Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
citao sam na official site-u i pise da je izvlacenje za ovu godinu zavrseno ?!
 
Poslednja izmena od urednika:
gx-x je napisao(la):
citao sam na official site-u i pise da je izvlacenje za ovu godinu zavrseno ?!

PS. za ostale, pitao sam sestru za "ono" , rekla je da je bila samo duzna da se u roku od godinu dana pojavi u SAD i da se javi u imigraciono, posle toga moze da ode kad oce i dodje ponovo kad oce, ne mora da dolazi jednom godisnje i to. Njoj je brat (rodjeni koji zivi tamo) platio avion i nije placala nikakve lekarske kontrole isl. samo standardno osiguranje putnika. Ovo je 10000000% provereno.
Hajdemo jos jednom. Da li pre verovati zvanicnim podacima koje daje americka ambasada i imigraciono (a koji ukljucuju i OBAVEZAN lekarski pregled i gomilu papiralogije + dokaze da useljenik ima sredstva za zivot ili obezbedjen posao u Americi) ili nekim gluvim telefonima? Zakljucite sami...
 
Nisam siguran ali mislim da ko dobije na ovoj lutriji ne mora da ima obezbeđen posao u USofA da bi ušao unutra.
 
2 gx-x: obrisao sam ti post jer ne mogu vise da se ubedjujem sa tobom a znam sta je procedura i do detalja sam upoznat sa njom. ne smeta meni da se ti i ja u 4 oka ubedjujemo ali previse ljudi cita ovo i ne mogu da dozvolim da budu potpuno dezinformisani

2 Stv.: ne moras da imas obezbedjen posao da bi usao u USA, mislim u cemu bi onda bila poenta necega sto se zove lutrija. GC ti omogucava da radis i zivis legalno a ne da radis na crno peruci tanjire na menhetnu i bezis po americi od imigracije.
 
Bilo je reci iznad, ali nije jasno odgovoreno:
koliko vremena GODISNJE vlasnik GC mora da boravi/provede u USA, da ne bi izgubio "pravo" na GC??
 
E to je trik pitanje.
Necu ovde o detaljima ali stav je sledeci: ko ne zeli da ide i da bude tamo najmanje 5 years in a row i da doceka pasos ne treba ni da se prijavljuje. Ne znam koji je smisao "odrzavanja statusa" mada znam nekoliko ljudi koji to rade a znam i nekoliko ljudi koji su tako iskompromitovali svoj status tj izgubili GC. Teoretski bi trebalo jednom u 6 meseci da se ode ali to nema nikakvog smisla a uz to molis Boga da ti nasi ne lupe pecat da si usao jer nije uopste dobro da se vidi da postoji ta namera, kao sto rekoh...
GC je prelazni period ka pasosu/drzavljanstvu a ne nesto sto se odrzava jer ako za 4 godine "skupis" 45 dana na tlu Amerike onda je to jasan signal za neke sluzbe...
 
stvarno si bistar.
ajmo malo matematike: 5 godina = 1825; ako ulazis 10 dana godisnje da odrzis status znaci da ti treba 182,5 godine da podneses zahtev za pasos + 12 meseci za konacni zavrsetak procedure. Dakle ne znam coveka koji zeli USA pasos za 183 i po godine...
 
Ma sta pricas ,znam bar dva coveka koji su dobili drzavljanstvo, isli su tamo jednom u sest meseci i boravili par meseci pa se vratili, tako pet godina.
Mogu ako hoce da ti prave probleme oko toga ali ne mora.
 
Nemoj da lupas gluposti. Mozes da odrzavas status zelene karte ALI u momentu kada se prijavis za pasos oni gledaju sve tvoje novcane tokove, zaposlenja koja si imao, ne daj Boze neke prestupe i slicno i NECES dobiti pasos ako u tvom fajlu za socijalno nema odgovarajucih podataka tj ako za 5 godina ili X godina imas 0 dana radnog staza tamo!
 
aman, to ti je kad trazis GC, a ne kad ga dobijes na GC lutriji. OBAVEZNO je medjunarodno zdravstveno osiguranje za putnike koje inace vadis kad god putujes negde. E sad to ti kod nas svaka turisticka agencija moze srediti (posto to inace i rade kad putujes preko neke od njih) ali nisam zapamtio posto je to, sem da nije uopste skupo. Ali necu da ulazim u to. Nemam zivaca :) Ovo sto sam u prethodnom postu napisao je tacno, bar je ona devojka tako otisla (dobila je GC na lutriji prosle godine), kad je otisla, tamo se lepo javila i sve ok.
 
Broz je napisao(la):
7) bio (bili smo) sam na razgovoru sa jednom zaista divnom osobom da ne spominjem sada ime i funkciju. razgovor je trajao 10ak minuta i viza je u pasosu:)
na teritoriju States treba da su udje u roku od 6 meseci i to je to

:wave:
Kakav je bio tok razgovora? Na engleskom ili srpskom? Sta su te pitali? Postoji li neki tips&tricks za prolaz? Salim se, naravno, ali posto si bio na razgovoru, mogao bi i to detaljnije da objasnis, naravno ako nije tajna.
 
ne nije tajna jer nema sta da bude tajna. razgovor je trajao 10 minuta.
nista, bas nista specijalno/upecatljivo nemam da izdvojim....
 
A sa tom GC, jel mozes da pocnes da radis i da se nastanis u Kanadi??? Ili kad kazes Amerika mislis na ceo kontinent, severnu, srednju i juznu ameriku?
 
Na ovoj lutriji se dobija GC koja je validna samo na teritoriji 50. država koje čine USA. U ovih 50. saveznih država ne spadaju Canada i ostale zemlje američkog kontinenta, neka me ispravi neko ako grešim.
 
Poslednja izmena:
Pa za Kanadu i tako nije mnogo tesko zapaliti...
 
Srdjan je napisao(la):
A sa tom GC, jel mozes da pocnes da radis i da se nastanis u Kanadi??? Ili kad kazes Amerika mislis na ceo kontinent, severnu, srednju i juznu ameriku?

zelena karta (green card) je iskljucivo za teritoriju USA (SAD).
ja sam prosao i kanadsku proceduru i imam i njihovu zelenu kartu ali se tamo ne zove tako nego se zove permanent resident card
http://www.cic.gc.ca/english/pr-card/
 
Idemo opet :).
Linkovi su isti, pa ''ajd' Jovo nanaovo'', godina 2007.
 
Sale KG je napisao(la):
Idemo opet :).
Linkovi su isti, pa ''ajd' Jovo nanaovo'', godina 2007.

Aj' kad ti kazes ;) Ja sam se ponovo prijavio, pa da vidimo sta ce da bude. :-devil-:
 
da bi dobio pasos americki moras da imas green card tj da budes legal permanent resident i da u poslednjih 5 godina minimum tamo budes 6 meseci i 1 dan svake godine. Znaci godisnje preko 6 meseci i nema frke. Ja cekam na papire ali na osnovu sestre rodjene koja je americki drzavljanin i osatalo mi je da cekam jos 6 ili 6 godina hehe.Inace lutriju igram svake godine preko 10 godina i to saljem i za prijatelje i nikada niko koga ja licno znam, a i za koga sam ja slao nije dobio. Izgleda smo kurate srece, ali saljem i dalje hehe
Toliko
 
E, pa da se ukljucim i ja.. poslao sam prosle godine i nishta. :(
Ali fora je oko prijave.. na mestu gde pise: "in care of:" ja sam napisao "myself"
:)) jebiga shvatio sam sta me pita ali nisam znao da treba bas ime da napisem
A mozda i nisam toliko pogresio.. jel bi priznali ovo da sam izvucen?

Pozdrav!
 
Hmm, negde sam citao da i mala greska ponistava prijavu.. Na jednom nasem sajtu imaju ponudu da ti oni sve to srede, ispisu i popune prijavu a ti samo cekas.. Mislim da se placa 200 dinara preko SMS poruke.. Ako neko zna vise neka se javi!

Sorry ako je ovo vec bilo.. ;)
 
Ljudi rekao sam i reci cu ponovo-sve mozete da popunite sami za DZ.
JEDINI pravi i autenticni sajt je travel.state.gov svi ostali su likovi koji naplacuju nesto sto je tradicionalno dzabe. @SBSL: nije tacno to sto si rekao tj cini mi se da si pogresno zapamtio-ako nije dobro popunjeno NECE dozvoliti UPLOAD prijave sto je fantasticno resenje jer je stvarno errorproof. Drugim recima ako prodje znate da je sve u redu a ako ne lepo napise sta ne valja i tako do konacne verifikacije.
Ja sam zavrsio kompletnu tu proceduru i evo me na Floridi:)
 
Ej Broz, izvini što ti ometam sunčanje u oktobru, ali bi li mogao da mi kažeš 100 % ispravan način za popunjavanje adrese u web formularu pošto mislim da sam se prošle godine zeznuo. Zbunjuje me ono njihovo ZIP code.
 
ZIP CODE -> POSTANSKI BROJ.



Edit: nepotreban komentar.
 
Poslednja izmena od urednika:
a jel stavljate u middle name ime oca?
ja nisam nikad stavljao
 
ne! ne stavljate ime oce jer to nije srdnje ime. misli se na neke druge narode koji imaju srednje ime...
zip code je postal code , kao sto pise tamo, na primer za novi beograd 11070:)
 
morbius je napisao(la):
Ej Broz, izvini što ti ometam sunčanje u oktobru, ali bi li mogao da mi kažeš 100 % ispravan način za popunjavanje adrese u web formularu pošto mislim da sam se prošle godine zeznuo. Zbunjuje me ono njihovo ZIP code.

me ne ometas:)
pazi, sansa da pogresis je bukvalno ravna nuli.
gore sam rekao sta je zip code a sve ostalo je prosto. sad ima i foto validacija pre submita sto nije postojalo kada sam se ja prijavljivao
 
dobro je nisam nikad ni stavljao taj middle name ali sve jedno nikad da me izvuku. Inace treba da dobijem papire americke ali tek za 6 godina toliko mi je ostalo da cekam i mogli bi da mi daju ovako hehe cisto da me skinu sa vrata
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno