Šta je novo?

Kako procitati Email sa PTT

mandrake

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2004
Poruke
6
Poena
301
Imam email na Ptt koji sam ranije koristio, i jos uvek mi stize vazna posta na njega.

Sada sam u inostranstvu, mogu da emailu pristupim preko PTT-ovog WebMail-a http://webmail.ptt.yu/
ali ne mogu da vidim sadrzaj email-a; jer PTT ne podrzava HTML format na tom sajtu.

Dakle apsolutno nista nije citljivo, nista se ne vidi,
sem ako vam neko nije poslao text poruku.

Da li neko zna kako moze ovo da se resi;
dakle dobio sam vazne poruke a ne mogu da ih procitam.
 
Poslednja izmena:
Ljudi cao.
Hvala na odgovorima ali to ne radi.
Ovako:
Preko http://webmail.nuralstorm.net/index.php
ne mogu da se konektujem; o osecam da opet ne bih mogao da vidim sadrzaj mejlova.

A za ZevS-ovo resenje;
dakle pristupim ja porukama na Ptt-ovom webmailu [sto incae mogu i preko webmail.ptt.yu] ali dzabe, sadrzaj mejlova i dalje ne mogu da vidim; osim ako nije txt format.

Dakle, treba neko drugo resenje.
 
Poslednja izmena:
A jesi pobao Fw na drugi nalog?

Edit: evo, ja probah, ne može.
Jesi probao da u Outlooku jednostavno postaviš POP3 ptt-a? Znam da ni ptt ne da Open Relay, ali, možda to samo važi za kačenje iz Srbije? Bar je, ako se ne varam, kod EUnet-a tako?
 
Poslednja izmena:
Uh nisam ja lepo razumeo tvoje pitanje ... shvatio sam da ne mozes da ne mozes da uzmes mail zato sto se ne kacis preko PTT-a.
 
Ne radi forward; zapravo probao sam ali forwarduje se prazan sadrzaj mejla;
aposlutno onako kako ga vidim preko Ptt-ovg WebMail-a, dakle nista:).
Varijanta 2. ne pali, jer Ptt ne dozvoljava da koristis negove servere podesene u Outlooku, sem ako ne zoves direktno neki od Ptt pristupnih brojeva.
 
Poslednja izmena:
a da ti nazoves +381 pa server pa skines taj mail iz OE, koliko to moze da traje i kosta ? :)
 
Razmisljao sam o tome:
-to nije trajno resenje
-a i nemam opciju zvanja inostranstva:)
 
Trajna opcija ti je da koristis neku drugu mail adresu koja se moze proveravati sa bilo kog mesta na svetu.
 
a da li si ti posumljao u to da je taj mail ustvari prazan mail i da je sve uredu?
 
mandrake je napisao(la):
Varijanta 2. ne pali, jer Ptt ne dozvoljava da koristis negove servere podesene u Outlooku, sem ako ne zoves direktno neki od Ptt pristupnih brojeva.

OK, to piše, ali da li si ti to probao? Ista stvar je i sa EUnet-om, ali tvrdim ti da kod njih možeš da skidaš mail iz Outlook-a kada se kačiš iz inostranstva. Rađeno više puta. Verujem da i PTT ne dozvoljava samo ako ti je IP dodelio domaći konkurentski ISP. Probaj, ne košta.

Uvek ti ostaje opcija da zamoliš nekog od svojih prijatelja u SCG da skida umesto tebe, i Fw.

Znači li ti pomoć nekog od nas kome je PTT provajder?

edit:syntax
 
Poslednja izmena:
[Za Lazu] Naravno da ne posdeujem jedan jedini mejl;
Ali ta adresa na PTTu je ostala i dalje u upotrebi da mi eto kad-kad stigne nesto vazno.

[Drugo] gomilu mejlova zbog ove gluposti, ne citljivosti, sam morao da izbriesem, tj. ne procitam.

[Trece] Ne mogu da se izborim sa brdom spama:)

[Cetvrto] Da li neko mozda od vas da mi pomogne:
Odgovor je tesko: to bi podrazumevalo davanje sifre, sto i nije bas mnogo mudro:)

[Peto] Naravno da iz PTT-a ne dozvoljavaju da odavde promenim sopstvenu sifru; [sem ako se ne nakacim na njihove brojeve]

[Sve sam probao ali izgleda da monopolizam vlada u Srbiji, i tako ti to oduzima zivce, i nesto vazno sto nazalost u Srbiji ne mogu da shvate]
 
Poslednja izmena:
kibicer je napisao(la):
OK, to piše, ali da li si ti to probao?

Ne videh odgovor na ovo, no dobro - tvoja stvar.

Uzgred - znaš li da iz SCG PTT-ovom webmail-u možeš pristupati samo ako si online preko njih? Pa kako onda ti uspevaš da tome priđeš sa svoje trenutne lokacije? A što onda ne bi radio i POP3?
 
Poslednja izmena:
kibicer je napisao(la):
Ne videh odgovor na ovo, no dobro - tvoja stvar.

Uzgred - znaš li da iz SCG PTT-ovom webmail-u možeš pristupati samo ako si online preko njih? Pa kako onda ti uspevaš da tome priđeš sa svoje trenutne lokacije? A što onda ne bi radio i POP3?

POP3 ne radi iz OE.
 
stvarno strasno, prikazuju samo textualni deo poruke

nikada nisu culi za Vevericu webmail
 
Nazad
Vrh Dno