Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bogami, ja ne znam ni jednu koja ce da odradi 2500 kvadrata... :D

p.s. Salim se naravno, lepo je leglo... :banana:
 
Jel zna neko da li aplikacija za GC lottery moze da utice na dobijanje radne vize na kraci period?
Konretno, plasim se da ako sada apliciram za GC a za tri meseca apliciram za h2b ili slicnu vizu na godinu-dve, da me odbiju jer znaju da planiram da ostanem na duze (jer hocu GC)...
 
Pa zar ne možeš to da uradiš u skoro svakoj fotografskoj radnji u Beogradu?

Ok sliku moze da odradi vecina ali isto tako vecina radnji ima krs plavu tamniju pozadinu. Mislim da je na ovom vozdovcu pravi uspeh naci neku bolju foto radnju.. koja moze da ti nareze slike na disk ili slicno .. Pola ih ne radi, a ostala polovina su krs.

@delija: delijo pravi si zajebant :whip: zaboravih jedno m :d
 
Da li može neko da mi preporuči neku fotografsku radnju u Beogradu koja izrađuje slike po zahtevima za Green Card (bela pozadina, 50x50m) i da je u mogućnosti da mi izda fotografiju u digitalnom formatu (nareže na cd i slično) ?

Pozajmi digitalac ako ga vec nemash, a kapiram da vec imash beli zid u kuci, photoshop ce uraditi ostalo. Sve gotovo za 15 minuta...
 
Poslednja izmena:
Da li može neko da mi preporuči neku fotografsku radnju u Beogradu koja izrađuje slike po zahtevima za Green Card (bela pozadina, 50x50m) i da je u mogućnosti da mi izda fotografiju u digitalnom formatu (nareže na cd i slično) ?

Broz moze da ti kaze:)
Ja sam sve slike za sva dokumenta koja sam ikada radio - radio u dve foto radnje. Uopste nije zezanje jer znam ljude koje su vracali zbog fotki.
Prva je foto Toni na Slaviji kod Meka, na cosku...
Druga je na prvom (ili drugom) spratu u Staklencu preko puta NArodnog pozorista, odmah pored lifta, prilicno velika. Ljudi su bili fenomenalni i ucinili su sve da ispune uslove. Ja sam za svaki slucaj poneo belu pozadinu (kupio hamer papir u knjizari) a oni su lepo uzeli tj otkupili taj papir od mene jer nisu hteli da dozvole da musterija to placa. Lep gest.
 
Bilo sinoc i u PG Mreza: ukratko, svi sajtovi koji nisu .gov su - fake. Prijava je besplatna, niko ne moze da garantuje tacnost (ispravnu popunjenost) podataka (pa ni oni koji bi da uzmu pare), niko nije u prednosti, tj. pred kompom su svi jednaki.

Pa, srecno i vidimo se... :)
 
Poslednja izmena:
Broz moze da ti kaze:)
Ja sam sve slike za sva dokumenta koja sam ikada radio - radio u dve foto radnje. Uopste nije zezanje jer znam ljude koje su vracali zbog fotki.
Prva je foto Toni na Slaviji kod Meka, na cosku...
Druga je na prvom (ili drugom) spratu u Staklencu preko puta NArodnog pozorista, odmah pored lifta, prilicno velika. Ljudi su bili fenomenalni i ucinili su sve da ispune uslove. Ja sam za svaki slucaj poneo belu pozadinu (kupio hamer papir u knjizari) a oni su lepo uzeli tj otkupili taj papir od mene jer nisu hteli da dozvole da musterija to placa. Lep gest.

Nemoj da im dajes takve ideje, jer ce neko da odvali ledja od ormana i onda tim iverica-panelom da ode kod fotografa :d
 
@driver: Imam digitalac a i beli zid (kod ortaka :D ), medjutim javlja se linija senke sa moje desne strane recimo 1~2px zbog osvetljenja ali nije problem otkloniti je u photoshopu.

@Broz: Hvala na preporukama za foto radnje. Nije odmet znati, Nadam se da mi neće biti potrebne ubudće :)

Međutim ipak sam nasao i otisao do fotografa eto za svaki slucaj i uradio fotografije, koji se nalazi u blizini na Dusanovcu u Ustanickoj. (Pre nego sto sam saznao za ove dve radnje) Zena me je slikala odstampala slike i narezala sve za deset minuta. Ja sam joj lepo napomenuo da mi je potrebno u digitalnom formatu na cdu sa belom pozadinom. Ona je na to odgovorila da to nije problem da promeni u psh-u posto je pozadina u radnji svetlo palava. I to je odradila sasvim dobro. Odstampane slike su ispale zadovoljavajuce takoreci odlicno, ne da se nista primetiti, dok kada se slika uvelica digitalno moze se primetiti jedva plavi omotac oko mene od 1px, sto mislim da opet nije problem otkloniti. E sad nadam se da im to nece zasmetati. Verovatno da ja preterujem sad. Nego mi je malo glupo sto slika sa digitalnog foto aparata treba da se isece u 240X320 dok skenirana moze u 300x300 150dpi, a na sajtu nisu prikazali kako treba da izgleda uspesno komponovana slika sa digitialnog foto aparata, dok su za skeniranu napravili pravu mapu kako gde sta treba da se nalazi. nebitno verovatno opet preterujem.:)

Nego imam jedan drugi veci problem. 2004 godine sam se "navukao" kao ovca i prijavio za green card preko usafis ovog sajta, ne znajuci tada da je lutrija besplatna. Posto su se intezivno reklamirali na televiziji itd, nisam ni razmisljao. Uplatio sam neki paket usluga cime se oni obavezuju 4 godine da me prijavljuju na lutriju, sto opet tada nisam znao jer su oni taj paket oznacili kao full ili advanced package, sta god to znacilo. Posle uplate na njihovoj sajtu za dve godine, nijednom nisam dobio potvrdu o slanju moje aplikacije. Nista, nikakvo obavestenje. Kada sam se prijavio ujedno sam i uploadovao moju sliku na njihov sajt u nekim neregularnim dimenzijama i do danas mi nisu trazili noviju sliku (a nije ni moguce uploadovati novu na njihov (usafis) sajt) a ovo sad bi trebalo da bude treca godina od kako me prijavljuju. Sad skoro su mi poslali mejl da im nedostaje jedna neophodna stavka kod moje aplikacije ukoliko hocu da budem prijavlje ove godine, a to je education level, na sta sam ja odgovorio da zelim ukidanje mog accounta kod njih. Medjutim oni su me nazvali telefonom da me obaveste ukoliko to zelim da necu moci da dobijem natrag novac koji sam im platio (200 i nesto eura) i da imam prava jos dve godine na njihove usluge. :) Ja sam zatrazio neku potvrdu da vidim da sam ja zaista ucestvovao na proslogodisnjoj lutriji, koju sam dobio tek danas posle 3 ili 4 dana na svoj email. Posto uopste nisam znao da ce me prijavljivati sve 4 godine, vec sam mislio samo jednu, prosle godine sam se prijavio i licno, sto je sad koliko vidim verovatno dovelo do diskvalifikacije. Sad me interesuje, sta mislite da li da ostanem i koristim jos dve godine njihove usluge ili da im lepo otkazem i da se prijavim sam? Ja sam za varjantu da im otkazem, ne deluju mi bas nesto preterano pouzdano. Proklinjem dan kad sam video tu reklamu na televiziji :d
 
Otkazi i sam se prijavi. Ne mogu da verujem da si te pare dao?!
D asam ja uzeo 50 evra svaki put kada sam nekog prijavio do sada bi bio milioner (u eurima;))
 
cek ovako: od 2002. si clan ovog foruma*, 2004. si video reklamu i navukao se i tek tako dao 200€ nekoj tamo firmi da te prijavljuje na lutriju?
koji si ti leek :)

nesto razmisljam da se i ja prijavim na ovo, k'o zna mozda me izvuku :D
al me mrzi da se cimam za garancije
a ni nemam beli iverica-panel :lol:


*sto bi moglo da znaci da umes i da guglas
 
Poslednja izmena:
ma ****ga nisam tada znao, niti se pricalo o tome,a bile su neke okolnosti... nebitno :) desilo se..
verovatno cu da im otkazem..
 
Izvinte što upadam, dokle traje prijavljivanje za aktuelni krug?
 
@ivo.r
evo ga podatak iz zvanicnog dokumenta sa njihovog site-a,za tebe i ostale :
DIVERSITY VISA REGISTRATION PERIOD Entries for the DV-2008 Diversity Visa lottery must be submitted electronically between noon Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), Wednesday, October 4, 2006 and noon Eastern Standard Time (EST) (GMT-5) Sunday, December 3, 2006. Applicants may access the electronic Diversity Visa entry form at www.dvlottery.state.gov during the registration period. Paper entries will not be accepted. Applicants are strongly encouraged not to wait until the last week of the registration period to enter. Heavy demand may result in website delays. No entries will be accepted after noon EST on December 3, 2006.

posto je original dokument mali stavaljam ga u attach. tu vam pisu sve propozicije za prijavljivanje , fotke i ostalo. inace ja sam prijavio mene i brata i ove godine...

poz svima i srecno
 

Prilozi

  • DV_2008_Final.rar
    111.9 KB · Pregleda: 87
Mozda sada izgledam neobavesten, ali sta bi sa onom najavom iz kongresa od pre par godina da se ova lutrija ukida?
 
Jesi ti elmerbogatic ili elmer davez?:) Sala mala:)

Nisam siguran ali koliko vidim nista se nije desilo osim sto Bush ide okolo i prica kako hoce da resi status za dva miliona ilegalaca a iza toga ide prica kako ce ukinuti lutriju da smanje pritisak.

Sta ce biti videcemo posle izbora. Hmmmm neke stvari su iste u celom svetu, zar ne?;)
 
16. maj...
Ako su poceli prvog da salju koverte, neko bi vec trebao da je dobio...

Jel izvucen neko za ovu godinu?
 
moj brat je dobio ono prvo obavestenje, pre jedno 2-3 nedelje! poslali smo popunjene formulare i sada cekamo.
da li neko zna: nismo poslali preporuceno, da li to moze da ima neke veze. slali smo u glavnoj posti i tamo su nam rekli da nema nikakve veze oko isporuke (brzine i sigurnosti)...

poz

ps inace od 5.5 miliona prijavljenih za srbiju je izvuceno 550 kandidata
 
Poslednja izmena:
cek, iz Srbije ima 5,5 prijavljenih ili je uqpno prijavljeno toliko?
 
moj brat je dobio ono prvo obavestenje, pre jedno 2-3 nedelje! poslali smo popunjene formulare i sada cekamo.
da li neko zna: nismo poslali preporuceno, da li to moze da ima neke veze. slali smo u glavnoj posti i tamo su nam rekli da nema nikakve veze oko isporuke (brzine i sigurnosti)...

poz

ps inace od 5.5 miliona prijavljenih za srbiju je izvuceno 550 kandidata

Gde si video taj podatak o 550 izvucenih??? Na sajtu ima samo podatak za proslo izvlacenje...
 
Prvo nije 550 nego 505.
Drugo, to naravno nije zvanican sajt i ne znam zasto ga gledati uopste.
Trece, ni ti rezultati nisu ovogodisnje nego proslogodisnje izvlacenje.... Ove godine smo (nadam se) razdvojeni od crne gore.

Tacne podatke i rezultate jedino dostupnog, proslogodisnjeg izvlacenja mozete videti na jedinom zvanicnom sajtu:

http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1317.html

Nije mi jasno sto uopste gledate te lopovske sajtove, koji uzimaju kesh od lakovernih i neobavestenih!!!
 
Trece, ni ti rezultati nisu ovogodisnje nego proslogodisnje izvlacenje....

Tacne podatke i rezultate jedino dostupnog, proslogodisnjeg izvlacenja mozete videti na jedinom zvanicnom sajtu:

http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1317.html

to je za ovogodisnje izvlacenje , pogledaj malo bolje... inace video sam bio i te zvanicne podatke , mislim cak da je taj link bio na obavestenju koje je brat dobio. onog linka sam se setio iz glave, zato sam ga bio napisao.

Nije mi jasno sto uopste gledate te lopovske sajtove, koji uzimaju kesh od lakovernih i neobavestenih!!!

informacije(statistika) bi trebalo da su tacne, a kao sto vidis i sam , jesu tacne.

da ponovim ono moje pitanje:
nismo poslali preporuceno, da li to moze da ima neke veze. slali smo u glavnoj posti i tamo su nam rekli da nema nikakve veze oko isporuke (brzine i sigurnosti)...
 
Poslednja izmena:
Ti si napisao 550? A ja sam ti rekao da nije 550 nego 505. Jel tako?

Daljem pogledaj sta pise na sajtu!

Applicants registered for the DV-2007 program were selected at random from over 5.5 million qualified entries received during the 60-day application period that ran from 12:00 AM on October 5, 2005, until midnight, December 4, 2005.

Onda su oni napravili gresku, jer je prijavljivanje bilo zimus, 2006-te a ne 2005-te godine, zar ne?

Sto se tice preporucenog slanja, trebalo bi tako poslati, ako ne i nekom kurirskom sluzbom tipa DHL (ako ameri to dozvoljavaju). Greota je dozvoliti da ti se ta koverta izgubi.

Naravno, niko ne kaze da ce se izgubiti, ali nikad ne znas... dovoljno je i da ne stigne na vreme.
 
@testthenext

u pravu si a evo u cemu je meni bio problem: na papirima koje je brat dobio pise da se radi o DV-2008 na engleskoj verziji i DV-2007 na srpskoj verziji. ja sam zapamtio ovo drugo, tj. bilo mi je i logicno da se radi o dv-2007 posto se 2007-me radi izvlacenje i prva useljenja . ali posto pise dv-2008 na dva mesta/lista na engleskim verzijama i to pokazuje da je definitivno dv-2008 u pitanju za ovu godinu.

znaci oni podaci koje sam bio napisao se odnose na dv-2007 a to je za proslu kalendarsku godinu (2006-u)....

ps inace u zvanicnom obavestenju koje je dobio pise da je izvuceno priblizno 100 000 ljudi i da ce primiti 50000-55000 ljudi (dati im vize).
 
Poslednja izmena:
Pa zivot na zalost nije bas fer... Moja drugarica zivi u USA sa jednim bogatim doktorom, oftamologom, a ona sama je vec dovoljno dobrostojeca, a u kombinaciji sa njim da ne pricam. Igrala je lutriju poslednjih par godina i dobila ove. A njoj to ne da ne treba, nego ce kad se uda i ovako i onako dobiti papire.

Takodje, znam lika koji radi u jednoj firmi, igra to vec deset godina i dobio je dva puta. Naravno, nijednom nije otisao, a igra lutriju da bi smanjio sansu onima koji igraju da dobiju, posto da se on pita, zabravio bi mladima odlazak napolje uopste. Necu da kazem kojoj stranci pripada da ne pravim off topic na forumu.

Najzad, ima i mnogo ljudi koji to igraju onako, bez veze, pa ako ih izvuku, mozda i odu...

A duplo vise izvlace bas zbog toga, da bi bili sigurni da ce zaista primiti 55.000 ljudi.
Izuzetno je vazno poslati odgovor odmah, jer se u tih 55.000 racuna i porodica.
Dakle, ako sam ja igrao sam a u medjuvremenu se ozenio, imam prava na 4 vize, sto automatski umanjuje sansu onome ko je izvucen preko broja 25000. (moja drugarica ima broj ~14000)
Na kraju, znam neke ljude koji su napravili "kombinaciju", da ne idu sami u USA.... vec su "poveli" neku dobru drugaricu ili druga...

Meni je zao sto sve do net aplikacija, nisam to uopste igrao, jer zbog gomile scama, nisam ni verovao preterano u to.... A dobro se secam onih papirnatih aplikacija koje sam vidjao svake godine u USA citaonici u cika ljubinoj... al eto, kad sam bio nepoverljiv...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno