan odgovor od naseg zemljaka koji radi na Ebay-u, da kada je u pitanju withdraw sa MB na devizni racun, treba navesti u izjavi koju pisete banci, da je novac od prodaje hartija od vrednosti. Sto mislim da je dobro resenje iz razloga sto nasa banka vidi MB kao firmu.

Za one koji prodaju preko Ebay-a, procitajte moju poruku za free slike na temi Prodaja preko Ebay-a, mozda ce vam trebati.
 
Poslednja izmena od urednika:
Duke Nukem,
Probacu ovo sto kazes, jedino me zanima jer dinarski racun moze biti tekuci racun ili neki drugi?

.

Pridruzujem se pitanju. Imam tekucu racun u Erste, znaci mogu da trazim Visu Electron za taj racun i to je sve? :trust:
 
Zdravo! Ovako: Imam viza virtuon karticu raiffeisen banke i devizni racun koji je vezan za nju. Imam otvoren nalog na moneybookersu i preko vize virtuon vrsim depozit na MB. Verifikovao sam sve sto je moglo da se verifikuje na MB-u,cak sam uspeo nekako da posaljem sa mog deviznog racuna u banci 5eur za verifikaciju racuna (na foru clanarine,jer je nemoguce poslati pare u inostranstvo bez profakture)!
Limiti su mi:


Your credit/debit card deposit limit:
EUR 1500.00 / in any 60 day period

Your outgoing transaction limit:
EUR 19000.00 / in any 90 day period

Kontaktirao sam MB za povecanje limita depozita ali je to maksimum za depozit karticom!
Sada mi je remaining 57 na depozitu ali po malo povecavaju i tako 2 meseca do 1500!

Jednostavno depozit mi je problem,kako da prebacim vecu kolicinu novca na MB?
Da li ima neka internet banka ili servis na koji bi mogao da uplatim pare bez limita i posle na MB? Stim da bi se pare vrtele u krug posto je trgovina u pitanju?

Ako neko ima resenje bice mi od velike koristi!
 
Lappy

Ne treba ti visa elektron, probaj da registrujes samo taj racun koji imas, pa ako nece tek onde vadi visu...
 
Pridruzujem se pitanju. Imam tekucu racun u Erste, znaci mogu da trazim Visu Electron za taj racun i to je sve? :trust:

Ne verujem da ce ti proci racun od Erste banke na MB, koliko sam primetio MB prihvata samo racune od domacih banaka, ali ipak probaj.

Ja sam racun registrovao a da bih preko njega poslao na MB bankovnim putem je nemoguce jer zakon je takav!

Mislim da jedino na MB mozes poslati novac sa neke kartice

Zdravo! Ovako: Imam viza virtuon karticu raiffeisen banke i devizni racun koji je vezan za nju. Imam otvoren nalog na moneybookersu i preko vize virtuon vrsim depozit na MB. Verifikovao sam sve sto je moglo da se verifikuje na MB-u,cak sam uspeo nekako da posaljem sa mog deviznog racuna u banci 5eur za verifikaciju racuna (na foru clanarine,jer je nemoguce poslati pare u inostranstvo bez profakture)!
Limiti su mi:


Your credit/debit card deposit limit:
EUR 1500.00 / in any 60 day period

Your outgoing transaction limit:
EUR 19000.00 / in any 90 day period

Kontaktirao sam MB za povecanje limita depozita ali je to maksimum za depozit karticom!
Sada mi je remaining 57 na depozitu ali po malo povecavaju i tako 2 meseca do 1500!

Jednostavno depozit mi je problem,kako da prebacim vecu kolicinu novca na MB?
Da li ima neka internet banka ili servis na koji bi mogao da uplatim pare bez limita i posle na MB? Stim da bi se pare vrtele u krug posto je trgovina u pitanju?

Ako neko ima resenje bice mi od velike koristi!

Nema tu nekog resenja, MB te ogranicava u zavisnosti kakvu karticu imas, da imas neku gold karticu verovatno bi ti povecao limit, a i takodje sve sto prelazi ove sume nije dozvoljeno iz razloga muljanja, inace bi te pitali sta ti to radis sa novcem i verovatno bi onda placao neki porez.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nebitan, reci koje banke nemaju ovakve uslove kao Komercijalna banka?

Sto se tice Komercijalne Banke, ti mozes preko Web E-Bank servisa (preko Interneta) da prodajes i kupujes eure (po kursu banke), a za to ti treba dinarski i devizni racun. Dakle, nemogu da ti se sretstva uplacena na devizni racun automatski konvertuju u dinare i uplacuju na dinarski racun, vec ti moras sam preko pomenutog internet servisa da prodas eure sa deviznog racuna i da ti se dinarski iznos od prodaje eura prenese na dinarski racun. Naravno da moze i obrnuto - da kupujes eure. I sve to bez odlaska u banku... Dakle ajde da kazemo da je procedura poluautomatska jer ti moras da iniciras prodaju eura i sve to moze da se odradi u par sekundi...
Sto se tice ostalih banaka koje direktno konvertuju uplacene eure na dinarski racun to ne znam. Mozes da pozoves banke pa da pitas... Mada iskreno mislim da je bolje ako mozes da biras dali da konvertujes eure u dinare ili da zadrzis eure.
 
Sigurno cu zadrzati eure, pa cu naci bolji kurs od bancinog da promenim. :D
Sto se tice racuna u Komercijalnoj banci imam samo devizni, ali ne moze ni da se vidi online, kazu nemaju jos uvek tu opciju ali rade na tome.
Kod Raiffaisena imam sve, cak imaju i dobru opciju kad ti legnu pare na devizni racun dobijas poruku SMS na tel. S tim sto ces prvu poruku dobiti posle tri-cetri uplate.
 
Sigurno cu zadrzati eure, pa cu naci bolji kurs od bancinog da promenim. :D
Sto se tice racuna u Komercijalnoj banci imam samo devizni, ali ne moze ni da se vidi online, kazu nemaju jos uvek tu opciju ali rade na tome.

Samo da ti kazem, da se sve jasno do detalja vidi online, tacnije preko Web E-Bank servisa Komercijalne banke mozes da online pratis:
- SVE racune otovrene u Banci: tekuci (dinarski) racun, Dinarska stednja, Devizna stednja (orocena i neorocena - avista)... kao i stanje na racunu, SVE pojedinosti u vezi racuna i sve promene na tim racunima
- Menjacnica: mozes da prodajes i kupujes devize (kao i istoriju transakcija po datumima)
- Interni prenosi
- Platne kartice koje posedujes (Visa Electron, Visa Classic, Mastercard...) kao i sve detalje u vezi svake pojedinacno!

itd...itd...

Shodno ovome sto sam rekao, mozes da vidis i izvod za svaku karticu, devizni racun vezan za karticu, pa shodno tome mozes da konvertujes eure sa deviznog racuna na tekuci dinarski racun i obratno.

Znaci nije tacno da devizni carun ne moze da se vidi online.
Detaljnije mozes da se inofrmises na zvanicnom sajtu Komercijalne banke (Kombank online->Fizicka lica->Web E-bank).
Ja samo mogu da ti potvrdim da sve to radi savrseno.
 
Samo da ti kazem, da se sve jasno do detalja vidi online, tacnije preko Web E-Bank servisa Komercijalne banke mozes da online pratis:
- SVE racune otovrene u Banci: tekuci (dinarski) racun, Dinarska stednja, Devizna stednja (orocena i neorocena - avista)... kao i stanje na racunu, SVE pojedinosti u vezi racuna i sve promene na tim racunima
- Menjacnica: mozes da prodajes i kupujes devize (kao i istoriju transakcija po datumima)
- Interni prenosi
- Platne kartice koje posedujes (Visa Electron, Visa Classic, Mastercard...) kao i sve detalje u vezi svake pojedinacno!

itd...itd...

Shodno ovome sto sam rekao, mozes da vidis i izvod za svaku karticu, devizni racun vezan za karticu, pa shodno tome mozes da konvertujes eure sa deviznog racuna na tekuci dinarski racun i obratno.

Znaci nije tacno da devizni carun ne moze da se vidi online.
Detaljnije mozes da se inofrmises na zvanicnom sajtu Komercijalne banke (Kombank online->Fizicka lica->Web E-bank).
Ja samo mogu da ti potvrdim da sve to radi savrseno.

Provericu, mada su mi rekli kada proradi online za devizne racune da ce me obavestiti.
 
Ovako otvorih pre nekih godinu dve nalog na moneybookersu i nisam ga koristio i u medjuvremenu odradim neku tranaskaciju i drugar mi uplati 20-tak eura na taj racun.Sve je proslo ok Verifikacija adrese,mobilnog,kartice,banke itd.I pokusam da prebacim 5 eura na Visa Classic karticu Banca Intese i prodje evo 7 dana od prebacivanaj novca nista,pokusam isto 5 eura na Visu Virtuon ista stvari i jos preostalih 10 prboam na racun i nista.Dal zna neko kome da se zalim da pitam sta je sa novcem?
 
Ovako otvorih pre nekih godinu dve nalog na moneybookersu i nisam ga koristio i u medjuvremenu odradim neku tranaskaciju i drugar mi uplati 20-tak eura na taj racun.Sve je proslo ok Verifikacija adrese,mobilnog,kartice,banke itd.I pokusam da prebacim 5 eura na Visa Classic karticu Banca Intese i prodje evo 7 dana od prebacivanaj novca nista,pokusam isto 5 eura na Visu Virtuon ista stvari i jos preostalih 10 prboam na racun i nista.Dal zna neko kome da se zalim da pitam sta je sa novcem?


i? jes uspeo da prebacis nesto negde :) ? ja isto nisam koristio nikad MB ali sam posto sam procito ovo tvoje pomislio da MB izbegava srbiju po pitanju isplata (ko paypal za sve) pa sam otprilike kad si ti ovo postovao poslao MB verifikaciju adrese stanovanja i bas sam se zapanjio kad mi je za nedelju dana air mailom poslat izvestaj iz MB tj potvrda o verifikaciji moje kucne adrese i da mi je sad limit na MB kontu 2.500e
sad cu videti da izvadim master ili vizu i pokusam da ih verifikujem pa cu probati uplatu i isplatu na account u MB i nazad na racun u banci da vidim jel radi :cigar:
 
Poslednja izmena:
ja sam bio korisnik tog sajta...
dok nisam shvatio da nemam dovoljno samokontrole u kladjenju,i dok nisam spiskao veci iznos para.

inace koristio sam visa virtuon karticu od Raiffeisen banke

kako se koristi npr otp visa virtuon kartica da bi kupio nesto preko ebay-a?
 
Da li neko ko uspesno koristi moneybookers za primanje novca na svoj devizni racun kod inteze, moze da mi kaze koji je Swift code za uplate u dolarima?

Ja imam tu informaciju posto sam pre oko 8 meseci u banci dobio 2 papira sa uputstvima za uplate u Eur i za uplate u USD.

Medjutim hteo sam da danas dodam podatke na moneybookers account za uplate u USD i potreban je swift code. Pogledam na papiru koji sam dobio od banke, i tamo nema da pise 'swift', ali sam preko moneybookers-a stigao do ove stranice:
http://www.swift.com/biconline/

E sad, probam da ubacim sve kodove koje sam nasao na ova 2 papira i provalim koji su tacno kodovi. Medjutim postoji jedan problem.
Swift code same Inteze je pronadjen preko searcha na gore navedenom site-u. Takodje Swift code Deutche bank je pronadjen. Ali ovaj koji meni treba i koji sam propustio kroz search za American Express Bank Ltd nije pronadjen na site-u.
Code koji je na papiru je sledeci:

AEIBUS33

Ako se neko skoro registrovao i dodao ovaj swift na moneybookers, i zatim sve to uspesno koristio kroz primanje uplata u dolarima, da li moze to i da potvrdi.

Znam da mogu da pitam u banci za ovu informaciju, sto cu i uraditi, ali zaista ne zelim da zapocnem pricu o tome koliko mi je trebalo cimanja da bih uopste verifikovao Visa Internet karticu na moneybookers-u jer ovi u Intezi nemaju pojma. Sve obracunavaju u evrima. A meni je trebao tacan iznos u dolarima. Onda su mi dali neki 'kao' izvod koji na moneybookers-u nisu prihvatili jer je 'online' tip izvestaja. Ma strasno. Tek mi danas preko call centra, tj. iz sektora platnih kartica rekose koji je tacan iznos u dolarima povucen sa kartice. A juce u jednoj expozituri u Beogradu, cak ni kontaktirana 'direktorka' expoziture (od strane njene radnice) nije mogla da mi pruzi zeljenu informaciju, jer 'mi takvu informaciju nemamo, jer se sve obracunava u Eur'. Ma bruka. Cega li je ona direktorka kada svojim klijentima cak ni nakon maltretiranja oko dolaska u banku ne mogu da pruze zeljenu informaciju. ...eto na kraju ispricah pricu. :)
 
Poslednja izmena:
Ovo bi trebalo da bude swift Banca Intesa Bg : DBDBRSBG
 
Da, to je od same Inteze. Medjutim na instrukcijama koje sam dobio na papiru pod tackom:
56: Intermediary

...je pisalo:
AEIBUS33
American Express Bank Ltd


Evo upravo sam kontaktirao sa bankom i izgleda da vise ne 'saradjuju' sa American Express bankom, posto nisu mogli da nadju tu informaciju tamo.
Zato su mi poslali nove instrukcije i sada je neka druga banka (tipa 'nikad cuo'):
Standard Chartered Bank, New York

Takodje i za primanja u Eurima je drugi swift. Prvo sam pricao sa jednom sluzbenicom i ona mi je pripremala instrukcije gde je za USD Intermediary Citi bank' a za Eur 'Deutche bank' ali sa drugim swiftom. Naravno, dok sam ja cekao instrukcije veza mi je pukla, pa mi se sledeci put javio neki tip.
On mi je uspespesno prosledio instrukcije na mail, ali sa sada skroz drugim Intermediary bankama.
Sada je za USD uplate, Intermediary banka:
Standard Chartered Bank, New York

a za uplate u Eur vise nije Deutche bank, za koje mi je par minuta ranije sluzbenica pripremala instrukcije, vec:
Intesa Sanpaolo spa

Moguce da nema veze, ali da li postoji neka razlika izmedju Intermediary banki, tj. da li neka 'dere' vise od drugih? Pretpostavljam da se usluga korenspodenske banke naplacuje, a to sigurno nece platiti Inteza vec klijent banke? Nije mi bas sve najjasnije, pa ako neko ima vremena da objasni, ...hvala. :)
 
Poslednja izmena:
ja sam jako dugo koristio Moneybookers sa Visa electron karticom uzetom u intesi (kartica vezana za devizni rachun)

Cak nisam ni radio verifikaciju preko kartice nego je bila opcija da narucis postom da ti posalju neki kod na adresu ,i sa tim kodom verifikujes account.....najprostije sam to uradio ,cekao sam nekih 12 dana da stigne iz britanije taj kod i to je to....

jedan moj drugar je uzeo tu internet visa karticu od intese i nije dobro prosao....
Naime brzao je sa onim random iznosima koje su mu skinuli i zabrljao....
 
Ja sam uspeo da verifikujem Visa Internet karticu, ALI nakon sto sam pozivom na Call Centar bio prosledjen u Sektor za rad sa platnim karticama. Sluzbenica je prvo pitala za moje podatke i nakon toga mi jednostavno rekla tacan iznos u dolarima koji mi je skinut sa kartice. I dok sam jos bio na vezi sa sluzbenicom, uneo sam tacan iznos u potrebno polje na moneybookers-u i verifikovao karticu.
A zasto sam juce setao do expoziture bez (kako se ispostavilo) nepotrebnog razloga, well prepostavljam da je to zbog toga jer je ovo Srbija.

Sto se tice nacina na koji si ti verfikovao...account, pa...ti mozes i sada da ga verifikujes ali se to zove 'verifikacija adrese', a meni je bila potrebna verifikacija Intesine Visa Internet kartice koju sam add-ovao na moneybookers.
Zatrazicu ja i verifikacuju adrese, to verujem nece biti problem.

Zanima me zasto pricas u proslom vremenu? Da li jos uvek koristis MoneyBookers?
 
Poslednja izmena:
Evo upravo sam kontaktirao sa bankom i izgleda da vise ne 'saradjuju' sa American Express bankom, posto nisu mogli da nadju tu informaciju tamo.
Zato su mi poslali nove instrukcije i sada je neka druga banka (tipa 'nikad cuo'):
Standard Chartered Bank, New York

Saradjuju oni sa istom bankom, samo sto je Amex banku kupio Standard Chartered. Seljaci, rade u banci a ni to ne znaju....

"On 29 February 2008, Standard Chartered PLC announced it has received all the required approvals leading to the completion of its acquisition of American Express Bank Ltd (AEB) from the American Express Company (AXP). The total cash consideration for the acquisition is US$ 823 million."
 
pbogdanovic, hvala za informaciju. Znaci tehnicki to je ista banka? (kao sto je 'delta' ustvari sada Inteza).

