Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle, ako sam ja igrao sam a u medjuvremenu se ozenio, imam prava na 4 vize, sto automatski umanjuje sansu onome ko je izvucen preko broja 25000. (moja drugarica ima broj ~14000)
Na kraju, znam neke ljude koji su napravili "kombinaciju", da ne idu sami u USA.... vec su "poveli" neku dobru drugaricu ili druga...

Meni je zao sto sve do net aplikacija, nisam to uopste igrao, jer zbog gomile scama, nisam ni verovao preterano u to.... A dobro se secam onih papirnatih aplikacija koje sam vidjao svake godine u USA citaonici u cika ljubinoj... al eto, kad sam bio nepoverljiv...

ovo za zenidbu mislim da moze i da te diskvalifikuje ukoliko vec ne pise na prijavi da imas supruznika tj. ako si se u medjuvremenu ozenio.. ranije je moglo bez toga, a poslednjih godina mislim da mora odmah u startu da se napise da li imas ili nemas spouse(supruznika).

a inace ja sam slao te papirne prijave dva puta u tri godine, a ove elektronske tri puta(ukupno pet puta). za brata sam slao ta tri puta i evo sada je dobio !
a i neka drugarica i drug od moje drugarice su dobili pre par godina (jedno za drugim), tako da vredi da se salje :)
 
ma jok, nema sanse. Imas prava da se ozenih posle aplikacije. Samo ces u papirima koje dobijes morati da prijavis promenu statusa i da prijavis i porodicu. Sklapanje braka je osnovno ljudsko pravo, niko ti to ne moze osporiti. Vreme od podnosenja aplikacije pa do rezultata je zaista ogromno, za svakog iole normalnog coveka...
 
Kada pocinje prihava za sledecu godinu? Bio sam na njhovom sajtu i pise da je closed a ja cak ne znam ni za koju se godinu prijavljivalo pre closinga (2008?.
 
krajem ove godine, pocetkom novembra otprilike... prati njihov sajt, onaj za koji sam okacio link.
 
poz ljudi, evo moj brat je prekjuce dobio poziv za interview u nasoj ambasadi, znaci ulazi u drugu fazu !
bas bi nam znacilo ako neko moze da da neke savete, u vezi prikljupljanja dokumenata ili bilo cega slicnog. citao sam ovaj thread svojevremeno od pocetka ali se ne secam skoro niceg.
citacemo ga opet obojica:)

hvala unapred za savete!
 
... ili bilo cega slicnog. citao sam ovaj thread svojevremeno od pocetka ali se ne secam skoro niceg.
citacemo ga opet obojica:)

hvala unapred za savete!


Koji je ono bese oficijalni sajt zaa free prijavu? Ne znam od kad do kad je prijava za ovu godinu...

Inace, cestitam tvom bratu i sve najbolje!

:smoke:
 
Poslednja izmena:
Koji je ono bese oficijalni sajt zaa free prijavu? Ne znam od kad do kad je prijava za ovu godinu...
Da si bar malo bacio pogled na prethodne postove nasao bi sve potrebne informacije ;)
Po ko zna koji put, link je okacio Wuk, a tamo pise da ce prijave biti:
The DV-2009 Lottery begins at Noon EDT on October 3, 2007, and ends at Noon EST on December 2, 2007.
 
.....

Inace, cestitam tvom bratu i sve najbolje!

:smoke:

hvala u njegovo ime , a i moje :)

'ajde ljudi molim vas napisite nesto ako imate iskustva za recimo proslu godinu. ili bilo sta sto smatrate da je malo neubicajeno i na sta bi trebalo da se obrati paznja...

poz
 
hvala u njegovo ime , a i moje :)

'ajde ljudi molim vas napisite nesto ako imate iskustva za recimo proslu godinu. ili bilo sta sto smatrate da je malo neubicajeno i na sta bi trebalo da se obrati paznja...

poz

Druze jel si ti normalan?
Pa evo Crni ti je napisao gde da potrazis. Bilo je price i Broz je dao korisne savete.
Potrazi malo u ovoj temi.
 
Ja sam jednom davno poslao prijavu na tu "lutriju" i nikad više. Ko ima 20-30 hiljada evra da investira u tu avanturu, on može da se snađe i bez "lutrije". Ko nema, ni "lutrija" mu ništa ne znači.
 
Znam za jednog sto je na tarabi procitao ***** pa je jednom i nikad vise.
Mislim, toliko smisla ima to sto si napisao... Toliko prica ima u celoj toj lutriji da stvarno nije u redu generalizovati, ima dobrih, ima i losih, ali nisam cuo ni od jednog (a ni sa bencha) da je otisao a da mu je trebalo 20-30k € (ili da je imao :d), nonsens...
 
Ja sam jednom davno poslao prijavu na tu "lutriju" i nikad više. Ko ima 20-30 hiljada evra da investira u tu avanturu, on može da se snađe i bez "lutrije". Ko nema, ni "lutrija" mu ništa ne znači.

Hmmm, ja bih bas rekao da je potpuno drugacije barem u mom slucaju a i ljudi koje znam su uradili slicno. Uopste ne treba nositi toliko novca jer tolike sume stvaraju laznu opustenost. Treba poneti optimalno novca i iz sve snage zapoceti potragu za sopstvenim mestom pod suncem.
Znam dosta ljudi koji su prodavali stanove da bi dosli u usa/kanadu i vecina je zestoko popucala bas zbog tog pritiska i pocetne opustenosti. Otisli su iz Srbije i prodali su sve sto veoma lici na igru "sve ili nista". Ozbiljan covek tako ne radi. Postoji citava nauka kako se rizik hendluje i optimizuje samo smo mi Srbi mnogo pametni pa radimo mimo toga.

Jel znas sta prvo radi Srbin kad proda stan pa dodje u usa/kanadu sa tim parama? Ode u lokalni auto-dilersip i kupi kola za kesh. Tako obicno pocinje sunovrat neodgovornih...

Dakle iole pametnom i organizovanom coveku lutrija itekako znaci. Onim drugacijim koje sam pomenuo ne znaci ni 30.000 eura jer ih za 6 meseci ionako vise nece imati.

Druze jel si ti normalan?
Pa evo Crni ti je napisao gde da potrazis. Bilo je price i Broz je dao korisne savete.
Potrazi malo u ovoj temi.

Covek je potpuno OK samo je vidno uzbudjen zbog toga sto se desava i to je sasvim normalno i ocekivano.
Ja sam ovde ranije ispisao sve zivo sto sam znao a ni sam ne znam koliko sam meilova poslao sa objasnjenjima. Ne znam na kakvu pomoc konkretno mislis?

To sto je pozvan na razgovor je odlican znak. Kad covek dodje tamo konzul/vicekonzul ce znati vise o njemu nego on sam tako da je taj razgovor vise pro forme. Oni vec znaju 90% da li ce ili nece coveku dati GC tako da taj razgovor i nije sto bi rekli eliminacione prirode (bar ja tako mislim).
 
Poslednja izmena od urednika:
........
Ja sam ovde ranije ispisao sve zivo sto sam znao a ni sam ne znam koliko sam meilova poslao sa objasnjenjima. Ne znam na kakvu pomoc konkretno mislis?

procitao sam ponovo sve , ili vecinu, citao sam i ranije, pratim ovu temu vec godinama. hvala ti u moje (i bratovo) ime za sve informacije koje si ovde ostavio i za dobru volju !;)
a inace konkretno sam mislio na savete iz same prakse pre intervjua, neke sitnice koje mogu da se provale samo u praksi tipa "ako ove dokumente trazis ovako icice brze" ili "ovde moze da dodje do komplikacija" ili "od svih dokumenata je najvaznije to i to pa tek onda nesto drugo" ; na koji nacin da ima pokaze novac koji ima tj. ako sada prodamo kola , uzme 5000e , da li je to dovoljno za njih a jos vaznije: napisao si ranije da trebaju izvodi sa racuna za duzi vremenski period unazad, a ne samo koliko novca ima.to je onda problem... brat je student/nezaposlen tako da nikada nije imao nikakve redovne prihode.recimo, da li proveravaju stanje na racunu i nakon sto dobijes vizu i odes za us?

da li mora bas sve dokumente da prevede na engleski ili ,recimo, samo diplome osnovne i srednje i sl.?

recimo za adresu tamo bih mogao da zamolim druga koji je tamo da mi da njegovu adresu pa nju da unesemo ... e sad , da li se zna da li ce on imati neke obaveze oko svega ili je ta adresa vise pro forme...

10x unapred za odgovore ako te ne mrzi ...

To sto je pozvan na razgovor je odlican znak. Kad covek dodje tamo konzul/vicekonzul ce znati vise o njemu nego on sam tako da je taj razgovor vise pro forme. Oni vec znaju 90% da li ce ili nece coveku dati GC tako da taj razgovor i nije sto bi rekli eliminacione prirode (bar ja tako mislim).

pa i ja gledam da je to prakticno gotovo(97-98%), zato mi je i bitno da se ne zeznemo na necemu jednostavnom gde moze da padne (recimo nedostaje neki dokument ili ne uradimo nesto po proceduri), sa zdravljem je sve ok tako da tu ne bi trebalo da ima uopste problema (zbog pregleda).
a i generalno : koliko su strogi sto se tice postovanja procedure tj. da li se dobije sansa da se kasnije donese neki dokument(pomeri se interview) ili te odmah eliminisu na dan interview-a?
e da: koliko sam shvatio odmah na interview-u ti kazu konacnu odluku da li si dobio vizu ?

poz

@Milan82bh

Crni nije nista rekao u vezi onog sto sam pitao , a i pre nego sto nesto napises/vredjas mogao si da pogledas sta sam ranije pisao u ovom thread-u, pratim ga odavno; da sam rekao da cemo ponovo brat i ja citati ceo thread a i sta sam zamolio ljude da napisu(ako imaju iskustva od prosle godine ili misle da je nesto u proceduri neuobicajeno tj. ne spominje se ni ovde u threadu i nije po automatizmu podrazumevano a vazno je ....).
ovo je ozbiljna stvar i ja je tako i shvatam i u vezi mene i u vezi brata .necu vise polemisati ovde jer samo stvaramo sum a kao sto rekoh vazna je tema pa napisi odgovor na pm ako osetis potrebu za tako necim.
 
Moram da ocenim 200 studenata za 2 sata pa cu na brzinu da odgovorim:) Ako propustim nesto molim te pitaj ponovo:)

Pazi, sve sto mozes da prevedes na engleski-prevedi. Bolje da imas viska nego manjka papirologije-zlatno pravilo.
Drugo, ako ne donese nesto na razgovor to ga sasvim sigurno nece diskvalifikovati. Znam ljude koji su se vracali da donesu sta treba i slicno.

Svakako ako mozete navedete nekog da ce vas primiti tamo slobodno navedite. To i preporucujem jer pocetni troskovi umeju da budu veoma visoki. Uostalom ako nema nikog gde ce da se uvali za pocetak treba odmah da nadje neki stan i da ga preko interneta rezervise. U ovom slucaju moja preporuka je: http://www.rent.com/
Moze da dobije i $100 nazad ako pri potpisivanju ugovora kaze da ga je nasao preko rent.com

E sto se tice osobe koja potpisuje mislim da postoji zakonska obaveza od 3 godine za potpisnika da ce biti odgovoran za doseljenike (materijalno a i prekrsajno ako se ispostavi da ne daje dovoljna sredstva:)) Zvuci smesno ali je tako. Recimo za mene je potpisao zenin brat i on je odgovoran da me izdrzava do 3 godine. Mislim nisam dosao da me neko izdrzava ali cisto da dam primer:)

Ako je brat student onda svakako ne moze da pokaze nikakve istorijske tokove novca kao ni 99% studenata na planeti. U svakom slucaju bilo bi dobro da neko potpise za njega i/ili da ponese 10-15k dolara ne zato sto sam ja pametan pa sam procenio nego je to njihova procena...

toliko za sada:)

pozdrav
 
@Broz

samo da ti se zahvalim, na brzinu, za tvoju brzinu i za stvarno korisne i detaljne odgovore!
pitacu sigurno jos nesto posto je procedura u toku(recimo treba da donese dokumenta o deportaciji, nije nikada bio deportovan, e sad: da li treba da donese neku potvrdu da nikada nije bio deportovan ili ce jednostavno da mu veruju na rec... i takve slicne stvari. konkretno ovo za dokumenta u vezi deportacije mi je brat rekao , nisam procitao sta su oni tacno napisali).

:wave:

ps recimo ovo sto si napisao da ne diskvalifukuju odmah ljude ako nesto nedostaje stvarno mnogo znaci! sada se mnogo lakse dise , onako je bilo mnogo frustrirajuce. takvi saveti iz prakse su zlata vredni jer jednostavno ne mogu nigde da se procitaju a i oni u podrsci u amabasadi mogu lako da ti i ne kazu takve stvari, iz raznih razloga...
 
Poslednja izmena:
ps recimo ovo sto si napisao da ne diskvalifukuju odmah ljude ako nesto nedostaje stvarno mnogo znaci! sada se mnogo lakse dise , onako je bilo mnogo frustrirajuce. takvi saveti iz prakse su zlata vredni jer jednostavno ne mogu nigde da se procitaju a i oni u podrsci u amabasadi mogu lako da ti i ne kazu takve stvari, iz raznih razloga...
Dokumenta o deportaciji se odnose na USA, a to je nesto sto ako je bio deportovan oni vec imaju, a glupo bi bilo da ide od ambasade do ambasade i da trazi takvu potvrdu :D
Ono sto takodje ne moze da nabavi u Srbiji su vojni i policijski dosijei i to je nesto sto oni znaju i nece mu ni traziti ;)
Sve ostalo mu treba (dokumenti moraju da budu prevedeni i prevodi overeni od strane ovlascenog sudskog tumaca uz jednu fotokopiju (me mora da baca pare na overu u sudu ili na apostil :eyebrows:)), a to se svodi na: diplomu srednje skole ili faxa (osnovna mu ne treba), izvod iz maticne knjige rodjenih, koverta sa rezultatima lekarskog pregleda koju ne sme da otvara, policijsko uverenje koje vadi u lokalnom MUP-u da nije kaznjavan (ovo ako se selio, tj nije boravio samo u jednom gradu moze da potraje, pa je moj savet da to prvo pojuri, a uverenje iz suda da se trenutno ne vodi sudski spor mu ne treba), pare i pasos koji vazi jos najmanje 6 meseci od dana kada se izdaje viza, a to je dan nakon zakazanog intervjua u ambasadi... ako sam nesto zaboravio Broz ce me dopuniti :)
Ono sto nije lose da ima uz to su potvrde iz banke da raspolaze nekim novcanim sredstvima (niko ga nece pitati odakle mu s obzirom da je student i da li je to on zaradio ili mu je tata dao :D), a adresa u USA je prakticno obavezna s tim da kao vid garancije od skoro cak prihvataju i obican mail u kom ce taj neko ko zivi na toj adresi (podrazumeva se da je to neko ko moze da se proveri da zaista zivi tamo, a ne bilo koja adresa koju nadjes na netu :d) da napise da ce da tvom burazeru pomoci da se snadje i da ce mu pruziti stan, hranu... mada su pisane garancije ipak sigurnije :)

Sto rece Broz, taj razgovor je u sustini formalnost i oni su vec dobrim delom odlucili da li ce mu dati, a sustina svega toga jeste da on na njih ostavi utisak da je on dovoljno ozbiljan i odgovoran covek i da ce uspeti da se snadje kad ode tamo.
btw koliko je meni poznato razgovor je iskljucivo na srpskom, tako da ne mora da zna ni da bekne na engleskom sto ne znaci da mu engleski nece trebati posle :D

Eto, nadam se da sam bar malo pomogao :wave:
Srecno...
 
mnogo,hvala lepo na stvarno detaljnim informacijama!!! izvestvacu ovde sta se desava . intervju je 17og oktobra ...


pozdrav
:wave:
A da, ako je ozenjen, onda trebaju i papiri za porodicu, vencani list... ali posto nisi nista pomenuo ja po default-u podrazumevao da ide sam :D

btw sve to treba da pise u pozivnom pismu koje bi trebalo da dobije ovih dana (ako vec nije), a sve sto ga dodatno zanima moze da nazove ambasadu i da dobije detaljne informacije ;)
 
Evo pre spavanja samo da dodam jer sam zaboravio: u ambasadi smo razgovarali na engleskom sa konzulkom/vicekonzulkom. Pre toga na onim salterima smo pricali srpski jer tamo rade nasi ljudi.
 
Evo pre spavanja samo da dodam jer sam zaboravio: u ambasadi smo razgovarali na engleskom sa konzulkom/vicekonzulkom. Pre toga na onim salterima smo pricali srpski jer tamo rade nasi ljudi.

hvala i za ovaj info. mislim da dovoljno zna engleski da obavi tu osnovnu komunikaciju. sada treba da pocnemo da prevodimo dokumenta na engleski pa ce to posle da proveri i overi jedna prijateljica koja ima tu potrebnu licencu. ostalo je jos par dokumenta da se nabave i za sada izgleda sve ide bez problema ....

uglavnom ne znam sta ti mislis, vec je Crni napisao u prethodnom njegovom postu, za potvrdu od sup-a da nije gonjen: uzeo je sa sadasnje opstine (vracar) ali nije uzeo iz prethodne opstine (Palilula) na kojoj je bio do njegove 10te godine. e sad , da li bi trebalo da trazi tu potvrdu i sa palilule? mislim bio je klinac:)

a inace za lovu , nece biti problem da skupimo "za slikanje" oko 6-7 hiljada evra i plus moze da pokaze da ima kola na svoje ime (pokaze im dozvolu) . sta cenis da li je to dovoljno, iako si ti savetovao jos malo vise...


poz
 
Poslednja izmena:
uglavnom ne znam sta ti mislis, vec je Crni napisao u prethodnom njegovom postu, za potvrdu od sup-a da nije gonjen: uzeo je sa sadasnje opstine (vracar) ali nije uzeo iz prethodne opstine (Palilula) na kojoj je bio do njegove 10te godine. e sad , da li bi trebalo da trazi tu potvrdu i sa palilule? mislim bio je klinac:)
Pa nije potvrda da ja nisam gonjen, nego da tvoj burazer nije gonjen :D

Salu na stranu, ne mora da uzima i u Paliluli, jer je to vec odradjeno, tj. krivicna evidencija je centralizovana u jednom mestu (nisam siguran da li se vodi u mestu rodjenja ili u mestu prebivalista), tako da gde god da nesto uradis i gde god da ti se sudi to se sve posle salje u isti SUP ;)
To je mogao da pita kad je vadio potvrdu i lepo bi mu objasnili :eyebrows:
 
Pa nije potvrda da ja nisam gonjen, nego da tvoj burazer nije gonjen :D

Salu na stranu, ne mora da uzima i u Paliluli, jer je to vec odradjeno, tj. krivicna evidencija je centralizovana u jednom mestu .....
..

To je mogao da pita kad je vadio potvrdu i lepo bi mu objasnili :eyebrows:

10x, a ja sam mu rekao za tu varijantu nakon njegovog podizanja potvrde tako da je vec bilo kasno da pita :) a i koliko vidim nesto sam ja tu i pogresno razumeo . uglavnom, hvala na objasnjenju.

poz
 
Jel dobio možda neko ove godine. Trebali su valjda da počnu da šalju u maju ako se ne varam
 
Jel dobio možda neko ove godine. Trebali su valjda da počnu da šalju u maju ako se ne varam
Koliko ja znam slanje pocinje 1. aprila onim redom kako se ljudi izvlace, ali dok se to dovuce iz Malmea do Srbije, realno najranije moze da se ocekuje krajem aprila, pa onda ceo maj... Dok to stigne mogao bi i peske da odes do Sve'cke :D
A do sada je garant neko vec dobio ;)
 
jeste, sad u ovo neko vreme je i moj brat dobio prosle godine obavestenje. e sad: koliko sam ja shvatio teoretski to obavestenje moze da se dobije negde do 31.9. tekuce godine i onda tek posle toga zovu na interview. naravno u praksi moras da dobijes mnogo pre toga da bi mogao da posaljes trazene podatke i da oni stignu tamo na vreme , tj. da upadnes u tih 55000 ljudi koje pozovu. tako da pretpostavljam odokativno da ako se ne dobije nista do kraja juna tesko da ce posle nesto moci da se dobije. ne secam da li negde i formalno pisu datumi za obavestavanje tj. prvi poziv...
 
jeste, sad u ovo neko vreme je i moj brat dobio prosle godine obavestenje. e sad: koliko sam ja shvatio teoretski to obavestenje moze da se dobije negde do 31.9. tekuce godine i onda tek posle toga zovu na interview. naravno u praksi moras da dobijes mnogo pre toga da bi mogao da posaljes trazene podatke i da oni stignu tamo na vreme , tj. da upadnes u tih 55000 ljudi koje pozovu. tako da pretpostavljam odokativno da ako se ne dobije nista do kraja juna tesko da ce posle nesto moci da se dobije. ne secam da li negde i formalno pisu datumi za obavestavanje tj. prvi poziv...
Salje se za svih 100.000 tako da moze da se desi da neko dobije i posle juna, a od 1. oktobra na razgovor idu oni ljudi koji su prvi izvuceni, prvi obavesteni i koji su u medjuvremenu poslali formulare za Kentaki. Licno poznajem decka koji je to obavestenje dobio negde u sred leta, bio izvucen sa brojem ~38.000 za Evropu (ukupno gledano mogu samo da lupam da je bio pred kraj onih potencijalnih 100.000) i svi su mu govorili da se ne nada jer nema sanse da dodje red do njega i on vec digao ruke kad je dobio posle skoro godinu dana poziv da dodje u ambasadu negde u julu sto naravno ne znaci da se do tada nece podeliti svih 55k viza pri cemu ako neko sa manjim brojem vuce sa sobom jos ljudi taj broj se rapidno smanjuje jer je to >1 vize. Sustina: decko je dobio verovatno jednu od poslednjih raspolozivih viza jer je pratio redovno Visa Bulletin Board i video samo notification za avgust i advanced notification za septembar i vec sledeci mesec je pisalo da je sve podeljeno sto znaci da je u avgustu bilo gotovo (ako ne vec u julu :)) tako da ne gubite nadu, ali nemojte ni preterano da se lozite jer se nista ne zna dok se ne zalepi u pasos ;)
 
Ljudi, za koji dan pocinje novi krug lutrije :)

Ja ne apliciram, ali mi je svakako bilo zanimljivo da procitam sva ova iskustva... Srecno onima koji zele da odu odavde na ovaj nacin.

Pozdrav!
 
Ljudi, za koji dan pocinje novi krug lutrije :)

Ja ne apliciram, ali mi je svakako bilo zanimljivo da procitam sva ova iskustva... Srecno onima koji zele da odu odavde na ovaj nacin.

Pozdrav!
Ma gde bre da apliciras. Eno sad ce i kod njih '93-ca. :D :D

Da im posaljmo B. Vucic da malo pripomogne uredjenju finansijskog trzista?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno