Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Samo da napomenem za MB jednu stvar...
Ako nemate otvoren racun kod MB, a tamo gde kupujete koriste njih kao moneyprocessor onda valuta u kojoj prvi put budete placali ce biti valuta u kojoj ce te placati zauvek ukoliko im se ne obratite na mejl...

Znaci:
- imate euro racun, platite prvi put nesto u dolarima koristeci njih kao moneyprocessor (skrill recimo)
- sledeci put platite nesto cemu je cena u eurima i primetite da vam skidaju vise od racuna.

Problem je u dvostrukoj konverziji. Sajt trazi 10 evra, MB preracuna to u dolare i taj dolarski iznos zatrazi od vase banke i onda vam i banka naplati konverziju. Divota. Razlika od racuna za robu do skinutog iznosa zna da bude do 4%
 
Evo, ovo mi danas stiglo. Vec godina dana ne placam nista osim tih nekoliko dolara zaslanje. Sad uopste ne kapiram koliko ce da me rebnuju i da li mi se sad vise isplati SWIFT...

Je l' ima nekog sa slicnim iskustvima? Hvala

"Thank you for choosing Skrill (Moneybookers).
As you are using your account for commercial purposes , the account is now considered a business (commercial) one, and therefore from now on subject to our commercial fees.
Detailed information is available on our web site:
http://www.moneybookers.com/ads/merchant-account/fees/ "
 
Zelim se reg na MBookers kako bih podigao pare sa poker site-a , e sad u nedoumici sam, posto posjedujem i Visa internet i Visa electron( obe Intesine,obe besplatne bile). Koliko sam shvatio ja proceduru, sa Visa Internet se mora otici licno podici novac u banci, dok sa Visa electron moze i na automatu. S obzirom da nemam namjeru da kupujem online nista za sada dal mi je bolje da registrujem Visa electron ili Visa internet na Moneybookers i zasto?
Takodje zanima me da li je obavezno kako bi MB sluzio svrsi verifikovati adresu, posto neznam kako bi to odradio. Licna karta mi na HNovsku adresu, prijavljen kod tetke (gdje mi je i prijavljeno boraviste) a rentiram gdje zivim( vlasnici u inostranstvo pa nisam mogao prijavit boraviste).
 
Poslednja izmena:
Visa internet služi samo za plaćanje,a sa Visa Electron možeš da podižeš i sa šaltera i sa bankomata.
 
Visa internet služi samo za plaćanje,a sa Visa Electron možeš da podižeš i sa šaltera i sa bankomata.
Po tome onda nemam nikakve koristi od reg Visa internet na MB-u, tnx!(btw dobar avatar ;) ). Samo jos da vidim za ovu verifikaciju adrese dal je neophodna ako neko zna.
 
Imam pitanje,
Procitao sam ove stare postove u ovoj temi (2007-2008).
Vidim da su neki govorili kako moze sa MB na dinarski racun, a neki da ne moze itd.
Posto su godine moram da postavim isto pitanje u slucaju da je doslo do promena.

Da li je moguce da sa MB se prebace pare na dinarski racun (ErsteBank).
Uspesno sam dodao racun na ono "Bank account [add]" , a da li mogu da preuzmem pare sa MB na taj dinarski racun?
Ne zelim da pokusam pa da izgubim pare, niti zelim da probam tipa deo pa ako prodje ostatak jer uzgubicu dosta na proviziju :p
 
Ne znam da li moze, ali ne bi trebalo da je moguce, tj nije logično baš :D Najbolje ti je da odeš do iste banke (Erste) i otvoris devizni. Odrzavanje i otvaranje su besplatni. Ovo je siguran i više puta oproban metod :)
 
Po tome onda nemam nikakve koristi od reg Visa internet na MB-u, tnx!(btw dobar avatar ;) ). Samo jos da vidim za ovu verifikaciju adrese dal je neophodna ako neko zna.

Nije neophodna, ali ti mogu "zaključati" nalog na kratko dok ne potvrdiš svoj identitet, a jedan od načina je adresa.
 
Ne znam da li moze, ali ne bi trebalo da je moguce, tj nije logično baš :D Najbolje ti je da odeš do iste banke (Erste) i otvoris devizni. Odrzavanje i otvaranje su besplatni. Ovo je siguran i više puta oproban metod :)

Pa valuta na MB mi je RSD, pa mi je bilo logicno da bi moglo da dinarski, ali opet ne razumem se ja bas oko toga :p
 
Upravo sam napravio MB nalog i sada imam par pitanja pošto nisam siguran šta dalje treba da radim.

Da li treba da verifikujem adresu?
Da li treba da dodam credit/debit karticu?
Da li za bank account može da se stavi devizni račun za koji je vezana Intesa Internet kartica? Ili za povlačenje novca ipak mora da se unese "pravi" devizni račun?

Moneybookers mi pre svega treba za prijem novca a ne za plaćanje.
 
Upravo sam napravio MB nalog i sada imam par pitanja pošto nisam siguran šta dalje treba da radim.

Da li treba da verifikujem adresu?
Da li treba da dodam credit/debit karticu?
Da li za bank account može da se stavi devizni račun za koji je vezana Intesa Internet kartica? Ili za povlačenje novca ipak mora da se unese "pravi" devizni račun?

Moneybookers mi pre svega treba za prijem novca a ne za plaćanje.

1. Nije obavezno ali uradi. Treba pismu oko nedelju dana da stigne.
2. Ja nisam, ali bi valjalo, u tom slučaju ti oni skinu sa kartice par dolara, a ti onda moraš da zoveš banku i pitaš koliki je tačno taj iznos, jer iz ebankinga se ne vidi ono što će ti trebati.
3. Može da se stavi, ali mozda ti u banci neće dati da podinges novac sa tog računa već ćeš morati da preko ebankinga prvo prebaciš novac na "pravi" devizni. Savet je svakako da koristis pravi devizni. Može da se verifikuje nalog preko računa bez kartice, ali ćeš platiti par dolara provizije (valjda 2.25) nisam siguran koliko beše i potrajaće 4-5 radnih dana. Oni će od tebe tražiti da ukucaš neki kod koji se dobije transakcijom, ali ja taj kod nisam mogao da nađem tako da sam im poslao screenshotove i "ručno" su mi verifikovali nalog.

Ako te nešto više zanima iščitaj ovu temu, verovatno ćeš naći sve što ti treba.
 
btw zanimljiva stvar (ne znam da li je iko rekao) kada addujete karticu prvi put (za verifikaciju),na ebankingu ce biti veci iznos,ali u sms poruci ce vam stici pravi iznos ;)
 
e to je problem kod mene, add sam intezinu karticu i na ebankingu pise jedan iznos i on nece da prodje a nije mi stigao nikakav sms. resenje?
 
Hvala svima na odgovorima, u međuvremenu sam tako i uradio pa mi sad ostaje da sačekam to čuveno pismo i da se proknjiži transakcija.
 
e to je problem kod mene, add sam intezinu karticu i na ebankingu pise jedan iznos i on nece da prodje a nije mi stigao nikakav sms. resenje?
Samo nazoves korisnicki centar i pitas kojii je originalni iznos skinut sa kartice , odma ce vjerovatno znati da je MB u pitanju i reci ti iznos u $ , a mozes i da napomenes da je MB u pitanju nije na odmet.

E sad ja imam 1 pitanje , verif. sam Intesinu Internet na MB , al nisam "add" nikakav racun. Zanima me da bi withdraw sa MB na Intesinu internet dal moram "add" racun, i posto sam uradio vec withdraw sa MB na Intesinu internet (a da nisam"add" br. racuna) koliko se ceka da pare legnu na karticu (posto sam uradio withdraw 6. a danas 11. bio u banci i nista) ako mogu da legnu bez "add"-ovanja broja racuna .
 
Poslednja izmena:
Mogu,ali adduj i racun,povecaces limit ;) A vreme,sve zavisi.. meni je za 3 dana leglo,pon-cet (valjda ako se dobro secam). Problem je sto ne rade vikendom (sub/ned). Tako da strpi se jos koji dan ;)
Milane,da li si prilikom otvaranja deviznog racuna u intesi trazio sms obavestenja?
 
Mogu,ali adduj i racun,povecaces limit ;) A vreme,sve zavisi.. meni je za 3 dana leglo,pon-cet (valjda ako se dobro secam). Problem je sto ne rade vikendom (sub/ned). Tako da strpi se jos koji dan ;)
Milane,da li si prilikom otvaranja deviznog racuna u intesi trazio sms obavestenja?

Nisam, imam obavestenja samo za maestro kartice i to za uplate preko 1000din, za inteza internet karticu nemam. Inace da se nadovezem, probao sam verifikaciju jos pre 2 nedelje, i tad mi je ebanking davao drugaciju cifru koju je MB povukao sa kartice, i kad god sam probao verifikaciju nije prolazilo, i evo 2 nedelje nisam ni pokusavao, i danas opet probam i vidim skroz druga cifra koja je povucena sa MB, ja ukucam tu cifru i verifikacija prodje... heh cudno al bitno da je proslo :)
 
Pa da,za placanje uvek ide "odredjena cifra" + jos nesto. To nesto kako sam upucen je kursna razlika ;) A nakon 5-7 dana na ebankingu je prava cifra,jer ti banka vrati tih par centi.
 
Nisam, imam obavestenja samo za maestro kartice i to za uplate preko 1000din, za inteza internet karticu nemam. Inace da se nadovezem, probao sam verifikaciju jos pre 2 nedelje, i tad mi je ebanking davao drugaciju cifru koju je MB povukao sa kartice, i kad god sam probao verifikaciju nije prolazilo, i evo 2 nedelje nisam ni pokusavao, i danas opet probam i vidim skroz druga cifra koja je povucena sa MB, ja ukucam tu cifru i verifikacija prodje... heh cudno al bitno da je proslo :)

Kod koje banke imas karticu?

Sto se tice mastercard kartica, sad sam isao da dodam karticu i povuklo mi je sa kartice oko 290 din, a na MB moram da unesem taj iznos u evrima. I kako da vidim koliko je to evra, znam da ima kursna lista banke, ali sta da koristim, kupovni, prodajni, srednji ?
Probao sam sa kupovnim i kaze nije tacan iznos.
 
Meni je isto slican problem bio, uneo par puta pogresan iznos i sad se mogu pozdraviti sa moneybookers-om. Mnogo glupavo su napravili, paypal sam verifikovao za dva minuta kad je radio (samo otisao preko weba na uvid racuna i video koji su mi iznos povukli i to uneo, a kod MB isto to uradio i kaze nije tacan iznos).
 
Poslednja izmena:
Intesa internet
Napiso sam u proslom postu al aj opet.Nazoves CALL CENTAR (3108888) i pitas kojii je originalni iznos (bez provizije)skinut sa kartice , odma ce vjerovatno znati da je MB u pitanju i reci ti iznos u $ koji treba da upises na sajtu , a mozes i da napomenes da je MB u pitanju nije na odmet.
 
Znam ali sad je kasno, nalog je manje vise blokiran. Trazi bank transfer a to kosta boga oca da saljem pare u inostranstvo.
 
Pošalji mail supportu sa print screenom transakcije i objasni problem...trebalo bi da ti izađu u susret
 
Znam ali sad je kasno, nalog je manje vise blokiran. Trazi bank transfer a to kosta boga oca da saljem pare u inostranstvo.

I meni su blokirali karticu na MB jer sam par puta uneo nepravilnu sumu, samo ih kontaktiraj i reci da skinu blokadu.
 
Da, samo ih kontaktiraj. Ja sam bio u istoj poziciji. Lepo objasnis sve u tiketu i sve bude ok.
 
Koliko je potrebno vremena da stigne novac sa moneybooker-a na intesinu internet karticu?
Poslao sam pre 6(radnih) dana + vikend i jos nista?
Ko tu zabusava,intesina podrska,moneybooker transfer ili sam ja smao nestrpljiv?
A mozda i da predjem na slanje direktno na devizni racun...samo prvo da proverim da li je i dalje aktivan?
Sta je brze i isplativije...ovo sa karticom naplacuju 1.8 eura po transakciji ali ne stize evo vec vise od 7 dana?
 
Nazad
Vrh Dno