Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Da, to da, evo sada sam proveravao i kod mene, napisano mi je RS u broju računa koji imam na MBu. I skidao sam pare, takod a to radi. Strpi se još vikend, pa u ponedeljka-utorak počni da zivkaš da vidiš u čemu je problem.
 
Ok nije mi sve jedno, 400€ su u pitanju :-\

A btw samo da napomenem. Mogu da se withdraw-uju pare i sa intesa visa virtuon iako u banci govore da nije moguce. Povlacio sam vec par puta sa paypal-a

Tapatalk
 
Došlo mi tako da malo izgubim para na pokeru, ali ne daju mi. Otvorio MB nalog, verifikovao VISA internet karticu Vojvodjanske banke, ali morao sam da čekiram opciju "neću da se kladim" prilikom verifikacije jer inače VB ne dozvoljava transfer. E sad, pitanje je, ako recimo naplatim softversku uslugu nekome 50e i to legne na MB račun, da li tih 50e mogu da koristim recimo na bwin.com? Kako uopšte MB zamišlja tu opciju "neću se kladiti sa ovih 50e koje sam dodao sa moje VISA kartice" ako na računu ima recimo 100e? Možda rezervišu onih prvih 50e sve dok ih ne potrošim na neke non-gambling stvari?
 
Imam pitanje, pokusavam vec 2 puta da verifikujem Intezinu internet karticu i ne uspeva mi, dobijem lepo na intezinom on-line stanju nedospelo 1.35 eura a to kada ukucam kao potvrdu na moneybookers kazu ne valja
Gde gresim? Hvala
 
Došlo mi tako da malo izgubim para na pokeru, ali ne daju mi. Otvorio MB nalog, verifikovao VISA internet karticu Vojvodjanske banke, ali morao sam da čekiram opciju "neću da se kladim" prilikom verifikacije jer inače VB ne dozvoljava transfer. E sad, pitanje je, ako recimo naplatim softversku uslugu nekome 50e i to legne na MB račun, da li tih 50e mogu da koristim recimo na bwin.com? Kako uopšte MB zamišlja tu opciju "neću se kladiti sa ovih 50e koje sam dodao sa moje VISA kartice" ako na računu ima recimo 100e? Možda rezervišu onih prvih 50e sve dok ih ne potrošim na neke non-gambling stvari?

Mislim da je tu najbezbolnije resenje da promenis banku.Iako se ne kladim odavno uzmi neku liberalniju banku,jer VB je bar kada je usluga u pitanju dno dna.
 
Imam pitanje, pokusavam vec 2 puta da verifikujem Intezinu internet karticu i ne uspeva mi, dobijem lepo na intezinom on-line stanju nedospelo 1.35 eura a to kada ukucam kao potvrdu na moneybookers kazu ne valja
Gde gresim? Hvala

Čini mi se da je to zato što moraš da sačekaš da ti obrade tu transakciju, jer u ovom slučaju ta cifra od 1.35e nije tačna jer sadrži i rezervisana sredstva od strane banke...ja čekam isto da prodje sedam dana kako bih video da li je isti iznos ili nije, da bih mogao i ja da verifikujem
 
Ja sam resio tako sto sam zvao banku i pitao, vec su znali o cemu je rec kada sam rekao verifikaciju, dao podatke, malo sacekao i ispostavilo se da je 1.28, a obracunato mi j 1.35
Preporucujem i tebi da nazoves banku
 
najbolja je visa virton kartica od raiffausen banke verifikovao sam karticu na moneybookersu za tacno dva minuta sve transakcije dobijem na sms perfektna kartica za internet
 
Inace ima jedna interesatna informacija koje ne pise na sajtu MB-a, za one koji dizu pare preko Vise (vecina dize preko racuna al cisto da se pomene), mesecni limit je 1500eur.Jednom sam probio limit pa sam morao preko racuna dizati heh.
 
Ae jedno pitanje ...
Imam otvorena dva devizna racuna kod intese. Na jedan mi je vezaza Visa inernet kartica, koju sam koristio da se registrujem na MB.
Kad sam u banci zatrazio iban i swift brojeve tog racuna (koji mi treba ako zelim da primam novac?!) rekli mi da na taj racun ne mogu da primam pare, samo na onaj drugi racun.
Kako ja sada to da izvedem? Jel mogu oba racuna da prijavim na MB? Da sa jednog placam a na drugi da primam pare ...
 
Možeš imati više registrovanih računa na MB. Da li ćeš sa jednog samo slati, a na drugi samo primati novac, nije važno. A taj račun za koji ti je vezana kartica, ako si ga registrovao na MB, možeš i da obrišeš. Nema svrhu, ako na njega ne možeš da povlačiš novac, jer ćeš slati sa kartice.

Nadam se da sam bio od pomoći :)
 
Meni je na MB registrovana Visa internet kartica (pod Credit/debit card) sa kojom ću da vršim plaćanje?!
Sad bi trebao da dodam Bank Account? Onaj drugi devizni račun na koji mogu da primam pare.
Kad se plaća ili povlače pare, može da se bira račun?
Al sam objasnio hehe
Tebi hvala u svakom slučaju
 
Ako si registrovao karticu, ona ti služi da slanje novca tj. plaćanje. Sad samo registruj devizni račun (pod stavkom bank accounts) na koji ćeš da primaš novac (onaj za koji ti nije vezana kartica, naravno) i to bi trebalo da je to. S tim da ćeš morati da verifikuješ i taj račun koji budeš registrovao. Procedura bi trebalo da je ista kao i u slučaju verifikovanja kartice. Davno bilo, pa se nešto i zaboravilo... :)
 
Meni je na MB registrovana Visa internet kartica (pod Credit/debit card) sa kojom ću da vršim plaćanje?!
Sad bi trebao da dodam Bank Account? Onaj drugi devizni račun na koji mogu da primam pare.
Kad se plaća ili povlače pare, može da se bira račun?
Al sam objasnio hehe
Tebi hvala u svakom slučaju

jeste! uneses samo taj drugi koji nije vezan za karticu i njega biras kada hoces da povlacis pare!
 
Treba mi mali info...

Koristio sam nekad davno moneybookers da bih platio nesto u UK, ali tada nisam platio karticom, vec sam uploadovao novac preko racuna. Medjutim to je bilo davno i taj mi racun vise nije aktivan. Tada sam za default valutu postavio britanske funte i to vise ne mogu da promjenim. Sada mi treba MB da bih nesto platio pa sam odlucio da uploadujem novac sa debitne kartice. E sada ide to sa verifikacijom. Sutra cu otici u banku da vidim koji je iznos, ali me zanima kako cu sada, posto su mi funte def valuta, saznati tacan iznos koji moram upisati za verifikaciju? Znam da bi u izvjestaju banke trebalo da stoji suma u koju su uracunati troskovi koje je banka uzela ili kako vec. Kako da saznam tacan iznos u funtama koji moram upisati? Ne znam hoce li mi ovi u banci znati tacno, posto je mali grad u pitanju, pa ne znaju ovi tu puno nista oko toga nazalost. Da zovem neki call centar ili centralu u BG-u...? U pitanju je Komercijalna Banka i njihova Visa Internet Electron kartica, sa kojom dosada nisam imao problema prilikom direktnog placanja preko neta. Medjutim ovaj put mi treba MB.
 
da zovi ih i sve im objasni, recice ti tacan iznos bio on u funtama / dolarima / evrima ili necem drugom...
 
Hvala na brzom odgovoru :)

Znaci oni bi vec prakticno sutra trebali znati tacan iznos. Ok, zovem ih sutra onda.
 
ma oni imaju to odmah, iste sekunde kad ti je MB skinuo taj doredjeni iznos.
Sve je to zapisano kod njih u sistemu :)
 
Hvala jos jednom :)

Jos samo nesto... kada nakon verifikacije budem uploadovao novac, da li ce on se taj iznos vrlo brzo naci na mom accountu tamo na MB? Posto bih kupovinu trebao odraditi vec sutra ili u narednih par dana... Znam kad sam uploadovao jednom davno sa bankovnog racuna da sam cekao nekih 7 dana (cini mi se). Valjda to ide sve brze na ovaj nacin.
 
sa bank racuna traje par dana (bar tako pise).
Ako koristis kreditnu karticu, sve je momentalno :)

Ako treba jos nesto slobodno pitaj, mislim da sam u prethodnih 20 dana 50 puta objasnio sve vezano za MB.
Treba da me plate kao support stuff.
 
Hvala i treci put :p

To mi treba, da odmah mogu da trosim pare, kad sam vec odlucio :D.

Nista mi vise ne pada na pamet, mislim da je to to i zahvaljujem se na objasnjenju :). A sto se tice supporta, mislim da ni od njih ne bih dobio ovako brzo odgovor i pojasnjenje. :)
 
Pozdrav svima, imam problem oko verifikacije racuna. Citajuci vasu temu naisao sam na dosta postova o verifikaciji kartice ali meni treba samo verifikacija racuna pa bih vas zamolio za pomoc.

Ovako, iz Sapca sam, imam racun u Intesi, vec sam verifikovao adresu stanovanja, izvrsio dve transakcije preko Moneybookersa i sad su mi trazili verifikaciju racuna. Povukao sam 14 dolara koji su mi stigli i sad trazim verifikacione kodove koji bi trebalo da su stigli sa tom sumom. Prvo sam otisao u banku i rekao da mi trebaju ti verif. kodovi ili neki dokument na kojim se vide transakcije sa MB. Nisu znali nista o kodovima a dobio sam neki dokument koji ne verujem da mogu da iskoristim za verifikaciju jer je na srpskom i na njemu se nalaze samo datumi kad je stigla uplata i kad sam je podigao. Poslao sam e-mail banci Intesi i objasnio im situaciju, danas su me zvali i rekli da mi je u zadnjoj transakciji sa MB stiglo 14 dolara i izdiktirali mi sledeci broj PNR 577990954, ja sam se taman obradovao da je to taj verifikacioni kod kad se ispostavilo da nije.

Sad vas molim da mi pomognete oko dokumenta koji koji moze da se iskoristi za verifikaciju, na kojem se vide transakcije sa MB na moj racun i koji treba da se plati ako se ne varam sa 250 dinara. Dva dana vec po ovoj zimi idem u banku, objasnjavam im kakav mi dokument treba i nista, ne znaju o cemu pricam, ne znaju ni sta je MB :)
Ukoliko neko zna kako se taj dokument tacno zove i kako da dodjem do njega, molio bih ga da mi napise. Pozdrav
 
ja ne znam, znam samo kako funkcionise verifikacija kreditne kartice, sa bankovnim racunima iskreno ni ne zelim da se bakcem :)

zar ti nije bilo lakse samo na karticu da prebacis novac sa MB ?

edit:
ah, vidim da su ti trazili.
jedino da im posaljes mail i ovde napises sta ti konkretno traze, verovatno ce neko uspeti da rastumaci
 
Poslednja izmena:
Moneybookers naplacuje iznos izmedju 1 i 3 evra po random principu kad verifikuje karticu. Samo trebas uneti taj iznos u evrima (tacno u cent) i to je to. Valjda pricamo o istom...

Taj iznos se posle vraca na mb acc...
 
Mozda sam zakomplikovao u proslom postu :). Uglavnom meni treba verifikacija racuna a ne znam kako to da odradim :)
 
uradi copy paste sa sajta sta ti nije jasno
da procitamo i objasnimo :)
 
nadam se da je ucitana slika :) Dakle kad hocu da povucem pare na moj racun pojavi se Identity verification required!. Ja sam odabrao opciju 2 i povukao 14 dolara, ta transakcija mi je stigla ove nedelje. Nadam se da je sad jasnije sta mi treba :D
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    130.1 KB · Pregleda: 127
Moneybookers naplacuje iznos izmedju 1 i 3 evra po random principu kad verifikuje karticu. Samo trebas uneti taj iznos u evrima (tacno u cent) i to je to. Valjda pricamo o istom...

Taj iznos se posle vraca na mb acc...

ja sam jutros uneo tačno u cent (2.94) koliko mi je pisalo na intesa online i kad sam hteo da verifikujem MB mi je izbacio poruku da je iznos netačan i da mogu opet tek za 24h
 
Nazad
Vrh Dno