Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sale KG je napisao(la):
A zašto neko od moderatora ne obrisa ovo pljuvanje po čoveku koji očigledno želi da učestvuje na toj lutriji ali ne zna kako! Pa nije on kriv zato što ne zna.

Ne znam za druge ali moje misljenje je da je covek rekao malo grublje ono sto sam i ja rekao nekoliko puta u poslednje dve-tri godine. Nama generalno nedostaje malo preduzetnickog duha i cinjenica je da gro ljudi mrzi da se malo potrude oko necega sto im je pretpostavljam jako vazno. E za ovakve kao sto smo mi i postoje takve kretenske agencije koje to popunjavaju.
Drugim recima: nisam ja ni malo pametniji od coveka koji me to pita niti bilo ko ko je to sam popunio, pa kad mogu ja mozes i on, samo mene ne mrzi a njega to smara pa bi da im neko drugi to odradi...:)

To sto je Misa rekao nazalost vazi za mnogo ljudi koje ja poznajem...
 
Buaaaaaa :( :( :(

Ma ne vredi bre da se objašnjava i ukazuje kad neko neće nešto da shvati i prihvati!

Inače ja nisam ONO no sam ON ili ti muško stvorenje. :)
 
Stvorenje je ONO bez obzira na pol :)
 
Broz je napisao(la):
Tony, a sta sam ja napisao dva posta iznad?:)

Napisao si to dok sam ja procitao, i vratio se da postujem, pa nisam video :)

Kada se ovde na forumu postavi pitanje na koje goggle odgovori za 0,1 sec. nikada iz principa ne odgovaram. Nazalost takvih pitanja je gomila. Ljudska lenjost, nista drugo... :wall:
 
jos pitanja

Odoh na sajt gde treba da se ispune prazna polja podacima i kod mailing address stoji kod stavke 7a mailing address “in care of”. Mislim sta znaci ovo “in care of” ?

pogledajte i sami na https://www.dvlottery.state.gov/application.aspx

sta da stavim kod Zip code ? Jel validno ono 11000 za Bgd ?

A tek District/County/Province/State ? nije valjda serbia/serbia/serbia/serbia&montenegro ?

ili je dovoljno samo serbia&montenegro
 
Misa063 je napisao(la):
Sale KG, borac za prava lenjih, nepismenih, i onih koji ne znaju engleski.
Smorio si inace sa svojim dosadnim temama o ugrozenom srpskom jeziku.

Oduvek sam mrzeo lenje i nepismene ljude kojima se bas ne da, da malko pogledaju levo ili desno, a "Stvorenje" je dalo linkove na kojima AMA BAS SVE PISE.

I sta, sada neki smarac ima prava i treba da gnjavi ljude da mu pisu manuale kako da popuni stupidni DV formular. Znaci, nase vreme ne vredi, mi imamo zivaca i vremena da mu pisemo uputstva, a njegovo vredi. Baja nece nista da cita, vec hoce sve na gotovo. Mada nije jedini. Ima ih jos koje mrzi da citaju.

Takvih znam koliko hoces danas i jezim se kad ih namirisem!

I sto se mene tice, svi koji su sa engleskim na "Vi", povratak na selo, u prirodu, u sljivike i livade, na njive, plugovi ih cekaju. Ima i lisce da se skuplja, ciste ulice i tako...
Prijatelju samo sam hteo da ukažem na to da se ne treba grubo ophoditi prema ljudima. Možda je on i smarač a možda samo NE ZNA.
Što se tiče mojih tekstova o ugroženosti srpskog jezika tiče drago mi je da si ih pročitao. :wave:
 
lolek je napisao(la):
Odoh na sajt gde treba da se ispune prazna polja podacima i kod mailing address stoji kod stavke 7a mailing address “in care of”. Mislim sta znaci ovo “in care of” ?

In care of = za, znači stavi svoje ime



sta da stavim kod Zip code ? Jel validno ono 11000 za Bgd ?
Zip code = poštanski broj


A tek District/County/Province/State ? nije valjda serbia/serbia/serbia/serbia&montenegro ?

ili je dovoljno samo serbia&montenegro
Staviš Serbia, (dok te procesuiraju, možda padne knjiga na jedno slovo :))
 
lolek je napisao(la):
Odoh na sajt gde treba da se ispune prazna polja podacima i kod mailing address stoji kod stavke 7a mailing address “in care of”. Mislim sta znaci ovo “in care of” ?

to ti je ona americka fora kad recimo zivis kod nekog (na primer razmena studenata pa imas porodicu koja te primila) i onda stavis

c/o George Goodman
to lolek
....
..
.
ovo c/o ti je skraceno "care of"
posto to kod tebe nije slucaj ti stavljas svoje podatke
 
Sale KG je napisao(la):
Prijatelju samo sam hteo da ukažem na to da se ne treba grubo ophoditi prema ljudima. Možda je on i smarač a možda samo NE ZNA.
Što se tiče mojih tekstova o ugroženosti srpskog jezika tiče drago mi je da si ih pročitao. :wave:

Grub sam jer ne prepoznajem vise ovaj forum od glupih pitanja i smaraca.
Ne moze da NE ZNA, kad je covek lepo dao link gde ama bas sve pise, nego ga mrzi, ili narodski receno, zabolega da procita, vec hoce sazvakan odgovor.
Eto, jesi li sada zadovoljan?
 
Misa063 je napisao(la):
Grub sam jer ne prepoznajem vise ovaj forum od glupih pitanja i smaraca.
Ne moze da NE ZNA, kad je covek lepo dao link gde ama bas sve pise, nego ga mrzi, ili narodski receno, zabolega da procita, vec hoce sazvakan odgovor.
Eto, jesi li sada zadovoljan?
Jesam i upravu si da je sve objašnjeno sa tri linka koje je #Stvorenje# ostavio, ali pre nego što nekog kategorišeš kao smarača daj mu šansu da postavi par pitanja pa ga onda ''opleti''.
 
Stevs je napisao(la):
Zato i konkurišeš pet godina :d :d
Čovek stvarno mora da pazi na njihova začkoljice. Kada sam slao poštom koristio sam air mail, a naša koverta za avionsku poštu je imala tekst u gornjem levom uglu u kome si upisivao povratnu adresu, tako da sam kasnije saznao da su takva pisma završavala u kanti, bez obzira što je i adresa bila navedena. Picajzle, ali može im se.
Duduše, znam i ljude koji šalju mnogo duže od mene, pa ništa. Sve ti je to stvar sudbine.
 
Misa063 je napisao(la):
Grub sam jer ne prepoznajem vise ovaj forum od glupih pitanja i smaraca.
Ne moze da NE ZNA, kad je covek lepo dao link gde ama bas sve pise, nego ga mrzi, ili narodski receno, zabolega da procita, vec hoce sazvakan odgovor.
Eto, jesi li sada zadovoljan?

Covek je lepo dao link gde sve pise ali na engleskom, a nije ti palo na pamet da mu nije to maternji jezik ili ga mozda ne zna...
 
versus je napisao(la):
Covek je lepo dao link gde sve pise ali na engleskom, a nije ti palo na pamet da mu nije to maternji jezik ili ga mozda ne zna...

Ne zna bas nimalo engleski, a interesuje ga beganje u USofA? Hmmmm....
 
Kakve to veze ima da li zna jezik ili ne, ljudi idu i na kraj sveta pa nauce jezik. Sve se moze kad se hoce
 
Da, ali dok ne nauce taj lokalni jezik na kraju sveta, koriste se nekim svetskim jezikom - najcesce bas engleskim, jer ga najvise ljudi zna (upravo zbog njegove globalne dominacije). Hajde da je u pitanju recimo Finska ili Holandija ili neka treca zemlja ciji se jezik ne tretira kao svetski.
I uopste ne dovodim u pitanje (ne)mogucnost da se taj jezik tamo nauci, vec motivaciju; ako vec palis negde, red je da se makar malo pripremis - ako te vec i na granicnom prelazu "sastave" sa nekim formularom ili setom usmenih pitanja, da makar znas osnovnu konverzaciju i na kraju zatrazis prevodioca (ali ne na srpskom, jer to njima nista ne znaci).
 
Ok, ti imas tvoja iskustva ja svoja ali totalno nebitno za temu Green Card Lottery. Hteo sam samo malo da stanem na stranu lika koji verovatno ne zna engleski (ili ga je mozda mrzelo da cita linkove) , sto ga u svakom slucaju ne sprecava da se prijavi za green card.
POz
 
silverglider je napisao(la):
Da, ali dok ne nauce taj lokalni jezik na kraju sveta, koriste se nekim svetskim jezikom - najcesce bas engleskim, jer ga najvise ljudi zna (upravo zbog njegove globalne dominacije). Hajde da je u pitanju recimo Finska ili Holandija ili neka treca zemlja ciji se jezik ne tretira kao svetski.
My slučaji i verovatno neći naučiti lokani jezik. Ko zna engleski pa makar i stotinak reči može da komunicira sa ljudima ma gde bio na ovoj planeti, trenutno je to tako.

I uopste ne dovodim u pitanje (ne)mogucnost da se taj jezik tamo nauci, vec motivaciju;...
Treba da probaš mađarski, mada nisam nikada imao motivaciju da učim ovaj lokalni kineski dijalekt. Čoveče ovaj jezik ima glasove koje mi oupšte nemamo u srpskom i jednostvano nemam uvo da definišem razliku u izgovoru......
 
Minja je napisao(la):
Cekaj, pa nevazno je da li si izvucen ti ili zena ili oboje. Srecni dobitnik ima pravo da povede svoju zenu i decu (mozda i roditelje) sa sobom. BTW mislim da ova lutrija bas i nije samo cista tj puka sreca. Gleda se tu itekako ko si i sta si.


jel znas koliko ljudi konkurise?
razmisli samo...
i ko ce da pregleda sve te prijave?
bre armija ljudi da radi, pa je nemoguce pregledati ih sve...
jedino kompjuterski filter neki, ali samo grubo - tipa svi ispod xy godina ne moze itd.

Broz je napisao(la):
Ma jok, lozim vas. Svasta. Pa naravno da je tacno.
Naravno da smo onoje izvuceni jer pri prijavljivanju se cekira da li si single ili si ozenjen/udat. Cena procesiranja za nas dvoje je cca. 1000USD
Napomena: veoma je vazno da broj pod kojim si izvucen bude ispod 25.000...

zasto?


Sta se u sustini dobija ovim?
tj. sta predstavlja green card? koliko sam razumeo to je nesto kao radna dozvola, jelda? dakle nije drzavljanstvo. A sta treba uraditi posle, da bi se dobilo drzavljanstvo? Takodje procitah na sajtu americke vlade da postoje white card? sta su one (trazio sam na sajtu - ali sajt ima OCAJAN search)

...
 
Poslednja izmena:
lose sam quote-ovao.

zasto je veoma vazno da
Napomena: veoma je vazno da broj pod kojim si izvucen bude ispod 25.000...
 
Zato sto vecina "dobitnika" vodi sa sobom bar jos jednu osobu (npr. zenu), sto ce reci 25kx2 = 50k. Pozive dobijaju po redosledu izvlacenja, tako da cak ako si i "dobitnik" na lutriji ne mora da znaci da ces dobiti vizu (ako si npr. izvucen sa brojem 49000, najverovatnije i neces dobiti :)). E sada, meni jedino nije jasno kako je gosn. Marshal dosao do broja 25k, zasto ne npr. 13333 - iskustvo je pokazalo? Ili "sto je babi milo, to se babi snilo"? :)
 
Poslednja izmena:
ti ocigledno ne razumes princip i sta sve to znaci niti si se udubljivao u celu tu/ovu pricu.
sad stvarno odustajem od objasnjavanja. mislim ako posle ovolike price ti mene pitas zasto nije 13333 i odakle mi 25000 onda ja stvarno treba da nestanem iz ovog treda sto su i uciniti....
 
Hmm... mozda je moj ton zajedljiv? To mi nije bila namera, jer iskreno me interesuje zasto 25000? Uostalom zato sam i postavio pitanje da li je to cifra dobijena na osnovu nekog (visegodisnjeg) iskustva?
Sto se tice razumevanja/nerazumevanja principa, procitao sam ono sto pise - mislim da nije komplikovano, i mislim da sam dobro razumeo... ako nisam mogao bi da objasnis, ako ne zbog mene, onda bar zbog drugih (Lucas?).
 
Ne bih se nadovezivao na "lupetanje" Vanille vec na Brozovih 25000:
u principu chak i veci brojevi od 25000 "igraju igru" jer ce dosta njih sa nizim brojevima biti
diskvalifikovano na ovaj ili onaj nachin. To znaju i Ameri pa se poziva 100-110 k ljudi na razgovor...
 
Septimus je napisao(la):
Ne bih se nadovezivao na "lupetanje" Vanille vec na Brozovih 25000:
u principu chak i veci brojevi od 25000 "igraju igru" jer ce dosta njih sa nizim brojevima biti
diskvalifikovano na ovaj ili onaj nachin. To znaju i Ameri pa se poziva 100-110 k ljudi na razgovor...
Lupetanje? Ako sam pogresio u vezi principa deljenja viza (viza se deli samo principal applicant-u, a vize koje se izdaju pratecim osobama nece biti oduzete od ukupnog broja viza?), nema problema, ako je tako izvinjavam se svim citaocima thread-a sto ih dovodim u zabludu.
No, kao i sto si sam napisao (i kao sto pise u FAQ), izvuceno ce biti vise od 50000 osoba, i nece svi dobiti vizu, zato me je interesovalo zasto je "kritican" broj 25000, a ne 13333 ili neki drugi.
 
Ja sam slucajno otisao na sajt 1234usa.com i naisao na formular koji sam popunio, na kraju me je cekalo da im uplatim 20ak dolara da bi mi prijava vazila godinu dana. Odbio sam i zatvorio explorer. Jutros me je na mobilni nazvao neko iz amerike gde me moli da zavrsim formular zato sto mi on to savetuje, kaze da mi je verovatnoca da me izvuku 1:70. Sto je kako on kaze dosta veliki procenat za razliku od drugih i da pozurim sa zavrsavanjem aplikacije.
Evo malo pre sam otisao na pravu stranicu, popunio formular i to je bilo to. Predhodna strana je verovatno agencija koja to radi mesto nas. Navlakusa...
Ima li ko slicnih iskustava?
 
versus je napisao(la):
Ok, ti imas tvoja iskustva ja svoja ali totalno nebitno za temu Green Card Lottery. Hteo sam samo malo da stanem na stranu lika koji verovatno ne zna engleski (ili ga je mozda mrzelo da cita linkove) , sto ga u svakom slucaju ne sprecava da se prijavi za green card.
POz

A zasto da stanes na njegovu stranu !??
Cime je on to zasluzio, svojom lenjoscu ako ga mrzi da cita, neobrazovajem (ako ne zna jezik)?!?
Cime je zasluzio da ga ti branis. Muka mi je vise od tog laznog solidarisanja!

Ako bre neces, mrzi te, je8e ti se da uradis nesto, da naucis nesto, mrdnes dupe, ima da crknes i gotovo.
Dobrodosli u kapitalizam, samo sto to neki jos nisu shvatili.

Kraj price.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno