Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajde malo smirela, citam ti postove u ovoj temi i maltene svi su ti nadrndani i napadacki. I sta se ti osecas prozvanim na ciju cu ja stranu da stanem. Uostalom forum sluzi da bi ljudi nesto naucili i pitali a ne da budu napadani da im bude muka kao sto je tebi.
Pozdrav i sad je kraj price
 
Pa jesu... Vratio sam se na forum posle godinu dana, a kad ono... ko da sam dosao na forum specijalne skole, posvecen hardveru. Ovo je bre bio forum gde su se skupljali ljudi koji nesto znaju, a sada bruka. Sve go kompjuterski analfabeta!
 
Misa063 je napisao(la):
Pa jesu... Vratio sam se na forum posle godinu dana, a kad ono... ko da sam dosao na forum specijalne skole
:D pa dobro ima nas raznih
 
Kud svi Turci...
Evo prijavih se i ja, pa ako nekog od NAŠIH izvuku neka se to objavi ovde.
 
Zna li neko makar i jednu osobu koja je preko GC otisla a da nije imala (barem) fakultet?
 
I, da li je neko dobio vizu?
 
Ja sam pre jedno dva meseca, iz zajebancije (ne bih isao ni da mi plate, sem kao turista, sa dovoljno love da se sa prvog aerodroma, prvim avionom za Jevropu u bilo kom momentu vratim ako popizdim), preko linka na b 92 popunio formular; koliko se secam bilo je nekih 60 ili 100e da se placa za nesto... Ali su mi posle toga poslali bar jedno 15 mejlova tipa: pozuri, dovrsi aplikaciju, nemoj da odustanes, mi te volimo, Ujka Sem te voli... Za ovo na kraju se zezam, za broj mejlova ne. Anyway, Milosevic u Holandiji, Broz u USA - bice nama jos i lepo ovdi!
 
To je neki USAFIS program i oni naplaćaju svoje "usluge" i istina je stalno gnjave ako ne dovršiš formular tj. platiš, ali postoji varijanta koja se ne plaća i to je već bilo čini mi se spominjano u ovom threadu.
Pozdrav.
 
Zike je napisao(la):
Zna li neko makar i jednu osobu koja je preko GC otisla a da nije imala (barem) fakultet?
Ja ne znam.Apsolutno svi ljudi (koje ja znam) a koji su dobili vizu su sa visokim tehnickim obrazovanjem. Pa zar mislite da ce tamo da puste nekoga da im bude perac prozora a da jos i vode racuna o njemu kao soc slucaju ? Takvih imaju napretek tamo - rado bi ih se resili nekim nuklearnim ratom :). Ta lutrija je zamisljena tako da i oni nesto dobiju :).
 
Da postoji normalna varijanta , u kojoj je naglaseno da americka administracija ni na koji nacin nije ovlastila nekog drugog da radi prijave da je sve za dz!
udri search
 
Minja je napisao(la):
Ja ne znam.Apsolutno svi ljudi (koje ja znam) a koji su dobili vizu su sa visokim tehnickim obrazovanjem. Pa zar mislite da ce tamo da puste nekoga da im bude perac prozora a da jos i vode racuna o njemu kao soc slucaju ? Takvih imaju napretek tamo - rado bi ih se resili nekim nuklearnim ratom :). Ta lutrija je zamisljena tako da i oni nesto dobiju :).

Vecina je obrazovana, pri chemu mislim na fax. Ipak, postoje i sluchajevi kada se
su pojedinci dobijali sa srednjom shkolom. Jeste da su u manjini, ali ih ima..
 
Evo cisto da kazem, moja sestra je konkurisala i dobila karton. Placala je 20e za ne znam ni ja sta, i otisla je za Ameriku - i vratila se. No nebitno. Rekla mi je da oni zapravo imaju kriterijum tj. odredjene struke, iskustvo itd. imaju prednost i to zapravo nije lutrija. Ona je bila 90% sigurna da ce dobiti posto je zavrsila medicinski fax sa prosekom 9.5 smer zubotehnicar, vec je bila zaposlena ovde za stranu kompaniju, a brat rodjeni joj je u Kanadi i radi za erikson. I naravno posle mesec dana je dobila zeleni karton :)

Znaci svi vi koji nemate zavrsen fax i dobar prosek ne morate ni da se nadate. Sansa mozda i postoji ako ponestane onih sa Faxom i visokim prosekom. Takodje gledaju i struku da bi popunili manjak u USA. recimo siguran sam da im ne treba inzinjera za nisko gradnju itd. ali ce neko ko je zavrsio PMF (ili ETF) sigurno imati prednost naspram diplomiranog psihologa ili pravnika....
 
dobro, otkud oni znaju koliki ti je prosek i koji si fax zavrsio kad u prijavi pise ime prezima datum rodjenja i bracno stanje?
posle mesce dana je dobila kazes. posle mesec dana od kog momenta?
 
upravo to, ni ja se ne secam da sam bio pitan u vezi skole, proseka...
 
@gx-x: To shto kazesh je ok, ali si neshto pobrkao, nisi dovoljno informisan o samom nachinu prijavljivanja...
 
Nisam popunjavao prijavu, znam da se ne pise koji si prosek itd. ali nekako znaju, kako ne znam. Inace grese oni koji misle da se to ne proverava, green card lottery je cela institucija, bilo je na Tv-u pre neko vreme, ima njih tamo mnogo zaposlenih. Zamislite da ne proveravaju nista i recimo osama bin laden se prijavi i dobije zeleni karton.... Pitacu sestru, vratila se pre dve nedelje nisam je jos video (nije mi rodjena sestra).

@Broz: Prijavila se prosle godine u Julu cini mi se, u Septembru je dobila karton, u Januaru je otisla u USA.... Mislim (znaci nisam siguran) da su je kontaktirali preko maila kada je usla u uzi izbor i da su joj trazili sve podatke. Provericu tacno kad je vidim pa cu napisati ovde.
 
ovo sto si meni napisao je netacno. sve sto si napisao nije tacno. ajde proveri to pa se ispravi ovde zbog drugih ljudi. klucne stvari:
1) ne postoji elektronska komunikacija
2) procedura traje minimum pola godine
 
pozdrav svima
e pazite sledecu situaciju:
ja sam upisao koledz u new jerseyu, i dobicu studentsku (F1) vizu. problem je u tome sto moram da nadjem nacin da povedem i svoju devojku, koja ce isti koledz upisati tek sledece godine... da li bi ona (kao moja eventualna ZENA, znaci ako se vencamo) dobila pravo da bude na teritoriji USA dok sam ja tamo???
ako ne, jer moze neko da predlozi neki drugi nacin da je ubacim u new york na par meseci...
 
kako se zove koledz ako nije tajna? moja zena je zavrsila koledz u NJ
LM, ona moze da dobije F2 kao tvoja zena only ALI moras da dokazes da mozes da je izdrzavas jer ona nema pravo da radi na teritoriji usa niti moze da padne na teret drzave.
prijateljski savet: nemoj ni da pokusavas da je "nekako ubacis" u usa jer ti je to moguce kompromitovanje tvoje buduce in-US history a kad se to jednom desi zatvorio si sebi mnoga vrata...
 
Ma da, ko da je to nešto da se prebači jedna devojka za NY. Ajde bre malo razmišljajte zdravorazumski a ne vođeni emocijma da upadate u...
 
Jel postoji jos neki nacin da se dobije viza sem lutrijom. Da li postoji mogucnost da neko recimo posalje pismenu garanciju za vas (za neku privremenu vizu, ne razumem se u oznake americkih viza), pa zatim odete tamo nadjete stalni posao i na osnovu toga zatrazite green card?

Takodje na sajtu pise

The entry registration period for DV-2006 is now over and all submission processing at this website has stopped

Da li to znaci da je vec gotovo za ovu godinu, i ima li mozda jos neko mesto (sajt) sa koga se jos uvek moze popuniti prijava.

Inace ovo je vec bar 3. put da na sajt odem kada je prijava vec zatvorena (valjda uvek odem u pogresno doba godine).
 
Poslednja izmena:
Sad sam procitao da je prijava isla od 5.11.04 do 7.1.05 za dv-2006.

Znaci sledeceg novembra opet....
 
Postoji mogucnost da dobijesh GreenCard ali dosta teshko. Chak i ako dobijesh dobar posao u dobroj firmi, ta firma moze da kaze "on nam je preko potreban, nezamenjljiv" i tada postoje shanse da ti oni 'srede' status. Ali to je veoma, veoma retko. Postoji nepisano pravilo da 'niko nije nezamenjljiv'....Drugi nachin je da se ozenish, i posle 3 ili 4 godine (nisam siguran ) zatrazish prijem u drzavljanstvo USA. Ali to je druga pricha :D
 
Totalno bezveze...treba da se plati a posle te sigurno neizvuku.Nema ljudi od toga ništa...nemojte se zamajavati glupostima...Još ako si Srbin onda nemaš nikakve šanse...
 
Poslednja izmena:
Ko mora da plati? Ljudi jel vi chitate shta pishe, jel se informishete malo o temi ili mlatite praznu slamu? Over & Out
 
ko ima 1.000.000$ moze da trazi vizu |>
 
Dejan1972 je napisao(la):
Totalno bezveze...treba da se plati a posle te sigurno neizvuku.Nema ljudi od toga ništa...nemojte se zamajavati glupostima...Još ako si Srbin onda nemaš nikakve šanse...

ti si bas u nekom ocajanju. zao mi je zbog toga ali ipak bih te zamolio da pazljivo procitas pre nego sto prokomentarises nesto. dakle, nema nikakvog placanja ako te ne izvuku a kad te izvuku placa se cca. 450dolara koje cu ja platiti za nekoliko nedelja i to je sve od troskova (+ avio karta, naravno).
 
Eto Broz, i sta sad ? Ja znam 100000000% da je moja sestra platila svega 20USD za procesing informacije i nista vise, a to znam jer je pare za avio kartu pozajmila od brata iz kanade i ne bi ni uzela karton da je morala da placa 450USD.... Sto ce reci da tu izgleda ima razlicitih iskustava...tvoje izgleda nije jedino pravo. I lepo sam ti rekao da je u Julu negde poslala prijavu i da je dobila negde sredinom septembra zeleni karton (da, lutrija je u pitanju) i to JE ISTINA. To sto si ti cekao duze to je druga stvar i ne znaci da ovo sto ti ja kazem nije tako.

Aj u zdravlje.

PS. Cisto da razjasnimo nesto: Prijavila se u Julu, otisla je za USA (NewYork) negde 20-tog Januara ove godine, vratila se prek kraj marta. Znaci za onaj period sto ti TVRDIS (i to lezerno) da traje minimum pola godine, ona se prijavila, dobila karton, obavila lekarske, otisla i vratila se. :S:
 
Poslednja izmena:
gx-x je napisao(la):
Eto Broz, i sta sad ? Ja znam 100000000% da je moja sestra platila svega 20USD za procesing informacije i nista vise, a to znam jer je pare za avio kartu pozajmila od brata iz kanade i ne bi ni uzela karton da je morala da placa 450USD.... Sto ce reci da tu izgleda ima razlicitih iskustava...tvoje izgleda nije jedino pravo. I lepo sam ti rekao da je u Julu negde poslala prijavu i da je dobila negde sredinom septembra zeleni karton (da, lutrija je u pitanju) i to JE ISTINA. To sto si ti cekao duze to je druga stvar i ne znaci da ovo sto ti ja kazem nije tako.

Aj u zdravlje.

PS. Cisto da razjasnimo nesto: Prijavila se u Julu, otisla je za USA (NewYork) negde 20-tog Januara ove godine, vratila se prek kraj marta. Znaci za onaj period sto ti TVRDIS (i to lezerno) da traje minimum pola godine, ona se prijavila, dobila karton, obavila lekarske, otisla i vratila se. :S:

Znas li ti da citas i znas li uopste o cemu se raspravlja? Ovo je thread o green card LOTTERY, za koju prijavljivanje traje od novembra do januara, ljudi se obavestavaju na prolece-leto, papire sredjuju vise meseci i na kraju se OTSELE za Ameriku.
Tvoja sestra je verovatno dobila neku od viza za PRIVREMENI boravak. Za to mozes da se prijavis bilo kad, ceka se par meseci ali zato moras i da se VRATIS tamo odakle si i dosao.

Kapiras razliku? Ne? Sta onda da se radi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno