Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

To jos nisam probao - jel jednostavno kao na karticu? Nema provizija banke?
 
Za povlacenja novca sa MB se naplacuje fiksna provizija od 1.8€, banka uzima proviziju prilikom podizanja novca sa racuna (barem je meni uzela).
 
Moze li pomoc. Naime povlacio sam do sad novac sa MB na visu i nikakvih problema nije bilo osim sto se ceka 10 radnih dana da legne novac.E sad nalozim se da povlacim novac preko racuna banke(jer je valjda brze) i zatrazim info od intese za iban i swift i oni mi posalju mejl sa "instrukcijama". U mejlu dobijem sve podatke i pristupim slanju novca sa MB na bank acount. Medjutim u melju stoji otvorena opcija da se upise osnov priliva novca koji meni nije trebao pri povlacenju.

E sad novac povucen al me intrigira sto stoji osnov priliva novca u mejlu i ja nazovem i pitam i oni mi kazu da taj mejl mora da popuni lice koje mi salje novac a ja im kazem da nemam potrebe za tim jer novac povlacim samo sa iban i swift brojem. A oni mi kazu pa to mora da popuni lice koje salje novac?? Pa sta sad da radim(pitam ja)? A oni: kao pa mi vam nista ne savetujem to ce neko morati da kontrolise???!!!Hvala dovidjenja.
O cemu se sad radi. Jel mogu imati problem neki?
 
To ti je izjava o prilivu novca iz inostranstva. Ja sam tu izjavu popunjavao u banci.
 
To ti je izjava o prilivu novca iz inostranstva. Ja sam tu izjavu popunjavao u banci.
To je i meni palo na pamet medjutim agent na fonu me ubedjuje kako mora taj ko mi salje da popuni to a dobro reko pa ja sam vec poslao novac(a taj obrazac mi nije ni trebao) sta sad da radim a ona kao pa ne znam sta bi savetovala. A smesan je novac u pitanju (ispod 100 evra a na tu sumu cak ne uzimaju ni proviziju.
 
Ma, nemaju pojma. Sta ce neko iz pitaj Boga odakle da pise izjavu Srbiji? Tvoje su pare.
Ja kad sam pisao izjavu, stavio sam pomoc prijatelja :) kako pomoc, kad firma salje pare, kaze seka iz banke. Reko, to je servis za transfer novca.
 
Upravo je i meni stigao danas SMS o prilivu novca i da trebam izjavu da potpisem u banci.

Koliko je naj vise moguce odjednom povuci novca na bank acaunt?
Posto sam na visa katicu sa svog personal mb max mogao 500 eurra da povucem,a ostatak na iBAN.
 
Da li neko koristi MoneyBookers kao CC gateway slucajno?
 
Imam jedno pitanje u vezi Moneybookers porsonalnog naloga.
Da li mogu da se primaju sredstva ukoliko nalog nije verifikovan? Znaci izvrsena je samo registracija i nalog nije povezan ni sa karticom ni deviznim racunom?
Ako je to moguce, onda bih sacekao pa ako bude uplata onda odradim verifikaciju i povucem pare.
 
Koliko znam, verifikacije samo utiču na limite koliko para možeš da povučeš, odnosno limiti transakcija.
Inače, od danas je moguće naručiti i Moneybookers odnosno Skrill MasterCard karticu, stiže za ispod 2 nedelje sa PIN-om. Fee je 10€ godišnje, naplaćuje se dizanje keša sa automata (kao i sa regularne kartice ako nije ATM matične banke), ostale transakcije su free.
Inače, za izjavu u banci, samo reći da je u pitanju pomoć rođaka iz inostranstva. Ako nešto počnu da mrsomude da je to pravno lice poslalo pare, samo reći da ti nemaš pojma kako ti je rođak slao i da mu je tako verovatno najjeftinije. Za sada, ovo prolazi, ja sam bukvalno napisao samo "pomoć iz inostranstva". Pare su bile dostupne u toku tog istog dana.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam i ja mogucnost Skrill MasterCard kartice koja je do sada bila dostupna samo rezidentima EU sto je po meni fantasticno.Zanima me jedna stvar-kako ce ako ti recimo neko iz inostranstva uplacuje novac na MB,i ti podizes gotovinu kod nasih i/ili bankomata u inostranstvu,drzava da ti udari porez,i da li se ovim preskace "Izjava o osnovu priliva sredstava" i potreba da posebnim deviznim racunima (koje btw. imam ali mi do sada nisu trebali jer sam uvek povlacio na racun vezan za karticu?
 
Mislim da ti drzava ne moze nista u tom slucaju jer pare nisu u zemlji..
 
Probao sam skrill mastercard na raifeissen bankomatu, podigao kao test 10.000 din da vidim kakve će biti provizije, ako se ne pojavi naknadno još nešto, ovo je odlično, samo 1.8 eura a kurs po kojem je konvertovano je sredjni, trenutno 114,nešto.

Super opcija za totalno obilaženje banke, srbije, izjave o prilivu novca i ostavljanju bilo kakvog traga o zaradi
 
Jos da kod nas postoji mogucnost da se pomocu te kartice dizu direktno € bilo bi odlicno.
 
Ja mislim da moze i to, ali u banci..nisam siguran 100%
 
Moze u banci na salteru?! Ovo mi zvuci interesantno - jel neko probao?
 
Sa Visa Electron može sigurno. Sa Visa Internet računa nisam probao.
 
Ja mislim da mozes sa tom Skrill prepaid da podignes evre u banci..treba probati svakako :)
 
Verovatno čak i da može biste platili na šalteru neku proviziju koja pitanje da li bi bila povoljnija od bankomata. Neka proba neko pa javi. Možda i ja probam.

A i na bakomatu je iznenadjujuće dobar kurs, skoro 2 dinara po eur nego što bih u RF banci dobio da odnesem da prodam euro.

05/09/2013 01:06 Withdrawal Skrill card ATM Processed -1.80 -87.6

ovo gore su svi troškovi za podizanje 10.000 dinara. Ovo 1.8 je jedini fee. Nije mi baš jasno, u pravilima za mastercard piše da ako se lokalna valuta razlikuje od skrill account valute da se plaća conversion fee od 2,49 %.

A jeste me bankomat pitao isplati sa konverzijom / bez konverzije - ja odabrao bez, svejedno će ispasti dinari, nisam mislio da to ima neki značaj. Moguće da sam time odbio skrill konverziju i banka je uradila to pa je zato bez provizije, nemam pojma :|
 
Probao sam skrill mastercard na raifeissen bankomatu, podigao kao test 10.000 din da vidim kakve će biti provizije, ako se ne pojavi naknadno još nešto, ovo je odlično, samo 1.8 eura a kurs po kojem je konvertovano je sredjni, trenutno 114,nešto.

Super opcija za totalno obilaženje banke, srbije, izjave o prilivu novca i ostavljanju bilo kakvog traga o zaradi

Ovo je najbitnije ako se ispostavi kao totalno pouzdano.
 
Da li neko ima problem da podigne novac ili kontaktira skrill zadnjih par nedelja?
Meni su krajem proslog meseca trazili opet neke verifikacije (skeniran pasos) i neki upitnik na koj sam mogo samo ime i prezime da navedem jel se ostatak ne odnosi na mene.
E sad problem je sto ja ne mogu da dignem novac, pise samo to, nikakve greske nista. Probao da ih kontaktiram ali niko mi ne odgovara vec skoro deset dana. Pogledam po netu (getsatisfaction.com/skrill/topics) i vidim da ljudi cekaju po mesec dana da im odgovore ili da se nesto desi.
Nisam imao do sada problem s njima ali ovo je prilicno pilicarski od njih.
 
Nazad
Vrh Dno