Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Ja isto trebam da podignem neke pare sa moneybookers. Da li i koliko banka naplacuje za taj transfer? Ti Dare verovatno znaš o čemu se radi ;)
Sve što trebam da uradim, jeste da otvorim devizni račun, uzmem taj swift kod i tek nakon toga mogu da obavim transfer?
Imam i Intesu web karticu ali ne znam da li je moguće odraditi transfer na nju?
Još nešto, vrlo sam se neprijatno iznenadio kada sam video koliko skida MB kada radi konverziju valuta, toliko mnogo ne uzimaju ni ovi naši po menjačnicama, pri tome ne postoji nikakav izvod šta su i koliko naplatili i po kom kursu. Za nešto što se reklamira kao "besplatan prijem novca" košta poprilično. Sad koristim MB i nikad više, lopovi britanski uštogljeni :mad:
 
Ćuti i koristi MB dok možeš, ja koristim Payoneer za prijem novca, tek oni deru (nepovoljan kurs - oko 80dinara za 1 dolar), 2 dolara po povlačenju novca, 2.5 dolara ako hoću odmah novac istog dana na kartici, plus 2.5 dolara trošak podizanja na bankomatu (plaćanje u prodavnicama se ne naplaćuje)
 
Lopovi, samo to cu da kazem. Ulozio sam zalbu, mada od toga nema nista...

3% su mi skinuli za konverziju, toliko o free money receive, a tek treba da mi naplate kad prebacim pare na drugi racun, pa da vidim koliko ce banka da me orobi. Svi ima da se omrse dok pare dodju u moje ruke :smash:
 
Haha, ekstra! :)
Trebaju ti swift i iban; jedan je univerzalan za tvoju banku, a drugi je broj tvog deviznog racuna na onoj plasticnoj kartici koju mozes da koristis samo u svojoj banci i nigde drugde. (vec sam zaboravio, ali znam da ga nisam trazio iz banke, vec sam kucao nesto sa te plastificirane kartice, a sta tacno.... :-/) MB ce ti uzeti jos 1.8eur za povlacenje novca, a ako ga povlacis na karticu, njena verifikacija kosta jos 1-3eura...
Kucam iz GSPa sad, ako se kuci setim jos necega javicu se.
 
MB mislim da lepo u Fees pise da se naplacuje 3% za konverziju?
 
Nije 3% vec 2.49% ali vise nije ni bitno. Najvise mi smeta sto reklamiraju da je prijem novca potpuno besplatan a nije. Jos nesto, vec sam pisao, izvod je smesan, ako vec vrse konverziju valuta i to naplacuju, trebalo bi i da to dokumentuju. Npr. meni stoji uplata u $, stanje na MB nalogu u €, proverom kursa se vidi da fali 3% novca. Ja, kao korisnik njihovog servisa, hocu da znam za sta sam tacno dao 3% a to nigde ne stoji. Ispada da MB ne radi nikakvu konveziju, vec neka treca banka preko koje sve to ide, a MB je samo paravan. Platio sam skolu i gotovo :)

What does it cost to receive a payment?
Requesting and receiving money is always 100% free.
Ovo treba da isprave i stave 97% free ;)
 
Citao sam par postova onako random al ne nadjos sto me zanima , a i nov sam u ovome. Naime da li je moguce da mi covek posalje uplatu na MB ,gde i ja naravno imam nalog, a da u sustini posle moze nekako da povuce pare(a ja misleci da su pare moje dam mu odredjenu "informaciju,robu") a ja da budem u zabludi da je kesh na mom nalogu i ostanem kratkih rukava?
 
Mislim da moze, verovatno postoji neki vremenski rok do kada je moguce otkazati uplatu (npr. 24h ili tako nesto).
Jos jedan primer, jedan moj poznanik je tako ostao bez naloga u Knight online ili tako nekoj igri, u pitanju je bio Paypal doduse. Dogovore se lepo sve (jedan drugi drug mu pak savetovao da ne daje login informacije dok ne prodje uplata i pare budu sigurno njegove ali ovaj nije hteo da slusa. Valjda je na PP to neko vreme za koje mozes da otkazes uplatu 48h - nisam siguran).

P.S. Proveri FAQ na MB.
 
Otvorio sam devizni racun u intesi i cekam Visa Electron karticu (stize danas-sutra), devizni racun sam uneo u Skrill. Iscitao sam temu i imam nekoliko pitanja:
Kako je najbolje verifikovati karticu i racun i da li je to neophodno?
Kako je bolje vrsiti transfer novca sa Skrilla - na racun ili na karticu?
Hvala :)
 
Ovako odavno sam se prijavio na Moneybookers, i napravio sam problem i sada ne mogu da ga resim ovako :
Prilikom menjanja informacija vezano za karticu preko koje uplacujemo preko Moneybookersa vise puta sam ne obracajuci paznju napisao podatke sa moje stare kartice koja mi nije vazila, i naravno banovan sam da uplacujem sredstva preko kartice nego moram preko banke.... I sada kada odem u banku svuda ista prica ne moze i tacka.

Slao sam im mail da im kazem u cemu je problem. Poslali su mi mail u kome kazu da su mi uklonili blokadu ali ona je i dalje tu,pa se vise nisam bakcao oko toga ima sigurno 2 godie mozda vise kako sam to pokusao... Sta da radim da otvaram novi ili da im opet saljem mail? >/
 
Poslednja izmena:
Ne možeš da otvaraš nov nalog, moraš to nekako rešiti sa podrškom.
 
Pokusavam da prebacim pare sa Visa Virtuon kartice iz RF banke na moneybookers i kada odaberem opciju Credt Card, dobijem poruku:
"Your account is locked for outgoing transfers and credit/debit card payments therefore we cannot complete this transaction.
To unlock your account, you must upload funds into your Skrill (Moneybookers) account via bank transfer. "

Sad sam bio u banci i pokusao sam da uradim taj bank transfer, medjutim kazu mi da ne mogu da saljem novac pravnom licu u inostranstvu (moze, ali treba profaktura i mnogo kosta). Sta da radim?
Vidim da se u prethodnim porukama spominje da ih kontaktiram, ali ne nalazim nikakav mail osim nekog security@moneybookrs na koji niko ne odgovara.

MB acc je koriscen poslednji put pre oko dve godine za podizanje para od kladjenja.
 
zovi ih telefonom.

mozes da saljes i "mejl" direktno iz svog MB naloga na njihov support, ali tako su mnogo spori za bilo sta, a i pitanje da li ces nesto postici.
 
Ne mogu da nadjem nikakav kontakt preko mog naloga, dobijam samo niz pitanja sa ponudjenim odgovorima tj. resenjima. Ovog mog problema nema.
Koliko ce da me kosta ako ih budem zvao telefonom, jesu li barem brzi ili ce da me drze na cekanju?
 
Ne mogu da nadjem nikakav kontakt preko mog naloga, dobijam samo niz pitanja sa ponudjenim odgovorima tj. resenjima. Ovog mog problema nema.
Koliko ce da me kosta ako ih budem zvao telefonom, jesu li barem brzi ili ce da me drze na cekanju?

Ako ti bas treba da ih zoves savetujem te da instaliras Skype i da uplatis keredit od minimum je 10e mislim i mozes da pricas u zavisnosti od zemlje i nekoliko sati...
 
Ja sam ih zvao 2-3 puta, ali ne skoro. Mislim da poziv nikada nije trajao preko 5 minuta. A ne mogu da se setim da li su me drzali na cekanju. Mada je ionako bilo pre oko 2 godine poslednji put, tako da i ne bi bas bila preterano znacajna informacija.
 
Drugari,registrovala sam se na ovaj forum,jer imam problem i bila bih jako zahvalna ako bih uspela da ga rešim.Dakle,zamolila bih bez nekih upadica,ako ne možete da mi pomognete,jer sam u problemu.
Nedavno sam registrovala na Odesk (freelance sajt),odradila par poslova,prebacila pare na Moneybookers,ali problem je što sam prilikom registrovanja na Money bookers,verovatno čekirala da mi se pare konvertuje u dinare,i sada ja te pare ne mogu da prebacim na svoj devizni račun (tačnije na Visa electron karticu Bance Intese),jer su pare u dinarima.Nemam pojma kako sam uspela da to uradim,jer mi je bilo potpuno logično da pare sa Odeska,gde se sve plaća u američkim dolarima,kada se prebace na money bookers budu opet u američkim dolarima,bez ikakvog konvertovanja.Problem je što sada ti dinari koji stoje na money bookersu ne mogu da se konvertuju u neku drugu valutu.Kontaktirla sam već money bookers,a oni su mi poslali mail da će mi odgovoriti čim budu mogli,ali to može biti i sutra,a može biti i za 10 dana.

Već pola dana sam provela guglujući po netu,kako bih našla rešenje,i slučajno sam naletila na ovaj forum,i videla da je već bilo reči o ovakvoj vrsti problema,i raspravljalo se baš o ovome na početnim stranama ove teme.U pitanju je jedna članica Andrea koja je valjda na kraju i rešila problem,ali ja baš nešto nisam iz njenih postova shvatila kako je to izvela,a devojka nije registrovana od 2009. tako da ne vredi da joj šaljem neku pp.Dakle,stvar je hitna and bitna,i bila bih jako,jako zahvalna ako je neko imao sličan problem da me uputi kako da ga rešim.
 
Poslednja izmena:
Možeš prebaciti dinare sa Moneybookers naloga na dinarski račun u banci - znam ljude koji koriste recimo Visa kartice povezane na dinarski račun. Problem je što će ti Moneybookers razmenjivati pare po kursu koji baš i nije povoljan, a da bi prešla na USD ili EUR moraćeš da zatvoriš nalog i praviš novi jer se valuta bira samo kad praviš nalog, to će ti verovatno i oni napisati.
 
Poslednja izmena:
Možeš prebaciti dinare sa Moneybookers naloga na dinarski račun u banci - znam ljude koji koriste recimo Visa kartice povezane na dinarski račun. Problem je što će ti Moneybookers razmenjivati pare po kursu koji baš i nije povoljan, a da bi prešla na USD ili EUR moraćeš da zatvoriš nalogi praviš novi jer se valuta bira samo kad praviš nalog, to će ti verovatno i oni napisati.

Koliko znam Banka Intesa ima 2 Visa kartica:Visa electron (koju imam ja) i Visa internet,i koliko znam obe su povezane sa deviznim racunom.E,sad ja možda i grešim,ali ne znam na koju to Visa karticu misliš a da je povezna sa dinarskim računom.Možda Visu karticu neke druge banke???

A za ovo drugo znam,samo kad budem rešila ovaj problem,taj drugi ću lako.
 
Da bi prebacila valutu naloga sa dinara na usd moras da zatvoris nalog i otvoris ponovo, malo glupo ali tako je, ovo je informacija iz prve ruke jer sam i ja hteo da se prebacim na evro, i kada sam ih pitao to mi je bio odgovor. E sad sto se dinara tice, ne znam koja suma je u pitanju
 
Poslednja izmena:
Da bi prebacila valutu naloga sa dinara na usd moras da zatvoris nalog i otvoris ponovo, malo glupo ali tako je, ovo je informacija iz prve ruke jer sam i ja hteo da se prebacim na evro, i kada sam ih pitao to mi je bio odgovor. E sad sto se dinara tice, ne znam koja suma je u pitanju

Molim te,ajde malo preciznije sa tim odgovorima.Koji nalog treba da zatvorim? Nalog na moneybookersu ili nalog u banci?ako zatvorim nalog na moneybookersu šta se dešava sa parama,pobogu?Kako da imam pare kada je nalog zatvoren?
 
Poslednja izmena:
Ajde polako, ispočetka. Šta si do sada pokušala, samo withdraw na tu Visu što imaš? Neko je malopre napisao da može i withdraw na devizni račun, jesi probala tako? Imaš nekoga ko ima MB nalog na USD?
 
Stvarno si prgava :)
Dao sam ti link na kome mozes da promenis valutu (tako sam je ja promenio,sada mi ne radi,jer posle par transakcija opcija vise nije moguca).
Ako ne moze tako,onda sacekaj odgovor od supporta.
 
Ajde polako, ispočetka. Šta si do sada pokušala, samo withdraw na tu Visu što imaš? Neko je malopre napisao da može i withdraw na devizni račun, jesi probala tako? Imaš nekoga ko ima MB nalog na USD?

Ovako,pare su na moneybookersu i imam oko 150E u dinarima.U prinicpu sve je počelo od toga kada sam htela da prebacim pare preko witdraw metoda nisam znala koju opciju da iazberem,Bank account ili Credit card.Tako sam se konsultovala sa nekim sa drugog foruma šta da uradim,i onda mi je rečeno da je najbolje da idem na Bank account.E,tek tada sam shvatila da meni pare verovatno neće moći da se prebace na devizni,jer je sve u dinarima.Tako da nisam ni pokušavala da prebacujem pare preko withdraw metoda,jer sam shvatila da devizni račun ne može da prima pare u dinarima,pa tako ni Visa Electron kartica koja je povezana sa deviznim računom.Zato sam odmah zvala Intesa bancu i oni su mi rekli ono što sam i mislila,pare u dinarima ne mogu da se prebacuju na devizni račun,jer se onda ne bi zvao devizni.Ne znam možda treba da pokušama pare da prebacim na devizni,ali mi to ne deluje logično.Mislim,ja sad mogu da pokušam da prebacim pare na devizni račun,ali mislim da ako to budem uradila da će pare biti trajno nepovratne.Znači,ubiću se!:lupko:
 
Stvarno si prgava :)
Dao sam ti link na kome mozes da promenis valutu (tako sam je ja promenio,sada mi ne radi,jer posle par transakcija opcija vise nije moguca).
Ako ne moze tako,onda sacekaj odgovor od supporta.

Pa nisam za džaba sebi dala username Prgava!:D
E,veruj mi sad sam totalno poludela,jer se čitav dan bakćem s ovim!
A ova link koji si mi dao,ne radi!Tačnije izlazi mi ovo:


The page you are looking for could not be found or doesn’t exist.

Please return to the Skrill Homepage.
 
Nazad
Vrh Dno