Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
uradio si pravu stvar! znam mnogo ljudi koji su uradili upravo to sto si opisao i mnoooooooooooooooogo su pogresili.
sto se tice sume evo recimo linka za posao koji moze da radi veci deo foruma bez problema a dosta nas daleko premasuje trazeno znanje i kvalifikacije.
moze da se zaradi skoro petocifrena suma za nesto vise od 3 meseca...
dobije se nova buba(geekmobile:) http://geeksquad.com/about/ ) i radi se 24h dnevno, samo sto postoje smene, naravno...
ovo je deo bestbuy korporacije i nije sala, naprotiv...

http://geeksquad.com/
 
Poslednja izmena:
druze broze zaboravih da te pitam jos nesto.
koji status u usa imaju ljudi koji su ti potpisali affidavit of support.da li su drzavljani ili permanent residenti.zanima me da li moze da mi potpise neko ko ima samo vizu tamo na duze, i naravno dovoljan prihod.
e da. i koliko dugo je proslo tebi od prijema drugog pisma do intervjua.
veliki pozdrav.
 
1. koliko je meni poznato, ne moze da bude na studentskoj vizi ali mislim da moze da bude na radnoj vizi u USA i da ima dobre prihode a za zelenu kartu sam siguran da moze
2. proslo je 45 dana od drugog pisma (onog gde te pozivaju da dodjes u ambasadu u Beogradu) do intervjua
 
havla,hvala broz.tvoje iskustvo je stvarno neprocenjivo.
veliki pozdrav iz bgd-a.
 
Nema na cemu.
Setio sam se jos neceg bitnog kad sam ustao pa da odmah napisem jer se u mojim godinama lapi;)
Dakle, kad neko sponzorise ili sam aplikant daje na uvid novcana sredstva treba imati jednu stvar na umu: treba poneti izvod u poslednjih godinu dana, isto vazi i za sponzora tj onog koji se iz USA potpisuje da ce u naredne 3 godine biti odgovoran u materijalnom smislu. Drugim recima nikako ne treba poneti izvod iz banke na odredjeni dan jer svako moze da deponuje 200.000 eura na racun na dva tri sata i da ode sa tim. Njih zanima sejvings kako se kretao u poslednjih godinu dana, moze i vise...
 
auuuuu druze broz.
pa ja cu tesko da prodjem na tom razgovoru.potpuno sam prosecan gradjanin bgd.sto ce reci da stednju nemam a kamoli racun u banci sa pozitivnim bilansom.sve pare za put nameravam da pozajmim.da li neko odavde moze da garantuje moje izdrzavanje,npr moj drug ima firmu koja ok radi....
i da li me to po tvom misljenju cini nepodobnim za dobijanje zelene kartice.ja se jos uvek nadam da ne.
pozdrav
 
Pogledaj pise ti sve sta treba od papira. Moras nekako da im pokazes start-up cash. Postoje i njihove oficijelne procene koliko treba za mesec, dva, tri dana zivota.
Znaci ili ces da im pokazes cash-flow ili ce neko da garantuje za tebe, ja tako mislim. Sasvim sigurno im ne mozes reci da ces pozajmiti od prijatelja i rodjaka.
To za prijatelja mislim da ne moze.
Na poslednje pitanje se ne bih usudio da odgovorim jer nisam kompetentan i iskreno se nadam da te to nece diskvalifikovati.
 
pokazacu im pare koje cu naravno da pozajmim.valjda ce biti dovoljno oko 7-8000.garancije jos uvek jurim ali je sve to neizvesno.situacija definitivno nije sjajna ali cu proci valjda na kraju.u kom si ti gradu ako nije tajna.
pozdrav
 
nikbg je napisao(la):
u kom si ti gradu ako nije tajna.
pozdrav

jel se ti to salis kad pitas da li je tajna?:)
pa stoji ispod mog niknejma:)
 
Jedno jednostavno pitanje da ne trazim, u slucaju da neko bude izvucen (+prodje intervju) do kada mora da ode u US? Kad god pozeli ili u nekom roku tipa 12 meseci isl?
 
Mare je napisao(la):
Jedno jednostavno pitanje da ne trazim, u slucaju da neko bude izvucen (+prodje intervju) do kada mora da ode u US? Kad god pozeli ili u nekom roku tipa 12 meseci isl?

6 meseci od datuma izdavanja imigrant vize
 
hehehe.nisam obratio paznju na tvoju lok.cini mi se da je ranije nije bilo ispod tvog imena.ja preferiram severnije predele inace.sam da prodjem taj intervju pa cem lako.auh bre.
 
Broz je napisao(la):
6 meseci od datuma izdavanja imigrant vize
A da li je bilo nekih izmena po tom pitanju, cini mi se da sam negde ranije citao da je green card vazi zauvek? Mada je to mozda bila netacna/nepotpuna informacija.

Znaci ako neko studira ne vredi mu da ucestvuje ako ne zeli da prekida studije, tj. zeli da iste zavrsi pa onda da ide...
 
Mare je napisao(la):
A da li je bilo nekih izmena po tom pitanju, cini mi se da sam negde ranije citao da je green card vazi zauvek? Mada je to mozda bila netacna/nepotpuna informacija.

Znaci ako neko studira ne vredi mu da ucestvuje ako ne zeli da prekida studije, tj. zeli da iste zavrsi pa onda da ide...


E za ova pitanja mora malo da se prekopava po americkim sajtovima koji zavrsavaju na .gov (government)
Ne, ne vazi zauvek, sto je i normalno jer je GC prelazna faza ka pasoshu tj drzavljanstvu.

za pocetak --> http://uscis.gov/graphics/howdoi/PermRes.htm
 
Mare je napisao(la):
Znaci ako neko studira ne vredi mu da ucestvuje ako ne zeli da prekida studije, tj. zeli da iste zavrsi pa onda da ide...

Paaaaa ne znaci bas:) Dalje moras sam.....
Zavisi koliko student ima do kraja i koliko ima para tj da li moze da leti za usa 3-4 pua godisnje i sl.
 
OK, ja sam zaista procitao negde (pre neku godinu) da kad se jednom dobije green card sve jedno je mozes kada zelis da odes u USA, ali izgleda da to nije bas tako...

Jedno nesto mi nije jasno, pise da slika moze biti sa digitanog foto aparata, ali da li je preporucljivo dati nekome da vas slika amaterski (sa belim zidom u pozadini recimo) ili treba obavezno ici do profi fotografa (sto povlaci za sobom upotrebu skenera)?
 
Mare je napisao(la):
Jedno nesto mi nije jasno, pise da slika moze biti sa digitanog foto aparata, ali da li je preporucljivo dati nekome da vas slika amaterski (sa belim zidom u pozadini recimo) ili treba obavezno ici do profi fotografa (sto povlaci za sobom upotrebu skenera)?

ne povlaci.
zamoli fotografa da ti, recimo, prebaci na usb flash drive.
u svakom slucaju i jedno i drugo prolazi bez problema.
preporucujem ti foto radnju kojoj ne znam ime ali nalazi se u staklencu na prvom spratu. ja sam se kod njih slikao sve zive vize koje sam vadio i za americku i za kanadsku zelenu kartu i svaki put je bilo bez greske. zaista su jako dobri.
 
Ja sam tek danas bacio pogled na sve ovo. Gledao sam informacije i na sajtu Ambasade u Beogradu i na zvaničnom sajtu GC Lutrije. Ne bi da zvučim kao smarač, ali je naglašeno na matičnom sajtu lutrije da se nešto promijenilo u pravilima. Skinuo sam PDF, pročitao ga i nisam provalio šta se promijenilo.

Što se fotki tiče, ne mogu da se sjetim ko je prvi ostavio link ka uputstvu za pravljenje fotki za vizu, ali ga evo još jednom. Ko isprati ova uputstva, a jednostavna su do bola, može da sam napravi fotku. Bez ikakvih problema, jer je sve i objašnjeno i nacrtano. Pri dnu plavog menija sa lijeve strane se nalaze ostale strane sa detaljnim uputstvima.

Pozdrav.
 
Upravo sam popunio formular i uploadovao svoju sliku 320x240 piksela (koju sam i prosle godine koristio), kad ono CVRC !!

Dobih poruku "Your picture must be exactly 300x300 or 240x320 pixels. Your picture was 320x240".

????????????????

Proverih ponovo i na sajtu Americke ambasade u uputstvu za prijavljivanje lepo stoji da digitalna fotografija mora biti upravo 320x240 pikela, bas kakvu i ja imam ?

What the fuck is going on ????
 
Isti slucaj. Izgleda da treba 240x320 (sto je i logicnije - da slika bude vishlja) tj sliku posmatraju kao portrait.
 
Panos je napisao(la):
Isti slucaj. Izgleda da treba 240x320 (sto je i logicnije - da slika bude vishlja) tj sliku posmatraju kao portrait.


Znaci info na sajtu Americke ambasade je pogresan ?!?

Prosle godine je ova slika 320x240 prosla bez problema.

Kako sada u ACDsee da promenim velicinu slike. Sa resize ce slika da se izoblici, tj razvuci ce se i bice neupotrebljiva. Nije valjda da cu morati opet da se slikam ?

Kakvo sr**e
 
Kropuj 240x240 pa resize 300x300, tako sam ja uradio
 
:D
Alo bre decaci, ne treba slika da bude widescreen nego vertikalna, normalna slika kao za pasos! Dakle 240x320 a ne obrnuto.
 
lolek je napisao(la):
Znaci info na sajtu Americke ambasade je pogresan ?!?

Prosle godine je ova slika 320x240 prosla bez problema.

Kako sada u ACDsee da promenim velicinu slike. Sa resize ce slika da se izoblici, tj razvuci ce se i bice neupotrebljiva. Nije valjda da cu morati opet da se slikam ?

Kakvo sr**e
Obrni aparat za 90 stepeni pa slikaj tako :)
 
Mislim da su bili prosle ili pretprosle godine zeznuli i stvarno je isla wide slika umesto uspravne... sad su to ispravili dakle uspravna fotka...
 
Inace svake godine i menjaju neke sitnice, cisto da bi lakse eliminisali one koji ne citaju pazljivo ;)
 
danijel00 je napisao(la):
Mislim da su bili prosle ili pretprosle godine zeznuli i stvarno je isla wide slika umesto uspravne... sad su to ispravili dakle uspravna fotka...
I jesu. Morao si da im pošalješ široku sliku. Eto koliko oni vode računa, a ovamo ti traže dlaku u jajetu.
 
Pretprosle ne sigurno, ja sam licno slao tj uploadovao klasicne fotose, kao za nas pasos. Da, imaju oni te fore na mnogom mestima. Cesto menjaju neke "sitnice" i covek stvarno mora redovno da prati ako mu je nesto bitno....ako.
 
u vezi slika , definitivno:
tekst sa njihovog site-a, u prvoj tabeli na koju se naidje na stranici :

Image Resolution: 320 pixels high by 240 pixels wide

na adresi : http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html#changed

inace je prijavljivanje danas do 18h ako sam dobro izracunao . evo sta kazu na site-u (mi smo gmt+1):

PROCEDURES FOR SUBMITTING AN ENTRY TO DV-2007
The Department of State will only accept completed Electronic Diversity Visa Entry Forms submitted electronically at www.dvlottery.state.gov during the registration period beginning at 12:00 pm EST (GMT-5) on October 5, 200 5 and ending at 12:00 pm EST (GMT-5) on December 4, 2005.

srecno svima koji probaju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno