Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja se prijavljujem vec 3-4. godinu sigurno i nish... zavrsio sam pmf, informatiku sa 9.14 prosekom...
kum mi je zavrsio u usa fakultet i takodje se prijavljuje jos duze od mene jedno 2 godine i dalje nista...
lutrija je...

jedino npr albanija dobije 10x vise kartona nego npr srbija... isl...
za neke zemlje neke godine bude 0 kartoina i tako dalje...

onih 20+$ sto vam traze za online prijavu su prevara... prijavljivanje je besplatno i jedino sto vam treba je fotka...

a da... uvek se prijavljuje oko nove godine... sad je prijavljivanje u el obliku... ranije se prijavljivalo ISKLJUCIVO pismeno i prijava je morala da sadrzi svojerucan potpis i da bude poslata u odredjenom rasponu datuma...

i dosta vise gluposti...

ono za 1m$ sam bio ozbiljan... ne mogu da se tacno setim kako se zove ta viza, ali osim ako ste na nekoj listi persona non grata (iz politickih isl razloga), dobicete je skoro sigurno...
 
Poslednja izmena:
Sto se tice pitanja za milion dolara, situacija je ovakva. To se naziva "investitorska" viza i moze da bude i pola miliona, ako se investira u neku americku zabit. Mora se zaposliti u roku od godinu dana najmanje 10 amerikanaca a firma naravno mora da ostvari i profit.
Ovakve "vize" postoje i za mnoge druge zemlje, a nama su najzanimljivije zemlje evrospke unije i australija, gde je moguce za par stotina hiljada eura osnovati firmu.

Sto se DV tice, Broz je lepo objasnio i tu nema sta da se doda, osim ako neko nije glup.
Sto se tice clanstva u Kom. partiji, to zaista pitaju, ali ne predstavlja nikakvu otezavajucu okolnjost, jer dobro znaju da se to u zemljama ist. bloka maltene moralo i ako neko nije bio neki istaknti "prvoborac" niko mu to nece zameriti, mada je ta ciljna grupa sada vec daleko od lutrije.

Najzad, srbija ima odlicnu kvotu nasparam mnogim drugim zemljama, i u vreme najgore izolacije smo imali dobru kvotu, samo sto je neverovatnan procenat glupavih ljudi koji lupetaju gluposti, daju pare kojekakvih agencijama, umesto da se ko svako pametan informise na jedinom mestu za to, US ambasadi, sajtu ili US citaonici, dok je postojala. Tamo su se mogli dobiti svi papiri ranije, i sva uputstva!!!

Ja licno znam barem desetak ljudi koji su otisli na tu foru, i manje od pola ih je imalo fakultet, a da ne govorim da oni zaista nemaju nikakve sanse da provere bilo koga od aplikanata, osim ako isti nije podnosio dokumenta za vizu, pa je moguce da postoji u nekoj bazi, ali opet je i to malo verovatno!
 
Poslednja izmena od urednika:
elmerbogatic je napisao(la):
Znas li ti da citas i znas li uopste o cemu se raspravlja? Ovo je thread o green card LOTTERY, za koju prijavljivanje traje od novembra do januara, ljudi se obavestavaju na prolece-leto, papire sredjuju vise meseci i na kraju se OTSELE za Ameriku.
Tvoja sestra je verovatno dobila neku od viza za PRIVREMENI boravak. Za to mozes da se prijavis bilo kad, ceka se par meseci ali zato moras i da se VRATIS tamo odakle si i dosao.

Kapiras razliku? Ne? Sta onda da se radi...

prijatelju, pre nego sto napises nekom "Znas li ti da citas" uveri se da li si TI dobro sve procitao. AJ sad nazad na citanje :)

PS. Moja sestra i dalje moze tamo da ode kad god zeli, vratila se zato sto joj je tamo sve preskupo i nije uspevala da zaradi dovoljno.
 
Poslednja izmena:
gx-x je napisao(la):
prijatelju, pre nego sto napises nekom "Znas li ti da citas" uveri se da li si TI dobro sve procitao. AJ sad nazad na citanje :)
Mozes li ti to nekako da dokazes? (Da je platila, ...)

Electronic Diversity Visa Lottery

Please Note: There have been instances of fraudulent websites posing as official U.S. Government sites. Some companies posing as the U.S. Government have sought money in order to "complete" lottery entry forms. There is no charge to download and complete the Electronic Diversity Visa Entry Form. To learn more see the Department of State Warning and the Federal Trade Commission Warning
 
danijel00 je napisao(la):
jedino npr albanija dobije 10x vise kartona nego npr srbija...
Nisam mogao da poverujem - pa sam proverio

Diversity Visa Lottery 2005 (DV-2005) Results:
- ALBANIA 3,380
- SERBIA & MONTENEGRO 425


onih 20+$ sto vam traze za online prijavu su prevara... prijavljivanje je besplatno i jedino sto vam treba je fotka.
Tacno!
 
gx-x je napisao(la):
PS. Moja sestra i dalje moze tamo da ode kad god zeli, vratila se zato sto joj je tamo sve preskupo i nije uspevala da zaradi dovoljno.
E ovo je biser i to žešći. ,)
 
Samo jedna napomena od mene: vise nikoga necu da ubedjujem da je APSOLUTNO TACNO ovo sto je pisem. Ko me poznaje-zna da sam isuvise ozbiljan da bi se shalio i davao poluproverene informacije na forumu ovakvog ugleda i velicine.
Ja i bar 15 ljudi koje ja znam su prosli GC-procedure. I mi idemo istim putem. I sva ta saznanja delim sa vama.
gx-x: posle ovoga sto je kvotovao stvorenje i jos nekoliko stvari ja stvarno nemogu da se "jurim" sa tobom. Tvrdim: to sto je prosla tvoja sestra nije GC-procedure!
 
gx-x je napisao(la):
prijatelju, pre nego sto napises nekom "Znas li ti da citas" uveri se da li si TI dobro sve procitao. AJ sad nazad na citanje :)

PS. Moja sestra i dalje moze tamo da ode kad god zeli, vratila se zato sto joj je tamo sve preskupo i nije uspevala da zaradi dovoljno.
Nalupao si se posteno i jos ostao ziv! Mene bas interesa kako je to tvoja sestra sve uspela. Jer postoji samo jedna procedura prijavljivanja od strane USA i to je to. Nema neke druge alternative. Znaci, ili je otisla sto joj je neko sredio ili zesce platila da ode. Zasto ovo kazem?! Kazem jer ako pobedis tj. ako dobijes Green Card postoji tacno vremensko ogranicenje ako se ne varam (nek' me ispravi neko ako gresim) u kome ti moras otici tamo. Kada odes tamo postoji neko vreme koje ti moras biti tamo a to sigurno nije par meseci. Jer ako se ti posle par meseci vracas kuci, naravno ovi iz USA pitace se da li je tebi uopste i potreba Green Card i mozes lako ostati bez nje! Znaci, sestrina prica nikako ne drzi vodu jer nemoguce da je ona jedina na svetu otisla tako a da je ostalih 49,999 ljudi koji godisnje dobije Greec Card, jednostavno moraju da se muce i rade sve po pravilima!!!

Jednostavno, ne verujem prici, jer je nemoguca, osim u nekim uslovima, ali to daleko prelazi aktivnost USA lutrije i izdavanja sa njihove strane Green Card!!!
 
Neverovatno zaista, pa ja sam za 30 minuta sve saznao, krivo mi je samo sto sam prosle godine otisao na 1234usa.com i video da se placa a nemam cc, a u to vreme je na zvanicnom USA sajtu bilo zatvoreno (znaci nije jos bio novembar), i posle zaboravio na sve to.

Dobra stvar je sto vam 1234usa.com plati kartu ako idete preko njih + jos neke sitnice, ali ipak je to nepotrebno obzirom da je sve zamisljeno da bude dz.

Ja ponovo pitam moze li se na jos neki nacin se lutrijom dobiti GC?
 
Panos je napisao(la):
Nisam mogao da poverujem - pa sam proverio

Diversity Visa Lottery 2005 (DV-2005) Results:
- ALBANIA 3,380
- SERBIA & MONTENEGRO 425
Tako ti je uvek i bilo. Obično u SAD preko DV vize ode između 4 i 5 hiljada Šiptara svake godine.
Po nekim mojim ranijim računanjima, šansa da te izvuku je negde 1:100, šansa da odeš 1:200. To znači da godišnje oko milion Šiptara šalje aplikaciju, što će reći svaki treći stanovnik Albanije.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nakon konsultacija saveta ministara (citajte moderatora;)) donesena je odluka:
TRED-RESURRECTION

U dobre namere se ne sumnja ali povedimo racuna o nacinu na koji cemo nesto reci. I bez kvalifikativa!

hvala na paznji:)
 
ok, necu nista vise da pricam dok ne proverim, tj. dok se ne sretnem sa sestrom. Ono, nemam nikakve koristi od toga da ja sad vas nesto lazem ovo ono, to nicemu ne vodi. Dakle proverim - javim. Ono sto je sigurno - zeleni karton je u pitanju :) Ono sto sam do sada pisao je ono sto sam cuo od nje i jedan deo od njene keve dok je ona bila tamo.

edit: nije ona placala za dobijanje zelenog kartona, rekao sam da je platila nekih 20$ NAKON sto ga je dobila, tj. nakon sto je izvucena. Sama prijava se nista ne placa !!!
 
Poslednja izmena:
@Misa063: (vezano za moje lupanje gluposti)Vidim da je problem to sto si ti ubedjen da te niko ne proverava pre nego sto te navodno izvuku na """"lutriji"""" za GC, i sto se tvoje ubedjenje zasniva samo na cinjenici da te nisu pitali za nesto, ne znaci da ja lupam. Znas li ti da si za vreme Tita maltene u svakoj vecoj stambenoj zgradi imao stanara cinkarosa koji je podnosio "sumnjive" izvestaju o "drugovima stanarima" ? Zasto te cudi cinjenica da te CIA ili njihovo imigraciono potajno ne proveri pre nego sto odluci da ti javi sretnu vest o dobitku GC-a ? Veruj mi, ako si ovde bio osudjivan za neki zlocin nema te lutrije na kojoj ces ti dobiti GC za USA !!!

za ostatak cu zaista proveriti, vec sam sve rekao u prethodnom postu.
 
Ovo vec podpada pod teoriju zavere.
Stvarno mislim da bi trebalo da sto pre pozoves sestru i da se lepo obajsnis sa njom i da svi lepo znamo sta je po sredi.
Sudeci po nekoj mojoj rel. bliskoj familiji,zakljucio sam da sto se tice nekih stvari njma manje verujem nego nekom slucajnom prolazniku....
 
Poslednja izmena:
Sajt USA vlade je jedini koji prima prijave, a oni ih primaju samo od novembra do januara, ostali mogu samo njima da proslede... linkovi u prva 2-3 posta sve lepo objasnjavaju...
 
Moram da prokomentarisem mada nemam obicaj:

prvo, pohvale sto niste zatvorili thread, ipak je ovo tema koja mnoge interesuje!

@gx-x
Nadam se da se neces naljutiti, ok si lik ali si se sada malo zapleo pa nikako da se izvuces. Niko ne kaze da namerno lazes, meni je jasno da je u pitanju bila samo brzopletost u iznosenju informacija, pogotovo sto je tvoja sestra bila u pitanju. Poenta je da si izneo informacije koje nemaju veze sa konkretnom nagradnom igrom Green Card Lootery, sto moze neke da navede na pogresne zakljucke.

@ostali
neki ovde bas vole da se prepucavaju malo previse licno, ne mislim ni na koga konkretno, nego sam taj princip mi je malo previse detinjast. (sad mi palo na pamet da ne znam koliko ko ima godina pa je valjda ovo i normalno :)

Poenta je da svi treba da slede primer recimo Panosa na prethodnoj strani, covek nije verovao za podatke o broju albanskih kandidata, otisao lepo i proverio, a mogao je ladno sad da povede diskusiju u pravcu - kako to nema sanse, kako ne veruje itd...

Eto toliko, posto je ovaj thread ovoliko dugacak ali i veoma koristan, bilo bi dobro kada bi se pobrisali svi postovi nevezani za temu (pa i ovaj moj), pa da ostanu samo bitne informacije

Aj pozdrav svima!
 
Sto se tice proveravanja reci cu vam moje misljenje.
Da li proveravaju? Naravno da proveravaju i treba da proveravaju jer ipak treba da me puste da udjem i zivim na njihovoj teritoriji. Pre nego sto odem na razgovor vadim (izmedju ostalog) potvrdu da nisam kaznjavan i da nisam u postupku i da me na kraju krajeva nema u KE.
Ono u sta sam siguran i sto je po meni logicno je da je njihova baza objedinjena tako da recimo o meni postoji fajl sa podacima koje sam dao kada sam trazio vizu a pre nego sto sam izvucen na GCL.
Druga stvar, krajem 2003 sam dobio (smo dobili ali pisem u jednini da ne unosim zabunu) kanadsku zelenu kartu (permanent resident card kod njih) tako da je i to siguran sam uticalo da i moja zena i ja dobijemo americku GC. Napominjem da se moja zena prijavljuje za GCL od 1996 ako se ne varam i ovo je prvi put da se prijavila: 1) sa kanadskim papirima 2) kao udata zena
i ovo je tema za razmisljanje...
Dakle redosled je sledeci:
1) prijavite se
2) oni vas kontaktiraju putem klasicne poste da ste izvuceni
3) PROVERITE pod kojim ste brojem izvuceni (ovo je jako vazno jer brojevi do 25.000 se smatraju OK(cista empirija, nemam konkretne dokaze za ovo). preko toga vec verovatnoca je manja) mnogo ljudi i ne znaju koji su broj jer ne znaju kako da ga prepoznaju
4) popunite brzinom svetlosti formulare i posaljete nazad u Kentaki cini mi se
5) ponovo oni vas kontaktiraju putem klasicne poste. tada dobijate tacan datum kada idete na razgovor sa konzulom. u medjuvremenu skupljate sve potrebne papire i prevodite ih na engleski. idete na medical (pre razgovora-intervjua).
6) dovde sam dosao i necu da vam pisem iako znam sta sledi dok ja ne prodjem
 
Poslednja izmena:
Cost Analysis:)
Tokom prijavljivanja troskova nema osim cene 15 minuta interneta.
Kada dodje do tacke 6 (videti moj prethodni post) trosak je: 435USD po osobi za proceduru i vizu + 70USD po osobi za medical.
Nakon toga ostaje trosak za avio-kartu u jednom pravcu;)
Inace promena sistema prijavljivanja (prelazak na on-line) je uneo bitne promene i prve godine nakon uvodjenja je prijavljena 1/5 ljudi u odnosu na -1 godinu. Nazalost, to je povuklo za sobom i fantomske firme koje to popunjavaju za cash.
 
E, Broz pitanje...
Sta se desava kad sletis u USA i prodjes pasosku kontrolu ? Gde uopste letis na zapadnu ili istocnu obalu ? Mislim gde ces ? Sta ces ? Imas li neku varijantu vec ili krece ono: "A sad, pocni da se snalazis." Kako ces preziveti prvih mesec-dva, gde ces ziveti itd.
Mislim ja se licno na tako nesto ne bih usudio... previse je nepoznanica tu... no dobro zivi bili pa slusali tvoje price iz USA. Srecno. :D
 
Dobro, ti meni postavljas licno pitanje ali nema veze:)
Mi imamo tamo gde da odemo, i mnogo vise od toga. Takodje, imamo kontakte odavde za posao tamo...ali to je neka druga prica i potpuno je nebitno za ovo o cemu se ovde radi. Znaci leti gde ko hoce, mislim nije odredjeno. I kad dodjes javis se tamo u nadleznu sluzbu i tada je zvanicno procedura zavrsena i onda se samo saceka i formalno GC.
Hvala za "Srecno":)
 
Poslednja izmena:
Cast izuzecima ali kolicini gluposti u ovom thread-u ne mogu da se nacudim...
Jel neko mozda spomenuo da lutrijom GC moze i da se izgubi ako se ne ispostuju neke stvari koje su samo vremenom ogranicene ? :trust: ;)
 
Poslednja izmena:
Ram, podeli sa nama te informacije...
 
Broz mislim da si ti dobro upoznat sa temom sto se Americkih a i koliko se secam Kanadskih viza i papira tice ;)
Ja dok sam bio u americi sreo sam se sa gomilom nasih ljudi koji su dobili gc na lutriji, sto se dobitnika tice nema neke odredjene grupe, a americi nikad dosta radne snage iz srednjeg sloja, koja ce da cuti i radi, i najbitnije ne razmislja preterano (ili nema tu sposotbnost...), nekako sam uveren da ovo poslednje mozda cak ima i presudan faktor. Cinjenica je da dosta ljudi nema predstavu sta je amerika, to se pogotovo po vecini komentara vidi, pobeci iz srbije je cilj, a cim se sleti na americko tlo dolari se beru sa drveca, ima ih na sve strane :) da ne tupim... Znam nekoliko devojaka koje su dobile GC i na relaciji su Evropa-amerika, GC se moze izgubiti ako se godisnje ne provede odredjeno vreme na tlu amerike, plus placanje takse koje je naravno obavezno i jos gomila sitnica o kojima treba voditi racuna. Jedna od tih devojaka je imala problem da udje u ameriku poslednji put jer je provela 6 meseci u Evropi, stavljena je na listu za preispitivanje validnosti njenog GC-a.
 
Jesam upoznat sa dosta detalja ali ipak ne znam sve. Znam da si bio tamo i uvek zelim da cujem sve raspolozive informacije u vezi konkretne teme. Da potpuno si u pravu za sve sto si rekao. Mnogim ljudima koje ja znam je to vrhunski cilj - da odu iz scg a nisu ni svesni da tek tada pocinje prava borba. Vecini ljudi koje ja znam je zivotna drama da se presele iz centra na novi beograd ili da promene frizuru i posao ali zato bi u USA mogli sutra da odu. Kakva neozbiljnost. Ne znam, za mene (nas) je ovo najozbiljniji projekat za koji se pripremam iako jos uvek nemam executive decision.

Hvala na informacijama:)
 
Malo skretanje sa teme. Kakva je sansa za nekoga iz Srbije da dobije posao u USA ako ima nasu fakultetsku diplomu IT struke, da li specijalisticke ili postdiplomske studije (recimo na FON-u) znace nesto tj. da li gubiti vreme na to ili je bolje recimo ici na dobijanje MS sertifikata, sve sa stanovista dobijanja posla u USA eventualno EU?

Drugo ono sto sam vec pitao moze li se GC dobiti po jos nekom osnovu sem lutrije i udaje/zenidbe?

Da li postoje neke radne vize isl, na koji period se one izdaju i da li se mogu obnoviti?
 
Pazi za it i nije neka traznja vise... indija, kina, taiwan... pun im je jeftinije tamo da sourcueju nego da tebe placaju...

gc moze da se dobije, ako imas firmu koja ce da kaze kako si jako neophodan i kako to sto ti mozes da radis ne moze ni jedan amerikanac |) a i da to malo finansijski potkrepi...

zgodna varijanta za otici je naci postdiplomske tamo... npr da sam elektro fax zavrsio, otisao bih istog dana... ovako sa computer science me bas ne trebaju, ili mi traze da platim bar prvu godinu studija... e onda dok si tamo na studijama mozes nesto honorarno da radis itd...

imas i razne druge radne vize, sve zavisi koliko si potreban nekom tamo...
 
Mare je napisao(la):
Malo skretanje sa teme. Kakva je sansa za nekoga iz Srbije da dobije posao u USA ako ima nasu fakultetsku diplomu IT struke, da li specijalisticke ili postdiplomske studije (recimo na FON-u) znace nesto tj. da li gubiti vreme na to ili je bolje recimo ici na dobijanje MS sertifikata, sve sa stanovista dobijanja posla u USA eventualno EU?

Drugo ono sto sam vec pitao moze li se GC dobiti po jos nekom osnovu sem lutrije i udaje/zenidbe?

Da li postoje neke radne vize isl, na koji period se one izdaju i da li se mogu obnoviti?

Ako imas nasu diplomu mozes da odes na neku vrstu letnje skole ili dodatnog kursa usavrsavanja koji se obicno nalali po raznim konkursima. Moja devojka je danas dobila vizu za USA na taj nacin. Pozvali su je jer je konkurisala, postdiplomac je, priprema magistarski i narvno ima veliki prosek.. 9.8
 
Broz je napisao(la):
1) prijavite se
2) oni vas kontaktiraju putem klasicne poste da ste izvuceni
3) PROVERITE pod kojim ste brojem izvuceni (ovo je jako vazno jer brojevi do 25.000 se smatraju OK(cista empirija, nemam konkretne dokaze za ovo). preko toga vec verovatnoca je manja) mnogo ljudi i ne znaju koji su broj jer ne znaju kako da ga prepoznaju
4) popunite brzinom svetlosti formulare i posaljete nazad u Kentaki cini mi se
5) ponovo oni vas kontaktiraju putem klasicne poste. tada dobijate tacan datum kada idete na razgovor sa konzulom. u medjuvremenu skupljate sve potrebne papire i prevodite ih na engleski. idete na medical (pre razgovora-intervjua).
6) dovde sam dosao i necu da vam pisem iako znam sta sledi dok ja ne prodjem

7) bio (bili smo) sam na razgovoru sa jednom zaista divnom osobom da ne spominjem sada ime i funkciju. razgovor je trajao 10ak minuta i viza je u pasosu:)
na teritoriju States treba da su udje u roku od 6 meseci i to je to

:wave:
 
I ima li (novih)srecnih dobitnika?
Blizi se kraj jula, a kako kazu
"Those selected will be notified by mail between May and July 2005 and will be provided further instructions"
 
ehhh da smo mi te srece... da budemo """"Those selected will be notified by mail """
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno