Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Broz je napisao(la):
Deseptikone ne siri dezinformacije.
Ako si izvucen postoji samo jos jedna determinanta da li covek prolazi ili ne a to je broj slucaja. Ko ima ispod 25000 sanse da zavrsi proceduru su bukvalno 100%.

A kako stoji stvar sa garantnim pismom? Da li znas nekoga ko je izvucen i dobio na kraju papire, a nije imao garantno pismo od rodjaka/kumova/prijatelja (vec samo $)?
 
Broz je napisao(la):
Deseptikone ne siri dezinformacije.

Za zelenu kartu se NE MOZE aplicirati. Moze samo da radi firma koja je eligable da radi sponsorship ili ako je neko izgradio prepoznatljivo ime u svetu nauke pa da trazi na racun dostignuca i slicno.
Mislim ja razumem da si ti ocajan ali necu dozvoliti da pises kojesta....

Ok, onda cu reci bratu koji je dobio green card pre nesto vise od 2 meseca, da im vrati green card nazad, posto on (prema tvojim recima) NIJE NI MOGAO DA APLICIRA, je li tako :) ? Jedini problem kod njega je bilo cekanje od preko godinu dana da bi dobio green card, i nista vise (a to cekanje psihicki ubija).

http://www.uscis.gov/graphics/services/residency/index.htm

Citanje nikada nikog nije ubilo, slobodno kliknite na link iznad...

Dakle Broz, sve se svodi na igru od slucaja do slucaja. To sto tebi nisu trazili neke papire, ne mora da znaci da ih nece traziti nekom drugom. Nekom traze sve od papira, nekom ne traze nista. Nekima cak traze (prilikom ulaska u SAD) da potpisu ugovor kojim se na odredjeno vreme odricu welfare-a.Ovaj moj burazer iz Makedonije, sto ga je ispusio za green card preko lutrije, se kasnije ozenio, dobio dete, i onda je aplicirao za imigracionu vizu. Meni i mojoj porodici je trebalo preko 2 godine da dobijemo imigracionu vizu, a taj burazer ju je (zahvaljujuci garancijama koje smo mu mi dali) dobio imigracionu vizu za samo 3 nedelje. Nije ni morao da baca 1500+ $ na nekakvu "lutriju". Svako ima pravo na svoje misljenje, ja i dalje tvrdim da je ova "lutrija" prevara veka, a o tome da se koristi u politicke svrhe i da ovde nema ni L od lutrije, to je vec prica za sebe...
 
viza i green card nisu isto. Viza istice posle tacno odredjenog vremena, a green card (sem ako ti ne ukinu iz nekih razloga, nepostovanje pravila itd). Ti mozes da trazis greencard ali ga neces dobiti ako si tek tako eto odlucio da oces da se preselis u ameriku, a nemas nikog tamo, nemas ni posao tmao u vidiku niti bilo ko garantuje za tebe, a ovde nams ni kuceta ni maceta. Nisi dobro razumeo sta je Broz napisao. Mozesda apliciras za green card ako pre toga imas iza sebe neku firmu iz amerike koja ima "kredita" i koja se obavezuje da ce ti dati psoao na minimum toliko i toliko godina. I tada opet mogu da te odbiju....
 
Bas ce se usreciti sto su saznali nesto mnogo o nama... a podatci koji se daju su 99% vec dostupni javno...
 
srcky je napisao(la):
A kako stoji stvar sa garantnim pismom? Da li znas nekoga ko je izvucen i dobio na kraju papire, a nije imao garantno pismo od rodjaka/kumova/prijatelja (vec samo $)?

Da. Evo bas pre par nedelja su stigli naspi prijatelji a nalaze se bas u situaciji koju si ti opisao. Znaci nemaju rodbine i slicno ali su pokazali odredjeni novcani iznos i nema nikakvih problema.
 
Deseptikone, opet (ti) kazem tj tvrdim-postoji razlog koji mi ne znamo a zbog kog je tvoj brat dobio GC. Ta varijanta trazio i dobio ne postoji.
Ja ne znam celu prica ali te price za tri nedelje tek tako nisu realne. Znam ogroman broj ljudi ovde i to tako ne ide. POstoje precice u vidu azila, izbeglistva i slicno ali to je neka druga prica i nema veze za lutrijom i zelenim kartama sto je tema ovog topika...
 
jbt jer moze ovde jednom za svagda da se razjasni jedna stvar : NEMOJTE ni pitati niti s enadati zelenom kartonu ako nemate para !!! Amerima ne treba sirotinja i zelne kartone ne dele socijalnim slucajevima kao sto asutralija radi. AKO vas izvuku, znaci da zadovoljavate neke njihove kriterijume, 90% ljudi odpada na pitanjima o imovnom stanju. DA BISTE DOBILI SANSU treba da imate makar jednu nekretinu na svoje ime ILI obezbedjen posao. ZABORAVITE na to da odete tamo i da zivite od socijalne dok se "ne snadjete", to tamo NEMA. (nece da vam daju tako)

Da sumiram grubo:
Ne volite da zivite ovde, male su vam plate, nemate posao, socijalno je malo, deciji dodatak je mali, ocete napolje da idete da radite, nemate svoj stan, nemate para, neamte rodbinu u USA, nemate prijatelej koji ce garantovati za vas (a da zive u USA), nemate fakultet, niste pozvani:

NEMOJTE KONKURISATI - NEMA NADE ZA VAS !!! jebiga ali tako je. Ni jednoj zemlji ne trebaju tudji socijalni slucajevi, a pogotovo americi. U ovo sam 100% siguran. Ako si student, zivis u 2 sobe sa roditeljima u maloj krsni, studiras zivinarstvo, nema smisla da se prijavljujes jel si ti za njih automatski socijalni slucaj, papir tako kaze bez obzira st si dobra osoba.
 
Poslednja izmena:
gx-x, jel si ti siguran u to shto prichash ? :) Ja sam u toku kombinacija oko "bezanja" odavde, ali nigde niko mi u ambasadi nije rekao, niti pishe na obrascima "koliko imash stanova?", "koliko imash para", itd. Svuda treba upisati informacije tipa koja struchna sprema, koliko staza, engleski itd.

Ako je tako kao shto prichash, ja bi odmah mogao da idem, ali kako ja njima da kazem "imam 2 stana na svoje ime, nosim 100k evra kesha, imam nekoliko dobrih prijatelja toj u zemlji", i to je za sve drzave u koje bih otishao, Australiju, Kanadu i Novi zeland. USA me ne interesuje, ali se ne gadim green card-a :)
 
Poslednja izmena:
nisam bas 100% siguran, ali sam poprilicno siguran da oni vec znaju kolko ti cega imas, pozadinska provera bato...ne pitaju te ni koliko si puta bio u policiji ni sta si krao da li si krao itd ali znaju sve to. Vidi, oni se najvise boje (tako da se izrazim) da ne postanes socijlni slucaj i da moraju da te izdrzavaju, tako da je svakako prednost ako si "imucan" ili imas nesto u posedstvu naspram nekog ko nema nista.

Nisam siguran ali mislim da za dobijanje vize za australiju recimo proveravaju takve stvari, pogotovo ako si "samac". Ne pitaju direktno (a mozda i pitaju) ali ako imas nekretninu na svoje ime, a trazis vizu, onda to njima znaci da ces se najverovatnije vratiti avionom nazad odakle si dosao i da neces da prebegnes...to im je fora sa time...Ako neko ima precizniji info - neka se ne stidi da kaze :) mozda nisam u pravu uopste. Znam samo da ja sad ako ocu da odem do burazera u kanadu, on mora debelu papirologiju da ispotpisuje da ja necu da prebegnem tamo i tek onda dobijam vizu. Zapravo mora da ostavi polog u parama prilicno velik za slucaj da ja "promasim avion"
 
Guru, za Kanadu ce ti traziti da im prilozis na uvid stanje na tvom racunu u banci (ukoliko nemas sponzora). Pravilo je da moras da imas odredjenu sumu novca koja malo duze "lezhi" u banci. Znaci ne moze onaj rad - neki ortak ti pozajmi cca 20.000$, ti uzmes kopiju stanja racuna sa mikrofilma na kome se vidi da imas 20.000$, a onda odmah sutradan vratis pare ortaku :)
 
gx-x je napisao(la):
nisam bas 100% siguran, ali sam poprilicno siguran da oni vec znaju kolko ti cega imas, pozadinska provera bato...ne pitaju te ni koliko si puta bio u policiji ni sta si krao da li si krao itd ali znaju sve to. Vidi, oni se najvise boje (tako da se izrazim) da ne postanes socijlni slucaj i da moraju da te izdrzavaju, tako da je svakako prednost ako si "imucan" ili imas nesto u posedstvu naspram nekog ko nema nista.

To je sve jasno. Jasno je i da se vise teshko dobijaju jer oni ne zele da te izdrzavaju (a sve ove zemlje imaju takve socijalne programe od chije pomoci moze da se zivi), ali nigde niko me nije pitao koliko para imam :) Ovo za proveru vlasnishtva stana se nisam setio, mogao bi josh neki stan da uzmem na svoje ima, tek da povecam shanse :)

Nisam siguran ali mislim da za dobijanje vize za australiju recimo proveravaju takve stvari, pogotovo ako si "samac". Ne pitaju direktno (a mozda i pitaju) ali ako imas nekretninu na svoje ime, a trazis vizu, onda to njima znaci da ces se najverovatnije vratiti avionom nazad odakle si dosao i da neces da prebegnes...to im je fora sa time...Ako neko ima precizniji info - neka se ne stidi da kaze :) mozda nisam u pravu uopste. Znam samo da ja sad ako ocu da odem do burazera u kanadu, on mora debelu papirologiju da ispotpisuje da ja necu da prebegnem tamo i tek onda dobijam vizu. Zapravo mora da ostavi polog u parama prilicno velik za slucaj da ja "promasim avion"

Pa ja necu da uzimam turistichku visu da bi mi stan znachio u smislu da imam gde da se vratim. Ja hocu full radnu/boravishnu, za mene i porodicu (zenu i dete). Bilo bi dobro da mogu da im kazem "nosim 100k evra", to bi sigurno znachilo, a glupo je njima da me pitaju, i glupo je meni da to govorim ako me niko nije pitao :D
 
decepticon je napisao(la):
Guru, za Kanadu ce ti traziti da im prilozis na uvid stanje na tvom racunu u banci (ukoliko nemas sponzora). Pravilo je da moras da imas odredjenu sumu novca koja malo duze "lezhi" u banci. Znaci ne moze onaj rad - neki ortak ti pozajmi cca 20.000$, ti uzmes kopiju stanja racuna sa mikrofilma na kome se vidi da imas 20.000$, a onda odmah sutradan vratis pare ortaku :)

Ortak mi za 15 dana ide u Kanadu, znachi sve je zavrshio, ali mu nisu trazili nishta u vezi para/imovine.
 
hmmm....pa eto jos bolje. Ali opet kazem to ne znaci da oni NE ZNAJU sta on ima od para i imovine. PA valjda te pitaju "gde ces ziveti tamo i od cega?" , cudno bi bilo da te ne pitaju to...

PS. Nemoj ni slucajno da kazes da oces da nosis 100k u kesu tamo, ti to mozes da ostavis u banci, ali ti je zabranjeno iz ove rupe da izneses vise od (mislim) 5000e u kesu, ako moze i tolko :)
 
Naravno da necu da nosim u keshu ko mafija u koznom koferu:), ima neka fora sa deponovanjem para u banku ili kako se vec zove :)
 
da ima, zove se racun u medjunardnoj banci, bilo kojoj :D Sredstvo plcanja - plastika
 
Za kanadu postoji procedura, kosta oko 5k evra ukljucuje polaganje engleskog, brdo papirologije i ako si iole normalan, sposoban, neosudjivan i imas 10tak k evra (po porodici- znaci ti sam ili ti, zena i dvoje dece, isto kosta) imas 90% sansi da se iselis u kanadu.
To za USA nema.
 
lol sasa, ubio si ga ko zeca. Ja sam imao radnu tamo 2001, kostala me oko 700dm + garantni polog "domacina " koji mi je brat od strica. Nema govora o 10k evra. nemoj da plasis ljude bez veze, nego konkretno dokazi to. Meni je dovoljno garatno pismo na koje je moj "bratanac polozio" 5k CA dolara, i na to aplikacija za radnu vizu sa papirologijom oko 300dm tada.

ali ok, mozda gresim dusu, mozda su sada poskupeli za 700% ne znam stvarno. Znam da lupas po SK pa mozda si lupio i ovde.

edit: mrzi me kolko oces ali stvarno uzmi i dokazi bar na jedan nacin gde ti treba 10k evra da dobijes radnu dozvolu za kanadu...ja tvrdim da ti ne treba preko 2500e sa sve uverenjima osiguranima itd. Ti mozda mislis da si mambo jambo novinar i da znas sve ali ja sam obisao bukvalno poloa kugle i znam sta pricam, nesto sam obilazio na osnovu rodbinsi privilegija (tako nazovi garantnih pologa pa se uslepam) nesto cisto turisticki, imalo se moglo se....
 
Poslednja izmena:
Sasa je napisao(la):
Za kanadu postoji procedura, kosta oko 5k evra ukljucuje polaganje engleskog, brdo papirologije i ako si iole normalan, sposoban, neosudjivan i imas 10tak k evra (po porodici- znaci ti sam ili ti, zena i dvoje dece, isto kosta) imas 90% sansi da se iselis u kanadu.
To za USA nema.

