Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Zovi njihov call center i tu pitaj koji je iznos. Na online bankingu ti pise iznos sa rezervacijom banke od par procenata
 
Baš tako, to je rezervisan iznos koji je 6 posto veći. Moraš da pozoveš da ti operater(ka) kaže tačan iznos.
 
ja sam otisao direktno kod njih, ako su ti blizu to ti je najbolje.
samo naglasi : originalan iznos, bez vase provizije.
 
bio sinoć u banci i nisu hteli da mi kažu originalni iznos, kaže zovi call centar, reko ne javljaju se, kaže pa onda ne znam kako ćeš :D
smejurija, a čekao sam više od pola sata u redu pošto je u NS-u haos već par dana u svim bankama (prethodno sam čekao u rajfajzenu 40 min da uplatim penziono)

ali jutros fala tukiju javili se na telefon pa sam uspeo da dobijem cifru. i to još nisam ni rekao do kraja šta mi treba, operaterka mi bukvalno završila rečenicu :D mora da ih zovu po čitav dan za moneybookerse
 
kakve su sad ovo gluposti?

dodao sam VISA Electron karticu Intesa banke i verifikovao je juce. I kad pokusam withdraw MB mi javlja sledece:

Credit card withdrawal limits exceeded. Please try again next week

svi limiti su na maksimumu odnosno potpuno ne iskorisceni. Sta ciniti, jel imao neko ovakvo iskustvo?
 
Poslednja izmena:
Dodao sam i verifikovao i novu Intesinu Visa internet karticu i opet isto.
Kontaktirao MB podrsku preko email-a ali za sada nema odgovora...
 
Imam pitanje u vezi sa skidanja novca sa moneybookers nazad na karticu. Prvi put sam povukao odredjenu sumu novca, withdraw, na karticu, ali me interesuje koliko se otprilike ceka da taj novac legne na karticu i kolika je provizija sa sajta? Koristim Intesinu internet karticu. Fala puno na odgovoru
 
ja cekam uvek oko 7-10 dana, provizija 0 % :)
u stvari samo MB skine sam oko 2,3 $ pri svakog withdrawa, ali Inteza nista.
Cak se nekad i zapanjim kako dobrim kursom mi pretvore $ u evre

e sad, ako je tebi MB u evrima (meni je u $) onda ne bi trebalo da bude nikakvih troskova, vec da dobijes tacan iznos.

Aj bas kad ti stigne napisi ovde kako je proslo, zanima me
 
meni lepo radi... verifikovao sam jesenas i skinuo vise puta.
ceka se poprilicno ali bar radi :)
 
ja cekam uvek oko 7-10 dana, provizija 0 % :)
u stvari samo MB skine sam oko 2,3 $ pri svakog withdrawa, ali Inteza nista.
Cak se nekad i zapanjim kako dobrim kursom mi pretvore $ u evre

e sad, ako je tebi MB u evrima (meni je u $) onda ne bi trebalo da bude nikakvih troskova, vec da dobijes tacan iznos.

Aj bas kad ti stigne napisi ovde kako je proslo, zanima me

E super, proslo je 3 dana otprilike, javljam sta sam uradio :) Uspeo sam sa pokera nesto uraditi a greota da propadne :)
 
Evo posle 9 dana, pare su konacno legle na racun, znaci sve je prosto kao pasulj, jos samo da odem u banku i dignem lovu. :)
 
eto

Moneybookers je trenutno najbolji (a mozda i jedini) sevis za slanje para sto se tice Srbije.
Radi lepo, ne skida velike provizije. Pare mogu da se podignu sa najobicnijim (besplatnim) karticama (recimo Intesa internet).

Dok ne dodje Paypal, MB je dobra zamena :)

A plus sto nema chargeback opcije kao kod Paypala, pa da vam neko povuce pare posle uplate (ako prodajete nesto), to mi se nikako ne svidja kod PP-a...
 
Poslednja izmena:
Lepo, nego jel vazi i dalje da treba prebacivati cifre ispod 100 eur jer tu Intesa ne uzima proviziju?
 
Poz,

Sa MB naloga zelim da podignem novac međutim nisam verifikovao ni devizni račun ni Visa internet karticu.
MB nalog je u USD.
Da li da koristim Visa internet karticu ili devizni račun (nevezan za nju), znam da karticu prvo moram verifikovati, da li je isto sa računom? S obzirom na to da se sredstva na kartici izražavaju u € da li će i u ovom slučaju automatski biti konvertovana i da li ovu konverziju mogu da izbegnem prebacivanjem direktno na devizni račun?
 
Koristim MB vec godinu dana i sinoc kada sam hteo da povucem pare na devizni racun, kaze ne moze. Vec moram da podignem sumu od minimum 12$, a maximum 15$ i oni ce mi poslati verifikacioni kod za devizni racun kroz tu isplatu. Da li je ovo neko radio?
Do sada sam povlacio pare sa Moneybookers-a sinoc mi se prvi put to desilo.

Da napomenem da je racun u Intesi. kada mi stigne uplata od tih 15$ sta treba da trazim u Intesi?

Do sada sam verifikovao adresu stanovanja.


Evo sa MB sajta

"We will make a payment to your bank account. In the reference field of the payment we will include a unique verification code which you will have to enter back at our site."

i

"Identity verification through a bank account

In order to verify your bank account, you need to request a bank transfer withdrawal with an amount less than USD 15.00. We will then make a payment for this amount to your bank account and include a unique verification code in its reference field. This is the code which you will have to enter after you receive the payment.

The verification procedure should be completed within 3 banking days. As soon as you enter the verification code successfully in the field below, your member status will be upgraded to 'verified'. You will then be able to request withdrawals from your account freely."

Da li moram u intezi da trazim izvod?
 
Ja nisam mogao da nađem onaj njihov kod koji traže da se ukuca, samo sam 14 $ povukao, i poslao im SS ebank-a. Sve ovo traje oko 2-3 mozda i vise dana jer je moguce da ce te kontaktirati vise puta.
 
Imali neko ko cesto prima novac preko moneybookersa da mi objasni neke stvari ? Nedavno sam podigao sa svog MB racuna oko 300 eura i morao sam da idem u banku da potpisujem neke formulare tipa odakle mi taj novac i da potpisem da nisam strani placenik, domaci izdajnik ...
Moze li neko detaljnije da mi objasni svu ovu situaciju. Posto internet i poslovi koji se na njemu mogu naci predstavljaju bolji izvor zarade nego sto nasa drzava moze da nam obezbedi zeleo bih malo bolje da se uputim u ovu problematiku, jer ne zelim da se osecam neprijatno jer podizem zaradjeni novac iz banke. Takodje ne bih voleo da radim nesto sto se kosi sa zakonom pa me interesuje kako se to vodi i da li se placa neka provizija drzavi i koliko i do koje sume ? Hvala unapred.
 
Eto, vidiš da već znaš ... samo što se to ne zove provizija, nego porez .... Na male sume, 300-500 eura mesečno, ne bi trebao nikakvih problema da imaš. Samo pišeš pomoć familije iz inostranstva.
 
Eto, vidiš da već znaš ... samo što se to ne zove provizija, nego porez .... Na male sume, 300-500 eura mesečno, ne bi trebao nikakvih problema da imaš. Samo pišeš pomoć familije iz inostranstva.
Hoces da kazes da me niko nece pitati da napisem koju to familiju imam u inostranstvu ? Pogotovo ako svaki mesec skidam od 300 do 500 eura. Ima li neko prakticnije resenje npr kao honorarni poslovi, pa koliko bi me to kostalo itd ...
 
Pa to kaži ako hoćeš sam sebi da praviš komplikacije .....

Za sve ispod 1000 evra mesečno ti se ne isplati. Kada i ako prebaciš nekad tu cifru, onda možeš da prijaviš agenciju, firmu, plaćaj poreze, doprinose, zdravstveno i uzimaj pare ....

Za sada ovako cimaj ...
 
Ne mora ni za tolike sume. Pricam iz iskustva.

Inace na formularu si mogao da stikliras da ces ocekivati uplate od iste "stranke" u buducnosti i pritom vise nikada ne bi morao da ides do banke, novac samo legne na racun.

Inace porez za fizicka lica se placa ako godisnji promet bude veci od par miliona dinara (ne mogu se setiti tacne cifre ali je vise od 10k €)

@Tigitank

Ne brini druze, opusti se i uzivaj, 300-500€ mesecno nije nista. Ja nemam problema vec par godina u nazad.
 
Poslednja izmena:
^ Ovo i mene zanima (uskoro treba da povucem do 100€), ako sam dobro razumeo, treba uvek da kažem "od rođaka preko grane" i nema frke, a ako kažem "platili mi za rad", ima da smaraju?
 
Tako nekako .... jer ionako sa moneybookersa vučeš pare, sa TVOG moneybookersa, i oni mogu samo to da "vide". Ne mogu da vide ko je tebi uplatio na MB račun.

Za to bi mislim morali da traži sud ili tužilaštvo podatke direkt od MB, ali su to sitne pare da bi se bilo ko cimao sa tim.
 
Inace porez za fizicka lica se placa ako godisnji promet bude veci od par miliona dinara (ne mogu se setiti tacne cifre ali je vise od 10k €)

Ovo nije tacno, porez se placa na bukvalno sve (zakonski, cak i pare od rodjaka podlezu porezu - u tom slucaju, porezu na poklon...).
Ali posto su sume sitne, za sada se niko ne bakce time. To sto se ne bakce sada, ne znaci da nece kasnije.

Nadjite nacina (tipa MB->Visa kartica), gde vas niko i nece nista pitati, niti bi i imao neke vece primedbe, ako su manje sume u pitanju. AKo su vece, nadjite nacine da to skroz u skladu sa (suludom) drzavom radite.
 
Nazad
Vrh Dno