Po datumu kada je ta vest objavljena, mogu samo da kazem da se akvizicija dogodila samo par dana (mozda 10-ak) nakon sto sam dobio instrukcije u expozituri. Dobro da sam proverio.

Takodje 'uspeo' sam da od MoneyBookers-a dobijem informaciju da oni za slanje novca na racun u banci koriste neku nemacku Commerce Bank
 
Poslednja izmena:
Zanima me zasto pricas u proslom vremenu? Da li jos uvek koristis MoneyBookers?


pa imam i dalje isti account,kartica je istekla u medjuvremenu ,ja sam prestao da igram to za sta mi je trebao moneybookers,a i kriza malo stisla pa krastavac tako chuchi account.

Interesantno je sto je meni stajalo da mi je i account verified pored adrese jer sam koristio account dobrih godinu dana bez ikakvih problema(nikada i nisam uradio verifikaciju kartice sa random iznosima namoneybookersu).A zbog limita se nisam cimao jer ja mesecno i nisam prelazio vishe od 150-200 evra....
 
Poslednja izmena:
Aha, ok. Pretpostavljam betnadwin ? :)

Sta je bilo sa drugarom koji je 'brzao' ? Jel' mu moneybookers blokirao account?

Npr. ja sam juce pogresno uneo password, i odmah sam dobio mail gde sam obavesten da imam jos 6 puta mogucnost da pogresim prilikom unosenja password-a, nakon cega ce mi account biti blokiran.
Da li neko ima ovako (lose) iskustvo i da li je uspeo da odblokira account? krastavac. imam komplikovanu sifru pa slucajno prilikom kucanja udarim pogresan taster. :)
 
moneybookers ne placa preko swift transfera ukoliko banka koristi posrednika (jbn intesa) znaci mora racun u nekoj drugoj banci...

ako neko zna koja banka ne koristi posrednike u primanju swift transfera neka podeli informaciju sa nama ;)
 
Nelle89, sve banke imaju posrednike. Nije to samo do nasih banaka.
I kako mislis to da MoneyBookers ne placa? Ja sam upravo pre 2 dana dodao intezin devizni racun na MoneyBookers sve zajedno sa instrukcijama. I nisam bio upitan da unesem SWIFT od korespodentskih banaka koje koristi inteza. Samo sam uneo intezin SWIFT i moj IBAN.
A da stvar bude jos jasnija, sve sam ovo radio dok sam bio na direktnoj vezi sa support-om MoneyBookersa.
Zatim sam im jos i mailom (za svaki slucaj) zatrazio da provere jesam li sve uneo kako treba i stigla je potvrda da su svi podaci pravilno uneseni.
Sta MoneyBookers-a ima da zanima koju korenspodensku banku koristi inteza?
Jos sam diretkno pitao devojku sa supporta da li da unosim intermediary podatke (tj. za korespodentsku banku) i ona mi je rekla da oni ne rade preko njih vec da se upisem samo podatke od moje banke.
 
Poslednja izmena:
moneybookers.png


izvod iz FAQ. sa moneybookersa
 
Nelle89, nas dvojica sigurno nismo prvi koji ce prebaciti novac sa MoneyBooker-sa na intezin devizni racun.
Od inteze si dobio instrukcije i za intermediary (korespondensku) banku. Ako ti uplatilac taj podatak ne trazi, ti mu ga jednostavno neces dati.
Ja sam lepo preko telefona dok sam 'vodjen' live instrukcijama, pitao:
"Moja banka mi je dala podatke za korespondensku banku, da li to treba negde da unesem"
odgovor:
"Ne, mi ne koristimo usluge intermediary banki, upisi samo SWIFT tvoje banke, a zatim svoj IBAN kod te banke"
Znaci, ne bi trebalo da bude problema. Uskoro bih trebao da (nadam se) dobijem neku sitnu uplatu na moneybookers pa cu probati da posaljem odatle novac na intezin devizni racun.
U svakom slucaju, ako intezin devizni ne radi, pa nije nikakav problem da odes kod neke nase druge banke i tamo otvoris devizni racun koji ces zatim dodati na svoj MoneyBookers account.
 
@twister

da li si uspeo da prebacis novac sa moneybookersa na tvoj intesa racun i koliko si cekao?
 
Nazad
Vrh Dno