Nisam siguran na koju proceduru mislis. Ako mislis na dobijanje kanadske zelene karte tj permanent residence car onda nije bas tako.
Proceduru sam platio 1500CAD i to je sve.
Druga stvar je sto sam morao da pokazem od momenta apliciranja pa do kraja procedure 10.000CAD u formi CD-a za svaki mesec. Nakon dobijanja papira ta su sredstva odmrznuta za dalje transakcije, naravno....
To je prakticno neka vrsta stavljanja holda ili sto bi rekli "rezervisanja".

PS:Samo bez pitanja sta je CD;)
 
Da samo dodam da nikakve ispite nisam polagao.
 
Broz je napisao(la):
Da samo dodam da nikakve ispite nisam polagao.

Verovatno je mislio na IELTS ili CELPIP test za engleski (odnosno TEF za francuski). Inace, oni iako su preferirani nacin, nisu jedini nacin za dokazivanje znanja engleskog/francuskog, tj. moze i bez njih. Potrebno je da prikazes neku sumu od 6-7k CAD ako zelis da emigriras kao pojedinac (zahteva se odredjena suma u zavisnosti od velicine oblasti u koju zelis da inicijalno emigriras), ako je u pitanju muz+zena ta suma nije duplirana, vec je negde oko 8-10k CAD. Konkretno za Vankuver je 10k za par, i nesto jace od 7k ako si solo.

Sto se tice spomenute sume od 5k evra za dobijanje papira, to je obicna glupost...
 
Sasa je napisao(la):
Za kanadu postoji procedura, kosta oko 5k evra ukljucuje polaganje engleskog, brdo papirologije i ako si iole normalan, sposoban, neosudjivan i imas 10tak k evra (po porodici- znaci ti sam ili ti, zena i dvoje dece, isto kosta) imas 90% sansi da se iselis u kanadu.
To za USA nema.

Toliko mozda koshta preko neke agencije. Direktno kada se ide, mene sa porodicom koshta 1900 CAN$.
 
srcky je napisao(la):
Verovatno je mislio na IELTS ili CELPIP test za engleski (odnosno TEF za francuski). Inace, oni iako su preferirani nacin, nisu jedini nacin za dokazivanje znanja engleskog/francuskog, tj. moze i bez njih. Potrebno je da prikazes neku sumu od 6-7k CAD ako zelis da emigriras kao pojedinac (zahteva se odredjena suma u zavisnosti od velicine oblasti u koju zelis da inicijalno emigriras), ako je u pitanju muz+zena ta suma nije duplirana, vec je negde oko 8-10k CAD. Konkretno za Vankuver je 10k za par, i nesto jace od 7k ako si solo.

Sto se tice spomenute sume od 5k evra za dobijanje papira, to je obicna glupost...

Pa da, to sam ja i napisao, mislim na pokazanu sumu.

Inace da ne bude zabune evo sta je CD (Certificate of Deposit):)

A certificate of deposit is a promissory note issued by a bank. It is a time deposit that restricts holders from withdrawing funds on demand. Although it is still possible to withdraw the money, this action will often incur a penalty.

For example, let's say that you purchase a $10,000 CD with an interest rate of 5% compounded annually and a term of one year. At year's end, the CD will have grown to $10,500 ($10,000 * 1.05).

CDs of less than $100,000 are called "small CDs"; CDs for more than $100,000 are called "large CDs" or "jumbo CDs". Almost all large CDs, as well as some small CDs, are negotiable.

:wave:
 
srcky je napisao(la):
Verovatno je mislio na IELTS ili CELPIP test za engleski (odnosno TEF za francuski). Inace, oni iako su preferirani nacin, nisu jedini nacin za dokazivanje znanja engleskog/francuskog, tj. moze i bez njih. Potrebno je da prikazes neku sumu od 6-7k CAD ako zelis da emigriras kao pojedinac (zahteva se odredjena suma u zavisnosti od velicine oblasti u koju zelis da inicijalno emigriras), ako je u pitanju muz+zena ta suma nije duplirana, vec je negde oko 8-10k CAD. Konkretno za Vankuver je 10k za par, i nesto jace od 7k ako si solo.

Sto se tice spomenute sume od 5k evra za dobijanje papira, to je obicna glupost...


Da, moj propust je sto sam upotrebio jedninu kad sam naveo cifru ali to je zato sto skoro svi znaju da sam srecno ozenjen:) Dakle pomenuta cifra je bila za mene i Jovanku :D
 
Jel moze neko jednstavno da pojasni sledece, imas nekoga u USA ko ti nije rod, ali zeli da garantuje za tebe, sta on treba da uradi (ukratko, moze i link), da li treba da da neki depozit, i sta ti maximum mozes dobiti u tom slucaju (bar iz 1., tj. sta se dobija odmah, a sta se moze postici kasnije)?
 
To sa nekim ko ti nije rod je slaba garancija. Da bi ti garancija znachila, morash da imash nekog iz porodice, i josh bolje ako se taj tamo snashao. Tako cesh dobiti visu chak i da nemash ni kucheta ni macheta ovde.
 
driver je napisao(la):
To sa nekim ko ti nije rod je slaba garancija. Da bi ti garancija znachila, morash da imash nekog iz porodice, i josh bolje ako se taj tamo snashao. Tako cesh dobiti visu chak i da nemash ni kucheta ni macheta ovde.

Vrlo mi je poznata ta varijanta. Imam ortaka kome keva živi u Americi, udata za Amera, ima američko državljanstvo... Ortak svake godine uredno aplicira za vizu, ali zemlju još nije napustio :smoke:
 
Aahaha, taj mora da je ubio 3 choveka :D:D

U kombinaciji kada ti je direktan rodjak (aka kewa/cale) tamo, i josh ima drzavljanstvo, visa se dobija iz zezanja.
 
driver je napisao(la):
Aahaha, taj mora da je ubio 3 choveka :D:D

U kombinaciji kada ti je direktan rodjak (aka kewa/cale) tamo, i josh ima drzavljanstvo, visa se dobija iz zezanja.

Da...tako je moj ortak dobio vizu (cale mu je bio garant)...seo covek na avion i dalje od JFK aerodroma nije stigao...vracen je bez obrazlozenja...to jest receno mu je da ne moze da udje u SAD.
 
Da, ima ta fora sa vracanjem. To pise sitnim slovcima na americkim/kanadskim papirima. Ja sam mislio da to tu stoji bez nekog ozbiljnog razloga i da se takve stvari ne desavaju jer ako je covek prosao sve zivo da bi neke stvari dokazao i pokazao u ambasadi zemlje iz koje dolazi onda nema problema.
Medjutim na moje iznenadjenje takve stvari se desavaju svaki dan?!
Cuo sam da je mnogo ljudi vraceno sa aerodroma prvim avionom nazad iako su uredno dobili vize. Znam i kad smo ulazili u Kanadu i u USA da su tamo imali pravo da kazu "Svaka cast za imigracione vize ali vi ne mozete da udjete u zemlju". Isto vazi i za turisticke vize. Ne znam u cemu je trik ali ima nesto...
Provalio sam recimo da sve ona slova i brojevi na vizama i zelenim kartama znace nesto (za neka sam provalio i sta znace koriscenjem uporedne analize;))....

To sto taj covek nije dobio vizu a majka mu je americki drzavljanin znaci da nesto debelo nije u redu. U takvim situacijama se viza dobija laganom setnjom do ambasade....

Sto se tice ljudi koji nisu rod a daju garancije treba da sam odvojimo slucaj za zelenu kartu i slucaj za turisticku vizu. Za turisticku su stvari fundamentalno drugacije. Za zelenu kartu moze da garantuje bilo ko ko to zeli jer se potpisuju ozbiljni papiri prakticno ugovor da ce naredne tri godine biti prakticno sponzor dok se covek ne znadje tj zaposli i slicno (stan i hrana) i tu nema zezanja. Turisticka je drugo jer mnogo ljudi koristi tu vizu da se vise nikad ne vrati pa je tu njihova opreznost i paranoja na najvisem nivou sto je i razumljivo...
 
Sto se tice ljudi koji nisu rod a daju garancije treba da sam odvojimo slucaj za zelenu kartu i slucaj za turisticku vizu. Za turisticku su stvari fundamentalno drugacije. Za zelenu kartu moze da garantuje bilo ko ko to zeli jer se potpisuju ozbiljni papiri prakticno ugovor da ce naredne tri godine biti prakticno sponzor dok se covek ne znadje tj zaposli i slicno (stan i hrana) i tu nema zezanja. Turisticka je drugo jer mnogo ljudi koristi tu vizu da se vise nikad ne vrati pa je tu njihova opreznost i paranoja na najvisem nivou sto je i razumljivo...

OK, znaci za koju vizu onda osoba treba da podnese, i sta ide prvo, garancije pa podnosenje zahteva ili obrnuto? I da li su te 3 godine obavezne da se u potpunosti provedu u USA u celosti?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno