Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Pozdrav svima ja imam jedno pitanje vezano za verifikaciju racuna.
Kumov komsija je otvorio Internet kartica u Banca Intesi i uplatio neku cifru u eurima registorvao se na MoneyBookers i sad trebalo je da se odradi ta neka validacija racuna tako sto je on trebao da napise kolko je ta neka transakcija iznosila novca on je to odradio i dobio odgovor da to nije tacno i tako tri puta, posle cega vise nije mogao da postane korisnik MoneyBookres-a. Ima li neko ivakvih iskustava. Ja ocu da otvorim taj devizni racun i da preko Moneybookers-a kupujem neke stvari sa neta eventualno dosta kasnije da ga upotrebim za stock trgovinu. Sad se plasim da se i meni nedesi ista stvar.
 
Poslednja izmena:
za Intesinu karticu mora da se saceka da se ta transakcija proknjizi (~7 dana) da bi se dobio u cent tacan iznos koji se ukucava na MB.


inace, mislim da ce i on moci da koristi MB, a da mu je samo ta kartica blokirana za upotrebu na MB, mada nisam bas 100% siguran za to.
 
Nek pozove call centar i dace mu tacan skinuti iznos.... onda neka napise supportu moneybookersa u cemu je bio zaHeb i odblokirace mu.
Ja sam prosao istu zaje banciju.
 
Evo danas sam otisao i podne zahtev za otvaranje Internet kartice rekli mi da cu za 10-15 dana dobiti od njih obavestenje da treba da dodjem po karticu. E sad me interesuje kad dobijem karticu koju valutu da uplatim da bi sto lakse proso tu validaciju na MoneyBookers-u i koliko decimala treba da se upise prilikom validacije predpostavljam da ide na dve decimale i dali bi mi najbolje bilo da pozovem odmah prilikom validacije taj njihov call centar da mi kazu kolko je to tacno skinuto jer kolko sam shvatio po prici komsije je da se ima 24h da im se potvrdi suma koju su uzeli sa racuna.
A to proknjizavanje od ~7 dana je mozda u nekoj drugoj banci manje? U kojoj se sve banci moze otvoriti racun i koristiti ga za moneybookers?
 
Poslednja izmena:
VISA kartice (sluze za uplatu na MB) za koje ja znam da rade su Intesa i Rajfajzen. A za obican devizni racun je izbor banaka dosta siri.

Od Rajfajzena momentalno dobijas sms poruku sa tacnim iznosom, i nalog (karticu) mozes da verifikujes odmah, a za Intesinu moras da cekas. Na Rajfajzenovu se i manje ceka od podnosenja zahteva, ali nije besplatna.


Inace, nema ogranicenja od 24h da se ukuca tacan iznos.
Kada ukucas pogresan iznos, 24h ti ne daju da pokusas ponovo. Verovatno je na to mislio.
 
Poslednja izmena:
RF ima i 1% provizije na devizne transakcije, pa treba to imati na umu.
 
krastavac ovo za Rajfajzen nisam znao sad se nosim mislju da odem i tamo da otvorim racun. God njih se to zove Visa Viutron ako se nevaram.
 
Podizem novac sa MB prvi put, preko deviznog racuna u RF, pa treba da vrifikujem racun. Danas mi je stiglo onih prvih 10e i treba da napisem verifikacioni kod transakcije na MBu.
Da li je to ovaj deo "Detalji priliva: VFR CODE 6znakova MONEYBOOKERS"?

ino2.jpg



I poslali su mi poruku iz RF. Treba da odem da potpisem neku izjavu o prilivu. Sta da kazem, odakle mi pare (od kladjenja su)? Da li uopste moram da idem u banku zbog ovih 10e, ili mogu da povucem sve sa MB pa da tek onda odem zbog te izjave?
 
I poslali su mi poruku iz RF. Treba da odem da potpisem neku izjavu o prilivu. Sta da kazem, odakle mi pare (od kladjenja su)? Da li uopste moram da idem u banku zbog ovih 10e, ili mogu da povucem sve sa MB pa da tek onda odem zbog te izjave?
Ja sam stavio "honorar" i insistirao sam da mi tu izjavu uzmu jednom za svagda i da to vazi za svaku isplatu istog uplatioca. Ako si mlak, oni mogu da ti traze izjavu svaki put kad ti legne uplata...
 
Pa ne znam baš ..... honorar znači da si nešto radio/proda uslugu, pa da ne naplate porez? Proveri do koje cifre ne naplaćuju porez?
 
Pa ne znam baš ..... honorar znači da si nešto radio/proda uslugu, pa da ne naplate porez? Proveri do koje cifre ne naplaćuju porez?
To je bilo pre mozda i celih pet godina; ne secam se koje su sve stavke bile da se zaokruze. Ali sumnjam da je bila neka stavka za koju se ne placa porez :smackbum:...
Srecom, oni nemaju mehanizam da od fizickog lica naplate porez :-devil-: (Osim ako to lice zaradi vise od 1.7M, pa mora da popuni poresku prijavu)
 
MOže li neko u dve tri rečenice da mi pojasni razliku između MB i paypala
 
MB - radi kod nas legalno, na manje mesta se prihvata od PP
PP - ne radi kod nas legalno, ali se na mnogo mesta prihvata ;)
za ebay je manje/vise neophodan PP. Ostalo - ne znace ti oba nesto ;)
 
Hvala ti ima li neki specijalnih posešavanja kod MB ili je sve manje više standardno tj nije bitno šta se odabere ako je već Srbija postoji kao opcija
 
Hvala ti ima li neki specijalnih posešavanja kod MB ili je sve manje više standardno tj nije bitno šta se odabere ako je već Srbija postoji kao opcija

Na kakva specijalna podesavanja mislis? Izaberi Srbiju i ostavi prave podatke ako hoces da verifikujes nalog..
 
Samo da vidim da li neko ima iskustva sa refund-om na moneybookers, naime zakupio sam bio seedbox ali nisam bio zadovoljan uslugom pa sam zahtevao refund, i sad oni meni jave da su refundirali preko moneybookersa (odakle sam ja i platio za njihove usluge) ali novca nema ni posle 3 dana, poslao sam isto tako mail moneybookersu da vidim u cemu je problem jesu li mi stvarno refundirali i da li ima nekog zakasnjenja ali ni posle 2 dana od njih nema odgovora... Jel ko imao slicna iskustva i ima li ko neki predlog?
 
Pitanje jedno: je l' preko moneybookersa mogu da placam na ebay-u prodavcima koji prihvataju samo bank transfer?? je l' postoji mogucnost da uplatim njima na racun preko moneybookersa??

Do sad sam to radio na mnogo tezi nacin, ali bi malo da olaksam, pa neka neko da neki predlog, na koji nacin moze?
 
Samo da vidim da li neko ima iskustva sa refund-om na moneybookers, naime zakupio sam bio seedbox ali nisam bio zadovoljan uslugom pa sam zahtevao refund, i sad oni meni jave da su refundirali preko moneybookersa (odakle sam ja i platio za njihove usluge) ali novca nema ni posle 3 dana, poslao sam isto tako mail moneybookersu da vidim u cemu je problem jesu li mi stvarno refundirali i da li ima nekog zakasnjenja ali ni posle 2 dana od njih nema odgovora... Jel ko imao slicna iskustva i ima li ko neki predlog?

Budi strpljiv MB ce ti odgovoriti kad tad.
ja sam imao jedno iskustvo za refund neke radnje( nije imala vise robu pa mi ponudio refund) i kazem ja MB kakva je situcija.
Oni kazu nema problema samo da potvrdimo sa prodavcem.Kad je on potvrdio( a ja nisam dobio obavestenje o tome) cekao sam tacno 10dana dok se pare vrate.
Iznos je bio oko 50e.
 
Budi strpljiv MB ce ti odgovoriti kad tad.
ja sam imao jedno iskustvo za refund neke radnje( nije imala vise robu pa mi ponudio refund) i kazem ja MB kakva je situcija.
Oni kazu nema problema samo da potvrdimo sa prodavcem.Kad je on potvrdio( a ja nisam dobio obavestenje o tome) cekao sam tacno 10dana dok se pare vrate.
Iznos je bio oko 50e.

Hvala na informacijama, strpliv sam i bicu strpljiv. :D
 
Pitanje jedno: je l' preko moneybookersa mogu da placam na ebay-u prodavcima koji prihvataju samo bank transfer?? je l' postoji mogucnost da uplatim njima na racun preko moneybookersa??

Do sad sam to radio na mnogo tezi nacin, ali bi malo da olaksam, pa neka neko da neki predlog, na koji nacin moze?


JE L' ZNA NEKO ILI DA TRAZIM POMOC NA DRUGOM MESTU...
 
Poz
Evo ja danas tek dobio ono verifikaciono pismo za povecavanje limita uneo sam taj kod kaze da sam uspesno to zavrsio i odem da vidmi limite kad ono izgleda ovako:

limitq.jpg

Svi limiti su se drasticno povecali sem ovog credit on je povecan sa 500e na 750e zar nije i on trebao da se poveca na 2500e
 
pozdrav

Zanima me nešto što mislim da nisam video među odgovorima o moneybookers-u.
Završio sam neki poslić na odesku i zaradio 300$. Na sajtu odesk-a sam pročitao da je naplata za slanje na moneybookers 1$ i da bi bilo dobro da otvorim račun u USD na moneybookersu da ne bi imao inicijalnu konverziju pri uplati od strane odeska (npr. ako odesk pošalje USD a račun je u EU ili RSD, odmah ti uzmu 1,9%za konverziju).
E sad pitanje: piše da je moneybookers u Engleskoj i da se isplata vrši u EU - da li to podrazumeva da će mi oni konvertovati novac sa USD računa u EU (i uzeti za to 1,9%) i potom poslati te EU na devizni račun u Intesi, ili mogu da izbegnem sve konverzije i primim USD.
 
1. Otvori nalog na MB i izaberi da ti se stanje prikazuje u dolarima. (ovo neces moci kasnije da menjas)
2. Posalji dolare sa oDesk-a na MB i dobices dolare na MB.
3. Posalji dolare sa MB na itezin racun i u intezi ces moci da podignes dolare.

MB ce ti za uslugu slanja na intezu uzeti 1.8 eura tj. ~2.7-3.0 dolara, i inteza ce ti uzeti oko 4.7-5.0 dolara za transakciju, sto znaci, sumu koju imas na MB umanji za ~ $8. Tako od tih $300 ti bi trebalo da dobijes na kraju oko $291.


ALI, pre svega toga, otvori nalog na MB i VERIFIKUJ GA. Znaci, potvrdi ga sa npr. intezinom VISA internet karticom, i zatim zatrazi verifikaciju kucne adrese. Dobices posle 7 dana pismo sa odredjenim kodom, koji ces upisati na svom MB nalogu u delu za potvrdu adrese. Tek onda, kreni sa slanjem novca sa oDeska na MB, tj. kada budes siguran da je sve u redu sa MB nalogom.
 
Poslednja izmena:
Imaće problem sa verifikacijom moneybookers naloga u dolarima pošto naše banke prikazuju transakcije u evrima. Moneybookers ne dozvoljava promenu valute nalogantako da jećete moći da verifikujete nalog.
 
Nece imati nikakve probleme. Ovaj topic ima samo 17 stranica i ako se ne varam vec sam jednom objasnio sta treba da se radi u slucaju da ima prikaz stanja na MB u dolarima.

Ukratko: Kada mu stigne uplata na itezu, pozove njihov call centar. Zatim trazi da ga prebace na odeljenje za rad sa platnim karticama. Tamo lepo objasni da mu treba tacan iznos koji je primio sa MB u dolarima za verifikaciju kartice, i dobice trazenu informaciju.

Moze se cak desiti, ako bude imao srece da dobije obavestenu call operatorku, da mu i ona da potrebnu informaciju, bez da ga prebacuje na 'odeljenje za rad sa platnim karticama'.
 
Poslednja izmena:
E, ljudi, baš ste ažurni, puno vam hvala. Bolja ste pomoć od googla :)
I odesk savetuje da završim prvo sa moneybookersom pa onda tek da pošaljem pare, što ću i uraditi pošto mi se ne žuri.
A za verifikaciju, zašto ne bih odmah uradio verifikaciju adrese, pa da izbegnem slanje novca sa računa na MB i smaranje sa Intesa bankom?
 
Adresa je samo dodatna verifikacija nakon koje ti se neki limiti povecavaju, dok verifikaciju naloga pomocu kartice moras da odradis, kako bi nalog bio verifikovan.

Nakon sto verifikujes nalog pomocu kartice, dodaj broj svog deviznog racuna. Bice ti potrebno da znas SWIFT od banke inteze (trebalo bi da je 'DBDBRSBG') a IBAN je kompletan broj tvog deviznog racuna). Taj devizni racun nije onaj koji ti je vezan za intezinu visa internet karticu, vec drugi posebno otvoren za priliv deviza iz inostranstva.

Da bi dobio SWIFT i IBAN, sa ostalim podacima koji ti mogu zatrebati, trazi od inteze (u expozituri ili preko maila) da ti daju ili posalju 'instrukcije za uplatu deviza iz inostranstva'. Na tom papiru koji ces dobiti, podaci o 'Intermediary' tj. korenspodentskoj banci sa kojom inteza 'saradjuje', nece ti biti potrebni kada je MB u pitanju jer oni ne koriste 'posrednike'.
 
Poslednja izmena:
Cisto da proverim, kod nas samo moze na devizni ili cekom da se "podize" sa MB-a?
 
Nazad
Vrh Dno