Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nego kako li je vecina ljudi odlucila da se slika ?
da li se sami uskljocate? bela pozadina, 320x240, jpg itd ..
ili se odlucite za fotografa 50x50mm i opet bela pozadina (treba naci pozadinu :) )
ja sam imao u blizini fotografa koji je imao belu pozadinu ali se u medjuvremenu zatvorio :d ... ostali uglavnom imaju (tamno)plave, zelene pozadine ..
 
ako pod americke papire racunas pasos (drzavljanstvo) onda ti to dodje na isto jer zelena karta (5godina) + procedura za pasos (do jedne godine) = 6 godina
 
CORE 283 je napisao(la):
nego kako li je vecina ljudi odlucila da se slika ?
da li se sami uskljocate? bela pozadina, 320x240, jpg itd ..
ili se odlucite za fotografa 50x50mm i opet bela pozadina (treba naci pozadinu :) )
ja sam imao u blizini fotografa koji je imao belu pozadinu ali se u medjuvremenu zatvorio :d ... ostali uglavnom imaju (tamno)plave, zelene pozadine ..


Link

pogledaj, imas sve detalja vezane za sliku koju treba uploadovati. ima dva nacina....
 
izvucen 2006

mene izvukli za 2006.na razgovor treba da idem polovinom decembra.
pitanje za broza.koliko para treba kod nas u praksi za Affidavit of Support i da li si imao nekog u us zbog adrese za dostavljanje green card.
 
e da

zaboravih da pitam jos nesto. planiram da se ozenim pre intervjua da bi i devojka mogla da ide sa mnom. da li ce to odloziti intervju zbog procedure za nju ili ce mi/nam ostati vec zakazan datum.
pozdrav i hvala
 
pazi to je toliko vazno pitanje da te molim da ovo sto cu ti reci ne uzimas kao 100% tacno, iako sam dobro upucen u te stvari.
dakle ti i tvoja devojka morate sto pre ali STO PRE da odete u opstinu i da se registrujete kao bracni par (slavlje i Crkvu ostavite za kasnije ako zelite, brzina je ovde od najveceg znacaja!). nakon toga (kad kazem nakon toga mislim na sate i minute a ne na dane i nedelje) ti ces poslati njima info o promeni statusa. 99.9% ce ti razgovor biti pomeren ali to je jedini nacin. sve ovo moras da uradis sto pre i pre razgovora! ako budes ostavio to za posle razgovora neces ici sa devojkom, to je sigurno. najbolje ti je da pozoves ambasadu i da se raspitas. pise ti u tim papirima koje si dobio sta treba da radis i na koji nacin ako ti se promeni status, otprilke "if there are any changes in your status, please notify us immediately"....
 
e da, ne znam za kolicinu novca jer imam suraka u usa i o je garantovao za nas...inace u ambasadi ce za vas dvoje da kosta PO ~750USD, znaci oko 1500USD
 
@nikbg
a kada ti je stiglo obavestenje da su te izvukli? Mislim na jedno, da li je realno nadati se jos uvek za dv2006?
 
nije dobro

to sa odlaganjem razgovora mi se nikako ne svidja.
opet sa druge strane ako to ostavimo za posle cekacemo 5 godina po sadasnjim pravilima.lik iz ambasade mi je rekao da vencani list njemu treba da odnesem pre razgovora i to je sve.nije spominjao odlaganje.
obavestenje mi je stiglo pocetkom juna.za cenu vize znam ali problem je kako da saznam koloko traze para da posedujes.ja nemam nikog u us tako da ta varijanta sa sponzorstvom verovatno otpada.ne verujem da neko polu poznat zeli da potpise za mene.
a reci mi o kakva pitanja su vam postavljali na razgovoru?
 
koji sam debil citao sam na brzinu uputstvo i tek sad sam video da pozadina slike mora da bude bela...ja posalo neku koja ima belu pozadinu ali pri vru ima svetlo plavu bolju...istina slabo svetlo plavu (slikao se kod fotografa)...sta mislite jel ovo dovoljan razlog za diskvalifikaciju
 
doudou i ja ne znam kako ce se sve zavrsiti iako su me vec odavno obavestili tako da se ne bih puno nadao da sam na tvom mestu.sta da ti kazem...i kad te izvuku zezaju te max.traze da imas siguran posao u usa,traze adresu na kojoj ces biti tamo,potvrdu da posedujes nekretnine ,par hiljada evra na racunu u banci,ili da neko garantuje za tebe iz us...u svakom slucaju nije lako otici iz ove glupe zemlje.
najbolja fora je sto sam ja vec bio u usa.bio sam 3 meseca,zaradio skoro 10 000 $ i vratio se.pa valjda im je to dovoljan dokaz da necu da prosim u americi i da postujem njihove zakone.
u svakom slucaju NO PAIN NO GAIN. SRBIJA
 
markuse mislis poslao si sa formularima ili si se tek prijavio?
 
markus je napisao(la):
koji sam debil citao sam na brzinu uputstvo i tek sad sam video da pozadina slike mora da bude bela...ja posalo neku koja ima belu pozadinu ali pri vru ima svetlo plavu bolju...istina slabo svetlo plavu (slikao se kod fotografa)...sta mislite jel ovo dovoljan razlog za diskvalifikaciju
Ukratko, da :S:

btw fotke koje se predaju prilikom apliciranja za vizu (u ambasadi) ne rade svi fotografi bas zbog specificnih zahteva koje traze i cak oni sami preporucuju nekoliko fotografa u gradu za koje znaju da ce sigurno odraditi fotografije koje ce zadovoljiti sve potrebne uslove ;)
Analogno tome je i za fotke koje se salju za DV.
ovo ce valjda nekome biti od pomoci da nasluti poentu:
http://belgrade.usembassy.gov/consular/nv/bdap_ser.html
 
Crni je napisao(la):
Ukratko, da :S:

btw fotke koje se predaju prilikom apliciranja za vizu (u ambasadi) ne rade svi fotografi bas zbog specificnih zahteva koje traze i cak oni sami preporucuju nekoliko fotografa u gradu za koje znaju da ce sigurno odraditi fotografije koje ce zadovoljiti sve potrebne uslove ;)
Analogno tome je i za fotke koje se salju za DV.
Otkud vam to da pozadina mora da bude bela?
U dv07bulletin.pdf kaže:
Compositional Specifications: The submitted digital image must conform to the following compositional specifications or the entry will be disqualified.
  • Person being photographed should be in front of a neutral, light-colored background.
  • Dark or patterned backgrounds are not acceptable.
Rekao bih da svetlo plava pozadina, ili gradient svetlo plava-bela sasvim odgovara ovom opisu...
 
jddipqd je napisao(la):
Compositional Specifications: The submitted digital image must conform to the following compositional specifications or the entry will be disqualified.
Person being photographed should be in front of a neutral, light-colored background.
Dark or patterned backgrounds are not acceptable.

i ja sam tako pomislio kad sam citao uputstvo...nisu naveli ekspicitno white colored background...ali izgleda da sam se prevario...cekacu oktobar 2006 :wall:

jos jedno pitanje za poznavaoce procedure
da li izvucene kandidate obavestavaju iskljucivo pismom na kucnu adresu navedenu u aplikaciji ili na sajtu moze da se prati dokle je stiglo izvlacenje ili se tek posle izvlacenja objavljuju na sajtu izvuceni kandidati...
poz!
 
Poslednja izmena:
druze broz da li bi ispricali nesto blize o iskustvu sa intervjua u ambasadi.
unapred zahvalan
 
necekam pasos nego green card i tek za 6 godina cu dobiti. Podneo sam 2000 godine preko rodjene sestre koja je usa drzavljanin ali se za tu kategoriju najvise ceka ukupno 11 godina. Trenutno dobijaju oni koji su predali 1994
 
nikbg je napisao(la):
doudou i ja ne znam kako ce se sve zavrsiti iako su me vec odavno obavestili tako da se ne bih puno nadao da sam na tvom mestu.sta da ti kazem...i kad te izvuku zezaju te max.traze da imas siguran posao u usa,traze adresu na kojoj ces biti tamo,potvrdu da posedujes nekretnine ,par hiljada evra na racunu u banci,ili da neko garantuje za tebe iz us...u svakom slucaju nije lako otici iz ove glupe zemlje.
najbolja fora je sto sam ja vec bio u usa.bio sam 3 meseca,zaradio skoro 10 000 $ i vratio se.pa valjda im je to dovoljan dokaz da necu da prosim u americi i da postujem njihove zakone.
u svakom slucaju NO PAIN NO GAIN. SRBIJA

ovo nije tacno. sad cu da kvotujem a svaki sledeci pokusaj dezinformisanja cu jednostavno brisati.
1. nisu mi trazili nikakve potvrde o nekretninama
2. nema ni govora o trazenju posla odavde i nekim garancijama u vezi toga. dakle nije tacno da traze bilo kakav siguran posao u usa. besmisleno.
3. ko nema nikog da ga primi za pocetak najnormalnija stvar je da covek pokaze 4-5k USD. pa kako iznajmiti stan i hraniti se dok se na nadje posao??? sta je alternativa: da se krene praznih dzepova? to nije moguce.
 
nikbg je napisao(la):
druze broz da li bi ispricali nesto blize o iskustvu sa intervjua u ambasadi.
unapred zahvalan

nista specijalno, zaista.
pitali su zenu i mene kakvi su nam planovi tamo, nekoliko opstih pitanja, cak i nekoliko saljivih komentara...
razgovor je trajao bukvalno 5 minuta a ta zena (s razlogom necu da sad navodim njeno ime i funkciju) se ponasala apsolutno prijateljski i ljubazno...
moje misljenje je da su oni odavno nas prekontrolisali na svim mogucim nivoima i odlucili da nam daju imigracionu vizu. taj razgovor je (opet po mom misljenju) bio vise-manje formalnost
 
Poslednja izmena od urednika:
nikbg je napisao(la):
doudou i ja ne znam kako ce se sve zavrsiti iako su me vec odavno obavestili tako da se ne bih puno nadao da sam na tvom mestu.sta da ti kazem...i kad te izvuku zezaju te max.traze da imas siguran posao u usa,traze adresu na kojoj ces biti tamo,potvrdu da posedujes nekretnine ,par hiljada evra na racunu u banci,ili da neko garantuje za tebe iz us...u svakom slucaju nije lako otici iz ove glupe zemlje.
najbolja fora je sto sam ja vec bio u usa.bio sam 3 meseca,zaradio skoro 10 000 $ i vratio se.pa valjda im je to dovoljan dokaz da necu da prosim u americi i da postujem njihove zakone.
u svakom slucaju NO PAIN NO GAIN. SRBIJA
Zaista volim ovakve komentare, posebno zaradu od 10000$ za tri meseca, si mislio da ti je cisto u dzepu ostalo toliko?
Divna ta amerika pare padaju s' neba, dovoljno je samo da sletis na to magicno tlo :p
Ljudi intervju u ambasadi zavisi od aplikacije do aplikacije, od slucaja do slucaja, zavisi od vrste vize za koju se konkurise...
ps
Kada si u americi tesko ces napraviti tih 10000$ cisto za u dzep, osim ako nisi neki extra baja u nekoj oblasti, amerika je zemlja gde se racuni placaju na vreme(moraju da se plate na vreme), porez postoji i funcionise, svako sa radnom dozvolom ima social security broj... Broz reci im ;)
 
Ja sam 1995-te toliko DEM zaradio u nemackoj, radeci preko leta... Pa ti vidi... Naravno, nisam bas pekao pizze ili samarao tanjire, ali sustina je da moze da se zaradi i mnogo vise, pogotovo u USA samo ako imas nesto u glavi i ako si prethodno napravio kontakte preko neta tj. pripremio tle!!!

I zato ne obeshrabruj ljude.
 
testthenext je napisao(la):
Ja sam 1995-te toliko DEM zaradio u nemackoj, radeci preko leta... Pa ti vidi... Naravno, nisam bas pekao pizze ili samarao tanjire, ali sustina je da moze da se zaradi i mnogo vise, pogotovo u USA samo ako imas nesto u glavi i ako si prethodno napravio kontakte preko neta tj. pripremio tle!!!

I zato ne obeshrabruj ljude.
Pa ako ce se neko zbog mog posta obeshrabriti, onda i treba da se obeshrabi i odustane od planova jer nikad nece uspeti, sorry, cinjenica. Naravno dosta je ljudi uspelo, sve zavisi od osobe do osobe, ali ima i dosta primera gde su ljudi bukvalno pukli preko, ja sam sretao i izuzetno uspesne a i cuo za nesrecne slucajeve ljudi koji su bili "nesto" dok nisu presli granicu.
 
Ako nista drugo, kao djubretar mozes uvek da zaradis jako dobru kintu! :)

p.s. Uopste se ne zezam!!!
 
hvala na drugu brozu na dragocenim informacijama u vezi intervjua.
sto se tice nalazenja posla,adrese i potvrde o nekretninama to stvarno nisam izmislio niti mi je cilj da sirim bilo kakve dezinformacije.sve to pise na strani 6 originalnog uputstva koje sam dobio sa ostalim obrascima u pismu iz kcc-a.takodje sam iste informacije dobio od sluzbenika ambasade preko telefona.
sto se tice zarade koju je ramone komentarisao...e pa gosn ram radio sam nonstop i stedeo max.u dzepu mi je ostalo oko 7500.sta da ti kazem NO PAIN NO GAIN.
a posle nekog vremena dam dobio i povracaj dela poreza posto nisam permanent resident ili gradjanin i to je bilo oko 900$.inace nisam jedini koji je zaradio dosta para u usa za kratko vreme...
 
nikbg je napisao(la):
...e pa gosn ram radio sam nonstop i stedeo max.u dzepu mi je ostalo oko 7500.sta da ti kazem NO PAIN NO GAIN.
a posle nekog vremena dam dobio i povracaj dela poreza posto nisam permanent resident ili gradjanin i to je bilo oko 900$.inace nisam jedini koji je zaradio dosta para u usa za kratko vreme...
Cool, svaka cast, i to se ceni kada neko zna zasto je otisao-dosao tamo. Ja sam pored zarade voleo i da potrosim :D
 
Klasicna gastarbajterska prica, idem na zapad da zaradim preterane pare, jedem psecu hranu iz konzervi, ili junk food, stekam svaki dolar, zivim u zagusljivom i losem stanu... neka hvala... sa parama se izgubljeno zdravlje ne moze kupiti.
A osim toga, raditi non-stop se moze i u Srbiji, nadjes dva posla pa picis, isto ce ti biti lepo, a sto je najbitnije neces imati vremena da potrosis kintu. ;)
 
Marsovac je napisao(la):
...jedem psecu hranu iz konzervi, ili junk food, stekam svaki dolar, zivim u zagusljivom i losem stanu...

'Si ti studirao??? :d
 
Delija je napisao(la):
'Si ti studirao??? :d
U to sumnjam. Gastarbajterska prica se razlikuje od mnogih drugih, biti spreman ziveti kao "pas" stekati da bi se sirio kad se vratis u svoje selo je karakteristicna prica za veliki deo ljudi sa nasih prostora.
Dijaspora je nesto sasvim drugacije, to bi trebalo da budu oni koji su odlucili da se ne vracaju u vukojebinu iz koje su posli.
Dok su studenti opet neka treca prica ;)
 
nikbg je napisao(la):
hvala na drugu brozu na dragocenim informacijama u vezi intervjua.
sto se tice nalazenja posla,adrese i potvrde o nekretninama to stvarno nisam izmislio niti mi je cilj da sirim bilo kakve dezinformacije.sve to pise na strani 6 originalnog uputstva koje sam dobio sa ostalim obrascima u pismu iz kcc-a.takodje sam iste informacije dobio od sluzbenika ambasade preko telefona.
sto se tice zarade koju je ramone komentarisao...e pa gosn ram radio sam nonstop i stedeo max.u dzepu mi je ostalo oko 7500.sta da ti kazem NO PAIN NO GAIN.
a posle nekog vremena dam dobio i povracaj dela poreza posto nisam permanent resident ili gradjanin i to je bilo oko 900$.inace nisam jedini koji je zaradio dosta para u usa za kratko vreme...

Koji ti je status bio odnosno na kojoj si vizi bio kad si radio u USA?
 
za broza

bio sam na work and travel,imao sam j1.
i za razliku od mnogih dripaca za koje znam, uredno sam se vratio na vreme.i radio sam samo do isteka radne dozvole.sto bi rekli ameri bio sam law abiding citizen.
koliko znam masa ljudi koji su otisli na tu foru su tamo ostali na crno i nisu se nikada vratili.debili.
veliki pozdrav za marshala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno